Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o ciszę to nie ma,konkurencja jest nieco głośniejsza. Również pozostałe parametry są na wysokim poziomie.Jedynie co mi sie nie podoba w tym zasilaczu to kable,są dość sztywne szczególnie wiązka główna.

 

Co do gwarancji XFX  XTR  to sklepy dają 2 lata,natomiast po rejestracji jest 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kategorii cisza do 450 zł jest chyba najlepszy .

 

Potem masz EVGA Supernova G2 / XFX XTR .

 

Cała trójka w pełni modularna z certyfikatem 80+ Gold , chłodzona wentylatorem 135 mm / 140 mm z trybem półpasywnym choć w przypadku serii XTR trym pp jest nieco skopany .

 

Patrząc na suche dane i tabelki ze stron producentów to EVGA do 20 % obciążenie działa pasywnie , Corsair działa pasywnie przy obciążeniu ~40 % , XTR z tego co pamiętam jest chłodzony posywnie do 30 % obciążenia .

 

Corsair generuje hałas ~10 dB do poziomu ~70 % obciężenia , przy 100 % poziom hałasu to nieco ponad 20 dB , EVGA G2 przy 40% generuje ponad 20 dB hałasu i max. natężenie to niecałe 30 dB .

 

Corsair ma 10 lat gwary , EVGA 7 i chyba najlepszy serwis gwarancyjny , XFX XTR ma niby 5 lat gwary ale wg. niektórych sklepów jest tylko 2 lata .

Bardzo ładnie zaprezentowaleś mi posta dziękuję. 550W starczy do i5 7600k OC gtx 980ti lub gtx 1070 16 gb ram 1 hdd 2 ssd i tak się nie powinien,a nawet jak by to widać jest nie słyszalny. Bo mój aktualny corsair txm650w wiatrak chodzi nie ma polpasywnego chłodzenia. Ma jescze gwarancje to bym sprzedał i kupił tego rmx ma 10 lat GW to go prędko nie wymienię. Ten dotychczasowy ma prawie 5 lat ale jest w 100% ok z nim. Tylko te kable są ponoć sztywne zwłaszcza do gpu. Na allegro bym jakis ładny kabel kupil do gpu 6+2 pin. Wydaje człowiek tyle kasy i jescze kable zmieniać.

 

Byś doradził mi w wentylatora do obudowy 140mm 2 sztuki przód tył ciche. Myślałem nad bequote SW 3 ale 80 zł kosztuje. Chyba warte są uwagi? Lepszej alternatywy nie ma tańszej?

Jeśli chodzi o ciszę to nie ma,konkurencja jest nieco głośniejsza. Również pozostałe parametry są na wysokim poziomie.Jedynie co mi sie nie podoba w tym zasilaczu to kable,są dość sztywne szczególnie wiązka główna.

 

Co do gwarancji XFX  XTR  to sklepy dają 2 lata,natomiast po rejestracji jest 5 lat.

No właśnie wydaje się nie małe pieniądze i takie sztywne kable. Są na alegro takie kable znowu wydatek. Mi sie wydaje ze do Gpu świeżej będzie ułożyć niż 24 pin. Zmieniać zasilacz i szukać z.lepszymi kablami. Cisza ważniejsza i niezawodność.

Edytowane przez kamar59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro pytasz o te kable,to mam porównanie z be quiet Dark Power Pro 550W i te w zasilaczu Corsair RM 550X są sztywniejsze,jest ich mniej,ale są wystarczające.

 

Co do chłodzenia,to zobacz te wentylatory https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/wentylatory-komputerowe-60/,,,,,,,,,,/1/?q=alpenfohn+wing+boost+2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kategorii cisza do 450 zł jest chyba najlepszy .

 

Potem masz EVGA Supernova G2 / XFX XTR .

 

Cała trójka w pełni modularna z certyfikatem 80+ Gold , chłodzona wentylatorem 135 mm / 140 mm z trybem pół pasywnym choć w przypadku serii XTR trym pp jest nieco skopany .

 

Patrząc na suche dane i tabelki ze stron producentów to EVGA do 20 % obciążenie działa pasywnie , Corsair działa pasywnie przy obciążeniu ~40 % , XTR z tego co pamiętam jest chłodzony posywnie do 30 % obciążenia .

 

Corsair generuje hałas ~10 dB do poziomu ~70 % obciężenia , przy 100 % poziom hałasu to nieco ponad 20 dB , EVGA G2 przy 40% generuje ponad 20 dB hałasu i max. natężenie to niecałe 30 dB .

 

Corsair ma 10 lat gwary , EVGA 7 i chyba najlepszy serwis gwarancyjny , XFX XTR ma niby 5 lat gwary ale wg. niektórych sklepów jest tylko 2 lata .

 

To mówisz że śmiało mogę kupować Corsair MRX 550 na 650 nie rzucać się? Wiadomo każdy pół pasywny zasilacz będzie cichy tylko zależy jaka jego krzywa jest ustawiona. Jedynie mogą kondensatory piszczeć ale to podlega reklamacji?

 

"W kategorii cisza do 450 zł jest chyba najlepszy ."  A do 500 zł też nic się nie znajdzie co mi to da na siłę szukanie? cisza wyposażenie różne są kategorie.

Edytowane przez kamar59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję zasilaczy do dwóch konfiguracji:

1.

E8400 @ 8x400 + MSI P45 + 8GB + Quadro 2000 + SSD + 2xHDD

Obecnie Amacrox Warrior 450W

 

2.

Q6600 OC + MSI P45 + 4GB + HD6870 (planowana zmiana na GTX670) + SSD + 3x HDD + 2 wentyle w obudowie

Obecnie Chieftec 560W CFT-560A-12S

 

Zasilacze mają już około 8lat, brak widocznych oznak zużycia.

Komp nr 1 Komputer do projektowania, bardziej chodzi o pewność zasilania (dane na dyskach) niż ochronę podzespołów. Możliwe ze wsadzę do niego Q9550

Komp nr 2 Planuję modernizację za jakiś czas i przejście na podstawkę LGA1156.

 

Pytanie co wybrać. Do nr 1 nie mam pomysłu, do nr 2 wybrałem wstępnie SilentiumPC Vero m1 600W, ale po lekturze for mam pewne wątpliwości.

Czy w ogóle jest sens zmieniać? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kategorii cisza do 450 zł jest chyba najlepszy .

 

Potem masz EVGA Supernova G2 / XFX XTR .

 

Cała trójka w pełni modularna z certyfikatem 80+ Gold , chłodzona wentylatorem 135 mm / 140 mm z trybem półpasywnym choć w przypadku serii XTR trym pp jest nieco skopany .

 

Patrząc na suche dane i tabelki ze stron producentów to EVGA do 20 % obciążenie działa pasywnie , Corsair działa pasywnie przy obciążeniu ~40 % , XTR z tego co pamiętam jest chłodzony posywnie do 30 % obciążenia .

 

Corsair generuje hałas ~10 dB do poziomu ~70 % obciężenia , przy 100 % poziom hałasu to nieco ponad 20 dB , EVGA G2 przy 40% generuje ponad 20 dB hałasu i max. natężenie to niecałe 30 dB .

 

Corsair ma 10 lat gwary , EVGA 7 i chyba najlepszy serwis gwarancyjny , XFX XTR ma niby 5 lat gwary ale wg. niektórych sklepów jest tylko 2 lata .

 

Temat założyłem i efekt uzyskałem dziś zamontowane. Jest cisza nieziemska, jeszcze tak cichego pc nie słyszałem. 
 
2d7wtc0.jpg
 
Widać jest ciut węższy bo nie nachodzi na gumki antywibracyjne.
Eneloop pasuje idealnie, nie było problemów z zamontowaniem.
 
eb35fm.jpg
 
Jak dobrze się przysłucha to hdd słychać jedynie ;-)
 
jt4fwh.jpg
 
800 rpm CPU
600 rpm przód
650 rpm tył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje czym różnią się zasilacze Corsair RM550 i RM550X?

 

Jedyne co udało mi się znaleźć m.in. za pomocą sklepowych porównywarek to Certyfikat NVIDIA SLI (RM550X), ale wiadomo jak to jest z opisami w sklepach internetowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam zasilacza do poniższego zestawu w cenie do 300 zł

 

I7-7700K OC

EVGA GTX 1060 SC

NZXT Kraken x61 280mm

GOODRAM Iridium Pro 240GB

ASUS STRIX Z270F GAMING

CORSAIR Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz

WD Black

NZXT S340

 

Myślałem nad tym https://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-630w-80-bronze-sps-630mpcbeu-549805/

ale w kwestii wyboru zasilacza jestem totalnie zielony :D

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez K4LI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam zasilacza do takiego zestawu:

 

i5-6600k

msi z170a gaming m3

Dysk ssd 240 gb goodram

8 gb ddr4 2133Mhz

MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB

 

Aktualnie mam THERMALTAKE Litepower Black 500W tylko że na lini 12 V ma 360W a producent podaje 432W ale to szczegół.

 

Nie trzeba mi modularnego byle był dobry i nie drogi.

Dziękuję za pomoc

Edytowane przez Madekozak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam modularnego zasilacza o mocy 550-600W, aktualnie mam Corsair VS Series 550W i chciałbym trochę przewodów się pozbyć. Oczywiście w rozsądnej cenie, nie szukam zasilacza w cenach powyżej 350 zł, tak po Polsku "Tanio i Dobrze" :-)

 

Sprzęt:

i7-6700k

GTX 1070

16 GB

512 GB SSD

512 GB SSD m2

2tb HDD

 

 

Nie podkręcam bo nie potrzebuję takiej potrzeby, ale komputer często chodzi na pełnych obrotach gdy żona ogarnia sobie filmy. Ale jak dotąd 550W który wymieniłem styka nie pada ale chciałbym jeszcze lepiej zorganizować przewody w Silentium PC Brutus M40.

 

 

I jeszcze dodatkowe pytanie, mam stary zasilacz "Corsair TX650W" ( ma on chyba z 5 lat albo i więcej, jest to jeszcze wersja ze starą etykietą http://www.corsair.com/~/media/corsair/product-photo-root/t/tx650-angled.png ) nie z nowej serii a ze starej ( są większe napięcia na tej starej serii niż na nowej nie wiem dlaczego :-) ) i czy jest on wydajniejszy nowy zasilacz: Corsair VS Series 550W ?

Edytowane przez graczu_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego.

Serio pytam. Czy mógłbyś podlinkować jakiś test? Bo jedyny jaki znalazłem

http://ithardware.pl/testyirecenzje/test_zasilacza_thermaltake_smart_se_530_w_czesto_polecany_ale_czy_dobry-436.html

mówi, że TT jest taki sobie, natomiast BQ to prawie pewniak 4/5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System Power 8 to krok wstecz względem serii 7 - wykonaniem, okablowaniem, sprawnością;

Testy testam - ok szanuję i uznaję - ale nie pamiętam TT Smart 430/530/630W oddawanego na reklamację, czego nie można powiedzieć o SP8 (500/600W);
TT_S dorzucane do konfiguracji typu i5/i7 + GTX960 /970 / GTX1070;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~300zł? tak mniej więcej. coś więcej ok. na pewno nie będę mógł przeznaczyć 500.

ma wytrzymać ~2lata, do tego czasu, możliwe wczesniej przeprowadzam się i będę miał pomieszczenie na zabawki i wtedy przeskoczę już na coś faktycznie serwerowego.

Edytowane przez ^BerZerK^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...