Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jaki zasilacz byście polecali z odpinanymi kablami, jedną potężną linią 12V (lub z kilkoma, ale z amperażami >25A). Będzie montowany na dole obudowy Cooler Master RC-690 Dominator z zaciąganiem powietrza od spodu.

 

Zasilacz ma pociągnąć taki sprzęt:

Płyta: ASUS P5Q-E

Proc: Intel C2Q Q9550

Grafika: Radeon 4890

RAM: 4x2GB DDR2

Inne: 2-3xHDD, 1xDVD-RW, 6xFAN, 4xUSB, SB2Audigy

 

Oczywiście sprzęt ma mieć mocne OC.

 

Ma też być gotowy na ewentualne przyszłe wymiany. Kartę planuję mieć jedną mocną, ewentualnie w wersji X2 - wątpię, żebym kiedykolwiek robił SLI/CF, ale wszystko się może zdarzyć.

 

Zasilacze, które znalazłem do tej pory:

- Cooler Master Silent Pro M700 (700W, modularne PŁASKIE kable, pojedyncza linia 12V/50A)

- Tagan TG600-U88 BZ 600W (przełącznik Turbo umożliwia mu połączenia oddzielnych linii w jedną 48A; nie, nie przeszkadzają mi te światełka :D)

 

Więcej zasilacz z modularnym okablowaniem i jedną linią nie udało mi się znaleźć.

 

Cena ~450-550zł

 

I teraz druga sprawa - wie ktoś coś o tym Cooler Masterze Silent Pro M700? Ogólnie jeżeli chodzi o kable wygląda nieźle (płaskie kable jak w Corsair), ale w kilku testach, których znalazłem martwi mnie to, że dość ma dość wysokie napięcie na linii 12V ~ 12.2-12.4V w zależności od obciążenia. Wiem, że mieści się w specyfikacji ATX, ale czy będzie to dobrze pracowało na sprzęcie z mocnym OC?

Edytowane przez Cor3y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dorzuciłbym do listy be quiet Dark Power P7-Pro 650W - cena odrobinę przekracza target ale warto :) można też z jednej linii wyciągnąć znacznie więcej niż na tabliczce.

550zł to max, jaki w tej chwili mogę przeznaczyć na zasilacz. Chyba że polecę na razie na tym Pentagramie, co mam w sigu i za tydzień zamówię zasiłkę (po wypłacie :) ) Jednak wolałbym zamówić coś z resztą podzespołów, żeby poukładać kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz jest na tyle ważnym komponentem, że warto poczekać :D

No i zamówiłem sprzęt, bez zasiłki. Teraz znowu czas poczytać o zasilaczach. Mimo wszystko Be Quiet jest trochę za drogi dla mnie. Najwyżej już trafię coś bez modularnego okablowania - przyklei się do tyłu obudowy - w RC-690 jest na to miejsce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o zasilaczach HIPRO?

 

http://www.allegro.pl/item613299423_hipro_...ss_wroclaw.html

 

Z tego co zdążyłem się zorientować, jest to coś w stylu Delty/Fortrona tzn idzie jako OEM do firmowych kompów- w tym przypadku są spotykane w HP-kach. Nie, nie zamierzam kupować, tylko ciekaw ich jestem. Ma ktoś jakieś doświadczenia itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o zasilaczach HIPRO?

 

http://www.allegro.pl/item613299423_hipro_...ss_wroclaw.html

 

Z tego co zdążyłem się zorientować, jest to coś w stylu Delty/Fortrona tzn idzie jako OEM do firmowych kompów- w tym przypadku są spotykane w HP-kach. Nie, nie zamierzam kupować, tylko ciekaw ich jestem. Ma ktoś jakieś doświadczenia itp?

Co do jakości takich zasilaczy to się nie wypowiem, ale jest jedna rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę przy zasilaczach z "firmowych" składaków - robione są one najczęściej pod wymiar, jeżeli chodzi o kable - tak, żeby jak najmniej latało po obudowie, więc trzeba na to zwrócić uwagę kupując taki zasilacz. Trochę nasza firma sprzedała kompów HP i Fujitsu-Siemens i z ok. 100 sprzedanych na początku zeszłego roku kompów, do tej pory z wadą zasilacza wrócił tylko 1, i to z winy użytkownika, bo pod tą samą listwę co kompa, podłączyli ciągnące w szczycie prawie 2kW wysokowydajne ksero z kiepską elektryką - spowodowało to wywalenie zasilacza (producent wymienił od ręki :) ). Czyli najczęściej są to dobre zasilacze, które nie odbiegają awaryjnością od drogich jednostek "detalicznych". Na pewno są lepsze niż wszystko, co znajdziesz na półce w supermarkecie 8)

 

------------------------

 

A wracając do pytania o zasilacze - co Zenfist myślisz o Tagan TG800-U88 BZ 800W? W sumie ma wszystko, czego potrzebuję - modularne kable, 4 wtyczki PCI-E na wypadek przyszłej "ekspansji" i możliwość wykorzystania 6 linii 12V/20A lub 1 linii 12V/64A (przycisk Turbo). Do tego wygląda super - będzie pasował do moda budy, który właśnie robię :D. Recenzje także bardzo pochlebnie się o nim wypowiadają. Tylko jak z ciszą? Chodzi mi o typowe subiektywne odczucia, bo te db i dba podawane w reckach często średnio przekładają się na rzeczywistość. Wolę raczej, żeby zasilacz był maksymalnie cichy.

Edytowane przez Cor3y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu ciężko zobaczyć, ale czy ta zasiłka ma wtyczkę EPS (8pin) do MB? Bo koledze Palato chodziło o najtańszy z EPS, a na zdjęciu dopatrzyłem się tylko jednej wtyczki P4 (4pin).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPS-400BB 400W

Nadawa się ? Zasilacz zdaję się nowy, bo np. w everon jest też i jeszcze gdzieś. Pytam czy może nie jest to bliźniacza konstukcja do jakiegoś chiefteca ;)

Do cfg z dołu + jakieś 2 jajka. Seasonic podaje w furmarku teraz 11,85 nawet i obawiam się, że ma dość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu ciężko zobaczyć, ale czy ta zasiłka ma wtyczkę EPS (8pin) do MB? Bo koledze Palato chodziło o najtańszy z EPS, a na zdjęciu dopatrzyłem się tylko jednej wtyczki P4 (4pin).

http://www.allegro.pl/item609517913_przejs...pin_delock.html

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co bedzie lepsze

 

Enermax Revolution85+ 950W

czy

bequiet P7-PRO 1000W

 

chodzi o cisze i wydajność... bo moj chieftec 1200w cos zaczął piszczeć ,nawet jak ruszam myszką....a w prime to juz masakra....

 

czy będzie różnica...bo mam dobrą cenę na p7-pro i w sumie wolałbym go kupić bo jest tanszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enermax 950W jest mocniejszy patrząc na tabliczkę, w dodatku ma certyfikat 80+silver i bajery które mają zredukować hałas. Ciężko mi powiedzieć który lepiej, ale jakbym miał hajs to imo wziąłbym Enermaxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym poście tematu autor pisze, że dobre są modecomy serii MC i Feel 3. Skoro tak, to mam pytanie czy Modecom Feel 3 500W jest dobrym zasilaczem czy <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> MC-350 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leżaki magazynowe - a czemu nikt nie licytuje? Patrz mój wcześniejszy post. Dwie godziny przed zakończeniem, aukcja stała na kwocie 40zł sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

No to nie jest źle. za 150 też niezła zasiłka :). Może skoro się kończy o 11 to mało osób będzie licytowało do końca :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...