Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, w sumie to nic mi to nie mowi, CWT to jakas lipna firma?

To jest naprawde trudniejsze niz myslalem. Nie wiem juz co wybrac. O tej LEPIE nikt sie nie chce tu wypowiedziec, przypuszczam, ze przyczyna jest fakt niskiej popularnosci tego produktu. Pewnie niewiele osob ja ma. I juz nie wiem czy brac czy nie... Przygladalem sie jeszcze Be Quiet L8 630W, ale ma jakies skoki na 3.3v cokolwiek by to oznaczalo.

 

Zanize troche wymagania - nie musi byc sprawnosci Gold, ale min. bronze, ogromnym plusem bylaby modularnosc, ale nie jest konieczna. Zasilacz do 25000k po OC i do GTX 770 po OC. Budzet 350 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o firmę to zdecydowanie nie.CWT to podwykonawca zasilaczy do takich znanych marek jak chociażby Corsair czy Thermalthake.

 

Skokami be quiet l8 630 na linii nie ma się czym przejmować ponieważ obecnie to linia +12V jest najważniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja,

 

Gerlath tak skonstruował zdanie, ze nie mam pojecia czy poleca 500tke czy 650tke :)

Czyli to Enermax i 500W jest be? A LEPA G650 od CWT jest OK?

 

Dziś już niestety zamówiłem - wziąłem XFX XXX 650W Pro Modular. Myślę, że to nie najgorszy wybór(?)

Wysyłka w poniedziałek - na upartego bym jeszcze pewnie mógł zamienić zamówienie na LEPE G650 lub tego Be Quieta 630W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cwt to bardzo dobra firma, robi zasilacze dla najlepszych marek ale produkcje własne Enermaxa są jeszcze bardziej dopieszczone (zazwyczaj). Polecam obie wersje , zarówno 500W i 650W .

Co do mocy- jak już wspomniano pobór mocy przy tym configu nie przekroczy 400W po OC, więc 500W wystarczy(drobna uwaga- zasilacze klas Premium są robione z zapasem- tak naprawdę kupujesz zasilacz o realnie większej mocy niż na tabliczce - zazwyczaj ok 20%).

Ten Seasonic też bardzo porządny kawał zasilacza ale ma "tylko" 80+bronze, co w porównaniu do klasy sprawności Gold wypada słabawo przy podobnej cenie

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy polecacie taki oto zasilacz: Be Quiet! Dark Power Pro 10 650W do "brania w ciemno" do MSI Z87 MPOWER, I5-4670K,Thermalright HR-02 Macho Black White, 2x8GB Crucial Ballistix 1600 MHz (BLS2CP8G3D1609DS1S00CEU), Gigabyte GeForce GTX 770 WindForce 3X (wersja 2GB), Asus Xonar DX/XD PCI-E 7.1,

WD RED 1TB (WD10EFRX), Plextor M5S 256 GB (PX-256M5S), 2 napędy DVD-RW, Fractal Design Define R4. głośniki: Edifier R2600, Eizo Foris FS2333.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak do 150zł. Maksymalnie mogę wyłożyć 200zł. Czy to prawda, że do procesorów z serii Haswell nie podejdzie "starszy" zasilacz i trzeba w BIOSie wyłączyć jakiś tryb niskiego poboru energi? Znalazłem taką informacę na innej stronie internetowej.

Edytowane przez Kru129

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl/news53184.html - Na tej stronie jest napisana taka informacja. Czyżby to jest fikcja i każdy normalny zasilacz powinien poradzić sobie z architekturą Haswell? Dziękuję za podanie zasilaczy, które są odpowiednie do mojej konfiguracji sprzętowej.

Edytowane przez Kru129

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

12V2 Min-load

Nie stanowi to problemu, liczba zasilaczy z osobnymi liniami 12V2 jest pewnie jeszcze krótsza, niż lista zasilaczy kompatybilnych z Haswellem. Linie mnożyły się w większości zasilaczy tylko na tabliczce. 

Wszystkie wspomniane wyżej zasilacze mają jedną linię 12V, nie ma więc problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Przymierzałem się do zasilacza Corsair VS 450W, ale pojawił się dylemat. Czytałem opinie, że w tym zasilaczu są słabe kondensatory i po 1-2 latach w wysokiej temp. zasilacz pada. Jaki polecacie mi zasilacz, który jest dobry, mocny i nie padnie po kilku miesiącach. Budżet to ok. 150zł  Wiem, że w tej cenie nie ma dobrych zasilaczy, ale jakiś dobry zasilacz musi się znaleźć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam solidnego zasilacza w cenie 350-400 zł, który poradzi sobie z poniższym zestawem i przyszłym upgradem:
CPU: AMD Phenom II X3 720 @ 3.6Ghz + Zalman Performa
MOBO: MSI 870-C45 RAM: (2x) OCZ3V1333LV2
GPU: ASUS Radeon HD 7790 DirecCU II
HDD: Samsung HD502HJ
DVD: ASUS DVD-E616A2
PSU: ModeCom MC-350
CASE: CoolerMaster Elite 330 + 2x Fander FX120-B

 

Od nowego PSU oczekuję spełnienia następujących kryteriów:
- Możliwie wysoka sprawność, tak aby przyoszczędzić trochę na rachunkach;
- Odpowiednia moc, do pociągnięcia obecnego i przyszłego zestawu;
- Względna cisza, nie jestem cichofilem, ale obecny zasilacz jest mocno słyszalny;
- Modularne okablowanie nie jest wymagane;
- Jak najdłuższa gwarancja, im więcej tym lepiej;

 

Po konsultacjach na innym forum zastanawiam się nad następującymi modelami:

 

Fractal Design Tesla R2 650W http://www.fractal-design.com/home/product/power-supplies/tesla/tesla-r2-650w

LC Power LC9650 V2.3 http://www.lc-power.pl/index.php?option=com_sobi2&sobi2Task=sobi2Details&catid=165&sobi2Id=277&Itemid=326
LEPA G650-MAS http://lepausa.com/g650-mas.php

Super Power Golden Green SF-650P14XE http://www.super-flower.com.tw/products_detail.php?class=2&sn=8&ID=4&lang=

 

Jak myślicie, na co się zdecydować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiatek pomimo, że to górna półka jest bardzo mało popularną firmą w Polsce, więc ciężko o niego. Najszybciej chyba w komputroniku go wyrwiesz.

Ale poza nim masz jeszcze:

be quiet! zasilacz Straight Power E9 600W Certyfikat 80PLUS Gold

http://www.saturion.pl/product/139362/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/be_quiet_zasilacz_Straight_Power_E9_600W.html

 

lub

Corsair HX650 Power Supply 650 Watt 80 PLUS® Gold Certified Modular PSU

http://www.saturion.pl/product/202395/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Corsair_HX650_Power_Supply_650_Watt_80_PLUS_Gold_Certified_Modular_PSU.html

 

Choć przy Twoim konfigu złota 500W spokojnie sobie poradzi.

 

Sam bedę kupował albo tego korsarza, albo BQ SP E9 500W na dniach, tylko nie wiem jeszcze który wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

superflower w angeli http://angela.pl/k5,zasilacze,,247,super-flower.html mam i polecam, zacny sprzęt, choć do twego konfigu 550w z sporym zapasem wystarczy, zobacz mój sig i jaki sprzęt to maleństwo napędza Dołączona grafika

 

gwara 5 latek

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy między tymi dwoma zasilaczam - Fractal Design Tesla R2 650W i Super Flower Golden Green SF-650P14XE jest jakaś różnica w bebechach, mocy i kulturze pracy? Widzę, że w okablowaniu jest remis, jeden ma mniej molexów, drugi mniej złącz sata...

 

Warto dołożyć do 650W, czy brać wersję 550W? Zasilacz docelowo ma posłużyć kilka lat i wytrzymać przyszły upgrade komputera.

Edytowane przez mat_ten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze kupic nowy zasilacz, koniecznie chce modularny, zestaw jak z sygnaturki, dotego mam 5m listwy led (okolo 45W), po zasilke od kompa podlaczone + 4-5 dyskow, do tego 2 dyski na usb 3.0, ale to chodzi okazjonalnie czyli wtedy komp jest pod malym obciazeniem.

Thermaltake Smart SE Modular 630W sprawność 80+ Bronze 140mm - zastanawiam sie nad tym modelem, dosc czesto robie roszady z kompem, wiec maly zapas mocy by sie przydal, ale bez przesady. Cena okolo 240. Dobry wybor czy szukac czegos innego?

 

Jest jeszcze w dobrej cenie SilentiumPC Deus M1 650W PSU 80Plus Bronze Modular.

Edytowane przez Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę wymienić kartę hd7870 na R9 280X, ale chyba wcześniej muszę się jednak postarać o lepszy zasilacz, prawda?

Obecny to corsair 450W, reszta sprzętu w sygnaturce.

 

Pewnie jakiś 600W styknie, a co teraz warto kupić żeby było dobrze i rozsądnie cenowo? Na modularności itp. nie zależy mi, szczególnie jeśli wymagałoby to dopłaty. Nie chciał bym wydać na zasilacz więcej jak 250-300zł.

 

A może nie kupować na zapas jak obecny działa dobrze tylko kupić GV-R928XOC-3GD i zobaczyć czy zasilacz sobie poradzi? A w takim wypadku ryzykuje jakąś awarią kompa, że np. coś popali?

 

edit: nie ma się co oszukiwać zamiana 7870 na 280X oznacza minimum o 100W większe zapotrzebowanie na energię także bez nowego zasilacza 600W się nie obędzie... może jakbym poszukał używanej 7970 to jakimś cudem obyło by się bez wymiany zasilacza

Edytowane przez tHe mRuWa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...