Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje dobrego zasilacza, od 4/5 lat mam Modecoma 350W (nie jest to feel, jakas lepsza wersja) jednak już wymieniałem w nim kondensatory etc. Chce go wymienić „bo już strach”.

 

Sprzęt:

INTEL CORE 2 QUAD Q6600 po OC

4GB Ram po OC

9600GT

2 dyski twarde

 

Zastanawiam się nad zasilaczami:

Seasonic S12II-380

Amacrox Warrior AX450

Enermax Pro82+ EPR425AWT

TAGAN TG400-U33II - 400 W

 

CHIEFTEC GPS-450AA chyba odpada bo „podobno” jest bardzo głośny. Co polecacie? Budżet najlepiej okolice 200zł jednak gdyby za dodatkowe 20-40zl było cos ultra lepszego mogę dopłacić.

Może niedługo będzie dostępna nowa grupa modeli COOLERMASTER o wysokiej sprawności

przykładowo RS-400-ASAA-D3

http://www.80plus.org/manu/psu/psu_reports...400W_Report.pdf

@Zenfist orientujesz się kiedy to będzie dostępne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopytam jeszcze czy do zestawu

Q6600

4GB RAM

8800 GTS512

+

Asus P5B

HDD 320GB

DVD

 

Enermax Pro82+ 425W jest odpowiednim wyborem czy lepiej zainwestować w wesje 525W

 

różnica w cenie to 249zł vs 330zł - jestem gotowy dorzucić 80zł aby zachować wewnętrzny spokój zwłaszcza, że napewno będzie podkrecany

a może w tej wyższej cenie jest coś lepszego ?

 

 

Przy niepodkręcanym zestawie na 3 letniego już Chiefteca ATX-410W-212 pojawiały się niespodziewane resety, muszę więc wymienić jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pierwsze koty za ploty ;)

Ponad dwuletni Chieftec 400W GPS-400-AA-101A, ktory nigdy nie pracowal na standardowym wentylatorze. Zaraz po zakupie zamontowana zostala Noctua NF-S12 @ 500rpm odpowiadajaca w duzej mierze za 'wentylacje' obudowy. Czasami gdy przy dwoch przejsciowkach obnizajacych napiecie wentylator nie zakrecil - zasilacz pracowal pasywnie..) Od ponad pol roku pracuje z wentylatorem Noctua NF-P12 @ 800rpm (5v), dzisiaj przeszedl chrzest bojowy przy grze GTA4.

 

c2d e8400@4GHz 1.3v

MSI P45 Neo2-FR

GeForce 280 GTX

4x 4gb ddr2 @ 940MHz 2.2v

4x Seagate 80gb 2.5" (raid 0)

1x Samsung 3.5" 1TB

xfi + dvd-rw + fdd + bambetle na usb

 

myslicie, ze mozna pokusic sie o SLI ? ;)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Slow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zestaw jak w sigu. Dorzuciłem dzisiaj do tego MSI Geforce 9600gt 512mb no i pojawił się problem, zwisy w 3d markach, grach i blue screeny :(

Podejrzewam, że mój wysłużony cheiftec 360w nie daje już rady. Teraz pytanko jaki zasilacz wybrać w granicy 100-200 pln ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Planuje zlozyc taki oto zestaw:

Core 2 Duo 8400

Asus P5Q Pro

Evga Core 216 GTX260

4Gb RAM

Dysk 320Gb

Nagrywarka

 

Sprzet oczywiscie chce podkrecic i teraz pytanie czy starczy do tego zasilacz 500W a konkretnie Tagan BZ 500W czy moze lepiej doplacic do 600W.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 ci wystarczy jak zalezy ci na ciszy to wez 600 jest ciut cichsza

 

Witam.

 

Planuje zlozyc taki oto zestaw:

Core 2 Duo 8400

Asus P5Q Pro

Evga Core 216 GTX260

4Gb RAM

Dysk 320Gb

Nagrywarka

 

Sprzet oczywiscie chce podkrecic i teraz pytanie czy starczy do tego zasilacz 500W a konkretnie Tagan BZ 500W czy moze lepiej doplacic do 600W.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt:

Intel E5200 ( do O.C )

Asus P5QL Pro

Asus TOP 512 mb HD4850 ( do O.C )

A-data Gaming Edition DDR2 800Mhz CL5 2x2GB

Samsung 320GB 16 mb

2x12 cm + 8 cm

nagrywarka DVD

 

Jaki zasilacz wybrać ???

 

Interesuje mnie coś w cenie do góra 170 zł.

Pentagram Silent Force PSF 460-P12S 460W - 155 zł

Chieftec GPS-450AA-101A 450W - 180 zł

Cooler Master Extreme Power 460W - 205 zł

Pentagram Silent Force CAV-500-A12S 500W - 210 zł

 

Który z nich byłby najlepszy pod względem kultury pracy oraz bezawaryjności ???

 

Czy różni się aktywne PFC od pasywnego ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy różni się aktywne PFC od pasywnego ???

Z punktu widzenia użytkownika - niczym praktycznie.

Nie warto kierować się rodzajem PFC przy wyborze zasilacza. Jedyne odstępstwo to współpraca z zasilaczem awaryjnym (UPS) - zasilacze z pasywnym pfc nie mają problemów z taką współpracą.

Pasywne pfc w swojej konstrukcji jest proste jak budowa cepa i przez to w zasadzie bezawaryjne (nie należy tego rozumieć, jakoby aktywne układy pfc były elemantami awaryjnymi).

Aktywne układy pfc są lepsze dla Twojego dostawcy energii elektrycznej.

 

Podsumowując, jeśli nie planujesz zasilacza ups, lepiej kierować się kolorem obudowy zasilacza niż rodzajem pfc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core 2 Duo 8400

Asus P5Q Pro

Evga Core 216 GTX260

4Gb RAM

Dysk 320Gb

Nagrywarka

Zaledwie 2 posty wyzej opisalem co ciagnie dobry 400W zasilacz.. Zestaw podobny z tym, ze procesor podkrecony do 4GHz, karta to GTX280, 4 kosci pamieci oraz 5 dyskow twardych..

 

Sprzet oczywiscie chce podkrecic i teraz pytanie czy starczy do tego zasilacz 500W a konkretnie Tagan BZ 500W czy moze lepiej doplacic do 600W.

..a Wy dalej swoje, przypomina to walke z wiatrakami. Rozumiem wziac mocniejszy zasilacz aby zachowac cisze jednak przeswiadczenie, ze 500W moze nie wystarczyc do komputera bez SLi z topowych kart + 4 rdzeniowego procesora jest niezdrowe..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyny problem to zasilacz dzialajacy na 70-90% obciazenia jest glosniejszy - ale jest tez zdecydowanie bardziej wydajny i nie traci pradu dla samej zasady

nie ma co swirowac - jedna grafika podkrecony proc to 500 wat max na ta chwile

 

tez sie zastanawialem nad mocniejszym - jeszcze w instrukcji do 4850 napisali 450 minimum....wsadzilem 400 dolozylem dysk i karte muzyczna i mam gdzies ich porady.......

pobor maksymalny z gniazdka to 310 wat......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Bardzo proszę o pomoc w doborze zasilacza. Mój komp w chwili obecnej to:

Procek E6420 3 GHz

Płya MSI P6N Platinum

4 GB Ramu DDR2 800

3 HDD (200, 500 1000 GB)

Nagrywarka

Grafa Geforce 8800 GTS 512

 

Obecnie mam zailacz Ever 420 W, ale mam wrażenie że koleś ledwo zipie. Proszę o poradę co wybrać - myślałem o czymś na przyszlośc kolo 650 W (planuje wymiane kompa w połowie roku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zasilacz do mojego kompa? [patrz syg. nr1]

obecny jest na styk jak odłącze panel kontrolny od temp. i nagrywarkę to wtedy odpali, boję się włączyć 3D

Ponieważ mam niewielkie fundusze to planuję zakup MODECOM VOLCANO 750W lub 650W, co o tym myślicie ?

Edytowane przez Miper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie małe pytanko. Otóż planuje zakup nowego zasilacza do starego kompa. Może najpierw config:

AMD XP1700

ECS K7S5A

512 MB DDR

Radeon 9200SE

Seagate Barracuda 80 GB i Seagate Barracuda 160GB

Nagrywarka DVD X2

SB Live + 3 karty rozszerzeń (USB, LAN, FW)

No i właśnie zasilacz to złej sławy Megabajt 300W, który ostatnimi czasy nie trzyma napięć już w ogóle przez co mam permanentne resety i zwiechy kompa (moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina że ciągle trzymam ten syf)

Otóż chciałbym nabyć coś lepszego co sprawdziło by się na moim configu a co umożliwiło by mi jego zmianę za jakiś czas na coś nowszego, przy czym zaznaczam że będzie to komp raczej biurowy, najprawdopodobniej ze zintegrowaną grafą z procem coś około Athlon 64 x2 5000+)

No i właśnie tutaj nasuwa się pytanie czy zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450 Watt , podoła moim oczekiwaniom ??, na 5V ma 28A na 12V 14/15A i czy maksymalne obciążenie w Watach ma tutaj jakieś znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...