Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

chociażby dlatego, że TT ma długą historię zawyżania mocy swoich zasilaczy i wypisywania niestworzonych rzeczy o tym jakie to one są ciche :damage_wall:

Aha no to TT odpada. A Corsaira 520W opłaca sie kupować? Bo ponoć bardzo słabo wieją a przez to są gorące? Jeśli nie no to biore BQ za 390 zł bo cena całkiem całkiem.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha no to TT odpada. A Corsaira 520W opłaca sie kupować? Bo ponoć bardzo słabo wieją a przez to są gorące? Jeśli nie no to biore BQ za 390 zł bo cena całkiem całkiem.

 

Pozdro

Jeżeli chcesz mogę Ci przetestować przed wysyłką Corsair 520W. Czasami zdarza im się piszczeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :razz: czy zasilacz chieftec gsa 450w wystarczy do konfiguracji nizej ewentualnie do wymiany za jakis czas na qada i podkrecenie jego????Jakie moga byc objawy zaslabego zasilacza moga byc problemy z nagrywanie np blad fiskacji lub procek sie bardzo wysila w zwyklym windows media player 11 ma 85% :sad: i komp sie zawiesza jak chce skasowac cd-rw plytke czy mozliwe ze zasilacz moze malo dawac napiecia takze na naped bo na starym kompie smigalo wszystko ok <_<

 

 

 

 

 

 

--------------

cpu-2180 box @ roznie

gpu-galaxy 8600gt 256mb

ram-2x1gb goodram 800cl5

hdd-320gb samsung 16 mb

dvd-nec 3550a

mobo-msi-p-35 neo2-fr

psu-350w Megabajt ze starego kompa winie o wszystkie problemy wlasnie jego :angry:

post-157238-1213191710_thumb.jpg

post-157238-1213191923_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmierzylem dzisiaj napiecie na corsair miernikiem i mam 10.40 na lini 12V :blink:

komputer powinien byc chyba niestabilny przy tym napieciu, a wszystko dziala bez problemu

mozliwe to jest ?

mierzylem za pomoca molexow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmierzylem dzisiaj napiecie na corsair miernikiem i mam 10.40 na lini 12V :blink:

komputer powinien byc chyba niestabilny przy tym napieciu, a wszystko dziala bez problemu

mozliwe to jest ?

mierzylem za pomoca molexow

Sprawdź baterie w tym mierniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wymianie na corsaira z modecoma mc 400 komputer jest stabilny jak skala, nie mialem zadnego restartu jeszcze/blue screena co mialo miejsce na modecomie

 

edt:

miernik ktorym mierze napiecia:

post-137564-1213879768_thumb.jpg

 

moze ktos wie jak z jego dokladnoscia ?

Edytowane przez peve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wymianie na corsaira z modecoma mc 400 komputer jest stabilny jak skala, nie mialem zadnego restartu jeszcze/blue screena co mialo miejsce na modecomie

 

edt:

miernik ktorym mierze napiecia:

 

moze ktos wie jak z jego dokladnoscia ?

Taj klasy mierniki raz są w maire dokładne a raz pokazują napięcia kosmos- to jest chińszczyzna i trzeba trafić. Kupowałem swój miernik to 1 egzemplarz jaki właczył sprzedawca pokazywał jakieś bzdurne napięcia a ten zobok jest oki i pokazyuje mniej więcej to co na droższych odpowidednikach.

 

Ja bym tutaj stawiał na niedorobiony miernik- jak możesz porównaj odczyty z jakimś innym egzemplarzem ew pomierz napięcia na czymś o w maire pewnym napięciu- bateria 9v, zasilacz 12v itp

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie zasilacz ~500W, odpinane kable, bardzo cichy, cena do 400 PLN.

 

Opcje to

- be quiet! Dark Power P7-PRO 550W link

- NesteQ EECS 500W link

- Cooler Master Silent Pro M500 link

 

Jest jeszcze Enermax MODU-82+ 525W, ale trafiaja sie egzemplarze z tyrkajacym wentylem, piszczacymi cewkami, dodatkowo kable nie sa najlepsze. Mimo iz jest to jeden z najlepszych zasilaczy o mocy ok. 500W, ja nie uwzgledniam go przy moim wyborze, wiec prosze mi tego modelu nie proponowac.

 

W zasadzie to jestem najbardziej przekonany do be quiet!. Ale jestem bardzo zainteresowany pozostalymi zasilaczami. Na ich korzysc przemawiaja wentyle 135mm, poza tym Cooler Master ma 1 linie 12V.

Niestety jest znikoma ilosc informacji na temat tych zasilaczy.

Wiem, ze NesteQ jest produkowany, albo wczesniej byl pod marka Elan Vital, nie wiem czy to dobrze. Recenzje raczej pozytywne, liczba uzytkownikow wnioskujac z forow niewielka (notabene wynik wyszukiwania: Nesteq, na forum purepc wyniosl 0 :D ) Najlepiej gdyby byla osoba, ktora miala kontakt z powyzszymi zasilaczami.

 

Moze nawet dzieki temu znajdzie sie ktos, kto popelni taki test, zawsze warto interesowac sie alternatywnymi produktami, a te wydaja sie byc obiecujace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=3...Fa%3E%3C%2Fi%3E

 

Czy taki forton będzie dobry do zestawu na am2 który teraz składam ?

(X2 jakiś, 2 giga ramu, płyta główna chyba gigabyte GA78 ale jeszcze sie nie zdecydowałem, grafa za jakiś czas 8800 GS/9600GT/GSO albo coś tego pokroju i dysk 250-320 GB + nagrywarka dvd )

 

OC bedzie napewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chciałbym zapeszać, ale kupiłem coś podobnego do 2 kompa z a64 3200(zegar 2.0), 7900gs i standardem w środku, i nie mogę na nim kręcić więcej niż 100mhz, bo powyżej komp łapie resety, i się wyłącza czasami.

 

Poszukaj czegoś mocniejszego, albo nowego, bo na 99% te fortrony to poserwisowe są, może po awarii czy coś i dlatego się tak dzieje i dlatego też są takie tanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gregu - a to nie czasem wina Twojej płyty głównej? Ja miałem nie tak dawno AsRocka (nie takiego co prawda, na 775) i nie mogłem praktycznie w ogóle procka podkręcić. Też myślałem, że to wina zasilacza (też wtedy Fortrona, też innego;)), ale na P35A-S ten sam proc podkręciłem o 100%. Jak masz możliwość to sprawdź to dokładnie, bo przy AsRocku to wcale nie musi być wina zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz się zapytam o zasiłkę, bo fundusze trochę wzrosły. Która z nich będzie najlepsza/najcichsza? Ułożyłem w kolejności od najtańszej do najdroższej w sklepie, w którym będę brał:

SeaSonic 430-S12 II (430W)

ENERMAX PRO82+ 385W

CoolerMaster - Real Power M520 (RS-520-ASAA-A1) Modularny

 

Ten ostatni model kusi, bo odpinane kable ma, ale czy w innych rzeczach nie odstaje od reszty, no i cena najwyższa, warto dopłacić?

 

Zasiłka ma obsłużyć sprzęt z podpisu, z planowaną zmianą w przyszłości na coś w rodzaju HD4870 i E8400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, w innym watku nikt nie odpowiedzial a to chyba bardziej tu pasuje:

 

Obecnie w budzie siedzi mi Antec EarthWatts 380 80+ - jestem bardzo zadowolony, stabilny, cichy - zero problemow... ale wlasnie planuje upgrade konfiguracji, i teraz nie wiem, czy te 380W mi wystarcza - bo jak wystarcza to po co wydawac kase na nowy zasilacz icon_smile3.gif

 

A wlozyc chce:

E8200 (3-3,5 GHz na defaultowym napieciu),

plyte na p35,

2 x 2 gb ram,

ati 4850,

2 x 200 gb raid 0 + 1 x 320 gb,

nagrywarka,

Audigy 2 OEM,

na usb wisi klawiatura, myszka i [ciach!]ly typu mp3 player.

 

Wystarczy ta 380?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cezar1125

to nie wina asrocka, podejrzewałbym jak coś bardziej proca(jakoś go ukruszyłem) gdyby nie to, że na 2.1ghz działa normalnie.

A na tej płycie bujałem proce do 2.8ghz więc na pewno nie wina płyty. Na innym zasilaczu oczywista.

 

przy okazji, trafiłem na coś takiego: Levicom Polar Power 600W

dobra to firma/zasilacz? 3 linie 12v z 20A każda, 13.5cm wiatrak....a ze zdjęcia wygląda na w miarę wypełniony w środku.

 

@fields

powinien styknąć z palcem, tak mi sie wydaje

ma 80+, więc do 300W bezproblemowo by pociągnął(o ile dobrze rozumuję...), bo twój zestawik to jakieś 250-270W w stresie

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Levicom Polar Power 600W <- jeśli o to chodzi to 2xSATA dyskwalifikuje ten zasilacz już na początku.

LEVICOM to dość egzotyczna marka ;) ale nie słyszałem złej opinii o jej produktach, więc gdyby nie to nieszczęsne 2xSATA to byłaby to ciekawa propozycja za 199zł.

Levicom Polar Power 600W <- a jeśli masz na myśli ten link 4xSATA to już trochę lepiej, ale cena 324zł jest też "poprawiona".

 

Czyli 1-sza opcja odpada (2xSATA), a 2-ga według mnie nieopłacalna, w tym przedziale cenowym masz wybór dużo ciekawszy (przykłady są w tym wątku więc nie powtarzam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do końca z zamysłem topica bo zasilacz kupiłem wczoraj - NeoTec Maximus 440W. 2 pytania: w czasie pracy ciężko mi to stwierdzić ale gdy komp jest wyłączony, a zasilacz aktywny to coś piszczy - normalne to? Widzę tu posty o jakiś świszczących cewkach ale wolę zapytać nie jestem od jakiegoś czasu w temacie zasilaczy, a w razie jakby to było nie o.k. to mogę go odnieść i wymienić.

Druga sprawa to 'złącze molex remi' to to cudo na dole obrazka:

 

Dołączona grafika

 

Daje to coś czy tylko chwyt marketingowy? Bo mam w nim "wybity" jeden bolec i jeżeli ten przewód nic nie daje to dam sobie z tym spokój, a jak rzeczywiście ma jakieś istotne znaczenie to może się z tym pobawię i przywrócę do stanu użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ok sorry ale nie jestem studentem informatyki czy innego kierunku technicznego tylko turystyki więc może minimalnie prostsze wytłumaczenie :D ? Czy opłaca mi się w nim zrobić coś z tym bolcem czy też nie? Jakbym miał go podpiąć to pod grafikę zobaczę może minimalnie ją podkręcę choć 'ekstremalnym' i pewnie więcej wymagającym od zasilacza to nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów.

Mam zamiar zmienić zasiłkę, sprzęt nie jest wymagający (P31-DS3L, E2160, X600 2GB RAM) ale jak wiadomo zasilacz musi być przyszłościowy ;) Miało to być do 200-250zł ale widzę, że chwalicie sobie 520HXEU więc mogę dołożyć bo już za 260-280 można kupić go nowego bo chyba warto czyż nie??

 

Choć zawsze musi być jakieś ale :P poluje już na UPS-a a ten zasilacz ma Acitv PFC i nie wiem czy to będzie współgrało dobrze (czyt. czy po wyłączeniu napięcia w sieci i przełączeniu na baterie UPS-a nie nastąpi np. reset kompa lub nie będzie jeszcze innych problemów?) Może ktoś będzie coś wiedział w tej sprawie..

 

A no i dodam co chce kupić bo to ważne przecież :P, używane:

 

APC Smart-UPS 1000 lub 1400

ewentualnie

APC Back-UPS Pro 1000 lub 1400

 

choć myślę raczej o smarcie. Innych UPS-ów raczej nie biorę pod uwagę chyba że macie jakieś sugestie.

 

Czekam na Wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja juz dosc stara:

Sempron Socket A 2500+

ABIT NF7-S

Seagate Barracuda 120GB

2x256MB

Radeon 9600Pro

 

Komputer nie podkrecany ani nigdy nie bedzie podkrecany, chodzi poprostu o jakis dosc dobry zasilacz, ktory utrzyma to jakies 3-4 lata. Jaka zasilke wybrac?

Budzet to tylko 50zl, moc jaka wystarczy to 300W. Jakies propozycje zasilek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...