Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

jesli chodzi o Corsair 650w to tam sa 2 koncowki 6+2 PCI-E... a nie 6 PCI-E... w takim przypadku bede mogl spokojnie podlaczyc taka koncowke do karty graficznej?? z tego co wiem to te 2 piny sa odłączane....

 

zsilacz do zestawu:

 

-płyta: Asus p5q Deluxe (P45)

-procek: core 2 duo e8400 3Ghz

-RAM: OCZ Reaper 2x2Gb 1066Mhz

-grafa: Gigabyte HD4850 512Mb

-dysk: seagate 250gb, 16Mb

-DVD-RW i 2 wentylatory 120mm

 

może znacie lepsze propozycje??

kasa do 250zl

Edytowane przez dom_free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja juz dosc stara:

Sempron Socket A 2500+

ABIT NF7-S

Seagate Barracuda 120GB

2x256MB

Radeon 9600Pro

 

Komputer nie podkrecany ani nigdy nie bedzie podkrecany, chodzi poprostu o jakis dosc dobry zasilacz, ktory utrzyma to jakies 3-4 lata. Jaka zasilke wybrac?

Budzet to tylko 50zl, moc jaka wystarczy to 300W. Jakies propozycje zasilek?

 

do 50zł za dużo nie powalczysz;]

np.

http://www.allegro.pl/item391308288_orygin...hurt_f_vat.html

http://www.allegro.pl/item392195245_zasila...er_fvat_gw.html

Edytowane przez FLUFIAR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czytać [ciach!]a potrafisz czy tylko pisać bezmyślnie :mur:

 

dobra, a jesli chodzi o to pytanie:

 

w zasilaczu Corsair 650w sa 2 koncowki 6+2 PCI-E... a nie 6 PCI-E... w takim przypadku bede mogl spokojnie podlaczyc taka koncowke do karty graficznej??te 2 dodatkowe piny nie beda przeszkadzaly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neotec 440w przy włączaniu do sieci(uruchamiam wszystko z listwy, nie pytajcie czemu) potrafi zapiszczeć -dźwięk o głośności gdzieś z 20db zanika po 5 sekundach, potem cisza. takie "wziuumm" zanikające, nie wiem do czego porównać. Jakby sie kondensator ładował?

 

obawiać się czy olać?

 

edit

tak patrząc wg kalkulatora mocy na zenfist, to moja zasiłka już trochę odstaje pod względem zalecanego obciążenia dla 12V...a ja chciałem kartę zmieniać...ma za mało W na tej nieszczęsnej 12V. Za mocna grafa, za dużo wentylatorów, no i ten 3 letni zasilacz przystosowany do zestawów z "innej epoki" :)

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiać się czy olać?

olać, u mnie też syczy jak odpale z listwy czy po włożeniu wtyczki

FLUFIAR, jak ups robi pełny sinus to będzie działało, a jak są jakieś mydliny typu aproxyma sinusa to bedą kłopoty, poszukaj- czy robi pełny sinus

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gregu - a to nie czasami dźwięk Twojego Samsunga przy starcie? masz HD322HJ które wydają taki charakterystyczny, głośny dźwięk przy starcie, jakby startującego odrzutowca. I szybko zanika. Uruchom może kompa bez podłączonego dysku do zasilania i zobacz jak będzie.

 

PS. Nie posądzam Cię o to, że nie potrafisz zlokalizować hałasu, tylko dopytuję ;)

Edytowane przez cezar1125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wcześniejsze sugestie co do zasiłki, ale ostatecznie wziąłem Seasonica 430W, bo trafiła mi się okazyjna cena 148zł (wyprzedaż) :rolleyes:

Na razie sprawuje się super, wreszcie jest cisza w idle, Chieftec GPS to jednak suszara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FLUFIAR, jak ups robi pełny sinus to będzie działało, a jak są jakieś mydliny typu aproxyma sinusa to bedą kłopoty, poszukaj- czy robi pełny sinus

sprawdzałem na kilku aukcjach allegro i wszyscy piszą coś w stylu: "SINUSOIDALNY PRZEBIEG NAPIĘCIA PRZY PRACY NA BATERIACH" a na stronie producenta (LINK) jest coś takiego: "Typ przebiegu: Sine wave"

 

Svende czy ten zapisas "Sine wave" będzie oznaczać pełny sinus? wydaje mi się że tak, ale zanim zamówię tego corsira wole się upewnić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś się wypowie na temat Corsair 750W (CMPSU-750TXEU)? Zasilacz jest w niskiej cenie, a chyba nie cieszy się jakąś specjalną popularnością i ciężko coś o nim znaleźć, a chyba w tej cenie i z takim zestawem wtyczek oraz mocą jest bardzo dobra propozycją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zestaw

E8200 (OC)

MSI P35 FIR

4x512 (Goodram PRO900_

Grafika 8600GT SONIC +

2x DYSK Twardy

2xNagrywarka

 

Szukam zasilacza, z pierwszej strony wynika ze spokojnie wystarczy 400/450W, jednak chce by był cichy. Polecacie Amacrox AX (450)PNF czy lepiej CHIEFTEC GPS-450AA + wymiana wentyla.

 

Cena max 150zł no chyba ze za 20zł więcje będe miał coś extra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś się wypowie na temat Corsair 750W (CMPSU-750TXEU)? Zasilacz jest w niskiej cenie, a chyba nie cieszy się jakąś specjalną popularnością i ciężko coś o nim znaleźć, a chyba w tej cenie i z takim zestawem wtyczek oraz mocą jest bardzo dobra propozycją?

Czasem dobre rzeczy z nieznanych powodów nie cieszą się popularnością, bliźniakiem tego corsaita jest Chieftec 14C i TT Thoughtpower. OCZ Vindicator jest troche tańszy od Ninji, ma wentylator 1000rpm i byłby jako gotowy zestaw lepszy do budowy cichego komputera niz Ninja ale tak nie jest.

 

dj zibi: Do tego starczy 350W, w cenie ok 150zł kupisz BQT Straight Power 350W i nie musisz robić fanswapa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sądzisz, że jest odpowiednim produktem do tej ceny? Warto brać czy rozglądać się za jego odpowiednikami?

Jak najbardziej, jest to jedna z lepszych propozycji cena/jakość. TT jest chyba troche droższy, Corsair ma więcej kabli, Chieftec ma odpinane. Jak mozesz to sprawdź/zapytaj czy w corsairze jest płytka z plexi na wentylatorze (zajmuje ok 40% jego powierzchni), bo w Chieftecu nie wiem czemu ale jest ten debilizm, gdyby nie było tego to zasilacz byłby bardzo cichy, a tak ta ścianka zaburza przepływ powietrza i sie kotłuje. Niestety na serii 14C są plomby.

 

dj zibi: ale na jaką grafike bo jak nie planujesz GTX260 lub dwugłowych Radeonów to BQT 350W starczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,

czy Chieftec GPS 400W z fanswapem pociągnie ten sprzęt:

Foxconn P35A-S

Core 2 Duo E7200 @ OC + Pentagram Karakorum

A - Data 2x2 GB 800 MHz CL4 EE

PowerColor HD4850 512 MB DDR3 @ OC + AC Accelero S1 + wentyl 120 mm

Samsung F1 320 GB

Pioneer DVR-215

 

Myślę, że powinien sobie poradzić, ale czekam na waszą opinię. Może coś innego za ok. 150 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi Ci o to:

http://enthusiast.hardocp.com/images/artic...FRIQX_3_8_l.jpg

To faktycznie jest ta ścianka i na innych zdjęciach plomby też zauważyłem.

Tak, o tą szybkę mi chodziło. Ogólnie konstrukcyjnie, technicznie, sprawnościowo, ilościa wtyczek/modularnością świetna zasiłka, wadą jest chłodzenie -> niskiej jakości wentylator (może terkotać), szybka która powoduje hałas, plomba utrudniająca fanswapa i 14cm wentyl - nie ma zbyt wielu zamienników jak już sie zdecydujesz na fanswapa

 

arni92-14: moja odpowiedź jest w pierwszym poście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka zasilke (nowa) polecacie do takiego zestawu:

 

PDC E2160, P35, Radek X1950 Pro, 2GB RAM, 2xHDD, 1xDVDRW

 

priorytety: cisza (dobrej jakosci nie terkocacy wentyl + brak swierczenia elekroniki), chlod, wysoka sprawnosc (zeby malo sie grzal i nie marnowal za duzo pradu), fan-swap friendly (jesli zachodzi taka potrzeba).

 

NIE szukam zasilki na zapas do nie wiadomo czego, co wyjdzie w przyszlosci, wiec cos w miare dopasowanego do j.w. + niewielki zapas styknie.

 

cena: najchetniej do ~200 (im mniej, tym lepiej - w sumie do tego juz dosc leciwego sprzetu, zwlaszcza grafa, to i tak mysle, ze duzo).

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chce złożyć zestaw na E8400 i 2x Radeon 4870 w CF, 4GB ramu, do tego 4 dyski, wszystko chłodzone WC

 

Nastawiam się na OC proca do ok. 4GHz i grafiki, czy zasilacz -enermax-modu82-625w pociągnie mi ten zestaw??, jesli nie to jaki polecacie? Zależy mi na odpinanych długich kablach i odpowiedniej ilości wtyczek dla kart graficznych...

 

Dobrze by było gdyby był w miare cichy, cena nie gra roli...

 

pozdrawiam

Edytowane przez silver_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...