Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Następcy GTX780 nie będzie przynajmniej przez rok .Do lekko podkręconego I7 4770K i GTX670 ( a nawet GTX780 ) wystarczy dobre ~550W .Jak chcesz modularne zasilacze to popatrz na Thermaltake Smart 530W/630W , SPC Deus M1 550W/650W , Corsair CX600M 600W albo Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W .Najlepiej cenowo wychodzą TT i Deus , jakościowo też niezłe , BQ najdroższy z całej 4 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PSU 750W do jak byś robił SLI i to z kart pokroju 770/780 . Do I5 i 760 tagan powinien wystarczyć , choć ma tylko 384W na linii + 12V . I5 2500K ma TDP 95W , nie wiem ile bierze po OC , karta ma TDP 170W , realnie bierze mniej . Patrząc po TDP procek i karta potrzebują 265 W mocy , reszta elementów 30-50 W .

A jak wrzuce 670 OC to tez wystarczy ta 530ka ? Z jednej strony fajnie, z drugiej wolalbym miec maly zapas i spac spokojniej. Ta zasilka sluzy mi juz z 5 lat albo lepiej i to byl najlepszy zakup jak do tej pory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~400W to bierze I7 3930K ( albo inny 6-rdzeniowiec na LGA2011 - nie pamiętam już ) + GTX780 - całość obciążona grą Metro 2033 czy Furmarkiem .I5 2500K@4Ghz + GTX670 ( nawet fabrycznie podkręcony ) + reszta bebechów będzie brała 300-350W .Smart 530W starczy spokojnie , ma 492W na linii +12V .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Moglibyście polecić mi coś do kompa biurowego? Chodzi mi jedynie o stabilną w miarę cichą pracę. 350W spokojnie wystarczy. Kiedyś czytałem, że z takich tańszych zasilaczy do 100 zł to tylko Fortron i Delta? Tylko pytanie jaki model, bo są różne i ponoć nie wszystkie są godne polecenia.
Dobrze by było, gdyby zasilacz miał nie mniej niż 2 złącza S-ATA i oplatane kable (jeśli to możliwe w nowym zasilaczu do 100 zł.)

Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi Ci o nowy, 350w z oplotami, to zapomnij. Nowy,350w, w cenie 100zł- też raczej. Pozostaje Allegro i bardziej lub mniej "nowe". W cenie ok 150zł masz już tanie, nowe zasilacze nawet markowych firm, mocy ok 450w

Np vs-450 od corsaira http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/5407993

Ma wszystko czego wymagasz, i jest w miarę cichy(KAŻDY zasilacz tej klasy cenowej jest co najwyżej "w miarę" cichy- obroty wentyla 120mm w idle na poziomie  900-1000obr są słyszalne, ale nie uciążliwe), do naprawdę cichego trzeba dołożyć ok 50zł(np zasiłki od BQ z ich autorskimi wentylami)

nawet jakiś używek można szarpnąć http://allegro.pl/zasilacz-pc-corsair-vs450-i3426443242.html

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.
Oploty kabli to żaden mus, jeśli ich nie będzie to nic się nie stanie. Co do głośności zasilacza, to chodziło mi jedynie o to, żeby nie wył jak suszarka. Kiedyś (jak musiałem oddać swój zasilacz do naprawy) kupiłem sobie jakiegoś no-name'a na zastępstwo i to była masakra - z drugiego pokoju było słychać że komputer jest włączony :) Nie wiem jak w tej kwestii wyglądają Detly, Fortrony czy inne tanie i polecane zasilacze. 100 zł to max, chociaż wolałbym żeby to nie było więcej niż 80 zł. Na allegro jest duży wybór, tylko nie wiem za jakimi modelami się rozglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli używki lub leżaki wchodzą w grę to tani masz fortrony HHN

http://allegro.pl/profesjonalny-fortron-350-w-hhn-24pin-p4-i3413336903.html

tania energooszczędna i w miarę nowa zasiłka, ta wersja  nie ma co prawda PCI-E ale do biurowego to chyba nie problem.

Amacrox

http://allegro.pl/amacrox-ax400-pnf-warszawa-i3426177647.html

to wcześniejsza wersja fortrona , PNF, trochę mniej na linii 12V(300w) i  mniej sprawna ale ma wtyczkę PCI-e i jest czarna:)

wolałbym bramkę nr 1 ten amacrox jest starszy a to ma znaczenie.

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te fortrony widziałem i zastanawiam się nad nimi - ale aż tak niska cena też budzi pewne podejrzenia :P
A czy coś takiego jest godne polecenia? http://allegro.pl/i3407836358.html Muszę kupić dwie sztuki, więc wolałbym od jednej osoby, żeby nie płacić dwa razy za wysyłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie nazwę firmy w google  albo poszukaj w czarnej liście zasilaczy- ona tam jest. Ogólnie wszystko nowe w oficjalnym kanale sprzedaży poniżej 100zł to śmieci, na porządna zasiłkę masz szansę na wyprzedażach. Te fortrony HHN to żaden wypas ale przynajmniej normy  ATX trzymają.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam solidnego zamiennika dla wysłużonego (przez ~4 lata) Fortrona z sygnaturki, działa bez problemów ale chciałbym coś pewniejszego, sprawniejszego czarnego oraz z lepszym okablowaniem. Pod koniec 2013 / na początku 2014 dojdzie pewnie nowe GPU z półki cenowej 600-800zł (HD9850?Dołączona grafika) Ogólnie rzecz biorąc cały zestaw raczej nie łyknie więcej niż 200-250W w stresie

 

Zastanawiam się między seasonic 360W a superflower 400W:

http://www.morele.net/zasilacz-seasonic-ssr-360gp-521255/   (z odbiorem osobistym)

http://angela.pl/p9469,super-flower-400w-golden-green-pro-sf400p14xe.html (+przesyłka)

 

 

Znajdę w podobnej cenie (<300zł z przesyłką) coś lepszego? wymagania:

*cichy

*MAX 160mm długości

*80+ gold/platinum

Edytowane przez earthmover

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej ciężko będzie , superflower podobno trochę cichszy, najcichsze będą pewnie BQ z silentwings,

http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/3237814

ale oba wymienione przez Ciebie wnętrza mają porządniejsze

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam zasilacza do nowego kompa którego będę składał

asus maximus gene VI

4670k @

HD 7970 @

 

i wpadł mi w oko ocz zt 550W za 280 zł, znajdę coś lepszego w jego cenie który będzie fully modular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moj zasilacz juz sie meczy z moja konfiguracja: intel pentium e2140 @ 3ghz, 2gb ram, hdd, dvd, oraz radeon hd 4870 a zasila to modecom mc 350w. O ile napiecia podczas katowania occt + furmark sa w normie (11.7V na linii 12V mierzone miernikiem za ok 15 zł Dołączona grafika) to wentylator chodzi glosno juz w windowsie a w grach zasilacz jest bardzo cieply. Czy uzywany np ocz sxs 500w albo jakis seasonic bedzie lepszy od nowego ale sporo slabszego zasilacza? Znajac zycie jakies 500w uda sie wylicytowac za 60% ceny jakiejs nowej 400w. Zalezy mi zeby nie pakowac w kompa kasy, tylko zeby pochodzil jeszcze z 2-3 lata i zmiana calego na nowy.

Edytowane przez sw1ssst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za odmiana modecoma? Bo było ich trochę...nawet  jak to stary PNF od fortrona to i tak ma ciężko (chyba coś 18A na linii 12V), o różnych feel-ach i innych wyskrobkach nie wspomnę.

Możesz spokojnie szukać nawet czegoś w granicach 400W- nowsze zasilacze mają sporo większe moce na linii 12V . Choć jak znajdziesz coś taniego w okolicach 450-500W to też jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć ciszę kup używany zasilacz do 100zł do tego configa, jakiś seasonic s12 ~400w, corsair VX450, cx430, XFX 450, jakiś be quiet z nowszych serii. Generalnie coś na dobrych podzespołach, mocy tyle nie potrzebujesz, ale zwyczajnie nie ma fajnych zasilaczy 300-350W, poza kilkoma znacznie droższymi np. seasonic g-360.

W takim zasilaczu z allegro wymień sobie wentylator na coś lepszej jakości, np. enermax uctb, jakiś noiseblocker, coś za ~30zł, puśc ten wentylator na 5-7V spoza zasilacza. Będziesz mieć cichszy zasilacz niż praktycznie jakikolwiek fabryczny, nie licząc pasywnych czy pół-pasywnych high-endowych zasilaczy.

Sam mam u siebie taki patent, przy S12II którego dostałem za ~100zł, w środku enermax na minimalnych obrotach. Zasilacz pociągnie każdą kartę jaką bym wstawił. I nie jest to nawet idealny przykład, bo da się kupić za tą stówę, lepszy zasilacz niż ten seasonic, ja akurat trafiłem taki, ale corsair vx wcale nie gorszy, czy kilka innych z certyfikatem bronze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co polecacie do 2500K OC + GTX 770 OC z całkowicie lub częściowo modularnych? Zależy mi na sprawności GOLD i zapasem mocy na przyszłe modyfikacje. No i żeby nie był głośniejszy od suszarki :)

 

PS. Po poszukiwaniach widzę, że jednak ciężko będzie mi znaleźć z moim budżetem 80 Gold.

 

Chciałbym wydać w okolicach 350 zł.

 

XFX XXX Edition Pro 650W czy OCZ ZT 650W - który z tych dwóch brać?

Edytowane przez RADECKl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zrezygnuj z pełnego modulara, i wtedy masz np Fractale tesla R2 z certyfikatem gold np. któryś bequiet też gold.

Modularny zasilacz ma raczej zastosowanie przy moddingu, jak chcesz robić oploty itp. W praktyce to nie jest jakiś potężny problem ukryć kable, albo je zwyczajnie spiąć, robisz to raz.

Z dwóch które wymieniłeś wolałbym xfx (w środku seasonic z bardzo wytrzymałymi podzespołami).

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację - i tak nie zaglądam do budy przez szybkę i do tej pory zwykły nie-modularny zasilacz w zupełności mi wystarczał.

 

W takim razie ze zwykłych zasilaczy oprócz tego Fractala co jeszcze polecasz? Czy mam brać w ciemno Teslę R2? W przyszłości nie zamierzam robić żadnego SLI, jednak chciałbym mieć zapas na jakieś mocniejsze GPU. Pozdrawiam.

 

Może jesteście w stanie polecić coś tańszego?

Znalazłem Lepa G650 - z tego co widzę zbiera pozytywne oceny w testach, ma 80+ Gold, jest modularny i cena 350 zł. Dosłownie jakby dla mnie stworzony. Brać?

Edytowane przez RADECKl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie gwarancja 5 lat w tym Be Quiet vs 3 lata w LEPA. Jednak 500W wydaje mi sie ciut mało jeżeli ma zostać zapas na modyfikacje w przyszłości. Czy jest coś nie tak z tym LEPA, że polecasz jednak BE QUIET? Czy tylko fakt tej dłuższej gwarancjii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz zamiaru robić SLI to ten zasilacz który podałem wystarczy do i5 2500k i GTX 770 a nawet do wymiany na nową kartę graficzną.Zasilacze be quiet! są już sprawdzonymi jednostkami i zbierają sporo pozytywnych opinii,dodatkowo mają bardzo dobre okablowanie.Praktycznie podłączysz wszystko to co potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTx 770 + 2500K po OC bierze ok. 400W. To oznacza, ze zasilacz 500W bedzie obciazony w 80% - wydaje mi sie, ze to dosc sporo. Widze, ze ten model Be Quiet jest tez w wersji 580W i w dodatku modularny, bylby idealny, tylko, ze cena 440 zl.

 

Takze wole jednak cos mocniejszego i musze do jutra zamowic. Bede decydowal pomiedzy Fractalem Tesla R2 a LEPA G650. Nie biorac pod uwage, ze jeden modularny a drugi nie, to ktory lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400W to bierze z duecie z mocno wykręconym, i7 6c/12t i stratami w zasilaczu. Znaczy cały komp bierze tyle ze ściany a nie cpu+gpu z zasilacza.

Możesz oczywiście dowolnie dobrać sobie zapas mocy, nie naginajmy jednak faktów.

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_770_tanszy_i_szybszy_gtx_680_vs_hd_7970?page=0,23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie Lepa- tańszy, lepsze kondensatory, co najmniej tak samo dobre wyniki elektryczne,modularny. Podobno jednak wentyl potrafi wydać parę dźwięków podczas przejścia z trybu pasywnego w aktywny (ok 150W).

http://translate.google.com/translate?depth=1&hl=es&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=en&u=http://www.overclockers.ru/lab/52029/Obzor_bloka_pitaniya_Lepa_G650-MAS.html

I tak jak mówi Klaus- spokojnie możesz urwać parę zł i brać wersję 550W. Ale jak bardzo chcesz mieć zapas i pewność że wentyl nie będzie się wkręcał tak na obroty to oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie wersji 650W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie mialem na mysli caly zestaw piszac, ze bierze 400W a nie tylko CPU + GPU.

 

OK to biore LEPA'e, wzialbym 550W, ale nie wystepuje w takiej wersji. Chyba, ze jest jeszcze inna ciekawa opcja 550W. 500W chyba bym nie spal spokojnie. 550W jakos zniose. Najlepiej bede sie czul z min 600W :)

 

Na chwile obecna wybor padl na Lepa G650 MAS, chyba, ze do jutra

jeszcze padnie inna dobra propozycja.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez RADECKl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...