Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

To bardzo dobry wybór. Będzie cicho, modularne kable, dobre czarne+płaskie kable, wysoka sprawność, długa gwarancja.

Jedyna rzecz do której ludzie się przeczepiają jeżeli chodzi o ten zasilacz, to że nie ma wszystkich kondensatorów japońskich, jak inne topowe konstrukcje (droższe często), ale za to gwarancja jest tak długa, że nie ma się co tym martwić. Prędzej zmienisz zasilacz niż padnie, moim zdaniem.

Gdybym kupował nowe podzespoły komputerowe, to sam bym taki zasilacz wziął. Z używkami niestety krucho, bo te zasilacze są zbyt nowe.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://proline.pl/?p=SEA+G-SERIES+G-550 stawiam  na ten model.

 

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story&reid=323

 

Ja dopiero w przyszłym tygodniu dokonam zakupu, dopiero wtedy będę mógł opisać co i jak, jak cichy i czy cewki piszczą. W sumie czekam na pojawienie się NZXT H440 w naszych sklepach i wszystko razem kupie włącznie z chłodzeniem procesora. Jak zasilacz zachowa się podczas oc, też będę mógł opisać.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seasonic w porównaniu do RM nie jest w pełni modularny (fully modular jest dopiero seria X), i możesz trafić piszczącą sztukę (jak w przypadku teoretycznie innych firm zasilaczy też). Ale faktem jest że ta platforma seasonica słynie z piszczenia, można sobie poszukać na spcr.

Ja bym zdecydowanie wolał RMa.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aerial, a co sadzisz o tym BeQuite Straight Power E9 580 CM, o ktorym pisalem w poprzednim poscie? Cena ta sama, gwarancja ta sama, parametry podobne... W porownaniu z RM to gorszy wybor?

Mysle sobie o tym ze ten RM jest polpasywny i z jednej strony to zaleta - cisza, ale z drugiej strony buda nie bedzie wentylowana - moim przypadku w ogole, bo nie mam innych wentylatorow w srodku... Obecny BQ, ktory posiadam kreci sie maksymalnie 500 obr/min i jest nieslyszalny, a zawsze cos tam wywiewa.

 

Napisane z tel.

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to E9 trzyma gorzej napięcia (słyszałem, że udało mu się nawet złamać normę ATX) niż niższe wersje. Dla mnie odpada na dzień dobry. Brałbym tylko i wyłącznie RM. Ewentualnie, jak się boisz o zasilacz to CS550M - będzie tańszym wyborem. Nie wiem tylko jakie ma kondesatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E9 jest gorszy eleketrycznie, gorsze parametry, gorsza platforma. Dobry wentylator, cisza. W praktyce czy to ma znaczenie? Nie da się odczuć w praktyce w użytkowaniu, jeżeli zasilacz działa, różnicy między jakimś tanim modelem bronze, a najbardziej wypasioną konstrukcją titanium. Nie chodzi mi tutaj o sprawność, ale ogólnie o wszystkie parametry, którymi te "topowe" zasilacze wygrywają w recenzjach. W praktyce ma to dość małe przełożenie na użytkowanie tego zasilacza potem.

Ja osobiście bym brał RM z tych dwóch, bo będzie cichszy (nie tylko pasywny, ale wentylator potem kręci się bardzo wolno), lepsze kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie dotyczące wyboru zasilacza. Stoję przed dylematem pozostawienia mojego aktualnego Antec EarthWatts 650W lub wymianie na coś nowego. Problem polega na tym, że zasilacz działa i służy mi od 2009 roku na zestawie, który podany mam niżej w podpisie. Dziś zrobiłem zamówienie na nowe podzespoły: i5 4670k i Asrock Extreme4. Moje pytanie brzmi czy mimo tych kilku lat na karku to warto wymienić zasilacz aby mieć pewność, że wszystko będzie bezpieczne i nic nie trachnie w najmniej odpowiednim momencie pozostawiając popiół z nowych podzespołów, czy jedynie co to sprawdzić czy trzyma napięcia i/lub ewentualnie wymienić mu wiatraczek na nowy lepszy żeby chociaż miał trochę powiewu świeżości:P Jeśli przebadać napięcia to czym najlepiej? Mógłby ktoś pomóc?

 

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W związku, że zamierzam zmienić grafikę i zmienić pamięci a mój obecny zasilacz słabo będzie pasował do nowej konfiguracji proszę Was o opinię na temat zasilacza be quiet. Poświęciłem wcześniej trochę czasu na lekturę kilku tematów i testów na PurePC :) i mam na oku taki jeden

 

http://www.bequiet.com/pl/powersupply/250

 

Nie ukrywam, że cena jest kluczowa ponieważ ten wydatek jest następstwem pierwszego(Crucial Ballistix Tactical DDR3-1600 CL8 - 8GB) i drugiego(MSI GeForce GTX 770 OC Twin Frozr IV) muszę być więc bardzo powściągliwy by później mieć czas na wykorzystanie sprzętu a nie robić na kolejnym etacie.

:]

 

Pozdrawiam.

 

A... jak czytam testy sprzętów jestem pod wrażeniem. Duma mnie normalnie rozpiera, że jestem członkiem społeczności PPC a kiedyś Tweak'a.

 

:D

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Nie podałeś całej platformy i kasy ile planujesz wydać na zasilacz, ale podejrzewam że Seasonic G-550 powinien wystarczyć i mieścić się w budżecie (20 zł droższy niż bq l8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt taki jak w sygnaturze i raczej mało znaczące przy reszcie napęd DVD i 3 dyski.

Różnica pomiędzy tymi zasilaczami to dobre 70PLN. Zasilacz musi być z możliwością odpinania kabli.

Be quiet jest mocniejszy a zapewne za dwa lata grafa pójdzie do wymiany. Po cichu liczyłem, że ten PURE POWER L8 to rozsądny wybór.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 630W to raczej ze sporym zapasem... gtx770+ jakiś prądożerny proc  AMD spokojnie pójdzie na nowoczesnej zasiłce 450W. Ale zawsze lepiej mieć zapas niż się potem bujać.

Jeżeli priorytetem ma być cisza- to ten L8 jest dobrym wyborem.

Jezeli jednak liczą się też inne zalety, możesz spojrzeć np na corsair cs550/cs650m(sprawność gold i lepsze parametry elektryczne),

albo np na Colermaster G650M(sprawność bronze, nadal lepsze parametry elektryczne niż L8)- colermaster nie należy do jakiejś pierwszej ligi ale akurat ta seria nadzwyczaj im się udała(a właściwie to udałą się CWT bo to oni je robią)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy tymi zasilaczami to dobre 70PLN. Zasilacz musi być z możliwością odpinania kabli.

 

Pozdrawiam.

be quiet! Pure Power L8-CM 630W ATX 2.31 ceny od 323 zł

http://cenowarka.pl/be-quiet-pure-power-l8-cm-630w-atx-2-31-l8-cm-630w-bn182-a674416.html

Sea Sonic G-Series G-550 550W ATX 2.3 ceny od 350 zł

http://cenowarka.pl/sea-sonic-g-series-g-550-550w-atx-2-3-ssr-550rm-a830688.html

 

Więcej niż 550W do nowej platformy nie będzie Ci potrzebne. Ale to jest tylko moje zdanie i mogę się mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo.

;)

Popatrzyłem na Wasze propozycje, sprawność przede wszystkim, i obie są lepsze od mojej. Przeważy zapewne moc i cena więc padnie na korsarza 650 w trelemorele.

 

Jeszcze raz dziękuję. Wydaję mi się, że ten temat mam zamknięty.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

corsair rm 650 vs super flower leadex 1000w black

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Po czasie, jestem pod pozytwnym wrażeniem... zwłaszcza instrukcji.

Po polsku, kilka stron. Opisane dokładnie tryby pracy wentylatora, montaż zasilacza, normy czy nawet - rodzaje kondensatorów.

 

Z wad, to śrubki które były pod zasilaczem zamiast w etui na kable. Wgniotły się w styropian. Po tej klasie, raczej nie powinno być czegoś takiego.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez grzech1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Poszukuję dobrego, stabilnego i cichego zasilacza do mojego nowego kompa.

 

i5-4440
Gigabyte B85M-D3H

Kingston HyperX Genesis 8GB DDR3 1600MHz CL9

Samsung SH-224DB

Samsung EVO 128GB

 

Zakupy robię w UK. Na Amazonie polecają mi Corsair'a CX430W 80+ Bronze.

Cena do 300 zł ~ 60 funtów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy Corsair VS450W uciągnie taki zestaw:

 

Gigabyte D3H

i5 4570

2x4GB Team Vulcan

Plextor M5S 128GB

Samsung HD322HJ320GB

Napęd DVD Samsung

Radeon 7970 Gigabyte Windforce 3X

Box to Zalman Z3 Plus

 

?

 

W tej chwili w takim configu mam Radeona R9 270X Windforce 3X i wszystko śmiga bez problemu. Ale jak wiadomo 7970 to dość prądożerna bestia.

Z góry dzięki.

Edytowane przez konstant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo ! Który z poniższych modularnych zasilaczy jest godny zakupu ?

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-cs550m-modular-80-plus-gold-cp-9020076-eu-619730/

 

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-cs-series-650w-modular-80-gold-cp-9020077-eu-618777/

http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-pure-power-bqt-l8-cm-630w-80-plus-bronze-activepfc-4xpci-e-bn182-418345/

Zastanawiam się poważnie nad Corsairami, ze względu na to że sa GOLD, przy okazji wpadł be quiet. Może coś lepszego w podobnej cenie ? 

Poszukuje sprzętu który mnie nie zawiedzie, będzie cichy, nie będzie piszczał, skwierczał ( jak XFX ) i będzie modularny. 

;] 
Edyta: 
 

Naaah Kupiłem(Tfu ! zamówiłem, morele miało wysłać dzisiaj ale gdzie tam się im spieszy, zapewne wyśla jutro)  XFX XTR 550W. Mówia że dwa razy do tej samej rzeki sie nie wchodzi.... Może się nie natnę znowu :p W sumie XFX XTR = Seasonic G550. Zobaczymy co z tego będzie ;]

Edytowane przez marcinq123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie czy jesteście w stanie stwierdzić czy to jest ten sam zasilacz bo trochę boje się go brać (mówię o tańszym)

 

http://www.morele.net/zasilacz-cooler-master-g650m-650w-modularny-80-bronze-rs-650-amaa-b1-629139/

 

http://www.morele.net/zasilacz-cooler-master-g650m-rs650-amaab1-eu-612639/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć, jaki zasilacz pasowałby do tej konfiguracji?

  •  Intel  Core i7-4790K 
  • ASRock  Z97X KILLER Z97
  • Asus  Radeon R9 290
  • G.Skill  RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 
  •  Samsung  SSD840 EVO 120GB
  • WDC WD20EARS 2TB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...