Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

...

A może ktoś poleci coś markowego w podobnej cenie - cichego, dość mocnego i z dużą sprawnością? (wiem że tak to tylko w Erze, ale może coś się znajdzie :wink: ).

Cena podobna to dość rozciągliwe pojęcie i jeśli może być niecałe 220 zł to najtańszy Enermax PRO82+ bo sprawdzone że cichy i sprawniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję zasilacza pod dość stary komputer który ma chodzić w nocy przy łóżku ,czyli cisza to priorytet.

Mój kofig p4 2,53 northwood (czasami kręcony @3,1ghz do oglądania HD)

MSI 845 e ,1gb ram ,AGP radeon x1600 lekko kręcone( ma jedno wejście na prund),Nagrywarka,SBlaster 128,Dysk seagte200Gb 7200 ,sieciówka.może z czasem dołożę 2 dysk.

Fundusz to 100 zł max 150zł

O ile dobrze wyliczyłem powinno mi starczyć 350W

Co doradzicie ?

Osobiście zastanawiam się nad konstrukcjami z 12 cm wentylatorem cena też ma spore znaczenie narazie moje wybory w kolejności

1.Pentagram Silent Force PSF 370-P12S ~90zł

http://allegro.pl/item369881147_pentagram_...2s_fv_w_wa.html

2.Chieftec GPS-350EB-101A ~105zł

http://allegro.pl/item373881270_salon_chie..._pfc_grati.html

jeśli jednak polecacie mocniejszy to może

3.PENTAGRAM SILENT FORCE PSF-460-P12S ~144zł

http://allegro.pl/item374413931_cichy_pent..._chieftec_.html

 

Do tego mam zamiar dodać COOLTEK AURAS 92 http://allegro.pl/item373453745__cooltek_a...4_939_940_.html na procesor bo teraz znacznie się grzeje (przy kręceniu 67C )a cena wydaje się być kusząca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ma pytanie czy Zasilacz Be Quiet! Straight Power E5 500W uciągnie mój config po dość dużym OC ?

E8400, Asus Maximus Formula, 4x1gb ballistsix tracer pc2-6400, 2x seagate 250gb 7200.10 16mb, 96GT TwinTech XXT + tam kilka wiatraczków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....czasem sie zastanawiam po co jest pierwszy post :mur:

Malo jest napisanych tak zaje**** topicow, i potencjalny Kowalski, zamiast wejsc i czytac na 1-szej stronie od razu leci do ostatniej i wylewa swoje problemy mimo ze czytajac na poaczatku juz ma gotowa odpowiedz. Niestety tego sie nie zmieni :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na ModeCom MC-350ATX 2.0 350W będzie możliwe podkręcenie E2140 do 2,8GHz?

Reszta:

mobo: GA-P35-DS3L

grafa: Gainward 9600GT 512MB

ramki: Aeneon 2x1GB 800MHz

dysk: WD 250GB 2500AAKS

Nie zależy mi na ciszy tylko na stabilności, procek będzie chłodzony boxem od E8200.

Dodam jeszcze, że ten procek chodzi bez problemu na 3,2GHz lecz na Taganie z mojego siga - teraz składam kompa dla żony i nie wiem jaki zasilacz wystarczy. Nie chcę przepłacać za zasiłkę gdyż komp będzie tylko do WoWa netu i office'a, a że najlepiej oszczędza się na kobiecie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam zamiar zmienić zasilacz w komputerze na jakiś 500-550 W. Interesuja mnie firmy takie jak Corsair, Chieftec, Thermaltake. Chyba że polecacie jakieś inne to prosze o propozycje. Zasilacz musi mieć odłączane kable, być cichy można zrobić fan swap, i chłodny.

 

Za wszystkie propozycje wielkie dzieki.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale doczytałem że coś w nich piszczy?

Jeden na ileś tam - lecz po jakimś czasie przestaje (musi się "rozchodzić). Jak kupujesz polecam ZenFist - mogą sprawdzić przed wysyłka :D w razie czego wymieniają bez problemu wiec tylko brać. (I tak to piszczenie występuje kilka razy mniej niż w Corsair)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha no to nic narazie musie sie zastanowić albo zabiore Enermax Modul82+ 525 W lub Tagan BZ 500W lub Be-quiet lub Dark Power P7-PRO-550W :wink: i z każdej recenzji wynika że są bardzo dobre tylko ktora jest ta najlepsza?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie zmienilem zasilacz na corsair 550W, wczesniej modecom no i dzisiaj z ciekawosci zmierzylem miernikiem napiecie 12V no i pokazalo 11.67, w obciazeniu 11.60, mozliwe to ?

w biosie pokazuje 12.048, komp smiga bez zadnych problemow, zadnych restartow itp.

miernik za 25zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha no to nic narazie musie sie zastanowić albo zabiore Enermax Modul82+ 525 W lub Tagan BZ 500W lub Be-quiet lub Dark Power P7-PRO-550W :wink: i z każdej recenzji wynika że są bardzo dobre tylko ktora jest ta najlepsza?:P

brałbym Enermaxa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że to napiszesz:P Ale według was jaki zasilacz jest najlepszy z tych co podałem? Jeśli nie ma różnicy to bede strzelał przy wyborze.

 

pozdro

Edytowane przez Mark18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mialbym wybierac to pomiedzy BQ a Enermaxem. Kazdy z tych bedzie bardzo dobrym rozwiazaniem i tak:

 

Obydwa sa bardzo ciche

Maja bardzo dobra sprawnosc

Sa to obecnie najlepsze konstrukcje na rynku w normalnej cenie

 

BQ plusy:

Jest delikatnie mocniejszy

Jest tanszy

Ma dluzsze kable

 

Enermax:

Jest mniejszy ma 140mm dlugosci Bq 170mm

 

 

Jak widzisz roznic troche jest i sprowadzaja sie do tego co bardziej bedzie dla Ciebie pasowalo

 

Ja mam np. Obudowe Antec P182 i tam zasilacz jest montowany na dole. Musialem sprzedac swojego Tagan'a U-15 tylko dlatego ze byl dlugi mial 170mm dlugosci i wtyczki z kablami dotykaly prawie wentyla 12cm montowanego w tej obudowie wlasnie na dole. Dlatego dla mnie idealnym bylby Enermax. Ale jak sprzedawalem to nie bylo ani Enermax'a ani Be-Quiet'a wiec kupilem Chieftec'a CFT-560-A12C i zrobilem Fan Swapa. Krotki 140mm, cichy (Fan swap zrobiony) i odpinane kable. Pradowo nie odstaje zbytnio od tych zasilaczy a kasa w kieszeni.

 

Badz co badz, ktorego bys nie wybral nie bedziesz zawiedziony. Tu juz wybor ogranicza sie do tego co dla Ciebie bedzie bardziej pasowalo do Twojej konfiguracji. Dla mnie bardziej by pasowal Enermax ale osobiscie wolalbym BQ (tanszy), taki osobisty i subiektwny wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mialbym wybierac to pomiedzy BQ a Enermaxem. Kazdy z tych bedzie bardzo dobrym rozwiazaniem i tak:

 

Obydwa sa bardzo ciche

Maja bardzo dobra sprawnosc

Sa to obecnie najlepsze konstrukcje na rynku w normalnej cenie

 

BQ plusy:

Jest delikatnie mocniejszy

Jest tanszy

Ma dluzsze kable

 

Enermax:

Jest mniejszy ma 140mm dlugosci Bq 170mm

 

 

Jak widzisz roznic troche jest i sprowadzaja sie do tego co bardziej bedzie dla Ciebie pasowalo

 

Ja mam np. Obudowe Antec P182 i tam zasilacz jest montowany na dole. Musialem sprzedac swojego Tagan'a U-15 tylko dlatego ze byl dlugi mial 170mm dlugosci i wtyczki z kablami dotykaly prawie wentyla 12cm montowanego w tej obudowie wlasnie na dole. Dlatego dla mnie idealnym bylby Enermax. Ale jak sprzedawalem to nie bylo ani Enermax'a ani Be-Quiet'a wiec kupilem Chieftec'a CFT-560-A12C i zrobilem Fan Swapa. Krotki 140mm, cichy (Fan swap zrobiony) i odpinane kable. Pradowo nie odstaje zbytnio od tych zasilaczy a kasa w kieszeni.

 

Badz co badz, ktorego bys nie wybral nie bedziesz zawiedziony. Tu juz wybor ogranicza sie do tego co dla Ciebie bedzie bardziej pasowalo do Twojej konfiguracji. Dla mnie bardziej by pasowal Enermax ale osobiscie wolalbym BQ (tanszy), taki osobisty i subiektwny wybor.

 

Bardzo mi pomogłeś w wyborze teraz zostaje mi wybóe pomiędzy Enermax a BQ:)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ale raczej miernik źle wyskalowany lub bateria na końcu żywota.

sprawdzilem dzisiaj napiecie na baterii w telefonie ktora jest na 3.7V i miernik wskazywal 3.74 :D

czy mozliwe zeby corsair az tak zanizal +12V,

mierzylem metoda wkladania sond do wolnych molexow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...