Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Poprawka: wszystkie w miarę nowoczesne konstrukcje spełniają założenia normy 80+.

Ciągle jest sporo takich zasilaczy które nawet jakby mogły być testowane to testu sprawności by nie zdały, ale przeważnie to doły cenowe podłych firm.

Zaś co do samego VS650 (jak i całej rodziny VS): certyfikat 80+ przyznawany jest przy badaniu z napięciem zasilającym 110V co czyni otrzymanie certyfikaty przez ww zasilacze niemożliwym.

Patrząc na testy sprawności tych zasilaczy na napięciach ok 220V można uznać że gdyby miały możliwość pracy na 110V to taki certyfikat by uzyskały- minimum 80+standard.

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc.  Zestaw to xeon e5450@4ghz+6gb ddr2+hd5850 pcs+, xonar DX+2xhdd 7200rpm 3.5". Karta jest właściwie cały czas na lekkim OC (850/1100). Obecnie mam chiefteca gps400aa-101a i jeszcze nie wyzionął ducha, ale jest dość głośny i wydziela sporo ciepła więc pomyślałem o nowym zasilaczu za ~300zł. Jako, że 5850 mocno staniały zastanawiam się nad dokupieniem drugiej sztuki do tandemu.

Teraz wymagania: dobre trzymanie napięć, dość cicha praca, mała ilość wydzielanego ciepła i najlepiej jakby był modularny

 

Be Quiet l8 630 cm wydawał się idealny, ale ma za krótki kabel ATX-45cm, a że niedługo chcę zmienić obudowę, to niestety ograniczy mi to możliwość jej wyboru do takich z mocowaniem zasilacza na górze, albo będzie musiała być niska, a że miejsca pod biurkiem mam sporo to nie chcę być ograniczony do zakupu "karła"

 

 

LEPA g650-MA- przekracza mój budżet trochę, ale wydaje się być bardzo solidnym zasilaczem z bardzo wysoką sprawnością, martwi mnie jednak półpasywny tryb, na który ludzie narzekają, chociaż przyznam że nie wiem dokładnie na czym polega problem

 

za niecałe 300zł mogę mieć seasonic'a m12-II evo, ale niestety nie mogłem znaleźć żadnych jego testów i nie wiem czy można go wogóle stawiać obok LEPA, czy be quiet!

 

Jest też seasonic g550 z nieco mniejszą mocą.

 

Co sądzicie o wyżej wymienionych propozycjach i czy ew macie jakieś inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z cenami, bo nie monitoruje ale pooglądaj coś z tego:

- corsair RM550

- CS550M

- XFX XTR

- CM G550m

- m1 supremo

- super flower leadex

 

Przy czym ja bym wybrał XFX XTR. Zapewne jest poza budżetem, ale mimo wszystko warto dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Supermo już mocno wykracza poza mój budżet;). Czy CS650 też jest godny polecenia, dobrze trzyma napięcia i nie tętni?Cenowo jest atrakcyjny dosyć, czym napewno mnie do siebie zachęca.Co jest takiego super w XTR?:)bo cenowo wypada podobnie do RM.

 

Co myślicie o kupnie be quiet'a l8cm i dokupieniu do niego przedłużki ATX np akasa, jeśli będzie taka potrzeba? Wogóle taka przedłużka ma jakikolwiek wpływ na jakość prądu dostarczanego do płyty, czy jest to kompletnie pomijalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w kropce. XFX XTR niestety w moim źródle jest niedostępny i z tego co widzę ogólnie są z nim duże problemy. OCZ ZT, LEPA G650 są z tego co widzę ogólnie ciężko do dostania. CoolerMaster V650s wydaje się być ciekawy, ma 5 lat gwarancji, ale kosztuje już swoje i jest semi modularny.

 

EDIT:

 

Skłaniam się ku cooler masterowi v650s w swojej cenie świetnie trzyma napięcia, bardzo małe tętnienia ma, dobrą sprawność i kulturę pracy.No chyba że mam błędne info to wtedy proszę o oświcenie;), Nie wiem jednak jak wygląda sprawa z supportem i realizacją gwarancji producenta w naszym kraju?

Edytowane przez Deathraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam nowego zasilacza który ma 80+ Gold, 2x 8 pin PCIE, 600-650W, i długi kabel 8 pin do zasilania procesora. Myślę o tym zasilaczu http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-toughpower-grand-650w-80-gold-modular-tpg-650mpceu-box-406673/ albo http://proline.pl/?p=XFX+P1-650B-BEFX&ceneo_spo=true. Jak znacie coś lepszego do 450zł to słucham propozycji.

Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na XFX XTR 550W lub 650W. To seasonic serii G, z porządnie działającym trybem półpasywnym i cichym wentylatorem.

Długość wiązki CPU to 65cm. Jeżeli potrzebujesz dwóch wtyczek PCI-e to mocowo spokojnie dadzą rade oba, słabszy jest od ok 350zł, droższy ok 430zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już zamówiłem tego XTR 650W, znalazłem same pozytywne opinie na jego temat. Niby mój obecny zasilacz jeżeli chodzi o całkowitą moc jest ok ale już linia 12V i 25A już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu zamówiłem cooler mastera v650s. Jest teraz bardzo cicho;), sprawność w porównaniu z chiefteciem ma dużo lepszą-w sleeping dogs chieftec ciągnął 340-350w, a na tym samym setupie cm miał pobór ~270W. Też ma DC-DC, więc napięcia dobrze trzyma, jedyne w czym ustępował konkurencji to brak trybu półpasywnego i to że jest półmodularny. Kupiłem i póki co nie żałuję. Dziękuję wszystkim za przedstawione modele, bo dzięki temu miałem w czym wybierać. Wybrałem to co było dostępne i mieściło się w budżecie, tak czy siak przyznam, że kupno zasilacza to chyba najtrudniejszy wybór jeśli chodzi o hardware jaki miałem. Na szczęście mam go z głowy na ładnych kilka(albo i więcej) lat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj prawdopodobnie przez skoki napięciowe w domu doszło do spalenia się zasilacza FORTON FSP 460-60GHN, wypracował 5 lat i jebut. Z tego co słyszałem zasilacze tej marki są dość dobre.

 

I pojawia się teraz pytanie: jaki kupić nowy zasilacz?

 

O to parametry komputera:

Płyta główna P5KPL-CM
Procesor CORE DUO 2 2,80GHz E7400
RAM 2x DIMM 2GB DDR2
Grafika: GEFORCE 9800GTX + 512MB

 

 

 

Nie wiem co z innymi częściami, styki wyglądały OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy czy używany ?

 

Ile chcesz dać ?

 

Zasilacz ma być tylko do tego kompa czy ew. w przyszłości do nowego , mocniejszego ?

 

Najtaniej to używany Fortron HLN 350W lub 400 W - 35 zł lub 70 zł na allegro .

 

Z nowych zasilaczy to najtaniej Corsair VS 350W za 129 zł lub jego wersja 450W za 155 zł .

 

Z innych PSU jest Fortron HCN 460W za 127 zł .

 

Ceny z morele.net , Corsaira VS 450W chwilowo nie ma .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@reyden

 

Preferowałbym nowy zasilacz i właśnie mam otwartą kartę z Fortron 460 na morele.net oprócz tego myślałem o tym:

 

http://www.morele.net/zasilacz-fortron-fsp500-60apn-85-289123/

 

Obecnie nie mam planów na rozbudowę komputera bo spełnia całkowicie moje potrzeby. Myślę, że moje fundusze wynoszą w okolicach 150-160zł.

 

 

 

ps. jakie jest ryzyko, że mogło pójść coś więcej niż zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja Was może trochę postrasze, wczoraj padł mój XFX XTR :-( na cale szczęście nic ze sobą nie pociągnął. Było słychać male bum, wywalilo korki i tak było cały czas do póki listwa z PC była podłączona do gniazdka. Najpierw byłem w stresie czy to tylko zasilacz ale udało się i leci tylko XTR na gwarancji. Mimo nowo położonej instalacji stało się cos tak strasznego :-\ To mój pierwszy padniety zasilacz od czasów PII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po złożeniu zestawu:

Gigabyte P965-DS4

E5200

8800GTS 512MB z przydasi, dziewczyna w weekend simsami zamordowała starą Deltę 350W. Pytanie jaki zasilacz w to miejsce? Zupełnie nie jestem w temacie, co jest teraz dobre. Budżet około 150zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję nowego zasilacza. Konfiguracja to:

- Phenom II X4 3.0

- 6 Gb RAM

- 1x SSD

- 2x HDD

- R9 270X

Niedługo zmiana platformy na i5 i nowy zasilacz musi sobie z tym poradzić.

 

Chciałbym aby zasilacz miał odpinane kable i zbytnio nie hałasował. Wskazane figur długie kable.

 

Do wydania 330-380 zl, w grę wchodzi tylko nowy sprzęt.

 

Polecicie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Be Quiet L8 530W. Masz zgodność z haswellami, modularne kable, ciszę, w zupełności wystarczającą moc, no i cenę w budżecie.

 

Wysłane z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Be Quiet L8 530W. Masz zgodność z haswellami, modularne kable, ciszę, w zupełności wystarczającą moc, no i cenę w budżecie.

 

Wysłane z telefonu

Widzę, że 630W jest tylko minimalnie droższy. Warto dopłacać?

 

Edycja: Wyczytałem w wątku, ze L8 ma kable o długości 45cm. To będzie trochę mało. Można prosić o inny typ, z dłuższymi kablami? Może być też semi-modularny.

Edytowane przez dejv667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kiego mu zasilacz o mocy 850W , do tego kosztujący sporo ponad budżet bo 480 zł .

 

W tym budżecie to proponuję XFX XTR 550W - modularny , certyfikat 80+ Gold, doskonała elektronika i tryb półpasywny - wentylator włącza się dopiero przy obciążeniu 30+ % .

 

Kosztuje 355 zł w morele.net .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...