Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Z niemodularnych to np. Seasonic S12II-620 620W , ew. model 520W jak część dysków jest zasilana z molexa ( model 520W ma tylko 6 złącz SATA , 620W ma już ich 9 ) .

 

Generalnie 7xHDD ( + pewno DVD i ew. SSD ) trochę komplikuje sprawę, sporo dobrych PSU odpada z tego powodu , chyba że część dysków to ATA albo mogą być zasilanie z molexa ( przez przejściówkę ) .

 

To wtedy można brać popularne zasilacze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dvd nie ma, to jest domowy esxi. jest jeszcze laptopowy wd na system, pewniejsze to niż pendrive.

Część dysków miałem zasilanych z molexów przez przejściówki, ilość złączy sata nie jest problemem jak będzie ich ~4.

Dzięki bardzo za typy.
Eh plan był zmienić płytę na asusa na 970 żeby obsługiwała i pamięci ecc i iommu i dołożenie drugiej kości 8gb, trzeba będzie przesunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecicie mi porządny zasilacz 450-500W (450W mi w zupełności wystarczy) który będzie bardzo cichy? Na długie lata, nie będzie OC ani innych ekstremalnych przygód

Edytowane przez evald

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^BerZerK^   300W Gold wystarczy. Zasilić zawsze możesz przez przejściówki.


Polecicie mi porządny zasilacz 450-500W (450W mi w zupełności wystarczy) który będzie bardzo cichy? Na długie lata, nie będzie OC ani innych ekstremalnych przygód

 

Seasonic 400/460w Fanless Series i analogiczne.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrócę ostatni raz do zasilaczy, nie bijcie. 

 

Czy be quiet! STRAIGHT POWER 10 400W 80PLUS GOLD wystarczy do:

G4560 (za 2-3 lata jakiś i5)

Radeon RX 470

16GB RAM

1 dysk SSD

I w sumie to wszystko.

Zasilacz na 8-10 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Corsair CX450M 450W.

Wydajność powinna mi chyba wystarczyć, chociaż pytam też w "co kupić?", lecz na razie bez odpowiedzi.:/ Jak z głośnością i ogólną jakością tego sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś styczność z zasilaczem Corsaira rm550x Gold?

 

Mam już rok,zasilacz bardzo dobry w swojej klasie.Wady,to jedynie sztywne kable,szczególnie wiązka do płyty głównej.

Corsair CX450M,często polecany na różnych forach,długa gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zasilacze, które podałem wyżej mają jakieś "ale". Poszperałem i jak to bywa podjąłem szatański plan.

:twisted2:

Postanowiłem nie sknerzyć na zasilacz do bądź co bądź dobrego zestawu i zostawić go w całości jak jest...

 

DSC03539.jpg

 

(stara fotka zaraz po złożeniu)

 

;)

 

... i zakupić sobie coś do nowego zestawu.

 

https://www.morele.net/zasilacz-super-flower-leadex-ii-650w-sf-650f14eg-bk-1106813/

 

Myślę, że to dobra opcja.

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl jeszcze nad zasilaczem Corsair RM650X,wentylator załączy się dopiero przy mocy 260W,a tak działa pasywnie.

 

https://www.morele.net/zasilacz-corsair-rm650x-80plus-gold-650w-cp-9020091-eu-779366/

 

http://www.corsair.com/en-gb/rmx-series-rm650x-650-watt-80-plus-gold-certified-fully-modular-psu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam się już w zasadzie nad czym zastanawiać. Już kiedyś zwróciłem uwagę na SF a teraz miałem flashback'a. Korsarze to zacni przeciwnicy, biorąc pod uwagę pracę mojego obecnego zasilacza nie mam wątpliwości, że to dobra propozycja. Ja jednak już się zakochałem w SF.

 

:D

 

P.S.

 

Oczywista oczywistość... dziękuję za wkład w moje poszukiwania.

 

:)

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie.
składam peceta na Ryzenie 1600 i 1050Ti(póki ceny kart nie znormalnieją...). Oprócz tego standardowo SSD HDD parę urządzeń na usb i tyle. Crossfire ani SLI nie jest w planach.

Chciałbym jak najniższym kosztem kupić w miarę dobry zasilacz, który wystarczyłby do upgrade'u tego sprzętu w przyszłości, np. na nowszy, 8-rdzeniowy procesor(Ryzen 3700? :P) i kartę Vega/Volta/co tam będzie dobrego w przyszłości do gry w 21:9 1440p. Procesor będzie kręcony na 100%, ram będzie kręcony do 2933/3200(jak silikon pozwoli) na 100%, karta będzie pewnie też kręcona ale to zależy na co się ostatecznie zdecyduję.
Czy SilentiumPC Supremo M2 wystarczy do późniejszego upgrade? Podobno do Ryzena wystarcza ze sporym zapasem. Jeśli nie, to co polecacie w budżecie ~300-350zł? Zależy mi na czarnym oplocie końcówek kabli, bo będę to składał w Phanteksie p400 Tempered Glass - komputer będzie małą wystawą :P
Przy okazji: czy dobrze rozumiem, że mocniejszy zasilacz, np Corsair CX650 650W może być wydajniejszy od SPC mimo certyfikatu 80+ Bronze(SPC ma Gold) przez większą moc, tj. mniejszy % dostępnej mocy będzie wykorzystywany? Czy byłby sens dołożenia do tego Corsaira?

Edytowane przez Nechoya

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVGA SuperNOVA G2 550W

A ten SilentiumPC Supremo nie wystarczy? Jest promocja w Oleole na 50zł za płatność VISA Checkout, miałbym go za 264, ponad 100zł taniej niż najtańsza Evga w komputroniku. To jednak sporo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=58514

 

Corsair 450 :

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=49925

 

Do w/w komputerka nawet 350 styknie : ( z darmową dostawą ! ) :

https://www.emag.pl/zasilacz-corsair-vs-series-350w-80-plus-cp-9020095-eu/pd/DY0YKMBBM/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_term=&utm_campaign=whoop_not_specified&cmpid=61421&gclid=EAIaIQobChMIu7W4-ICA1gIVE2YbCh0NtgF1EAQYAyABEgLpTPD_BwE

 

350 ma 300 [W] z linii +12 [V] W/w komputer ciężko się będzie miał zbliżyć do maxymalnego poboru rzędu 200 [W]

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większa różnica jest w jakości. No ale skoro chcesz oszczędzać na najważniejszym elemencie swojego komputera to droga wolna.

Czy mamy jakieś wyliczenia ile oszczędzimy na prądzie przez, powiedzmy, 5 lat użytkowania komputera stosując zasilacz 80+ gold jak ten polecany przez Ciebie na poprzedniej stronie EVGA 550 [W]?

A może jakie są inne zalety, poza oczywitą, modularna budowa.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...