Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli możesz dorzucić do XTR to tym lepiej (cs550m jest niezły ale jednak inna liga). Wersja XTR 550W pociągnie praktycznie każdy zestaw z jedną karta graficzną(jednordzeniową), włącznie z porządnym OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do XTR nie muszę dorzucać bo mieści się w budżecie, kosztuje 81 euro.

 

Edit:

Sprawdziłem sobie na spokojnie ceny. Za model 550W na gotowo, z wysyłką muszę zapłacić 89 euro. Model 650W to koszt dokładnie 101 euro. W obu wypadkach 5 lat gwarancji co zapewne wystarczy na cały okres życia komputera. Za 5 lat pewnie i tak trzeba będzie zmieniać platformę.

 

Recenzje które znalazłem niemal bez wyjątku utwierdzają w przekonaniu, że oba zasilacze są warte swojej ceny.

 

Jedyne co mnie ciągle niepokoi to maksymalna moc na poziomie 550W. Nie wiem czemu, ale gdzieś w głowie mam zakodowane, że przecież to nie tak dużo... Tym bardziej, że obecnie używam zasilacza 780W. Nasuwa się też pytanie pod jakie konfigurację są zasilacze mające po 1,5 kW. Co oni tym pędzą?

 

Najprawdopodobniej w nocy sobie zamówię zasilacz. Dojdzie zapewne w okolicy środy.

Edytowane przez dejv667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

550W to niedużo? To wymyśl platformę której ten zasilacz nie utrzyma. Na bank będzie to dziwne stworzenie z dwoma bardzo mocnymi kartami graficznymi. Całą resztę ten zasilacz uciągnie.

Jakoś mam zakodowane, że to nie jest wielka wartość. Jeszcze kilka lat do tyłu procesor i grafika wyciągały po 400-450W. To niesamowite jak bardzo f wydajność się zwiększyła przy równoczesnym zmniejszeniu zapotrzebowania na energię.

 

Tak ma marginesie, XTR 550W zamówiony. Dziękuję obecnym za wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dejv667

 

Dobre 550W starczy do sprzętu pokroju I5 i GTX780/r9 290 , trochę więcej potrzeba do FX 8xxx czy 9xxx + R9 290X ale i tak 650W starczy .

 

700-750W do kart kanapek , 750-850 W do CF/SLI z topowych kart .

 

850+ to do ostro kręconego I7 + 3+ więcej kart , przykładowo I7 3770K@4,8 ghz + 2xR9 295X2 bierze 1300-1400 W w zależności od testu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz zakładać nowego tematu , co prawda ten temat jest o PSU ale o innych rzeczach też można doradzić .

 

Do I5 non-K proponuję Asrocka B85 Pro4 za 245 zł , ew. MSI H97M-E35 za 269 zł jak chcesz mieć płytę z obsługą Broadwella .

 

Ew. jak masz ~400 zł na płytę to proponuję Asrock H97 Performance za 376 zł - dobre audio i sieciówka , format ATX , ogólnie dobrze wyposażona płyta .

 

Co do procka - nie ma sensu brać I5 4690 , I5 4590 jest jakieś 50 zł tańszy a równie wydajny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W branżowej prasie napisali, że 4690 to maksimum jakie ma sens przy mojej grafice (270X).

 

Generalnie płyta główna musi dawać opcje dalszej rozbudowy. Nie musi być jakąś pozycją dla entuzjastów. Jakiegoś mocnego OC nie planuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tak napisali ?

 

Jak masz odpowiednią płytę to możesz nawet wsadzić I5 4690K / I7 4790K czy jakiegoś Xeona E3 4C/8T .

 

Jak nie kręcisz procka to faktycznie I5 4690 to jest maksimum co bym kupował , w przypadku 4690K nie wykorzystasz w 100% jego potencjału ( OC ) - procki od strony technicznej są tym samym , te same takty i mnożniki turbo , tyle samo cache , ta sama identycznie taktowania integra itp.

 

A co do 4590 vs. 4690 - płacisz te 50 zł więcej za średnio 5 fps więcej , tylko CS:GO zyska te ~15 fps , BF4 , Skyrim czy Wiesiek 2 zyskają mniej niż 10 fps , wg. nie nie warto przepłacać .

 

Jak chcesz płytę z opcją ew. rozbudowy to proponuję którąś z wymienionych płyt na H97 - mają wsparcie dla następnej generacji procków Intela , czego o chipsetach H8x / B85 czy Z87 na razie powiedzieć nie można .

 

Z innych elementów przydatnych przy rozbudowie - MSI H97M-E35 ma format mATX i tylko 2 sloty na ram , Asrock H97 P to już pełne ATX i 4 sloty na ram , do tego płyta całkiem dobrze wyposażona .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w jakiejś niemieckiej gazetce mignęła mi tabelka z której wynikało, że 4690 to jednostka która jest "trochę ponad to co mojej grafice jest potrzebne". Równocześnie z "polecanych zestawów..." widzę, że co prawda moja grafika jest w zestawie za 2300. 4690 jest dopiero w zestawach od 3000, ALE jest w zestawach od 3000 do 4500. Na moją pokrętną logikę wychodzi, że jak kupię cos opartego na 4690 to gdy zabraknie mi mocy wystarczy zmienić grafikę na wydajniejszą i można bawić się dalej.

Podobnie jest z RAMem. I płyta główna musi sobie z tym poradzić. Na chwile obecną 8GB RAMu to circa 80 euro, ale pewnie za rok będzie można za połowę tej kasy dokupić kolejne 8GB i stosunkowo niewielkim kosztem znów zwiększyć wydajność sprzętu.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy dodać ze XTR 550 jest dedykowany pod jedna kartę graficzna.

 

Dzisiaj mój XTR wraca do mnie po prawie miesięcznej nie obecności i odwiedzinach serwisu producenta. Mimo, ze zasilacz został naprawiony, czas oczekiwania trochę mnie dobił dlatego juz mam UPSa

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam zasilacza 600-650W, początkowo wpadł mi w oko corsairs rm series, głównie za wykonanie, ładne kable, cichy 140mm wentyl, 5 letnią gware, półpasywne chłodzenie, pełną modularność, certyfikat gold+ i półpasywne chłodzenie. Jest jakiś w podobnej cenie ~400zł mu dorównujący?

http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-power-zone-650w-80plus-bronze-dla-graczy-bn210-607005/ patrzyłem na ten: full modular i chyba cichy wentyl, ale niestety bardzo nieładne okablowanie, a budę będę miał z bardzo dużym oknem...

Edytowane przez xBum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wydaje się być najlepszym rozwiązaniem :/ w sklepie, którym chce go kupić jest aż 50zł droższy niż w morele dlatego myślałem, żeby go zmienić, ale chyba nie znajdę lepszej alternatywy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

Chce kupić zasilacz który pociągnie poniższy zestaw i będzie na nim dało się stabilnie podkręcić i5 do 4.0Ghz:

 

Procesor: i5 4670k 3.4 Ghz

Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD 7970 3GB OC (wymaga zasilacza 550W)

Pamieć Ram: Kingston Dual Channel 8GB (nie pamiętam konkretnie modelu)

 

Zastanawiam się czy zasialacz 580W wystarczy aby podkecić procesor do 4.0Ghz(?).

Póki co przyglądałem się tym dwóm zasilaczom:

  1. be quiet! Straight Power E9-CM-580W: http://proline.pl/?p=BQT+E9-CM+580W
  2. Seasonic X-Series X-650 KM3 (SS-650KM F3) 80Plus Gold 650W: http://proline.pl/?p=SEA+X-SERIES+X650KM3

Co sądzicie?

Edytowane przez Ovitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Priorytety? Zależy mi na stabilnej i w miare cichej pracy całego komputera. W tym zasilaczu Seasonic X-Series X-650 strasznie mi się spodobał pomysł z pół pasywnym chłodzeniem tylko niestety nie ma mniejszych niż 650W.

 

Co do 550W to dodam, że obecnie mam zasilacz 500W i czasem komputer ma problemy z wstaniem i dlatego mam obawy czy 550W nie będzie za mało jeżeli zechce podkręcić. Zapomniałem napisać, że posiadam dwa dyski, SDD i HDD. Jeżeli faktycznie 550W styknie do tagiego zestawu to pewnie wezmę tego be quiet! Straight Power E9-CM-580W. Ale jeżeli masz jakieś inne propozycję to chętnie posłucham.

Edytowane przez Ovitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Priorytety? Zależy mi na stabilnej i w miare cichej pracy całego komputera. W tym zasilaczu Seasonic X-Series X-650 strasznie mi się spodobał pomysł z pół pasywnym chłodzeniem tylko niestety nie ma mniejszych niż 650W.

 

Co do 550W to dodam, że obecnie mam zasilacz 500W i czasem komputer ma problemy z wstaniem i dlatego mam obawy czy 550W nie będzie za mało jeżeli zechce podkręcić. Zapomniałem napisać, że posiadam dwa dyski, SDD i HDD. Jeżeli faktycznie 550W styknie do tagiego zestawu to pewnie wezmę tego be quiet! Straight Power E9-CM-580W. Ale jeżeli masz jakieś inne propozycję to chętnie posłucham.

jak masz kasę warto rozważyć http://angela.pl/p9474,super-flower-550w-golden-king-modular-platinum-sf550p14pe.html bardzo wydajna, stabilna konstrukcja, posiada tryb połpasywny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500W też powinno zaspokoić twój konfig - jaki masz teraz zasilacz?

Możesz jeszcze rozpatrzyć XFX XTR - stabilny, cichy, z półpasywnym trybem, 80+gold.

 

Obecnie posiadam Corsair CX Series CX500 V2:

http://proline.pl/?p=CRS+CP-9020047-EU

 

Ale tak jak już mówiłem, czasem komputer mi nie chce wstać, ale gdy już wstanie działa stabilnie. Wcześniej miałem słabszą kartą graficzną ale była okazja i kupiłem Radeon 7970 który według strony producenta wymaga zasilacza 550W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagania na stronach producentów kart zostały stworzone dla "wyrobów zasilaczopodobnych".

Twój Corsair powinien sobie radzić z 7970 - i sobie radzi, jak sam napisałeś "gdy już wstanie działa stabilnie" - ale problem z uruchamianiem najczęściej leży po stronie zasilacza (napuchnięty kondensator itp.) - jak jest na gwarancji warto z niej zkorzystać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagania na stronach producentów kart zostały stworzone dla "wyrobów zasilaczopodobnych".

Twój Corsair powinien sobie radzić z 7970 - i sobie radzi, jak sam napisałeś "gdy już wstanie działa stabilnie" - ale problem z uruchamianiem najczęściej leży po stronie zasilacza (napuchnięty kondensator itp.) - jak jest na gwarancji warto z niej zkorzystać.

 

Hmmm... Sprawdzę to, jednak wcześniej przy karcie graficznej Gigabyte GF 660 nie miałem tego problemu, dopiero po przesiadce na radeona ten problem zaczął się pojawiać. W sumie jak oddam go na gwarancję to pewnie dopiero po 3 tygodniach do mnie wróci. Także i tak zainwestuje w nowy zasilacz a tamtego ewentualnie sprzedam lub będę trzymał na zapas :)

 

Ostatecznie rozważam te dwa zasilacze:

  • Be quiet! Straight Power E9-CM-580W
  • XFX Black Edition XTR

Bardziej przychylam się do XFX Black Edition XTR ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć recenzji która by mnie utwierdziła w moim przekonaniu. Dlatego będzie mile widziana opinia kogoś obeznanego :)

Edytowane przez Ovitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Poszukuję jak najtańszego zasilacza do dosyć leciwej już konfiguracji.

 

i3 3220 + 4GB ramu + 1x HDD + HD3850 (w przyszłości będzie wymiana na jakieś HD6770 czy coś w ten deseń). PC głównie do internetu i starszych gier. Fortrony z allegro to nadal najlepsza opcja do takiego komputera? I jeśli fortron to jaki model dokładnie? Bo przyznam, że się ciut pogubiłem w tych modelach.

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pół roku temu kupiłem takiego samego fortrona (od tego sprzedawcy) dla matki i mogę go śmiało polecić - opisane jako nieużywane z Niemiec (co prawda go nie rozkręcałem, ale to co można zobaczyć z zewnątrz zdaje się to potwierdzać). Całkiem cichy wentylator. Jedynie trochę mało wtyczek (np. brak do gpu, ale są 2 molexy to można przejściówkę użyć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...