Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

A ile wat realnie w czasie pracy tracę, jeżeli użyję zasilacza 550 [W] z certyyfikatem 80+ Bronze?

Jeśli założymy że będziesz sprzęt miał włączony 8h dziennie przez 365 dni w roku i że bda będzie miała średni pobór około 100W to będziesz 10zł w plecy po roku. Wszystko zależy od mocy i czasu pracy. Mój komputer pobiera 40W jak  podczas normalnej pracy więc różnica będzie jeszcze mniejsza. Jeśli kopiesz krypto to będziesz miał większe różnice bo pobór będziesz miał np 400W non stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który zasilacz jest lepszy i dlaczego?

 

XFX Core PRO 450W

https://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-pro-450w-p1-450s-x2b9-419031/?reviews_page=2

Czy Silentium PC Vero L2 500W

https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l2-500w-spc164-977142/

 

Pod komputer: 

Procesor: i3-3220 chłodzenie BOX intela.
Płyta główna ASRock H61M-VG4
Karta Graficzna R9-270 X dual OC 2Gb
8Gb ram goodram play 1600 mhz CL 15
Obudowa Zalman T3 (ZM-T3)
(obecnie i do wymiany) Zasilacz Corsair VS 450W
Edytowane przez aqua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym zasilaczu? https://www.morele.net/zasilacz-modecom-500w-mc-500-g90-773900/

Bardzo tani jak na 80 plus gold chociaż kiedyś kosztował 300zł. Teraz cenowo konkuruje z vero L2, a bazując na testach z tego kanału 

jego sprawność jest wyższa o 3% od vero przy różnych obciążeniach.

Oczywiście czarny vero L2 jest ładniejszy i ma lepsze okablowanie ale jeśli ktoś nie dba o wygląd to myślę, że może to być ciekawy wybór

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle ze to jakis lipny szajs

były gdzieś testy goldowego modecoma i słabo wypadł 

i do tego krótki czas wytrzymałosci kondensatorów miał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie / Panie

Jaki zasilacz do domowego NAS (ATX)

Moc: od 300W do 500W

Cena: do 200 pln

bardzo cichy (stoi w salonie)

Ma zasilić czterordzeniowego Celerona (płyta ITX)

16GB RAM

2 x WD RED 2TB + 1x WD GREEN 1TB (w przyszłosci więcej HDD)

ma być efektywnie, cicho i tanio XD

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, deton24 napisał:

W środku jest CWT.

Może bez golda, ale sądzę że znajdziesz coś lepszego w tej cenie.

A co z nim jest nie tak? 
Bo ogólnie słyszałem, że ma dobre części w środku japońskie i w ogóle jest konkretny zasilacz + gold. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są bardziej znane, i pewniejsze modele. Gold to nie wszystko. 

Ale jak coś, są dwie recenzje tutaj:

http://maxforces.com/articles.php?article_id=60&rowstart=14

http://www.pc-max.de/artikel/netzteile/test-chieftec-navitas-gpm-650c-netzteil-im-test/14398

 

Widzę Twój temat:

Weź ten zasilacz:

https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l2-600w-spc165-977143/

lub

https://www.morele.net/zasilacz-fsp-fortron-hydro-600w-ppa6004002-985319/

 

Nawet większa moc, a w promocji jest np. FSP, a zaoszczędzisz.

 

Ten też by pewnie dał radę:

https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l2-500w-spc164-977142/

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to jest mi potrzebny konkretny, dobry zasilacz. SilentiumPC Vero L2 i podobne są za słabe, potrzebuję czegoś co będzie na prawdę markowe. 

Z tej recenzji to nic nie rozumiem bo jeżeli recenzja w Niemieckim to u mnie leży i kwiczy... 

 Inaczej - mam problemy z elektrownią (bywają czasami spadki napięcia) przez co mój obecny zasilacz (Corsair VS 450) jest uszkodzony i restartuje mi komputer w grach np. 
Tą drogą stety niestety muszę kupić nowy sprzęt. Ostatnio ktoś mi tłumaczył na temat tego Chieftec'a, że ma mocną pojedynczą linię, dobre zabezpieczenia, DC-DC, japońskie kondensatory i tajwańskie części (o ile dobrze pamiętam i nic nie pomyliłem) no i że jest porównywalny do zasilaczy o półkę większą.
Aczkolwiek wolę się jeszcze poradzić innych opinii co kto myśli na jego temat. Wiem i rozumiem, że gold to nie wszystko...
Ale Ja na prawdę potrzebuję zasilacza, który jest zbudowany na porządnych podzespołach w środku, a nie podróbki, które mi padną po roku przez spadki napięcia... 

Dlatego też miałem nadzieję, że w końcu ktoś mi jasno wytłumaczy - dlaczego nie powinienem brać tego zasilacza, a powinienem inny.

Ponieważ dla mnie osobiście argumentacja, że inne zasilacze są bardziej znane nie jest wystarczająca. Dlaczego?
Z takiej przyczyny, że uważam iż te "testy" na Polskiej scenie większość z nich pochodzi od "youtuberów" którzy polecają to co "dostają do testów" i nie ma tam racjonalnych argumentów - ponieważ jak by zaczęli krytykować to nie dostawali by sprzętu... a co za tym idzie zła opinia lub słowa krytyki = brak chętnych na zakup.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/zasilacz-fsp-fortron-hydro-600w-ppa6004002-985319/

Ten powinien być dobrym wyborem jakość/cena.

Mój Raider 550 kupiony 6 lat temu z certyfikatem bronze spełniał spokojnie silver , obecnie ma 6 lat i w konfiguracji z podpisu z GTX1080 ( którego sprzedałem)  miał minimalne napięcie 11,85 [V] na +12 [V] ( przy OC: CPU i VGA )... wygląd może słaby , ale jakość niezła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach mało komu można ufać jeśli chodzi o testy youtuberzy wszystko za chwalą za odpowiednią kwotę nie mówię że akurat tak jest w tym przypadku ale tak dziś wyglądają recenzje.

Edytowane przez Boguszek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, standardowy strzał o zasilacz :) ... jedno pytanie, czy be quiet! Straight Power 11 650W styknie żeby zasilić poniższy sprzęt:

Płyta: Asus rog strix z370-f

Procek: Intel Core I5 8600k - będę go podkręcał, ale nie do granic możliwości, jestem laikiem więc bez szaleństwa

Dyski: 1xSSD Samsung M2 - 256Gb, 3xWD Sata - 2TB

Grafika - ASUS GeForce GTX 1060 DUAL OC 6GB GDDR5

Chłodzenie procka: be quiet! Dark Rock 3

Ram: Corsair Vengeance LPX 16GB - 2x8GB 3200MHz DDR4 CL16 DIMM ( w przyszłości pewnie coś dorzucę)

Obudowa: be quiet! Silent Base 800 (1 wentylator 120mm, 2 wentylatory 140mm)

Standardowy napęd CD/DVD

No i chyba wszystko co tam w środku mam.... od razu zastrzegam że nie chodzi mi o zmianę firmy zasilacza, więc odpowiedzi typu (nie bierz tego bo to syfiasta firma, albo tu masz lepszego,) nie wchodzą w grę, bo jestem uparty i jak widać uparłem się na tą firmę haha :) chodzi tylko o moc zasilacza czy uciągnie ten zestaw. Przerabiałem kalkulator na stronie be quiet i wyszło że wystarczy, ale liczę również na forumowiczów których wiedza jest nie doceniona :) 

 

Dzięki z góry...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość silents

witam panowie. potrzebuje zasilacz modularny lub polmodularny, w czarnym kolorze. dajcie jakies ciekawe opcje w przedziale 300-200pln, nie musza to byc najnowsze modele. 

co bedzie zasilal? jeszcze nie wiem:D komp polka do 1500pln wiec nic mocnego, myle dobra 500w wystarczy.

bede wdzieczny za propozycje

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka zasilaczy takich jak chcesz i w tej cenie - Cooler Master G550 550W , Seasonic M12II-520 520W , BQ Pure Power 10 500W , Thermaltake Smart 530W czy Chieftec GDP-550C 550W .

TT Smart i Chieftec mają certyfikat 80+ Gold , BQ ma 80+ Silver a pozostałe wymienione PSU mają 80+ Bronze , tylko SS jest w pełni modularny .

 

Albo nagiąć trochę budżet i brać SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to lepiej brać pod uwagę L2 Gold kosztujący 240zł chyba że chcesz dopłacać 50 złotych za pół modularne okablowanie (nie warto)

O corsair jakoś cicho, zresztą posiada wyłącznie certyfikat bronze, zdecydowanie nie wart 300zł 

Bardziej opłacalny będzie SilentiumPC z certyfikatem 80+ Gold, sprawnością sięgającą 91%. Powstało wiele pozytywnych recenzji na jego temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość silents

Ok to biore tego spc, robie pc na ścianie wiec chce modularny/połmodularny. Pozatym mam upatrzona uzywke z olx za 200pln z gwara więc biore puki jest. Dzięki za pomoc chłopaki. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2018 o 18:51, reyden napisał:

Jest kilka zasilaczy takich jak chcesz i w tej cenie - Cooler Master G550 550W , Seasonic M12II-520 520W , BQ Pure Power 10 500W , Thermaltake Smart 530W czy Chieftec GDP-550C 550W .

TT Smart i Chieftec mają certyfikat 80+ Gold , BQ ma 80+ Silver a pozostałe wymienione PSU mają 80+ Bronze , tylko SS jest w pełni modularny .

 

Albo nagiąć trochę budżet i brać SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W.

Tylko, że Seasonic  M12II-520, który jest ~7 letnią konstrukcją jest bez zabezpieczeń, brak niezależnej regulacji itp . W porównaniu do BQ 10 to duża różnica technologiczna. Swoją drogą, Pure Power 10 CM 500W wypada prawie jak gold w realnych testach. 

Edytowane przez RomperZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...