Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podobny problem. Padł mi XFX XTR 550 po 4 latach. Prawdopodobnie będę mógł go zareklamować ale na czas przerwy muszę kupić coś solidnego z gwarancją minimum 60 miesięcy. Moc > 500W. Cena ok. 400zł. Cisza to też priorytet.

Co polecacie z poniższych:

  1. Gwarancja 10 lat
  • Thermaltake Toughpower Grand RGB 650W 80 Plus Gold
  • Corsair RMx 550W 80 Plus Gold

  • Gwarancja 7 lat

  • Thermaltake Smart Pro RGB 750W 80 Plus Bronze
  1. Gwarancja 5 lat
  • be quiet! Power Zone 650W 80 Plus Bronze
  • Corsair CX750 750W 80 Plus Bronze
  • Thermaltake Toughpower 750W 80 Plus Gold
  1. Inne?
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2016 roku kupiłem BeQuiet Power Zone Z1-650W i służył dobrze aż do wczoraj. Tak sądzę, że to problem zasilacza. Kilka tygodni temu kupiłem Ryzen 5 3600, 16GB RAM, RTX 2070 Super, SSD M.2 Adata SX8200 Pro i dziś po raz pierwszy po około 40minutach gry, nagle zniknęło zasilanie i nie można było komputera włączyć ponownie. Odpiąłem kabel zasilający, odczekałem chwilę i ruszył. Włączyłem MSI Afterburner żeby monitorować temperatury proca/grafiki, odpaliłem BF1 i już po kilku minutach to samo się stało. Komputer się wyłączył całkowicie. Dzieje się to pod obciążeniem, więc to pewnie zasilacz. Dobrze, że ma 5 lat gwarancji. Taka historia. Także nie polecam tego bequita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KonradRak napisał:

Witam. Podobny problem. Padł mi XFX XTR 550 po 4 latach. Prawdopodobnie będę mógł go zareklamować ale na czas przerwy muszę kupić coś solidnego z gwarancją minimum 60 miesięcy. Moc > 500W. Cena ok. 400zł. Cisza to też priorytet.

Co polecacie z poniższych:

  1. Gwarancja 10 lat
  • Thermaltake Toughpower Grand RGB 650W 80 Plus Gold
  • Corsair RMx 550W 80 Plus Gold

  • Gwarancja 7 lat

  • Thermaltake Smart Pro RGB 750W 80 Plus Bronze
  1. Gwarancja 5 lat
  • be quiet! Power Zone 650W 80 Plus Bronze
  • Corsair CX750 750W 80 Plus Bronze
  • Thermaltake Toughpower 750W 80 Plus Gold
  1. Inne?

Modularny? Czy nie? Jeśli modularny to ten https://www.x-kom.pl/p/409094-zasilacz-do-komputera-bitfenix-whisper-550w-80-plus-gold.html jeśli nie modularny to ten

https://www.morele.net/zasilacz-bitfenix-formula-gold-550w-bp-fm550ulag-9r-1638140/

Te zasilacze są praktycznie doskonałe, dobra regulacja napięcia, tętnień, crossload i testy skoków napięcia też wyśmienicie. Wentylator nie jest tak cichy jak w Corsair RMx czy Super Flower Leadex III, ale wystarczy. Wszystkie zabezpieczenia potrzebne, OCP i OPP dobrze ustawione. Corsair RMx 550W też chodzi ok. 400 zł, 9 zł więcej i jest to zasilacz cichszy od bitfeniksów. 

Swoją drogą bierz 650W Super Leadexa III na morele póki się pomylili z cenami xD

https://www.morele.net/zasilacz-super-flower-leadex-iii-650w-nesf-069-6065590/

https://www.morele.net/zasilacz-super-flower-leadex-iii-550w-nesf-068-6065591/

Nowe serie EVGA SuperNova są robione na tych zasiłkach, a są o 50zł droższe. EVGA ma jednak lepszą gwarancję, chociaż z PSU to nie wiem jak jest, na GPU mają naprawdę dobrą gwarancję.

Edytowane przez RainingTacco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Flower masz tutaj reckę

https://www.techpowerup.com/review/super-flower-leadex-iii-850-w/7.html trochę większa moc, więc 750W będzie cichszy pod maksymalnym obciążeniem

Edit na jonnyguru znalazłem wersje Seasonica z większą ilością watów -850, ale 750 nie powinna odbiegać z bardzo. 

https://www.jonnyguru.com/blog/2017/07/31/seasonic-prime-850-platinum-power-supply/

Poczytaj recenzje i sam zdecyduj. Obydwie zasiłki są bardzo dobre, więc rozważyłbym gwarancję. Leadex ma 7 lat, a prime ma aż 12[przynajmniej nowe wersje tyle mają czyli prime ultra, a prime nie mogę znaleźć na stronie, chyba już wycofali, więc może być 10 lat gwarancji]. 

Edit: Jednak na stare prime'y też 12 lat

https://seasonic.com/news/post/prime-series-warranty-upgraded-to-12-years/

Ja jednak wziąłbym tego https://proline.pl/zasilacz-seasonic-prime-ultra-gold-750w-ssr-750gd2-80plus-gold-p1153605

To jest nowa ulepszona wersja PRIMEa, a szczerze mówiąc platyny nie potrzebujesz, chyba że komputer 24h non stop na renderingu i wtedy może coś na prądzie oszczędzisz przez 10 lat i się zwróci dodatkowy koszt ;) 

Cybenetics to bardzo dobra strona do sprawdzania zasiłek, ich wydajności i głośności.

https://www.cybenetics.com/index.php?option=power-supplies

Edytowane przez RainingTacco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem recenzję i na 99% jestem zdecydowany na Super Flower Leadex III 650W

https://www.techpowerup.com/review/super-flower-leadex-iii-650-w/2.html

Do 400W ten zasilacz jest pasywny co bardzo mi odpowiada, bo nawet jak zmienię w 2020r na Ryzen APU to nadal będę miał tylko 200W zapotrzebowania :)

Zdecydowanie lepiej wypada od Thermaltake Toughpower Grand RGB 650W 80 Plus Gold i nie ma odpustowego wentylatora led.

RainingTacco bardzo dziękuję za profesjonalną pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, KonradRak napisał:

Przeczytałem recenzję i na 99% jestem zdecydowany na Super Flower Leadex III 650W

https://www.techpowerup.com/review/super-flower-leadex-iii-650-w/2.html

Do 400W ten zasilacz jest pasywny co bardzo mi odpowiada, bo nawet jak zmienię w 2020r na Ryzen APU to nadal będę miał tylko 200W zapotrzebowania :)

Zdecydowanie lepiej wypada od Thermaltake Toughpower Grand RGB 650W 80 Plus Gold i nie ma odpustowego wentylatora led.

RainingTacco bardzo dziękuję za profesjonalną pomoc.

Spoko ja też ostatnio stanąłem przed wyborem zasilacza i naczytałem się sporo. Polecam rzetelne strony właśnie jak TechPowerUp, Tomshardware, jonnyGURU, cybenetics, tweakpc.de. Każda strona która opisuje swoją metodologię pracy z testami zasilaczy robi testy nie tylko regulacji napięcia, ale tętnienia, obciążeń krzyżowych[crossload], pomiar odpowiedzi na nagłe skoki napięcia[transient load], czy test zabezpieczeń OPP i OCP[Recenzje na PurePC nie mają części z tych testów, a szkoda].Duży plus jest też jak otwierają zasilacz i opisują komponenty[tweakpc.de tego nie robi, ale mają bardzo dobre recenzje]. Generalnie w polskim necie nie ma takich profesjonalistów jeśli chodzi o recenzje zasilaczy niestety :(

Edytowane przez RainingTacco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem świadomości, że jest tak wiele profesjonalnych testów w sieci. Nie wiedziałem też o istnieniu tak egzotycznych marek jak Super Flower: 

www.super-flower.com.tw

czy BitFenix:

www.bitfenix.com

Super Flower Leadex III 650W już klepnąłem w Morelach ale tydzień muszę na dostawę czekać. Oby nie anulowali zmówienia jak okaże się, że dystrybutor ma nieaktualne ceny.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, KonradRak napisał:

Nie miałem świadomości, że jest tak wiele profesjonalnych testów w sieci. Nie wiedziałem też o istnieniu tak egzotycznych marek jak Super Flower: 

www.super-flower.com.tw

czy BitFenix:

www.bitfenix.com

Super Flower Leadex III 650W już klepnąłem w Morelach ale tydzień muszę na dostawę czekać. Oby nie anulowali zmówienia jak okaże się, że dystrybutor ma nieaktualne ceny.

 

 

Haha, to jest rzeczywiście egzotyczna marka, pamiętam że jeszcze z 10 lat temu mocno zachwalana na elektroda.pl, nadal jest chyba na listach polecanych zasilaczy[edit: mają je na czarnej liście xD, co za bałwany niedorobione xD]. Oni głównie zarabiają na robieniu zasilaczy OEM i sprzedawaniu ich pod czyjąś marką jak np. EVGA. EVGA zna każdy i się dobrze kojarzy, a super flower nie kojarzy się nikomu[zresztą nazwa w ogóle nie "gejmerska" xD] :D.Poszperaj w necie to znajdziesz informacje o tym.Tak jak SilentiumPC sprzedaję chińskie zasilacze SAMA, bo w Polsce raczej nie sprzedałyby się za dobrze, a np. SAMA Armor Gold to dobry zasilacz[supremo fm2 to własnie ten zasilacz ;)]. 

Tutaj listy polecanych zasilaczy wg. tieru. Ja osobiście niektórym bym pozmieniał pozycje, ale generalnie jest to dość dokładna lista.

https://linustechtips.com/main/topic/1045610-new-psu-tier-list/

https://linustechtips.com/main/topic/1105834-psu-tier-list-30-advanced-edition/

 

Edytowane przez RainingTacco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jeszcze odpiąłem listwę zasilającą, bo trochę podejrzana była - od dłuższego czasu dziwnie miga dioda we włączniku, ale prąd jest na wszystkich gniazdach. Pomyślałem, że może to ona robi problem i podpiąłem inną, ale niestety nadal komputer wyłączał się podczas grania. Wypożyczyłem zasilacz SilentiumPC Vero M2 600W i potwierdziło się, że mój BeQuiet 650W jest wadliwy. Na wypożyczonym zasilaczu komputer działa prawidłowo. Mimo, wszystko i tak zamówiłem Corsaira HX750i, trochę większa moc się przyda, a bequit leci do serwisu na gwarancję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mój siedmioletni zasilacz da radę?

be-quiet-pure-power-bqt-530w

Czy lepiej i bezpieczniej kupić nowy, zwłaszcza do dość prądożernych bebechów

Zestaw kształtuje się następująco:

1. Procesor: pewnie Ryzen 5 3600 (miał być 3600X, ale sferis mnie oszukało),  :( - od niego się zaczęło, bo się wahałem między Intelem, a AMD)

2. Płyta główna: MSI B450-A PRO MAX (kupiona)

3. Grafika: SAPPHIRE Nitro+ Radeon RX 5700 XT (tu się jeszcze waham, bo rozważam RTX 2060 Super)

4. RAM: Patriot Viper 4, DDR4, 16 GB (kupiony)

Dyski, obudowa, karta muzyczna zostaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są jakieś mega prądożerne bebechy to raz, a dwa to firmowy zasilacz z certyfikatem 80 Plus o maksymalnej mocy 480W na linii +12V. Jeśli do tej pory sprawował się bez zastrzeżeń to jak najbardziej się nada, natomiast jak masz jakieś wątpliwości to szukaj czegoś nowego, ale z "zapasem" czyli 600W lub więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zasilacz do 9900k, 2080 Super, 2xM.2, 2xSSD. Bez OC. Warunek stabilna praca pod dużym obciążeniem przez długi czas (render).

Modularny, łatwy za zamontowania w Fractal Meshify C.

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile watów potrzebuję do takiego zestawu?

MSI B450-A Pro Max

Ryzen 5 3600

GTX 1080

2 x 8GB DDR4

1 x SSD na m.2

1 x HDD

Prawdopodobnie będę kręcił CPU i GPU. Kalkulatory internetowe sugerują ok. 420W poboru. Nie wiem jednak, ile potrzebuję zapasu.

Czy 550W wystarczy? Interesuje mnie tylko bezpieczna ilość watów, konkretny model zasilacza znajdę już sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie zasilacz 550 W da radę, polecam ze sprawnością przynajmniej gold. Kalkulatory internetowe przeszacowują realny maksymalny pobór. W takim mocno dociskającym BF V 8700k 5GHz + gtx 1080 (wyczytaj z wykresu) potrzebuje ~ 300 W, a ryzen 3600 jest jeszcze oszczędniejszy niż 8700K, więc u Ciebie byłby niższy pobór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mój obecny zasilacz XFX TS 550W 80 Plus Bronze, czy podoła poniższemu zestawowi?

Płyta: MSI MPG Z390 GAMING PLUS

CPU: INTEL-CORE i5 9600KF

GPU: GIGABYTE GEFORCE RTX 2070 SUPER GAMING

RAM: 16GB DDR4

Dyski: 1xM.2, 2x500GB SSD, 1x1TB HDD 7200

obecnie 2 standardowe wiatraki, planowane rozszerzenie o 1 z przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,
prawdopodobnie "odziedziczę" z firmy w której pracuję taką jednostkę:

  • Procesor: Intel Core i5-9400F
  • Karta graficzna: Gigabyte GeForce GT 1030 OC 2GB GDDR5
  • Płyta główna: Gigabyte B365M D3H
  • Pamięć: Patriot Viper Elite, DDR4, 8 GB,2400MHz, CL15
  • Obudowa: SilentiumPC Signum SG1M Pure Black
  • Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W
  • Dysk SSD: PNY Technologies CS3030 500 GB

Aktualnie i tak przymierzałem się do zbudowania jednostki do gier (w planach był R7 3700X i RTX 2070 Super), więc wymienił bym w tej jednostce kartę graficzną na docelowego RTX'a i może jakiś szybszy RAM, a resztę wymienię kiedyś - jak już nie będzie dawać rady ?Ogólnie sprzęt jest prawie nowy - z lutego br. i używany wyłącznie przeze mnie, więc wiem że nie ma z nim żadnych ukrytych problemów.

I moje pytanie brzmi czy ten zasilacz da sobie radę z nową kartą graficzną czy może jednak wymienić? Bo sam mam mieszane uczucia i osobiście bym go wymienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens zmiany ramu z 2 400 mhz na 2666 mhz , szybszy i tak będzie działał na 2 666 mhz , może uda się dać niższe CL , zazwyczaj ramy 3000 mhz / 3200 mhz mają CL15 lub CL16 , podobnie ram 2 666 mhz - też dominuje CL 15 lub CL16 , na morele widzę tylko 2 modele 2 666 mhz z CL13 .

Bardziej by się opłacało ram dołożyć .

Chyba że to inwestycja na przyszłość pod kątem wymiany na Zen 2 .

Co do zasilacza - I7 8700K@5 Ghz + referencyjny RTX2070S zasilany przez BQ DP 1200W ( sprawność ~90% ) pobiera jakieś 330 W dla całej platformy , po uwzględnieniu strat na PSU ( małe ale zawsze ) wychodzi lekko poniżej 300W .

Zasilacz ma 492 W na linii +12V , powinno być jakieś 190+ W zapasu a ty masz mniej prądożerny procek .

Co prawda SPC Vero to budżetowe psu ale na razie może być .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, reyden napisał:

Nie wiem czy jest sens zmiany ramu z 2 400 mhz na 2666 mhz , szybszy i tak będzie działał na 2 666 mhz , może uda się dać niższe CL , zazwyczaj ramy 3000 mhz / 3200 mhz mają CL15 lub CL16 , podobnie ram 2 666 mhz - też dominuje CL 15 lub CL16 , na morele widzę tylko 2 modele 2 666 mhz z CL13 .

Bardziej by się opłacało ram dołożyć .

Chyba że to inwestycja na przyszłość pod kątem wymiany na Zen 2 .

Co do zasilacza - I7 8700K@5 Ghz + referencyjny RTX2070S zasilany przez BQ DP 1200W ( sprawność ~90% ) pobiera jakieś 330 W dla całej platformy , po uwzględnieniu strat na PSU ( małe ale zawsze ) wychodzi lekko poniżej 300W .

Zasilacz ma 492 W na linii +12V , powinno być jakieś 190+ W zapasu a ty masz mniej prądożerny procek .

Co prawda SPC Vero to budżetowe psu ale na razie może być .

Faktycznie nie pomyślałem że ta płyta nie obsłuży taktowania powyżej 3000 mhz. Dzięki za zwrócenie uwagi ? 

Czyli w takim przypadku jeśli już to dorzucić pamięci ram i tego RTX'a. Pośmigać sobie jakiś czas na tym i jak poczuję potrzebę upgrade'u to wtedy wymienić zasilacz w pakiecie z procesorem, płytą główną i ramem.

To z tym dorzucaniem ramu też w sumie poczekam, bo faktycznie może nie być sensu jeśli będę chciał upgrade przeprowadzić w miarę nie dalekim czasie. A jak coś to najwyżej pożyczę na jakiś czas kości z innego kompa z biura, bo parę jednostek leży i czeka na nowych pracowników - a przez tego koronawirusa nie zapowiada się byśmy w tym roku zatrudnili nowych pracowników ? Dopiero jak stwierdzę, że faktycznie mam za mało ramu, a upgrade odłożę na później i te pożyczone będzie trzeba oddać to dokupię lub kupię szybsze z myślą o nowej platformie - wyjdzie w praniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Dziś zakupiłem kartę MSI GeForce RTX 3080 Ti Gaming X Trio 12G. Aktualnie mam kartę 2070 super na zasilaczu 500watt. Czy do nowej karty będzie mi potrzebny mocniejszy zasilacz ?. Jeżeli tak to proszę o podpowiedź co zakupić, cena tak do 600 zł tego zasilacza. Płyta główna to MSI Z390-A Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Pytanie pokroju co wybrać
ENDORFY Vero L5 700W 80 Plus Bronze
https://www.x-kom.pl/p/1120921-zasilacz-do-komputera-endorfy-vero-l5-700w-80-plus-bronze.html
czy
MODECOM Volcano 650W 80 Plus Bronze
https://www.x-kom.pl/p/325335-zasilacz-do-komputera-modecom-volcano-650w-80-plus-bronze.html

sprzęt i7
gen 6, 32 GB [4x8GB] i karta pokroju rx480 plus parę ssd/hdd więc zasilacz na wyrost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...