Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Zasilacz o mocy 350W (w standardzie ATX 2.0 i wyżej) jest domyślnie właściwy do każdego zestawu. Bez problemu obsłuży dowolny procesor dwurdzeniowy (C2D, X2, Pentium D) i kartę graficzną, która nie posiada dodatkowej wtyczki zasilającej PEG 6pin lub PEG 8pin (GF6600, GF7300, GF 7600, GF8500, GF8600, ATi x600, x1300, x1600, x2400,x2600); a także SLI/CF z wymienionych kart. Także zestawy z kartą graficzną z wtyczką PEG 6pin, o ile będą to modele z szeroko pojętej średniej półki (GF6800, GF7900, GF8600, ATI x800, x1950, HD38x0).

&

Polecane zasilacze w przedziałach cenowych:

(podane tylko najpopularniejsze, w kolejności alfabetycznej)

 

~100zł

Chieftec GPS 350W, Modecom MC 350W,

~150zł

Amacrox AX400(450)PNF realne 350(400)W, Chieftec GPS 400(450)W, Modecom MC 400W,

&

Do zestawów zasilanych z 12V obecnie nie ma sensu szukać tanich zasilaczy na Allegro, to co było porządnego i w rozsądnej cenie zostało na obecny dzień wysprzedane. Dobre zasilacze do zestawów na 12V zaczynają się w cenie od ok. 100zł czyli Modecom MC 350W, Chieftec GPS 350W, Amacrox AX400 (350W), w celu wyszukania najniższej ceny na rynku zalecam wejście na wyszukiwarki cen typu www.skapiec.pl lub inne.

Nie wiem gdzie są tu ogólniki, bo logiczne myślenie i kojarzenie trzech oddzielonych akapitów w tekście, który zajmuje ok 5 ston A4 to nie są chyba wygórowane wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wśród zasilaczy w cenie do 80 zł można by dopisać Feela III 350W tworząc najniższą możliwa półkę cenową. Jego konstrukcja + komplet zabezpieczeń są na tyle dobre, że do kompa biurowego lub ze zintegrowaną grafiką lepszego zasilacza nie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie do kolegów szukam dobrego i cichego zasilacza o mocy 500W+ do przyszłego kompa. Musi mieć odpinane kable. Cena do 400zł. Zastanawiam się nad:

Be-quiet Dark Power P7-PRO-550W

Corsair CMPSU-520HXEU - 520W

Tagan BZ PipeRock Series 500W

 

Chyba że macie jakieś inne propozycje :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że pozostałe parametry są łatwe do ocenienia podam Ci je w kolejności, która może Cię najbardziej zainteresowac. Od najcichszego do najgłośniejszego:

 

dwa pierwsze miejsca ;)

1) Enermax Modu82+ 525W

1) be quiet Dark Power P7-Pro

różnica hałasu jest baardzo subtelna z drobną przewagą Enermaxa

 

 

2) Corsair 520W

 

3) Tagan TG500-BZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie zasilaczy Seasonic S12II

 

O ile pamiętam, to pierwsza ich generacja miała tak, że wersje o najniższej mocy były głośniejsze od 430W.

 

Czy teraz jest podobnie ? PS. Jestem zainteresowany wersją 330W ---> do kompa ciągnącego w full load max 70-80W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Ostatnio pojawia się coraz więcej osób twierdzących, że mocniejszy zasilacz pobiera więcej prądu, ponieważ w niższych przedziałach mocy ma znacznie niższą sprawność. Co do zasady zasilacz impulsowy powinien mieć maksymalną sprawność przy 100% obciążenia, w rzeczywistości najwyższą sprawność ma w zakresie ok 80-90% mocy. W tej chwili muszę wspomnieć o certyfikacie 80PLUS, który w obecnie produkowanych zasilaczach występuje bardziej niż powszechnie. Oznacza on, że w prawie całym zakresie mocy (powyżej ok. 10% mocy) zasilacz posiada sprawność powyżej 80%. Różnice w poborze mogą więc zaistnieć, ale bądą marginalne.

...

Odnośnie 80 plus to certyfikat jest nadawany na podstawie pomiaru sprawności przy napięciu 115v w zakresie od 20% do 100% obciążenia.

Sprawność przy 230v zazwyczaj jest nieco większa.

Jest kilka kategorii 80 plus:

Zwykła oznacza że zasilacz ma sprawność co najmniej 80% od 20 do 100% obciążenia.

Bronze analogicznie 82% i dodatkowo przy 50% obciążenia sprawność wynosi co najmniej 85%

Silver analogicznie 85% i dodatkowo przy 50% obciążenia sprawność wynosi co najmniej 88%

Gold analogicznie 87% i dodatkowo przy 50% obciążenia sprawność wynosi co najmniej 90%

 

Nowe konstrukcje zasilaczy uzyskujące certyfikat 80 plus największą sprawność osiągają zazwyczaj przy obciążeniu około 50% .

W praktyce oznacza to że jeśli nasz komputer pobiera w idle 80W oraz maksymalnie 200W i wstawimy zasilacz o mocy 600W zamiast 400W

to pomimo certyfikatu 80 plus mamy nieznaną sprawność w takiej konfiguracji w idle.

Może to być przykładowo 70% w idle i 80% przy maksymalnym obciążeniu i niepotrzebnie tracimy około 8W w idle i około 3W przy

maksymalnym obciążeniu.

 

Tu są listy zasilaczy 80 plus z podziałem na nawy firm http://www.80plus.org/manu/psu_80plus/psu_join.php

Gold nie uzyskał jeszcze żaden a Silver tylko jeden NXP 270W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , własnie wymieniam zasiłkę pownieważ cos sie dzieje nie tak z nia ( przy dłuższym uzywaniu kompa - wiatrak chodzi jak traktor a zasilacz jakby sie zacierał!?!? w kazdym razie kasta cała sie trzęsie i jest cholernie głosno - jak traktor) , to tez pewnie wina grzejacej karty i slabego obiegu , ale i tak sasilke chce zmienic no i tu moje pytanie do Panow Ekspertów tzn to tego co mam czyli :

C2d E6300 1,86 , 2gb ram 667, 2 dyski S-ata, 2 napędy DVD-RW, kilka urządzen USB i potencjalnej zmianie mojego 7300GT na 8800Gt/9600GT ktory zasilacz jest najleszpa opcja ? chodzi oczywiscie o bezpieczenstwo i mozliwosc "katowania" zasilacza, głośnośc mniej:

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,34695/

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,45463/

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,44812/

moze jakiś inny ? chodzi mi o to by głownie uciągnął moj sprzet + 8800GT/9600Gt z 2 dyskami i 2 napedami no i był markowy...

jak widac zakres cenowy reprezentuja mniej wiecej te zasilacze

z góry dzieki za pomoc , pozdrawiam

Edytowane przez czekus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , własnie wymieniam zasiłkę pownieważ cos sie dzieje nie tak z nia ( przy dłuższym uzywaniu kompa - wiatrak chodzi jak traktor a zasilacz jakby sie zacierał!?!? w kazdym razie kasta cała sie trzęsie i jest cholernie głosno - jak traktor) , to tez pewnie wina grzejacej karty i slabego obiegu , ale i tak sasilke chce zmienic no i tu moje pytanie do Panow Ekspertów tzn to tego co mam czyli :

C2d E6300 1,86 , 2gb ram 667, 2 dyski S-ata, 2 napędy DVD-RW, kilka urządzen USB i potencjalnej zmianie mojego 7300GT na 8800Gt/9600GT ktory zasilacz jest najleszpa opcja ? chodzi oczywiscie o bezpieczenstwo i mozliwosc "katowania" zasilacza, głośnośc mniej:

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,34695/

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,45463/

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,44812/

moze jakiś inny ? chodzi mi o to by głownie uciągnął moj sprzet + 8800GT/9600Gt z 2 dyskami i 2 napedami no i był markowy...

jak widac zakres cenowy reprezentuja mniej wiecej te zasilacze

z góry dzieki za pomoc , pozdrawiam

jesli tylko te w/w wchodza w gre to ja bralbym bequiet'a, bardzo dobry zasilacz. Ale generalnie z tego co widze co masz to ten Modecom MC 400 spokojnie ten zestaw powinien ciagnac. Mozliwe ze wentyl w Twojej zasilce sobie zdechl. Ja najpierw sprawdzilbym miernikiem jak napiecia trzyma Twoj MC, jesli sa OK, to zrobilbym FAN SWAP'a . jak to zrobic? kolega omgwtf w swoim sigu ma linka z tutorialem ktorego jest autorem. Z wlasnego doswiadczenia powiem ze jest to tak proste jak zabrac dziecku cukierka. Robilem to jeszcze bez zadnych artow. A zaoszczedzone pieniadze zamiast na zasilacz przeznaczylbym na lepsza obudowe i pare wentyli zeby wymusic lepszy obieg powietrza w srodku bo to podstawa i wtedy nie bedziesz zajezdzal sowjego zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie wina grzejacej karty i slabego obiegu

Skoro masz słaby obieg powietrza, to nie wchodzi w rachubę, żaden z supercichych zasilaczy, proponuję Chiefteca GPS 400W, który daje niezły przewiew, inaczej ugotujesz wnetrzności komputera po wymianie na gf88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do "disaster3"

nie tylko te wchodza w rachube , ale uznalem ze so to dosc sensowne pozycje w tej cenie, natomiast mozesz miec racje co do tego ze padl sam wiatrak, bo zasilacz działa sprawnie, nic sie nie wiesza, nie resetuje (jak zawsze) i wszystko smiga, tylko ze jak komp dluzej pochodzi to sie robi kaszana; jesli chodzi z kolei o oszczedzanie pieniedzy to mi nie zalezy, chodzi o to bym mial spokojna glowe ze mi kompa nie spali... (niestety nie jestem adnym pro w dziedzinie zabawy w mechanika komputerowego , wiec podlaczanie i rozbierane, modyfikowanie elementow w budzie to raczej nie moja działka :P , wiec zabawa w swap'y odpada ;)

 

do "sevende"

tzn obieg mam słaby, ale juz od dluzszego czasu kasta stoi otwarta, wiec nie wiem jak to tam jest, natomiast wszystko sie tez grzeje przez te gafike pasywna ;/ ....

 

i chyba sie zdecyduje na be-qiueta 450w , lub tego tagana 500w (ewentualnie 400w - taki tez by dal rade tak apropo?) i dorzuce moze jakis wentyl (jak najwiekszy sie da :P ) na tyle obudowy i sie zobaczy

 

ps, btw ma mtakie pytanie , czy jesli mam malego FAn'a w przedniej dolnej czesci obudowy ( kasta modecom feel) to jesli jest włączony to dobrze , czy moze lepiej zeby go tam nie bylo ( to jakby taki oryginalny modecomowy ;P) i lepiej dziura ?

Edytowane przez czekus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jak w podpisie ( płyta głowna jeszcze nie wybrana do końca )

Obudowa Rebel 9

 

W przyszłości możliwa zmiana procka na Q...

 

Jaki zasilacz, cichy polecicie? Mam Tagana 380w i polecono mi go zmienić... do 300zł myślę ale może być i mniej :)

Aha... najlepiej z odpinanymi kablami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 200+zł kupisz na Allegro Seasonica M12 500W z krótką gwarancja, zasilacz w sumie niezły, sprzedawca pewny. Jak chcesz cos z normalną gwarą i muszą być odpinane kable to będzie wydatek 300+zł BQT P7 lub Enermax Modu 82+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O którym Seasonicu z allegro mówisz?

 

A co powiesz o nowym Corsair 520w , kupiłbym nowego za 280zł i ma odpinane kable :) ...

 

Te dwa które podałeś to już ponad 300zł... bo około 340... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak w sumie to z pełną gwarancją, to z odpinanymi kablami poniżej 300zł to nic nie ma ;/ poza tym corsair'em

ja nie wiem jeszcze czy brac tego be quieta 450w bez odpinanych , czy moze lepiej dołozyc pare zlotych i wziac odpinane kable, w budzie mam piec, wiec odpinane kable w sumie byłyby sensowne, albo moze wogole kupic tego tagaba u33 500W i zrezygnowac z BQ!?!? w sumie pieniadze dla mnie nie maja znaczenia , raczej fakt zeby kupic rzecz ktora bedize uzywana , a nie zasilke co bedize miec 300w nadmiaru mocy i bedize w kascie niewykorzystana...

Edytowane przez czekus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie jaki byscie polecili zasilacz ,bo raczej obecny ine uciagnie chyba tego wszystkiego co mam teraz w podpisie +WC. Zasilacz mialby byc cichy i najlepiej jakby posiadal odpinane kabelki. Sprzet taki jak w podpisie tylko dojdzie niedlugo WC i bedize to osadzone w budzie CM Stacker STC T01. W przyszlosci ma byc zmiana na Q6600 lub jakis proc z serii E8xxx i oczywiscie mocniejsza grafa i wszystko bedzie podkrecane

Edytowane przez Kicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Potrzebuję zasilacza do staarego sprzętu - lecę teraz na Codeagenie 300W :/ Mój konfig to:

AthlonXP 2000+ (Thoroughbred-B)

256MB RAM PC2700 (wkrótce sprzedam to i kupię sobie kość 1GB PC3200)

Radeon 9200SE :/ (mam zamiar dorwać jakiegoś taniego 9800 na allegro)

Dysk 40GB WD

Mobo Asus A7V8X-X

Czy DELTA DPS-320EB 320W będzie do niego wystarczająca? Jest nowa za jedynie (podejrzanie niskie) 30zł na allegro. Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delta warta tych pieniędzy, jeśli ma być do tego kompa. Za nim kupisz r9800 sprawdź czy interesujące cię tytuły będą dobrze chodzić na tym r9800. Bo do netu, worda nie warto brac tej karty. Za to ramu warto dołożyć napewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kicha: Żarty sobie stroisz? To co masz w sigu+ WC+ oświetlenie na dużej choince pociągnei ten Szef. Na zmiane bym sie zdecydował jeśli byłaby wymiana na Q6600 i GF 8800/9800 lub karty dwurdzeniowe, naraz. Poza tym jakie sa fundusze?

 

Qaroll: Zastanów sie nad wymianą na cos nowego, bo ta "modernizacja" to nie bedzie ani tania, ani wydajności nie przyniesie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm svende wiesz w zasilkach jestem zielony, a zastanawiam sie bo wydaje mi sie ,ze sie dziwnie ta zasilka zachowuje. Podczas katowania Orthosem czasami zdaza sie ,ze nagle wszystkie nap na liniach +12V +5V +3.3V nagle wg SmartGuardiana robia sie czerwone i pokazuja bardzo dziwne wartosci przez sekunde moze 2 s i to mnie bardzo dziwi wlasnie. Ale jesli mowisz ,ze pociagnie to narazie sie wstrzymam z wymiana zasilacza :) Pozdro i dzieki za odzew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam kasy na nowego kompa. Na to trzeba przynajmniej 2tys, a ja mogę wydać 10x mniej. Myślę że do ET i Americas Army takie coś jak planuję złożyć wystarczy. 80zł za RAM + 90zł za używanego r9800 na allegro, 30zł zasiłka i mam w stosunku do obenego sprzętu znaczącą poprawę wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

90 zł za 9800 to jest nieopłacalna inwestycja. Niewiele drożej można nabyć gf7300gt. Nawet gf6600gt bedzie w tej cenie a jest szybszy od radeona 9800xt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja się jeszcze nie zastanawiałem dokładnie nad grafą, postaram się wyrwać używaną "okazję" na AGP po prostu :) Ale dobra, kończę pisać w tym wątku bo się offtop robi. Co do zasilacza wezmę chyba tą Deltę z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...