Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Zapytam tutaj. Zmieniłem ostatnimi czasy dość mocno kompa i potrzebuję nowej zasiłki. Sprzęt jak w podpisie z tym, że od dzisiaj siedzi jeszcze potwór o nazwie 8800 ultra ko od evga. Na unigine po zmianie rozdziałki na 1280 lub wyżej są restarty lub zwiechy. Sądzę że to wina 380w seasonica (grafa na 2xpeg). Potrzebuję zasiłki bardzo cichej i mocnej (cichej przez duże C). Jak się mają te BQ SP 500W? W międzyczasie dojdzie pewnie jakiś C2D 6xxx. Wszystko idzie do kręcenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel kupil Chiefteca GPS-650AB A do C2D E6750 2,66GHz + GF8800 Ultra + wiele innych badziewi i wyglada na to ze mu to ladnie smiga... tylko chodzi jak kosmodrom ^^ cichy to ten zasilacz nie jest. Ale sprzet udzwignal jak na razie.

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@macin: zarzuc mu orthos+test z atitoola lub atitraytoola i wtedy obserwuj czy będzie reset, poza tym zmierz napiecia miernikiem. Jest możliwe że seasonic jest za słaby, ale to nic pewnego, wróżką nie jestem i trzeba to sprawdzic tak jak napisałem wyżej.

 

@Wiedzmin_: to ze bedzie chodzilo bardzo dobrze przy tym zasilaczu to pewne, to ze bedzie hiperwentylacja tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem dodac ze czesto mu sie komp nie wylacza ^^

Innaczej mowiac daje 'zamknij system', windows (vista) sie wylogowuje, dyski przestaja krecic, wsio sie prawie wylacza poza wentylatorami i swiatlem w budzie :) Kumpel podejrzewa ze to zasilacz a mi sie nie chce nad tym myslec, moj sie wylacza jak nalezy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@macin: zarzuc mu orthos+test z atitoola lub atitraytoola i wtedy obserwuj czy będzie reset, poza tym zmierz napiecia miernikiem. Jest możliwe że seasonic jest za słaby, ale to nic pewnego, wróżką nie jestem i trzeba to sprawdzic tak jak napisałem wyżej.

Decyzja zapadła. Muszę brać nowy. W 3dmar05 brak zwiech, ale gry (raczej zasiłka) już powodują zwiechy i restarty. Mój wybór to BQ ST 500W. Nic mocniejszego nie ma sensu chyba brać ponieważ technologia idzie do przodu i coraz mniej tych mikronów w chipach więc i pobór prądu będzie spadał (g80 - 175-200W a g92 na 8800gt 115W). A cisza mam nadzieję, że będzie taka jak w moim seasonic'u s12II 380.

 

A tak btw: ten seasonic to sprzęt wypas. Mówili mi że 380-tka się stopi rozleje i jeszcze różne takie przy 8800 Ultra. A siedzę sobie nawet marka przeszło i proc wykręcony (na razie słabo ale...) kurcze firma to firma. NIGDY NIE KUPIĘ ZASIŁKI KTÓRA NIE BĘDZIE MIAŁA SUPER OPINII NA FORUM (czyli porządnej firmówki). Sorki za te krzyki, ale przekonać się na własnej skórze ile wyciągnie 380-tka bezcenne. Cytować to każdemu, który bierze feela :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

szukam jakiegoś w miarę taniego zasilacza do kompa:

Athlon 64 3000+ (wykręcony na 3900+ / z 1.8 na 2.5)

2x 512 DDR2

7300GT (lekko podkręcony)

1 dysk, 1 napęd, standard

 

Mam teraz Fortrona 400W i daje radę, ale żeby odpalic kompa to czasem muszę stracić godzinę (nie rozpędza wystarczająco dysku i niby komp działa ale się nie bootuje), najbardziej podejrzany jest zasilacz więc chcę kupic nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wlasnie wyczytalem ze mam problem taki sam jak kolega wyzej i tez mysle ze to zasilacz dlatego

moze ktos mi polecic zasilacz w miare cichy i nie drogi bo nie orientuje sie teraz co jest fajne ale znowu nie mam 300zl na niego mysle ze tak kolo 200zl byloby fajnie :)

 

Sprzecik jaki posiadam to:

dual-sata2 asrocka

A64 3200+

2x1gb ddr w dualu Adata cl2.5

8600GT Sonic+ Palita

160GB Segate Baracuda

Fortron 400W

Nagrywarka Asus DRW-1608p3s

Pozdrawiam thx

Edytowane przez Atk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winne temu problemowi mogą być 3 rzeczy:

 

* zasilacz

* płyta główna

* dysk

 

Porównując oba nasze sprzętydysk wg mnie odpada, ale mobo oboje mamy z niższej półki.

Ale tak czy siak jestem zdania, że to wina zasilacza, kumpel kiedyś miał podobny problem na dokładnie takim samym zasilaczu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk odpada sprawdzalem na kilku innych kompach zawsze bez zarzutu

 

co do plyty to tez tak myslalem ale niestety nie mam jej gdzie sprawdzic najgorsze jest to ze jak sie kladlem to wszysto zajefajnie jak wstaje wlaczam kompa a tu psiuks komp sie uruchomil wszystkie rzeczy chodza a monitor na czuwaniu nic sie nie odpala nie odpala sie bios (brak pikniecia) po odlaczeniu wszystkiego i podlaczeniu jeszce raz ale bez dvd w koncu cos ruszylo ponownie podlaczylem dvd i zadzialalo ponownie ;/ oby to nie byla plyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie te Fortrony to PFNy, jakieś stare leżaki z wyschnietymi kondziolami, ale może być też jak sam słusznie zauważyłeś wina mobo, które najwyższych lotów nie jest i jak na tą płytę juz nieźle podkreconego proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytalem na forum to moje mobo takie cienkie nie jest a zarazem bardzo polecane :P a do zasilacza to moge sie zgodzic bo qpilem go rok temu ponad za jakies drobne na allegro ;p

 

jak cos to doradzcie czy wziac:

 

Chieftec

 

czy Corsair

 

chyba ze ktos poleci tego Chiefteca

 

zalezy mi przedewszystki na ciszy bo mysle ze oba pociagna spokojnie moj zestaw a znowu nie wiem czy oplaca sie doplacac 15zl do glosniejszego i mocniejszego chefteca (jesli jest glosny bo z tego co tu wyczytalem to do najcichszych nie nalezy)

 

thx i pozdro

Edytowane przez Atk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do plyty to tez tak myslalem ale niestety nie mam jej gdzie sprawdzic najgorsze jest to ze jak sie kladlem to wszysto zajefajnie jak wstaje wlaczam kompa a tu psiuks komp sie uruchomil wszystkie rzeczy chodza a monitor na czuwaniu nic sie nie odpala nie odpala sie bios (brak pikniecia) po odlaczeniu wszystkiego i podlaczeniu jeszce raz ale bez dvd w koncu cos ruszylo ponownie podlaczylem dvd i zadzialalo ponownie ;/ oby to nie byla plyta

Dokładnie to samo. Niby wszystko śmiga i nic.

 

Pewnie te Fortrony to PFNy, jakieś stare leżaki z wyschnietymi kondziolami, ale może być też jak sam słusznie zauważyłeś wina mobo, które najwyższych lotów nie jest i jak na tą płytę juz nieźle podkreconego proca.

I masz rację, kupiłem go niedrogo na allegro i na 90% jest to owy model. Cóż... kupiłem tani badziew.

 

Nie jest to wina mobo, przy fabrycznym taktowaniu było to samo. Czas najwyższy na wymianę bo komp od 2-3 miechów chodzi 24h i już nie mam co zasysać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I masz rację, kupiłem go niedrogo na allegro i na 90% jest to owy model. Cóż... kupiłem tani badziew.

Badziew to nie jest! jest to dość stary zasilacz, w związku z tym moze mieć juz powysychane kondzioły i do tego na stare konfiguracje, bo 40A na 5V i zaledwie 15A na 12V.

Zasilacze do waszych zestawów to Modecomy MC 350W lub Chiefteki GPS 350W

 

@atk: 500W bydlaki są Tobie zbędne, wystarczy 350W

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@atk: 500W bydlaki są Tobie zbędne, wystarczy 350W

 

tak ale nie wiem czy nie skoncze na wymianie procka na x2 i na 8800GT dlatego mysle bardziej nad ktoras 450 tylko czy do cichosci corsaira warto dodwac 60zl niz chiefteca glosnego a nie chcialbym pozniej juz w kompie zmieniac zasilacza

Edytowane przez Atk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dopne do rozważań i zapytań, licze na ostateczne podpowiedzi :)

 

potrzebuje zasilki na OC, cichy, wydajny i stabilny do takiego zestawiku:

 

C2D E8400

Abit IP35

pamięć 4GB ale niestety nie wiem jaka (pod OC)

Palit 8800GT Sonic 512MB

ARCTIC COOLING FREEZER 7 PRO

Seagate Barracuda ST3250410AS (250GB, 16MB, SATA/300, NCQ)

DVD +/- RW Asus DRW-1814BLT LightScribe SerialATA

LG LCD 19'' Flatron L196WTQ-WF

 

zastanawiałem sie nad tym

zasilacz Corsair CMPSU-550VXEU 550W ATX PFC ?

 

Proszę o pomoc, poczytałem wiele rzeczy ale niestety już mam mętlik w głowie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dopne do rozważań i zapytań, licze na ostateczne podpowiedzi :)

 

potrzebuje zasilki na OC, cichy, wydajny i stabilny do takiego zestawiku:

 

C2D E8400

Abit IP35

pamięć 4GB ale niestety nie wiem jaka (pod OC)

Palit 8800GT Sonic 512MB

ARCTIC COOLING FREEZER 7 PRO

Seagate Barracuda ST3250410AS (250GB, 16MB, SATA/300, NCQ)

DVD +/- RW Asus DRW-1814BLT LightScribe SerialATA

LG LCD 19'' Flatron L196WTQ-WF

 

zastanawiałem sie nad tym

zasilacz Corsair CMPSU-550VXEU 550W ATX PFC ?

 

Proszę o pomoc, poczytałem wiele rzeczy ale niestety już mam mętlik w głowie :(

BQ ST 500W! Wziąłem i jestem szczęśliwy. Śmiga bezgłośnie a ciągnie podpis + 8800 Ultra KO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc, poczytałem wiele rzeczy ale niestety już mam mętlik w głowie :(

BQT Straight Power 400W, choc bez problemu pociagnełaby i 350W, u mnie na Radku i pasywnym chłodzeniu proca, w szczelnej i wytłumionej budzie nawet lekko sie nie grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezły produkt a coś w tej jakości z odpinanymi kabelkami max 450 W, bo chyba mi tyle starczy, SLI nie zamierzam robić :) a OC tak, zatem musi mieć solidną linie 12 V :)

 

 

a może ten:

Tacens VALEO 460 W rev2, cichy, podobno poprawili sporo rzeczy :) w rev 2

Edytowane przez sztabanew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a coś w tej jakości z odpinanymi kabelkami max 450 W

a może ten:

Tacens VALEO 460 W rev2, cichy, podobno poprawili sporo rzeczy :) w rev 2

Nic ciekawego z kabelkami nie znajdziesz, nic nie poprawili w tym Tacensie, zwykłe marketingowe bicie piany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Tacens VALEO 460 W rev2, cichy, podobno poprawili sporo rzeczy w rev 2

Zdecydowanie nie. Sam mam i jestem bardzo niezadowolony. Jedna wiązka sata (2 wtyczki), do tego głośny wentylator-delta na 5V i pentagram hp120alcu na 1000rpm są cichsze moim zdaniem od tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...