Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Do 40 zł można znaleść Fortrony serii HLN/GLN/HHN/APN/PNR/THA/MDN/EMDN .

 

Niektóre mają kabel PCI-E 6pin do zasilania VGA , choć twoja X550 nie potrzebuje dodatkowego zasilania .

 

Ważne też jest jakie masz dyski - jak 2xATA to Delta z powyższego linka nie jest dobrym pomysłem , ma tylko jedno złacze molex .

 

Wymienione serie Fortronów są lepsze pod tym względem - mają po 2-3 złacza molex , GLN/PNR mają 4xmolex i tylko 1xSATA .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Potrzebuje pomocy w doborze zasilacza do takiego zestawu:

Mobo: Gigabyte GA B75-D3V

Procek: i5-3450 + Silentium Fera 2

RAM: 2x4Gb Geil evoleggera 1600mhz

Grafika: GTX 650 2Gb

Dysk: Barracuda 1Tb

 

Stawiałem nowy system i sprzęt umarł. Po otwarciu niereagujacego zestawu siostrzeńca, okazało sie ze poza tona kurzu, jest jeszcze prawdopodobny winowajca zasilacz inbox 500W...

Proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet ?

 

Nowy czy używka ?

 

Z używek to Fortron/Delta 350W z allegro , najlepiej aby miały kabel PCI-E 6pin ( o ile ten GTX wymaga dodatkowego zasilania ) .

 

Z nówek - Corsair VS 350W / 450W / Antec VP 500W / SPC Vero L1 500W z tych najtańszych .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet ?

 

Nowy czy używka ?

 

Z używek to Fortron/Delta 350W z allegro , najlepiej aby miały kabel PCI-E 6pin ( o ile ten GTX wymaga dodatkowego zasilania ) .

 

Z nówek - Corsair VS 350W / 450W / Antec VP 500W / SPC Vero L1 500W z tych najtańszych .

już kupiłem chaifteca iarena 500S8 na szybko, lecz nie pomogło, komp nie wstaje, więc drugą opcja jest mobo:/ ciężko znaleźć coś fajnego w przyzwoitej cenie na socket 1155.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie takie... Wszyscy teraz na ogół polecają albo BeQuiet, albo XFX tudzież ThermalTake albo Corsaira, a co się stało ze dziaduszkiem Chieftec'iem? Sam kiedyś miałem Czifa ATX 410-12, ale coś ostatnio nie znam nikogo kto by kupował Czify...  Sam mam Bequieta, ale przymierzam się do czegoś nowego z 600-700W i zauważyłem że Chiefteki GPS A8 600-700W są w bardzo zacnej cenie.

 

Ktoś miał styczność z tymi zasiłkami? Brać/nie brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mój wysłużony Topower P5 z modularnym okablowaniem wczoraj wyzionął ducha... Ma swoje lata, jest to starsza konstrukcja i myślę, że nie ma sensu go reanimować. Potrzebuję czegoś do C2Q 9300 (będzie O/C) i 8600 GT + 2 - 3 urządzenia na SATA. Może być używany, ale raczej nie starszy niż 1,5 - 2 lata. Bardzo, bardzo, (bardzo) chętnie modularny, tylko budżet może być za mały. Myślę, że dobra 400W będzie ok i to z zapasem. Budżet ~150 - 200 zł maks.

http://www.morele.net/zasilacz-antec-vp-500-500w-632748/

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-450w-80plus-120mm-fan-cp-9020096-eu-649091/

Z moich okolic:

http://olx.pl/oferta/zasilacz-ocz-modxstream-pro-600w-modularny-ocz600mxsp-CID99-IDdXqYh.html#15cce59520

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś modularnego ( choć w tej cenie to raczej będą pseudo-modularne konstrukcje ) to dołoż trochę do Thermaltake Smart SE 530W za 230 zł .

 

Ew. Xigmatek Maverick 400W za ~200 zł .

 

Corsair i Antec to budżetówki

 

A co do do MxS Pro - nie wiadomo ile ma lat , sama konstrukcja to gdzieś 2009 roku lub starsza , w dodatku opis nie rokuje dobrze - ciekawe co sprzedający ma za kartę że 504W nie wystarczy do jej zasilenia .

 

Możliwe że zasilacz jest uszkodzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego OCZ-eta nawet gdyby sprzedający wdał się w jakiegoś trupa pokroju HD7990 i tak ten zasilacz byłby wystarczający.

 

Tak że albo sprzedający kłamie i za jakiś czas o ile nie znajdzie naiwnego, zmieni wersję na bajeczkę o SLI/CF albo nie kłamie i zasilacz jest uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem o tym OCZ jak piszecie. Generalnie używany zasilacz średnio mi się widzi. Jak ktoś ma gorąco w budzie to nawet po 2 latach może być bliski zużycia.

 

Warto w to iść (outlet x-koma)?

 

http://allegro.pl/outlet-zasilacz-thermaltake-530w-smart-se-box-i5995710697.html

Edytowane przez Chlebu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie XFX. Tylko który? Czy się różnią P1-450S-GREN (ten widzę na stronie XFX) od P1-450S-X2B9 (w sklepach). Zastanawiam się czy nie wziąć XFX 450W zamiast tego 430W ze względu na gwarancję 5 lat.

 

Edit: Oba mają 5 lat gwarancji, jakoś to przeoczyłem. 430W to nowsza konstrukcja, zgadza się? Dlaczego jej nie widzę na stronie XFX?

 

Czytając o piszczącym XFX coraz bardziej skłaniam się ku TT Smart SE...

Edytowane przez Chlebu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest teraz, ale pamiętam, że kiedyś większość zasilaczy w testach wypadało słabo jeśli chodzi o sprawność przy niskim poborze prądu. I tak z deklarowanych np. 88%, przy niskim poborze prądu (poniżej 20% mocy zasilacza) sprawność była wyraźnie niższa.
I teraz - jeśli kupię taki zasilacz, dajmy na to o mocy 550W, to aby miał wysoką sprawność musiałby mój sprzęt pobierać przynajmniej 110W, które stanowią te 20% wartości nominalnej zasilacza. Natomiast według miernika mój komputer przy standardowej pracy internet, muzyka itd (nie gram w ogóle) pobiera około 80W.
Zatem rodzi się pytanie, czy jest sens kupować 550W z oznaczeniem 80 Plus Bronze, skoro w praktyce w moim przypadku i tak nie będzie miał sprawności ponad 80%? Według mnie nie, dlatego rozsądniejsze wydaje mi się kupienie zasilacza max 400W, ale może 80 Plus Gold? Tylko czy znajdzie się coś takiego wśród polecanych modeli? Przeglądając różne serwisy najczęściej polecane modele mają moce rzędu 500-600W. Wolałbym w tej samej cenie kupić coś o niższej mocy, ale za to żeby był naprawdę solidny, cichy i miał odpinane przewody.
Na chwilę obecną mam na oku jedynie BeQuiet Pure Power L8 430W. Ale o tej firmie różnie się mówi. Jedni zachwalają pod niebiosa, inni twierdzą, że ta marka kiedyś była solidna a teraz to już nie to samo. Na dodatek ten model to konstrukcja bodajże z 2011, ale może to nie ma znaczenia w przypadku zasilaczy.

Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie od 2011r posiadam taką zasiłkę

Zasilacz:Enermax Modu87+ EMG500AWT 80+ Gold 500W

:Pytanie czy wystarczy on by napędzić 2x MSI GTX 950 2 G GAMING ?

My PC konfigurationProcesor:Intel Core i5 2500K 3.3GHz@4.3GHz|Płyta główna:Asus P8Z68-V PRO|Chłodzenie:ProlimaTech Armageddon|2x XIGMATEK 140mm BLUELINE|Pamięć RAM:Kingston DDR3 2x 4 GBDysk SSD| OCZ Agility 3 AGT3-25SAT3-60G (2,5", 60GB, SATA/600)|Dysk HDD:Samsung SpinPoint F3 HD103SJ (1TB, 7200RPM, 32MB, SATA/300)|Dysk HDD:Hitachi Desktar 7K1000 HDS721050CLA362500GB 16MB)|Naped:LG GH22NS50RBBB|Karta Graficzna:MSI Geforce GTX 950 2G GAMING |Zasilacz:Enermax Modu87+ EMG500AWT 80+ Gold 500W |Karta Muzyczna:X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series|
Edytowane przez Boguszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za rok sam przekonasz się co i jak, na dziś, zasilacz wystarczy, rozwiązanie średnie, a jak wyjdą Polarisy i Pascale to zobaczy się co i jak z cenami.

 

Zasada raczej jest, że SLI robi się z dwóch najmocniejszych jednostek, a nie z dwóch najsłabszych, skoro możesz mieć jedną równie wydajną, tym bardziej, że takie połączenie niestety nie zawsze jest x2 a i różne kwiatki wychodzą w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który zasilacz jest lepszy(wydajność, głośność itd)?
http://www.morele.net/zasilacz-evga-supernova-g2-r-750w-220-g2-0750-x2-867278/
czy
http://www.morele.net/zasilacz-corsair-rm-series-750i-cp-9020082-eu-751027/

Ewentualnie co innego możecie polecić z 750W, byleby był możliwie cały czarny (nawet wiatrak, może tez mieć czerwone akcenty), cichy (będzie w obudowie Thermaltake Core P5)
Dodatkowo poproszę tez jakaś propozycje 650W.

Edytowane przez Chytruseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...