Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

750 P2 oraz 650 G2 są dostępne.

 

Tydzień temu jak patrzyłem na 99% 750 G2 też był dostępny, tak że nie jest to jakiś stały stan niedostępności.

 

Miałem brać 550 G2 ale ostatecznie zdecydowałem się na Fractala.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ci przeszkadza brak polskiego menu na stronie EVGA ?

 

Jak nie znasz języka to poproś kogoś kto go zna na tyle aby za ciebie się zarejestrował na stronie i kupił PSU , opcjonalnie poprowadził za ciebie całą korespondęcję z firma i sklepem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum .

 

Własnie jestem w trakcie wymiany karty graficznej moją uwagę zwrócił Asus Strix r9 Fury i chciałbym się dowiedzieć jaki zasilacz był by potrzebny na 1 karte a także na dwie .

 

 

obudowa 

 

Cooler Master Storm Trooper

 

Procesor i5 -4690 K ---> chce wsadzic  Intel Core i7-4770K,s1150 -----> OC

 

Dysk SSD 250 + 1 tera HDD

 

ramy 

Kingston HyperX FURY Black 8GB  ---DDR3, 1866 MHz, 1,5V, CL10, 2x4GB ---------> docelowo 16 GB 

 

Chłodzenie wodne Corsair Hydro H110i GT

 

12 wentylatorów 

 

plyta Asus H97-PRO

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej płycie co masz to zapomnij o CF/SLI .

 

Drugi port PCI-E 16x to elektrycznie 4x i z taką prędkością pracuje , zresztą dotyczy to wszystkich płyt na H97/B85 i części płyt na Z97 .

 

Chipsety serii H i B w ogóle nie mają opcji 2x8 dla portów PCI-E , tylko seria Z ma tą opcję bo tylko ona dysponuje 16 liniami PCI-E , H/B mają po 8 linii PCI-E .

 

Jak koniecznie chcesz CF/SLI to minimum płyty pokroju Asrock Z97 Extreme 3 / MSI Z97 Gaming 3 .

 

GTX980Ti ( Wersja G1 Gaming od Gigabyte ) + I7 4790K@4,5 Ghz , całość zasilana przez BQ Dark Poer Pro 1 200W z certyfikatem 80+ Gold i sprawnością ~90% bierze ok. 400W w Crysisie 3 ( GTX980Ti referent bierze ~350W w tym teście ) .

 

Po uwględnieniu strat na PSU wychodzi odpowiednio 360W / 320 W realnego poboru mocy .

 

R9 Fury przy identycznej konfiguracji W C3 pobiera ~340 W , po uwzglęniu strat na PSU wyjdzie jakieś 310W dla całości .

 

Mając na uwadze powyższe do zasilenia I7 4770K@OC i jednej z tyck kart dobre 550W wystarczy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 6 latach pracy przestał działać BeQuiet Straight Power E5-450W. Napięcie podaje, ale komputer nie bootuje nawet do POST/BIOS - sprawdzone na 2 zestawach. Dzwoniłem do serwisu, raczej nie opłaca się tego naprawiać.

Co zatem kupić? Nie mam wielkiego zapotrzebowania na moc (E5200, Radek 5670, kilka dysków + kieszeń eSATA i kieszeń IDE), ale nie pogardzę sporą ilością gniazd SATA/kilka IDE, 80+ gold i 5 lat gwarancji. Było by miło, gdybym zamknął się w 300zł.

BQ SP 10 jest tylko w wersji 400 i 500 Wat. E9 450W mam w drugim kompie od roku, na razie bezproblemowo.

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... o ile nie jestem szczęśliwy z zaistniałej sytuacji i nie mam zamiaru lobbować za tą firmą, o tyle nie do końca rozumiem czemu badziewnej - pracował cicho i stabilnie prawie 7 lat, a jak przestał to bez huku i nie zabierając nic ze sobą. Żaden Modecom mc350 (kupiłem trzy), swojego czasu bardzo polecany także na tym forum,nie przeżył 3-4 lat. Temat sprawności pomijam, bo i przedziały cenowe bardzo się różniły.

 

Jeśli to mimo wszystko słaby wynik, to co polecacie lepszego w tym przedziale cenowym o zbliżonej sprawności, mocy i gwarancji? A jeśli nie taki zły, to jak ma się seria 10 do poprzednich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal sobie cenowarka.pl zaznacz interesujące kryteria.

 

http://cenowarka.pl/?cat=gehps&asuch=&bpmax=-300&v=e&hloc=pl&filter=aktualizuj&plz=&dist=&mail=&bl1_id=30&sort=p&xf=1119_4~2825_5

 

Wybór, że  ho ho. W obecnych czasach by wypadało mieć te 500-550W, ale to nie w tym budżecie.

 

P.S. w serwisie gdzie próbowałem reanimować bequieta to powiedzieli mi, że przy udanej naprawie będzie 100 zł. Poza tym gość dodał, że bardzo często bequiet'y z takimi przypadłościami do nich trafiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, skąpiec i ceneo nie mają połowy filtrów co cenowarka - dzięki.

Cena może być i do 350zł, poza tym lista zasilaczy spełniających filtry to nie wszystko - po to między innymi napisałem do Was. Czy ktoś może coś polecić z dłuższej praktyki i doświadczenia?

 

http://cenowarka.pl/thermaltake-toughpower-z-oto-modular-550w-atx-2-3-ps-tpd-0550mpcg-a1119921.html?hloc=pl

http://cenowarka.pl/sea-sonic-s12g-550w-atx-2-3-s12g-550-a1010713.html?hloc=pl

http://cenowarka.pl/fsp-fortron-source-aurum-z-oto-500w-atx-2-3-au-500-a614775.html?hloc=pl

 

Seasonic podobno piszczą (a ja niestety takie rzeczy słyszę), fortron ma kilka modeli w zbliżonej cenie i nie bardzo wiem który rozpatrywać, a w Thermaltake przydało by się kilka więcej złącz SATA.

Czy te zasilacze będą lepszym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morele i Komputronik są polskimi dystrybutorami. Dłuższą gwarancję EVGA zyskujesz po rejestracji w ciągu 30 dni od daty zakupu. Jak Ci się kiedyś coś przytrafi to wysyłasz do Niemiec (przynajmniej tak miał kumpel jak mu grafa wysiadła, dostał nowy lepszy model). Zgłaszając RMA będzie wszystko napisane.

 

Taptaptap Mlais M52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie.

 

Mam pewien problem... otóż co jakiś czas miałem reset kompa ( sprzęt jak w podpisie )... bez żadnego bsod... po prostu grałem, dźwięk się zapętlał i reset... komp się uruchamia ponownie... czasem sam z siebie w windzie gdy nic nie robiłem się resetował. Również bez żadnego bsod. W dzienniku zdarzeń też czysto. Testowałem pamięci, procesor i grafikę i zawsze było tak, że podczas testów się nie resetował, czyli wywnioskowałem, że te elementy są dobre :smoke: . Pozostało mi zmienić zasilacz... pożyczyłem od znajomego jakiś markowy zasilacz 80 plus w goldzie, moc 530W i od 2 tygodni resetów brak. Teraz pytanie na co zmienić tego ocz'a i czy ten ocz 500WMXSP w ogóle nadaje się do mojego sprzętu. Bo szczerze to nie pamiętam czy kupiłem go przed zmianą grafiki czy po. Wcześniej miałem gf 88GTS'a. Sprzęt nie jest kręcony chodzi na ori ustawieniach.

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry producent i dobra konstrukcja choć do sprzętu z podpisu to przesada .

 

W dodatku dość drogie PSU .

 

Porządne PSU można mieć sporo taniej .

 

Wiesz, za BeQuieta tez nie placilem malo, ok 535 pln, a wychodzi na to, ze po 2 latach pracy, na pol gwizdka jak sie domyslam i juz fochy okazuje. Dlatego teraz chce cos sprawdzonego z 80+ Gold/Platinum. BQ ma jednak tylko 80+Bronze :|

 

Ale jeszcze pokombinuje, moze zwyczajnie za goraco w budzie i stad problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dobre PSU z certyfikatem 80+ Gold można dostać sporo taniej , wg. mnie mało sensowne jest dopłacanie do 80+ Platinum - w kwestii sprawności zmienia nie wiele a tylko podnosi cenę ( i to sporo czasami ).

 

Z dobrych zasilaczy 80+ Gold masz np. Seasonic G  - model 550W ( SSR-550RM)  kosztuje ~330 zł w morele , XFX XTR 550 W ( Ulepszony Seasonic SSR - m.in w pełni modularne okablowanie i tryb półpasywny ) za 365 zł , wersja 650W kosztuje 409 zł .

 

Albo EVGA Supernova G2 550W za 396 zł .

 

Z innych PSU z certyfikatem 80+ Gold masz np. Fractal Design TESLA R2 650W , Thermaltake Toughpower 550W za 334 zł czy wersja 650W Za 392 zł , XFX TS 550W za 335 zł , Super Flower SF-550P14XE 550W za 347 zł , Antec True Power Classic 550W za 335 zł czy wersja 650W za 439 zł  , Seasonic S12G RT 550W za 398 zł , Super Flower Leadex Gold 550W za 411 zł czy Antec EDGE 550W za 411 zł .

 

Większość zasilaczy z tej listy jest nie modularna , modularne są tylko TT Toughpower i zasilacze z 2 ostatnich pozycji .

 

Generalnie brał bym albo SS G albo XFX XTR .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale czy takie 550W spokojnie pociagna moj sprzet i ew upgrade do haswella + dodatkowy SSD + GTX 970/980 ? Nie padnie przedwczesnie ?

 

Czy wersje 650W/750W tego XFX XTR tez sa warte uwagi ?

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 2500@4,2 Ghz + GTX770 dużo papu nie potrzebuje .

 

A Haswell ma mniejszy pobór prądu ( mniejszy proces technologiczny ) a jak byś brał Broadwella czy Skylake to dopiero będzie mniejszy pobór prądu .

 

GTX970 ma nie wiele większy pobór prądu niż GTX770 mimo że jest sporo wydajniejsza .

 

Z GTX980 jest podobnie , co innego jak byś miał GTX980Ti + I7 4790K@4,5 Ghz to 550W mogło by nie wystarczyć .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...