Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Pany chcę stare graty przerzucić do obudowy uAtx typu Streacom. Chcę zrobić bezgłośny htcp do odtwarzania muzyki na linuxowym Daphile a więc i jakiś stary celeron by wystarczył.

Graty to: płyta Asus P5G41T-LX i c2d e5300. Trochę martwi mie cpu bo swoje pobiera.

Czy zasilacz Pico PSU 120W wystarczy aby było naprawdę stabilnie? Czy brać większy, powiedzmy 150 lub 200W?

Pico bo jedynie taki się zmieści i jest 100 % pasywny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś ?  Ewentualnie się wypowie bo poczytal i dużo wie   ;)  :

 

Seasonic G-series : G-450 (SSR-450RM)

 

Jako napęd dla : i5 K@srednie OC + mITX + 2x SSD + 2x HDD  ( +margines na może kiedys gfx z (edit:niskiej)/max sredniej klasy NV)

Całość do Fractala Node 304

 

Najlepiej jako porównanie do posiadanego od lat Corsair HX520.

Alternatywnie też porównanie do BeQuiet PURE POWER L8 400W. 

Inne propozycje też jak nabardziej.

 

Cena jest drugorzędna.

 

linki : 

http://www.seasonicusa.com/G-series-450-550-650.htm

http://proline.pl/?p=SEA+G-SERIES+G-450

 

----

EDIT :

dzięki @reyden

 

Doprecyzuje jeszcze : 

-na w/w jestem praktycznie zdecydowany na podstawie watku "Node 304" na overclock,net; w tym jeden z zagranicznych buildow, ktory jest bardzo zbieżny z moim planowanym.

-nie zależy mi na Watach.  możliwe, że zmylila wzmianka o gfx.  nalezy to traktowac marginalnie, gdyż bez gfx też jestem szczesliwy.  może wiec sie nie pojawi; lub tez jakas po[ciach!]lka klasy GTX750 / ti / max 760.

chce wiec zejsc niżej niz obecny 520W.   sumujac : mysle też nad podstawowym Seasonic G-360.  tylko on nieodpinany jest.

 

// PS. podczytuje teraz strony do tylu, dobrze jakby @Leon166 coś napisał.  wspomniał, że ma SS G-360.

--w ofercie gdzie bede zamawial fanty jest też np. wspominany Corsair RM Series 450W (w troche wyzszej od Seasonica cenie).

--XFX XTR 550W (wyzsza cena niż Corsair RM) : to pomijajac zbedne Waty, plusem w/w SS wobec XFX jest także niskie podpinanie złaczy (vide: obudowa).

--w identycznej cenie co XFX XTR 550 jest Seasonic G550, gdyby oceniac modele, z pominieciem mocy.

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 355 zł masz XFX XTR 550W czyli poprawiona seria G od Seasonica - pełna modularność i lepsze wykończenie , tryb pół pasywny i wentylator FDB .

 

XTR 550W ma 540W na linii + 12V , Seasonic G 450 ma jakieś ~100W mniej , od strony elektroniki to praktycznie to samo .

 

Corsair HX520 ma certyfikat 80+ Bronze , mniejszą moc na linii +12V tzn. 480W .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło jeszcze inaczej z tym PSU. Poczytalem, i z rozważań o Seasonic G-450, zrobilo sie G-550, G-650 (by wentyl sie nie zalaczal wysoko), Corsair RM-550, Seasonic X-650... :

 

A finalnie ustrzelilem w dobrej cenie, bez gw : XFX XTS 520W Platinium, fanless, czyli na bazie Seasonica Platinum-520 Fanless, SS-520FL(FL2?).

Nie mam cos zaufania do marki XFX, ale cena byla dobra itd. Ogolnie bardzo fajny model. Swietne (ver seasonica) noty w testach.

Przy podlaczeniu w idle i5 K stock + mITX + 2x SSD + 2xRAM nie czuc by nabieral temperatury powyzej temp otoczenia, brak odczuwalnego dłonią ruchu konwekcyjnego powietrza. 

Egzemplarz jednak piszczaco / skwierczacy, co w stacji ITX na biurku nie może miec miejsca. Jestem wiec w trakcie zwrotu.

 

Teraz zamowie, tym razem sklepowo : 

- albo w/w Seasonica Platinum-520 Fanless; SS-520FL2

http://www.seasonicusa.com/Platinum_Series_FL2.htm

- albo Seasonic Platinum-660; SS-660XP2

http://www.seasonicusa.com/Platinum_Series_XP2.htm

 

(Plus opcji SS-660, że w klasycznym ulozeniu PSU kable do mobo wpina sie wtedy 'dalej' = ewentualna karta graficzna moze by sie zmieściła (na milimetry) w formacie 2x wentylator, zamiast krótkiego pod ITX jak przy tych w/w fanless'ach... No i daja tam cichy, dobry wentylator Sanyo Denki)

Kupował ktoś ktoryś?  Slyszal ktoś jak z prawdopodobienstwem 'jeczacych' sztuk? Częsciej w tym, czy w tym. Bo poza owym defektem totalnie wszystko kurcze na plus...

 

PS.foto dla zainteresowanych : 

post-152542-0-55863800-1416356223_thumb.jpg

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzeje mi się zasilacz po paru godzinach. Niedawno wymieniłem procesor, kartę graficzną i mam zamiar jeszcze dodać dysk ssd oraz wymienić ram. Boje się że padnie, z 7 lat ma i nie przypominam sobie żeby przed wymianą tak się grzał. Ktoś doradzi jaki zasilacz modularny z pięcioletnią gwarancją?

Sprzęt:
procesor - Xeon E5450
płyta  - ASUS P5Q
karta - Radeon HD 7770 2GB
ram - 2x1gb 2x2gb ddr2 400MHz pc2 6400 Kingston
dysk - 2x1000gb SATA 6Gb/s (Seagate ST31000524AS i WDC WD1002FAEX-00Z3A0)
zasilacz - Chieftec GPS 550AB A
system - win7 64bit
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet i jaką moc chcesz/potrzebujesz ?

 

Z dobrych , modularnych PSU to masz Cooler Master G550M 550W za 269 zł  .

 

Za 319 zł jest Corsair CS550M 550W , również modularny i ma już certyfikat 80+ Gold .

 

Albo XFX XTR 550W za 371 zł - to już klasa sama w sobie , certyfikat 80+ Gold , w pełni modularne okablowanie , dobra elektronika od firmy Seasonic ( XTR jest na bazie serii G ) , wentylator 135 mm z łożyskiem FDB i trybem pół pasywnym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałbym prosić o poradę odnośnie wyboru zasilacza. Do komputera planuję w niedalekiej przyszłości dodać jeszcze dwa talerzowe dyski twarde oraz dodać RAM-u, więc dobrze żeby zasilacz to uciągnął.

 

Cena - myślę, że do 300 zł da się kupić dobry zasilacz do poniższego sprzętu.

 

PC:

  • Intel Core i5-4670 3.4 GHz
  • MSI GeForce GTX 760 2GB
  • MSI Z87-G43 LGA1150
  • 8GB Crucial Ballistix Sport
  • Crucial MX100 128GB 
  • Seagate Barracuda ST1000DM003
  • SPC Gladius M40 Pure Black
  • SPC Fortis HE1225

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler Master G550M 550W za 269 zł albo dołożyć do Corsaira CS550M 550W za 320 zł - Corsair ma już certyfikat 80+ Gold .

 

Poza tym oba są modularne ( częściowo ) , mają układy DC-DC i są kompatybilne z Haswellem ( stany C6/C7 ) .

 

Ceny z morele.net .

 

Dołożenie kolejnych dysków czy ramu zmienia nie wiele w kwestii obciążenia zasilacza - to nie karta czy procek które mają istotny wpływ na pobór mocy .

 

Chyba że dołożysz kilkanaście wysokoobrotowych ( 10K czy 15K RPM ) dysków .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. :) Potwierdziły się moje przypuszczenia, że 550 W będzie wystarczające.

 

Mam jeszcze pytanie jak mają się zasilacze z aktywnym PFC do UPS-a z symulowaną sinusoidą (posiadam PowerWalker VI 850 LCD). Nie będzie z tym problemów?

 

--edit--

Ostatecznie zdecydowałem się na Corsaira CS550M.

Edytowane przez bpsqd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam zasilacza:

- niska moc, nawet 300W to już będzie dużo, ale wiem że nie spełni warunków niżej,

- wysoka sprawność (gold),

- b. cichy, ale nie pasyw/półpasyw, zasilacz będzie na górze obudowy, musi wyrzucać trochę powietrza na zewnątrz,

- chętnie modularny.

 

Myślałem o Seasoniku G360, BQ E9 400W - ale obudowa mała, więc odpinane kable to by był spory plus. Tak właściwie

to potrzebuję wiązki 24pin, 4pin, 6pin do grafiki i 1x molex. I tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie mobo i procka z Athlona II X2 na Haswella i3 przestała działać grafika HD6770. Wczoraj wreszcie zidentyfikowałem problem - za słaby zasilacz. Potrzebuję więc jakiegoś niezby drogiego 500-550W (szukam wśród uzywanych).

Dotychczasowy Enermax Modu82+ 430W miał kilka zalet z których nie chcę rezygnować:

-bezgłośna praca

-dość długie kable do mobo (zasilacz jest na dole)

-modularne kable w oplotach

 

Kandydaci to SPC Deus M1 550W, Thermaltake Smart M550W. Chyba że jeszcze coś innego do 200zł? Coś polecicie?

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy, najwydajniejszy, najcichszy, przyszłościowy,  bezawaryjny zasilacz do pieca, w którym nie będzie żadnego SLI/Crossfire, ew. będzie OC w przyszłości. Jakość > Cena (rozsądna)?

Edytowane przez Testownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Który z poniższych zasilaczy wypada najlepiej? 
1. Antec True Power Classic 80+ Gold (Haserll Ready)

2. Antec EarthWatts Platinum (Haswell Ready)

3. Thermaltake Toughpower 80+ Gold (Haswell Ready)

4. Cooler Master V550S 80+ Gold  (?)

5. SeaSonic S12G-550 (Haswell Ready)
6. SeaSonic G550 Series (v2 Haswell Ready)

Edytowane przez ChristeQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie zastanawiałem się nad zmianą zasilacza i jednak zdecydowałem się na jego wymianę. Niestety nie potrafię się zdecydować na konkretny model.

Chciałbym coś solidnego z jak najdłuższą gwarancją (minimum 3 lata), w miarę cichego o mocy 450-550W, najlepiej z jedną mocną linią 12V i w korzystnej cenie - najlepiej do 250zł. To nad czym myślałem to:

Be quiet! Pure Power L8-500W BN223
Be quiet! System Power 7 Bulk 500W BN144
Seasonic S12II Series S12II-520 (SS-520GB F3)
XFX Core TS 550W (P1-550S-XXB9)

 

Najciekawszy z tego wydawał mi się XFX, ale naczytałem się że podobno niektóre egzemplarze są głośne i po czasie zaczynają piszczeć cewki oraz przetwornica. Po XFX spodobał mi się SeaconicS12II, podobno  konstrukcja zbliżona z XFX,  ale trafiłem na opinie że piszczące cewki to niby cecha nie tylko seasonic od XFX ale ogólnie wszystkich seasoniców. Tak dotarłem do Be quiet! ale nie wiem czy to na dobrych jest podzespołach, czy ma dobre kondensatory i ktoś gdzieś pisał że podobno są ciche ale się grzeją. Ogólnie z tego czytania mam już mętlik, dlatego pytanie który z tych zasilaczy proponujecie i dlaczego? a może jeszcze coś innego lepszego znalazło by się w zbliżonej cenie?

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bequiet robi lipę. Ostatnio mi padł, a znajomemu jego nowszy model zaczął świrować dokładnie w taki sposób jak mój.

Po prostu komp po wyłączeniu z prądu przestaje odpalać za pierwszym razem. Jak jeszcze nie zdechnie do końca to odpala po kilkunastu próbach.

 

Zasilacz to inwestycja na lata, więc można i trzeba sypnąć na niego groszem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój docelowy zestaw to GTX 980Ti (nie wchodzi na pewno w rachubę SLI) oraz 5675C, a za jakiś czas jak będzie dobra okazja to pewnie 6600K. oprócz tego standard: ze dwa HDD, ze dwa SSD, nagrywarka.

 

Jako że mojemu zasilaczowi za rok kończy się gwarancja, a ja lubię mieć rzeczy na gwarancji, będę się chyba przymierzał do zmiany. Certyfikaty jako takie mam w d upie, natomiast wysoką sprawnością jak najbardziej jestem zainteresowany. Modularność nie jest dla mnie istotną zaletą. Długa gwara jest.

 

Kiedyś było tak, że niektórzy producenci (Fortron?) olewali płatne certyfikaty, niemniej jednak ich produkty warunki spełniały. Jak to obecnie wygląda? Biorąc powyższe pod uwagę jest coś czym warto by się zainteresować obecnie z segmentu gold/palantinium?

 

Myślę o mocy z przedziału 400 do 550W. EVGA 550 za 420 zł, a coś taniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są G2 o tak niskich mocach?

 

Bo nie bardzo widzę, są za to jakieś GS, to by było z grubsza to samo czy półeczka niżej raczej?

 

BTW, w 2011 roku za mojego Corsaira TX650 zapłaciłem $110 i nie za bardzo chciałbym obecnie wydawać wyraźnie więcej (czyli około 400 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, EVGA. Gwarancja jest niby 5 lat, w niektórych innych sklepach 7 lat piszą. Natomiast po zarejestrowaniu na stronie EVGA dostajesz 10 lat.

Wersja 550 W już jest vide http://www.evga.com/Products/Product.aspx?pn=220-G2-0550-Y1

Natomiast czy w Polsce można dostać? Ja nie znalazłem.

Edytowane przez Wraith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na EVGA raczej byłbym zdecydowany, głownie ze względu na tę gwarę.

 

Poczytałem na szybko recenzji i GS to raczej gorsza seria. Skoro istnieje 550-tka G2 trzeba się porozglądać na Ebayu. A ciekawe czy zaistnieje 450-tka, bo to był dla mnie ideał.

 

Albo jakby w serii P2 wydali 450-tkę - ale to pewnie mało możliwe.

 

Edit: kurczę, jestem bliski zakupu tej 550-tki G2, cena referencyjna EUR 97,90, od tego minus 10% za kupon zniżkowy, to daje około 370 zł. Jeszcze tylko mailowo ich zapytam czy to możliwe żeby wyszła G2 450-tka albo P2 550-tka.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Szybkie pytanko. GTX 970 w 2-way SLI, i7 4790k, 4 HDD i prawdopodobnie w przyszłości WC, do tego solidne OC żeby wyciągnąć maksimum z tego sprzętu wystarczy porządny zasilacz 750 W  czy lepiej celować w 850 W?

 

Kurde, coś kiepsko w Polsce z dostępnością EVGA G2.

Edytowane przez CarrionCrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. rozpiski dostępnej na stronce EVGA do 970/980 SLi wystarczy 650W

 

http://www.evga.com/articles/00722/

 

Do 980Ti i Titana X w Sli konieczne jest już 750W.

 

Także 750W G2 to wybór w sam raz dla twoich potrzeb.


P.S. Tymczasem kolejna 10 dla modelu 550W G2 http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story&reid=440

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...