Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

czy zasilacz Be Quiet! Pure Power L8 500W 80PLUS Bronze BN223 pociągnie dwie karty 7950 w CF i z i5 na pokładzie ? wykorzystanie będzie 24h.karty przejdą OC.

Lepiej wziąć 600 albo 630 W. Zauważ, że to bronze. 500W będzie moim zdaniem za mało na CF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sygnaturą proszę się nie kierować. już dawno nieaktualna ;).

obecnie mam

i5 -4570

7950 shapphire vapor-x

8gb ram

Be Quiet! Pure Power L8 500W

oraz dysk.

 

chcę trochę pokopać coinów i zastanawiam się nad dorzuceniem drugiej grafy. ale raczej wezmę coś słabszego czyli 7870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta Gigabyte g41mt-s2p

Cpu q6600 2.4GHz

8 GB ram

Grafika Msi gtx 650 ti Boost

2 dyski 160 i 500 GB

Napęd optyczny

dojdzie dysk ssd

 

Jaki zasilacz żeby to wszystko uciągnął bezproblemowo z zabezpieczeniami kupić w kwocie powiedzmy do 200 PLN ?

Czy np. ten dałby rade ?

http://www.komputronik.pl/product/166141/Sprz%C4%99t_komputerowy_/Podzespo%C5%82y/Thermaltake_Litepower_Black_600W_12cm_fan_2xPCIE_Active_PFC.html

 

a ten jest na miejscu w sklepie

http://www.komputronik.pl/product/179496/Sprz%C4%99t_komputerowy_/Podzespo%C5%82y/Corsair_VS_550W_ATX_120mm_wentylator_EU_version.html

Edytowane przez Dawidos33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konfig - sygnaturka. docelowo bedzie i5/i7. Nie wykluczam wymiany karty graficznej na mocniejsza w przyszlosci. Priorytet - cisza. Najchetniej zasilacz, który może pracować do np 40% obciążenia z wyłączonym wentylatorem tak jak seria RM corsaira - choc nie jestem fanem przeplacania za takie cuda

Narazie mam na oku bq straight power e9 wg producenta wrzucony do srodka silent wings przy 50% obciazenia to 13dB

Cena? Nie mam określonej konkretnej wartości powiedzmy, że 350zł(+/-) to rozsądna kwota.

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konfig - sygnaturka. docelowo bedzie i5/i7. Nie wykluczam wymiany karty graficznej na mocniejsza w przyszlosci. Priorytet - cisza. Najchetniej zasilacz, który może pracować do np 40% obciążenia z wyłączonym wentylatorem tak jak seria RM corsaira - choc nie jestem fanem przeplacania za takie cuda

Narazie mam na oku bq straight power e9 wg producenta wrzucony do srodka silent wings przy 50% obciazenia to 13dB

Cena? Nie mam określonej konkretnej wartości powiedzmy, że 350zł(+/-) to rozsądna kwota.

Od siebie mogę polecić serię G od seasonica. Cichy wentylator ADDA - mam wersja 360W i pod max obciążeniem tym co mam w sygnaturce nic nie przyspiesza - słychać lekki szum jak się ucho do niego przyłoży. Linie stabilne jak mur (12V - idle-12,29V; stres-12,31V). Spokojnie starczy ci wersja 450W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Proszę o pomoc w doborze zasilacza do zestawu:

 

Intel Core i7 2600K

AsRock P67 Extreme4

Gainward GTX 580

2x4 GB GoodRam Play 

1x HDD SATA 1 TB

1x SSD 128 GB

1x Optyka (Blue Ray)

3 dodatkowe wiatraki w obudowie

 

Obecnie system pracuje na domyślnych ustawieniach, ale chciałbym mieć pewien zapas mocy pod ewentualny OC procesora. dotychczas po prostu nie potrzebowałem OC ;). Rozważam też wymianę karty na coś klasy GTX 760. Na pewno jednak będzie tylko jedna karta.

 

Do tej pory zestaw pracował na Antecu TruePower New 650, Niestety, ku mojemu niemiłemu zaskoczeniu, okazał się on bardzo problemowy i gwarancjożerny. Dlatego postanowiłem zainwestować w coś nowego. 

 

Przede wszystkim podpowiedzcie, proszę, jaka moc byłaby odpowiednia? Obecnie jestem z konieczności nieco mniej rozrzutny niż przy budowaniu tego zestawu, więc nie stać mnie na niepotrzebną nadwyżkę mocy. wolałbym już lepszy i pewniejszy, ale nieco słabszy model - ale oczywiście wystarczający, żeby wszystko bezproblemowo uciągnąć.

 

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre 550W wystarczy - GTX760 ma sporo mniejszy pobór prądu niż GTX580 .

 

Pobór mocy o ~100W mniejszy , TDP karty podobnie - 170W vs. 244 W w GTX580 .

 

np. XFX Core 550W lub modularny SPC Deus M1 550W za ~230 zł . 

 

Ew. modularny Corsair CS 550W z certyfikatem 80+ Gold za 314 zł . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos, w esc mają RM450 od korsarza po 299, przyzwoita cena jak za ten model. Według informacji z jonnyguru, ma ten sam profil wentylatora co model 550

 

 

 

The 450W and 550W have the same fan profile. 560 RPM (10.9 dbA) @ 40% load and it holds that until 80% when it jumps up to 726 RPM (14.3 dbA). Still pretty decent.

 

Taki zasilacz poradzi sobie z każdą pojedynczą kartą, i do tego będzie bardzo cichy, cichszy niż praktycznie wszystko inne w tej cenie i o takiej mocy, porównując wyniki innych zasilaczy. W idlu będzie dodatkowo całkowity pasyw.

To za sprawność gold, full modular, kable całe czarne w formie taśm, 6 lat gwarancji. Przy odbiorze osobistym np. w trójmieście, bardzo ciekawa oferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie PC zacząłem składać.

 

I kupiłem RM 650. Trochę w sumie teraz żałuje, że v700 nie wziąłem. Ludzie piszą o tych tanich kondensatorach, że nie wytrzymają itd. Z jedenej strony 5 lat gwarancji, ale wydaje mi się, że to jest zrobione tak aby po tych 5 latach padło. Z drugiej strony przez przypadek w 2008 roku kupiłem corsair VX i do dziś działa cicho i bez zarzutu.

 

Zobaczymy jak to będzie, w każdym bądź razie, następnym razem będę zwracał mega uwagę na kondenstaory.

 

Chociaż... trochę poczytałem wątek na zagranicznym forum o RM 650 i piszą, że zasilacz powinien i tak z nimi wytrzymać teoretycznie 11 lat pracy 24/7. I że jest to trochę nadmuchana sprawa.

 

;]

 

W corsair rm brakuje w porównaniu do coolermastera tylko tych lepszych kondensatorów i torby na kable. Bo stosunek cena/moc jest podobny (ja swój za ciut ponad 400zł wyrwałem).

Edytowane przez grzech1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z V700 masz jeszcze ten "mankament", że to platforma seasonica (jak seria x), i na podstawie raportów ludzi dotyczących seasonica, większa szansa na piszczące cewki. Na darmo na forach na seasoniki nie mówią "coilsonic". albo whinesonic Dołączona grafika

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam. Też się tego na czytałem wszędzie, że piszczą strasznie i mam chyba jakiś dziwny prąd bo nic nie piszczy. Ani w idle, ani pod obciążeniem 600W, ani po wyłączeniu PC ;)

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie też zaczynam myśleć nad zmianą. Mój co prawda daję radę, ale czasami zdarzają się black screen'y przy o/c. Napięcia niby w porządku przy benchach, przy bf3 nie sprawdzałem, ale tutaj te przygody zdarzają się dość często. I teraz mam dylemat co brać czy Lanc'owy V700 czy RM, które u mnie wyniosłyby jakieś £100, a może pokusić się o AX760 za dwie dychy więcej? Kuszą te Corsair'y tym pół-pasywnym trybem i mam trochę mętlikDołączona grafika pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie też zaczynam myśleć nad zmianą. Mój co prawda daję radę, ale czasami zdarzają się black screen'y przy o/c. Napięcia niby w porządku przy benchach, przy bf3 nie sprawdzałem, ale tutaj te przygody zdarzają się dość często. I teraz mam dylemat co brać czy Lanc'owy V700 czy RM, które u mnie wyniosłyby jakieś £100, a może pokusić się o AX760 za dwie dychy więcej? Kuszą te Corsair'y tym pół-pasywnym trybem i mam trochę mętlik:> pzdr

Zależy, za RM przemawia:

- brak piszczących cewek (teoretycznie)

- półpasywny

- wszystkie kable płaskie

- pewniejszy serwis (według mnie)

- corsair link

- mniej kurzu w budzie (nie ciągnie, nie kurzy)

Za coolermasterem:

- torba w akcesoriach

- lepsze kondensatory

- spełnia już prawie normę platinum

- jest znacznie tańszy od seasonica, a sam seasonic jest sporo droższy od RM (co znaczy, że teoretycznie powinien być lepszy)

- powinien być cichszy przy wyższym obciążeniu (corsair przy 40% startuje jak z procy)

 

Jak ja bym miał teraz kupować, to wziąłbym v700 - ale nie koniecznie dlatego, że jest lepszy tylko po prostu jestem ciekaw jak w praktyce wypada w porównaniu do RM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz 450W? Wiesz mój zestaw po o/c ciągnie ze ściany jakieś 500W, więc kupowanie zasilatora na styk, żeby chodził na 100% to wątpliwy pomysł. Dodatkowo biorąc pod uwagę te lipne kondensatory to już w ogóleDołączona grafika

 

Sprawa się po części wyjaśniła i już wiem dlaczego miałem black screen'y. Winę za nie ponosiły pamięci. Moje elpidy to jakiś żart i maks co tam można je pogonić to 1375MHzDołączona grafika Chociaż muszę przyznać, że ze względu na accelero jedna kość nie ma pełnego radiatora na sobie, więc to ona może być winna i się trochę przegrzewać. Obadam jeszcze sprawę. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spcr ludzie puszczali na tym zasilaczu kręcone cpu i gtx780, nie wchodził nawet na 80% obciążenia.

Może fakt jakbyś podkarmił cpu napięciem, do tego r9 290.

Co do tych 500w, mierzyłeś to? bo szacowanie to często mocno odbiega od realiów.

 

U mnie na stareńki seasonic, na 12V ma ledwo 400w, i7 @ 4.8, i kręcone 670, wentyl w zasilaczu na 5V na stałe, zasilacz jest zimny pod obciążeniem. 

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz 450W? Wiesz mój zestaw po o/c ciągnie ze ściany jakieś 500W, więc kupowanie zasilatora na styk, żeby chodził na 100% to wątpliwy pomysł. Dodatkowo biorąc pod uwagę te lipne kondensatory to już w ogóleDołączona grafika

 

Sprawa się po części wyjaśniła i już wiem dlaczego miałem black screen'y. Winę za nie ponosiły pamięci. Moje elpidy to jakiś żart i maks co tam można je pogonić to 1375MHzDołączona grafika Chociaż muszę przyznać, że ze względu na accelero jedna kość nie ma pełnego radiatora na sobie, więc to ona może być winna i się trochę przegrzewać. Obadam jeszcze sprawę. Pzdr

Zwiększ napięcie GPU to się zdziwisz :>

 

U mnie na +0 mV memki latały 1450. +20mV daje stabilne 1500. +100mV daje stabilne 1570. I tak, mam elpidy :P

 

Zależy, za RM przemawia:

- brak piszczących cewek (teoretycznie)

- półpasywny

- wszystkie kable płaskie

- pewniejszy serwis (według mnie)

- corsair link

- mniej kurzu w budzie (nie ciągnie, nie kurzy)

Za coolermasterem:

- torba w akcesoriach

- lepsze kondensatory

- spełnia już prawie normę platinum

- jest znacznie tańszy od seasonica, a sam seasonic jest sporo droższy od RM (co znaczy, że teoretycznie powinien być lepszy)

- powinien być cichszy przy wyższym obciążeniu (corsair przy 40% startuje jak z procy)

 

Jak ja bym miał teraz kupować, to wziąłbym v700 - ale nie koniecznie dlatego, że jest lepszy tylko po prostu jestem ciekaw jak w praktyce wypada w porównaniu do RM.

Co do tego RM:

- mój V700 nie piszczy. Natomiast na paru forach znalazłem też informacje o tym, że RM piszczy. Tak więc argument z [gluteus maximus]. Bo ten i ten może piszczeć.

- półpasywny - ok, plus dla RM

- wszystkie? włącznie z 24 pin? Bo w v700 w sumie to tylko 24 pin jest nie płaski. Reszta jest płaska.

- serwis - nie wiem, nie korzystałem póki co ani z serwisu CM ani Corsaira (HX520 ponad 6 lat żył i nadal żyje - konstrukcja seasonica :) )

- corsair link w tym zasilaczu to chwyt marketingowy. Żeby z tego korzystać trzeba dokupić akcesorium za ponad 100 zł. A i tak można wtedy tylko odczytywać napięcia i rpm wentyla (nie ma żadnej kontroli - read only)

- kurz - eee? W budach gdzie zasilacz jest na dole nie ma to żadnego znaczenia IMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam RM 650, wszystkie kable są płaskie. Sam byłem zdziwiony że 24 pin również. Na pclabie też piszą że corsair link nie ma, tymczasem na pudełku stoi jak byk że jest w zestawie.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak pisałem, że jest taka możliwość. Aż dziwne, że 24 pin też płaski :) W sumie to in plus dla nich.

 

Nie no powinieneś mieć w zasilaczu złącze pod corsair link - tylko, że tego nigdzie nie podłączysz.

 

Co innego seria AX z corsair link w zestawie. No ale tutaj cena zabija :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej. Na obrazkach z końcówkami na pudełku jest corsair link. W zestawie też jest. Pierwsze odpakowanie i moje zdziwienie 24 pin płaskie i jakiś dziwny kabel. Powrót okiem na pudełko - kabel do corsair link. Ale fakt faktem, corsair link nie jest zbyt użyteczny do zasilacza.

 

Zresztą jak pisałem wcześniej. Teraz bym kupił sam v700.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Co do tych 500w, mierzyłeś to? bo szacowanie to często mocno odbiega od realiów.(...)

Pomiar jakimś miernikiem energii ze ściany.

 

Zwiększ napięcie GPU to się zdziwisz Dołączona grafika

 

U mnie na +0 mV memki latały 1450. +20mV daje stabilne 1500. +100mV daje stabilne 1570. I tak, mam elpidy Dołączona grafika(...)

No właśnie nie wiem, ale daję napięcie na maks. Czyli jak tam Ci pisałem na PM i żeby było stabilnie w bf3 bez tych zwiech to 1375MHz przy napięciu 1,41V w programie asusa czyli realnie coś ponad 1,3VDołączona grafika pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Chcialbym kupic nowy zasilacz. Z obecnego BeQuite'a bylem bardzo zadowolony - szczegolnie z jego bezglosnej pracy. Dlatego chcialbym pozostac przy tej marce. Moj zestaw:

i5-4670K

Asrock z78 Extreme4

2 x 8 Gb ram

1 x HDD + 1 x SDD + 1 x DVD

1 x GTX 760.

 

Mysle, ze okolo 550 W wystarczy. Waham sie pomiedzy 550 DarkPower a 580 Straight Power. Drugi zdecydowanie tanszy, ale jaka jest roznica miedzy nimi w kontekscie glosnosci? Mozecie cos doradzic?

 

Rozwazam tez Corsair RM 550W.

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...