Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie!!

Pomożecie w wyborze zasilacza?
aktualnie jestem w posiadaniu OCZ modXstream-pro 600W zakupiony 16.08.2012
niby spoko zasilacz 
ale pod maxymalnym obciążeniem w OCCT 4.5.1 zaczyna mi coś komputer świrować (kilkusekundowe spadki fps - takie freezy)  podejrzewam, że jest to spowodowane spadkami V na którejś lini... 
więc zastanawiam się nad nowym zasilaczem...

dorzucę jeszcze moją aktualna konfiguracje:
CPU: i7-2600k @ 4600hz
GPU: 1x gtx970
mobo: p8p67 od asusa
3x hdd
2x ssd
9 wiatraków

także trochę tego prądu idzie....
co polecacie? i czy winy szukać po stronie zasilacza? może to wina konfiguracji BIOSu?
pozdrawiam

Edytowane przez seagate7200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem miernikiem linie 12v na karcie graficznej
bez obciążenia: od 12,20 do 12,26
pod obciążeniem: od 11,92 do 12,02 z tym że głównie ~11,98

i teraz dziwna sprawa podczas dropa fps (freez) wzrasta do 12,10 a spodziewałem się spadków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złota łopata czeka :)
Zapewne to nie zasilacz, albo przynajmniej nie linia 12V - wzrasta dlatego, że podczas freeza chwilowa spada zapotrzebowanie na prąd i napięcie idzie w górę :) miałem kiedyś coś podobnego z dyskiem twardym, wymiana pomogła, ale wówczas miałem jeden dysk a nie 5 :P Rozwiązałeś już te problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Posiadam aktualnie starego poczciwego corsair VX 550W. Z zasilaczem nie miałem nigdy żadnych problemów oprócz tego że jest dosyć głośny. Nie zauważyłbym tego gdyby ostatnio nie wzięło mnie na wyciszanie komputera. Zmniejszyłem w biosie prędkości pozostałych wentylatorów i teraz przy obciążeniu daje o sobie znać wentylator z zasilacza. Rzekł bym nawet że jest nieznośny. Podejrzewam że było tak od początku tylko nie zwracałem na to uwagi. W spoczynku jest cichy.
Tutaj moje pytanie czy warto zainwestować jeszcze w jakiś lepszy wentylator który kręci się z prędkością ok 1600 rpm bo aktualny rozkręca się do ok 2200 i wymienić w zasilaczu czy rozglądać się za nowym zasilaczem np. coś od thermaktake?
Myślałem o Thermaktake Smart SE 630W.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jaki wybrać zasilacz do obudowy desktop która ma miejsce na SFX? Do tej pory wybierałem Fortrony ATX i nie narzekałem niestety taki nie wejdzie.

Konfig słaby: A.P8H61, G1610, graika integra, DVD-Rom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie pico psu 100/120W może dało by radę. 

Zamiast tego celerona mogę włożyć i5 2400, zależy co się sprzeda na Alle. 

GPU dodatkowego nie będzie, tylko Integra. 

Gier ciężkich na 100% nie, wideo FHD, muza, no i przeglądarka. Monitor to tylko tv Sony EX500. 

 

Edith. 

Nieśmiało zapytam o tego Fortrona 250W

Edytowane przez pierotez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludki chcę kupić zasilacz pod typowo biurowy konfig a więc: E5200, Asus R7 240, 4 gb DDR 2  SSD Transcend 128 Gb. Max pobór platformy wyniesie bodaj niecałe 200 W. Cel jest taki, żeby nie wydać dużej kwoty i na myśl przyszła mi taka Delta https://allegro.pl/oferta/nowy-delta-300w-80-bronze-24-pin-dps-300ab-39-7695144830 Chyba nie ma co brać niewiadomo jaki lepszy zasilacz ?. Jeżeli miałby być kiedyś upgrade to tylko na zestaw z płytą glówną, która ma procesor z integrą. 

Edytowane przez Mario_86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, epoxer napisał:

Fajna lista, przyda się.
Jak ktoś szuka to tutaj są 3 modele na promocji - https://www.sferis.pl/zasilacze-pc-2062?f=f%3A256
Corsair AX860 80 Plus Platinum  za 705 zł, rabat z ceny 1007,15 zł
Thermaltake Toughpower 850W 80 Plus Gold za 231,67 zł, rabat z ceny 386,12 zł
Te 2 są na powyższej liście rekomendacji.
I jeszcze jeden, tańszy - Aerocool 80 500W Plus Bronze za 119,56 zł, z ceny 199,26 zł - tego na liście nie znalazłem, ani rekomendowanych, ani tych do unikania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

chce wymienić zasilacz w kompie z podpisu (obecny ma okolo 7lat), celuje w seasonic focus plus gold 850W. Czy powinienem jeszcze jakiś inny brać pod uwagę ? Docelowo po premierze nowych Ryzenów zmiana platformy na AM4 (prawdopodobnie R9 3800X/3850X albo R7 3700X) + OC, a w jeszcze dalszej perspektywie zmiana GPU, ale to dopiero po wyjściu nowych kart od amd/nv.

 

Drugi temat to wymiana zasilacza w kompie brata (R5 2600 + GTX1050Ti), obecnie siedzi tam corsair CMPSU520-HXEU, który ma już ponad 10lat (nie ma problemów ze stabilnością, ale różnie to bywa - lepiej dmuchać na zimne :) ) tutaj też myślę o seasonicu focus plus gold ale 550W-650W (pewnie za dwa czy trzy lata wpadnie grafa z półki ~1k pln) Czy powinienem jeszcze jakiś zasilacz brać pod uwagę

 

PS: bardzo zależy mi na gwarancji 10lat+ i nie chciałbym ich wymieniać zbyt często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadasz z tą mocą zasilacza dla procka z jedną kartą ?

Nawet I7 8700K@5 Ghz + RX Vega 64 / Radeon VII czy RTX 2080 Ti biorą max. 400W ( cały zestaw bez OC karty ) , zestaw z Vegą 64 po OC karty potrafi pobrać 530W tyle że to pobór prosto z gniazdka .

Podane wyżej wyniki uzyskane na zasilaczu BQ Dark Rock 1 200 W ze sprawnością 90% , co daje 360 do 480W poboru zestawu .

Wg. mnie PSU o mocy 650W starczy do pierwszego zestawu , do drugiego zestawu także .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjdzie paka to posłucham, pomacam i dam znać :)

 

edit: jeden jest juz zamontowany u mnie w kompie nic nie terkocze, drugi bedzie zamontowany w piatek, ale zakladam ze tez bedzie zajebiscie

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU: i5-4690k @ 4500hz
GPU: rx 480
mobo: asus sabertooth z97
3x hdd
1x ssd
4x ddr3
3x wiatraki
1x dvd

Wystarczy do tego zestawu be quiet! SFX-L POWER 500W ?  Kupiłem na amazonie za 180zł jeszcze mogę anulować.

Edytowane przez talibanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzasz czasem z tą mocą .

750W do R5 3600 + GTX1060 ?

Tutaj starczy dobre 550W czy ostatecznie 650 W .

Co do SS Focus - wersja z certyfikatem 80+ Gold jest jakieś 50 zł tańsza , elektronika w zasadzie ta sama , parametry także - oprócz sprawności ale różnica to raptem 2% i płacisz za to 50 zł więcej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet do 400zł, więcej raczej nie chciał bym wydać. Co do mocy, to lepiej aby była jej więcej, pod koniec roku planuje wymianę karty graficznej.

Dyski twarde jakie będą to SSD 500GB i Toshiba 2TB 7200obr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Również chcę wydać na zasilacz do 400zł ale na stronie RTV nie ma ww. seasonica, a muszę kupić tutaj bo będę miał zniżkę.

Nie zależy mi jakoś specjalnie na gwarancji 10 lat.

Myślałem o:

1. https://www.euro.com.pl/zasilacze-do-komputerow-pc/xfx-xtr2-650w-80-gold.bhtml

2. https://www.euro.com.pl/zasilacze-do-komputerow-pc/bequiet-power-zone-650w-80-bronze.bhtml

3. https://www.euro.com.pl/zasilacze-do-komputerow-pc/be-quiet-pure-power-11-600w-cm-80-gold.bhtml

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...