Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie jaki wybrac zasilacz na zmianę mojego Anteca True Power 480W. Zasilacz kupiłem w usa jakieś 4 lata temu, gdy to był hicior, ale wtedy były obciązane bardziej linie 5V...

 

Antec ma na lini 12V 28A i radził sobie z oc na FC -> A64@3.3ghz, Pentium D 930@5.4Ghz, E6600@4.4Ghz i E8400@5.2Ghz.

 

Jakie polecacie odpowiedniki (moc i cisza) lub lepsze od tego Antca tak do 300pln.

Edytowane przez wampir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić Zasilacz MODECOM Volcano - 750W, 140 mm ale nigdzie go niema, mam 400zł na nowego PSU co zamiast tego mam kupić help !

Może http://allegro.pl/item523816237_zasilacz_s...w_14cm_fan.html ?

Edytowane przez Viperus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Po nieudanej przygodzie z Fortronem ponownie stanąl przede mną dylemat wyboru psu. Mam na oku nastepujace pozycje

1)Pentagram PSF-460-P12S - polecany w "Co kupić", dużo dobrych opinii o nim w necie, atrakcyjny cenowo

2)Amacrox Warrior AX450-PNF - niby wszystko pieknie, 3 miejsce w rankingu Chipa, ale to niby też Fortron i obawiam się komplikacji

3)http://allegro.pl/item523324671_cooler_master_450w_gwar_fv_slask_promocja.html

4) coś innego, dobrego, do 150 pln

 

Z gory dzięki za pomoc, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić Zasilacz MODECOM Volcano - 750W, 140 mm ale nigdzie go niema, mam 400zł na nowego PSU co zamiast tego mam kupić help !

Może http://allegro.pl/item523816237_zasilacz_s...w_14cm_fan.html ?

http://www.pc-tuning.pl/Enermax+Infiniti+650+W_p196.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nieudanej przygodzie z Fortronem ponownie stanął przede mną dylemat wyboru psu. Mam na oku następujące pozycje

1)Pentagram PSF-460-P12S - polecany w "Co kupić", dużo dobrych opinii o nim w necie, atrakcyjny cenowo

2)Amacrox Warrior AX450-PNF - niby wszystko pięknie, 3 miejsce w rankingu Chipa, ale to niby też Fortron i obawiam się komplikacji

3)http://allegro.pl/item523324671_cooler_master_450w_gwar_fv_slask_promocja.html

4) coś innego, dobrego, do 150 pln

Wczoraj miałem odpowiedzieć ale dałem sobie siana jako mało rozgarnięty w tej kwestii.

Skoro nikt na razie nie napisał to coś naskrobię ;p

1) robi go sirtec czyli to samo co chieftec + cichszy, dobra PSUjka

2) mc 350 (amacrox 400 inny wentyl) = mc 400 (amacrox 450 wentyl inny) <- ktoś to pisał kiedyś na forum i nie było zbytnich protestów, chociaż svende nic o tym nie pisze. Przy okazji proszę o wyjaśnienie tej kwestii [;

Co było nie tak z tamtym od haszyda? Nie skreślaj fortrona, bo jeden leżak z allegro okazał sie niewypałem.

3) Kolejny leżak ? Cena jest za chytra imo - nie budzi zaufania, 22A na 12-ce - mało.

4) 400pnr

http://forum.purepc.pl/Zasilacze-obudowy-f...71#entry3093671

http://4speed.pl/index.php?stan=opis&id_towaru=7379

http://forum.purepc.pl/kupic-f59/Wymiana-S...17#entry3191717

http://forum.purepc.pl/Zasilacze-obudowy-f...NR#entry2884866

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem Pentagrama:)

Co do zasilacza od Haszyda-na sucho i na innym kompie chodził, niestety na moim nie -podobno miał problem z sygnałem power_ok.

Fortrona nie skreślam, może kiedyś jeszcze zakupie od nich zasiłkę...ale tylko nówke ze sklepu. Ten 400PNR jest ciekawy, ale ma tylko jeden kabel sata co mi nie wystarczy a nie chce się bawić w przejściówki.

Reasumując: Pentagram pokonał Amacroxa, ceną i producentem, bo osiągi mają zbliżone z tego co wyczytałem w sieci. Cooler mastera z Allegro nie ma co komentować.

Dzięki za pomoc!

 

------

edit 16.01.2009

------------------

Mam zasilacz juz kilka dni, w sumie to już o nim zapomniałem bo go nie słychać :) Również obudowa zrobiła się chłodniejsza. Dzisiaj z nudow pomierzyłem napięcia miernikiem:

+5V idle:5,10 / stress:5,12

+12V idle:12,28 / stress 12,25

+3,3 nie mierzyłem bo moja wypasiona obudowa marki Spin nie pozwala mi dojsc czujnikiem do wtyczki atx, hyh.

Dodam że zasilacz ciagnie raczej stary sprzęt (tpóki co)

Ogólnie jestem zadowolony z zakupu

Edytowane przez Yagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...y,id,60474,s,1/ co sadzicie o nim?

Warto za te 200zl? Chyba ze macie jakies propozycje (ciche) :) Do tego co w podpisie tyle ze bez 7900gs a zamiast niej 9600gt i jeszcze jeden dysk

Edytowane przez misiu_konin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mówią, że po podłączeniu Pentagrama 460W zapomnieli o nim jeśli chodzi o ciszę. Otóż muszę się z tym niezgodzić niestety :( Sprzęt jak w podpisie, zasiłka kupiona dla kolegi (dobra okazja, żeby sprawdzić tego Pentka przed zakupem dla siebie). Owszem, przy idle tylko "troszeszkę" słychać lekki szum łopatek (wedle everesta 1200 rpm). Pograłem dosłownie 20 minut w GTA IV i już zasiłka jest wyraźnie słyszalna (obroty ponad 1500rpm). Na dodatek jest to trochę nieprzyjemny szum i już wolę hałas od swojego Modecoma (fanswap na Artic 80x80, który kręci się w przedziale 1400-1800rpm). To już box na procku wydaje bardziej przyjazny szum. Od razu dodam, że nie jestem zboczony jeśli chodzi o ciszę :D

 

PS. Ktoś się wypowie na temat Seasonica S12 II 430W? Warto go kupować w cenie do 200zł? Dodam, że obecna zasiłka ciągnie bez problemu mimo, że jest starego typu (jedna linia 12V i mocne 3 i 5V).

Edytowane przez KuBaB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa albo miał okazję przetestować Topowera POWERBIRD 1100W? Głównie chodzi mi hałas, no i oczywiście trzymanie napięć. Wiem, że rzadko który sprzęt wykorzysta tak mocną zasiłkę, ale cena lekko ponad 600 pln wydaje mi się atrakcyjna, np. w porównaniu do 1000W BeQuiet P7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuję zasilacza, który nie miałby problemów z konfigiem :

E8400

HD4870

2x2gb ram

2xhdd

1xdvd-rw

 

priorytetem dla mnie jest cisza, waham się pomiędzy

1. Enermax Modu82+/Pro82+ 525W (ew. 425W)

2. Corsair 520 HXEU

3. ew. be quiet! Dark Power P7-PRO 550W, chociaż wolałbym któryś z dwóch pierwszych

co byście doradzili ? oczywiście im taniej tym lepiej, ale pewne wymagania mam ;) planuję cichy komputer, więc chciałbym żeby zasilacz spełniał to kryterium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy stary poczciwy Antec 380W TruePower jest w stanie pociagnac taki zestaw? :

 

Procesor:Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/

Płyta główna: Gigabyte G31M-S2L /intel G31/

Pamięć RAM: GoodRam 2GB (2x1GB) PC800 CL5

Dysk twardy: Western Digital 320GB 7200rpm 8MB cache SATAII [WD3200AVJS]

Karta graficzna: HIS Radeon HD4670 IceQ Turbo 512MB DDR3 /128bit/ 2xDVI TV-out

 

Jak wyglada kwestia podlaczenia plyty glownej i karty graficznej? Bede potrzebowal jakichs przejsciowek? Anteca mam razem z Sonata i jezeli to mozliwe to nie chcialbym go wywalac. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy stary poczciwy Antec 380W TruePower jest w stanie pociagnac taki zestaw? :

 

Procesor:Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/

Płyta główna: Gigabyte G31M-S2L /intel G31/

Pamięć RAM: GoodRam 2GB (2x1GB) PC800 CL5

Dysk twardy: Western Digital 320GB 7200rpm 8MB cache SATAII [WD3200AVJS]

Karta graficzna: HIS Radeon HD4670 IceQ Turbo 512MB DDR3 /128bit/ 2xDVI TV-out

 

Jak wyglada kwestia podlaczenia plyty glownej i karty graficznej? Bede potrzebowal jakichs przejsciowek? Anteca mam razem z Sonata i jezeli to mozliwe to nie chcialbym go wywalac. Pozdrawiam

czy ktos jest w stanie odpowiedziec na to pytanie? ewentualnie jakiej mocy zasilacz powienem kupic? czy markowa 350 by wystarczyla? bo jezeli tak to wychodzi ze antec da rade....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie:) a czy jak wstawie tam zamiast tego radka np PALIT Geforce 9600 GT 512 DDR3 DX10 BOX (650/1800) to cos sie zmieni ?:)

Wg kalkulatora Zenfista Twój zestaw wymaga 250W zasilacza dobrej marki i będzie pobierał w max stresie 17 A z lini 12 V.

Otwórz obudowę i odczytaj tabliczkę znamionową Twojego zasilacza. Jeśli będzie tam napisane max obciążenie linni 12 V = 18 A lub więcej to nie masz się czym martwić.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrego zasilacza, względnie cichego oraz z zapasem mocy aby się za bardzo nie grzał. Obowiązkowo musi mieć odpinane kable.

 

1. Enermax Modu82+ 525W

2. be quiet! Dark Power BQT P7-PRO 550W

3. Tagan TG600-U25 600W Dual Engine (600W)

 

Obecnie mam Tagana 430W z odpinanymi kablami, kory ciągnie E6300 i GF8800GTX. Będę zmieniał procek na 8400 i jakąś mocniejszą kartę. Który z tych zasilaczy najlepiej wziąć? Chce mieć zapas mocy, aby starczył zasilacz na jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!

 

Pomóżcie mi mam problem.

 

Nie wiem jak mam wybrać zasilacz pasujący do mojego zestawu a oto i on:

 

1. Płyta Główna; Gigabyte GA-EP45T-UD3R

2. Procesor; Intel Core2 Quad Q9550 2,83 GHz

3. Karta Graficzna; GeForce GTX 295 Zotac 1792 MB 2x DVI & HDMI (PCI-E)

4. Pamięć Ram; Kingston DDR3 3x2GB 1333MHz CL9

5. Dysk Twardy; Seagate 1 TB Barracuda 7200.11 (32 MB, serial ATA II)

6. Dysk Twardy; Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (8 MB, Serial ATA II, zapis prostopadły)

7. Stacja Dysków; LG Combo (DVD +/- RW + Blu-ray + HD-DVD ) GGC - H20L Black bulk

8. Karta Dźwiękowa oraz sieciowa są zintegrowane.

 

Proszę pomóżcie piszcie najlepiej na maila pj19@o2.pl.

Edytowane przez piotrek999999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...