Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad dwoma następującymi zasilaczami: Tagan TG600-U33 v2 oraz OCZ ModXStream Pro 600W. Miał ktoś z nimi do czynienia ?. Chodzi mi o stabilność i solidność. Zasilacz ma być przyszłościowy, gdyż niedługo planuje modernizację komputera:

Core E8500

GTX - 295 bądź coś z przyszłej generacji GTX-300

Biostar TP35D2-A7

2 lub 4gb Ram

Jeden napęd optyczny

HDD - Samsung spin point F1 320 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

potrzebuje na szybko pomocy,bo do konca dnia musze kupic/ zlozyc zestaw.

ktory wybrac zasilacz do zestawu:

Intel Pentium E5200 2.50 GHz BOX (LGA775, FSB 800, 2MB, 64-bit)

Gigabyte EP45-DS3LR, P45, DualDDR2-800, SATA2, RAID, ATX, Core2

DDR2 2048MB 800MHz Goodram CL5

Samsung 320 GB, SATA/300, 16MB, NCQ Spin Point F1 HD322HJ

Samsung SH-S223B, AllWrite, SATA, OEM, Black

GeForce 9600GSO Asus TOP 384MB, DDR3, HDTV, 2xDVI, PCI-E

 

oto zasilacze:

- ATX 400W Seasonic SS-400ET

- ATX 350W be quiet Pure Power 350W

- ATX 400W OCZ ModXStream Pro SLI

- ATX 400W OCZ StealthXStream

- ATX 400W Corsair CMPSU-400CXEU

 

wszystkie w cenie ok 200zl (oprocz BQ). zasilacz na teraz a takze na przyszla rozbudowe. musi miec cer 80plus

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy mowi zebym bral ta 500-tke :)

cichy jest ten corsarz? z tego co sie orientuje to certyfikat 80plus standard ma?

seasonic ma za to bronze. a co z ocz? jak one sie sprawuja?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam zasilacza dla kumpla pod kręcone i7 + radka 4890 moc w okolicach 600-650w i niska cena. Kultura pracy już mniej istotna ;)

 

Na allegro można dostać poniżej 300zł OCZ StealthXStream OCZ600SXS-EU 600W . Warte to cos ? Niestety testuję sobie właśnie na i7 enermaxa Coolergeant 520w i wyłącza się już przy o/c w okolicy 3.8ghz :( Byłem zmuszony ht wyłączyć...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprostsze na co bym się decydował do takiego sprzętu to chieftec od CWT : http://angela.pl/p4401,chieftec-cft-600-14cs.html

 

pod obciążeniem do 350W z ciszą nie jest źle ;) - czyli w idle i na codzień byłoby cicho, ogólnie to porządna konstrukcja z wysoką sprawnością, dobrze rokująca do pracy pod wysokim obciążeniem. OCZ to niestety budżetowe konstrukcje od delty(? - nie jestem pewnien), imo słabsze od tego enermaca.

 

tutaj recenzja z xbit zasiłek z tej serii: http://www.xbitlabs.com/articles/coolers/d...up_6.html#sect0

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten enermax ma tak na oko 3 lata więc aż mi sięnie chce wierzyć zę aż taki słaby jest.. do tego chyba je sirtec robi...

 

ps. takiego 750w chiefa kumpel ma już u siebie w kompie i nawet nawet- niestety 3x gtx 260 + i7 po o/c też klęka i musial podpinać na testy drugie psu ;)

Nio ale tego chiefa to kupował owacyjnie jak chodziły po 300zł...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten enermax ma tak na oko 3 lata więc aż mi sięnie chce wierzyć zę aż taki słaby jest.. do tego chyba je sirtec robi...

 

ps. takiego 750w chiefa kumpel ma już u siebie w kompie i nawet nawet- niestety 3x gtx 260 + i7 po o/c też klęka i musial podpinać na testy drugie psu ;)

Nio ale tego chiefa to kupował owacyjnie jak chodziły po 300zł...

Polecam to http://www.allegro.pl/item669791061_delta_...stabilnosc.html Ta Delta jest wykonana naprawdę z porządnych komponentów i nie musisz się obawiać jej wytrzymałości nawet mimo tego, że leżała dłużej niż egzemplarze w sklepie - mocy jej nie ubyło :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zdecyduje że na OCZ ModXStream 600w - bardzo ładnie wypada w testach, niby cichy do tego mam zaufanie do sirteca ;) Dla kmuimpla ważne zę ma 2 mocne linie zamist np 4 jak wiele innych konstrukcji 25a na 12v dla zasilania procka powinno wystarczyć do testów :wink: Wada to krótkie kable oraz nie nadzwyczajna sprawność pod obciążeniem ale co poradzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko odnośnie zasilaczy corsarza i chiefteca. czy corsairy TX750 i TX850 oraz Chieftec CFT-750-14C i CFT-850-14C mają wlutowane kable od wentylatora czy wtyczkę? oraz jeśli wszystkie ww modele mają wtyczki to od którego producenta lepiej brać zasilacz? za chiefteciem przemawiają odpinane kable.

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedną propozycję dla zasilacza do i7+sli... corsair 650tx wygląda mocarnie 52a na 12v robi wrażenie i chyba dopiero triplesli mogło by spowodować brak mocy(no ale wtedy to już na 2 psu mozna jechać ;) )

 

troszke mnie tylko niepokoji jego głośność pod obciążeniem - podobno jest głośno ?

 

 

tak wiec na placu boju pozostały ocz modxsteam 600w, tagan u33 600w i corsair 650tx.. który będzie najmocniejszy ? bo najcichszy tego co czytałem to ocz.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko odnośnie zasilaczy corsarza i chiefteca. czy corsairy TX750 i TX850 oraz Chieftec CFT-750-14C i CFT-850-14C mają wlutowane kable od wentylatora czy wtyczkę? oraz jeśli wszystkie ww modele mają wtyczki to od którego producenta lepiej brać zasilacz? za chiefteciem przemawiają odpinane kable.

Jeśli bardzo chcesz odpinane kable to wybór pozostaje prosty. Co do wtyczek to nie wiem, ale śmiem twierdzić że mają wtyczkę.

 

 

 

tak wiec na placu boju pozostały ocz modxsteam 600w, tagan u33 600w i corsair 650tx.. który będzie najmocniejszy ? bo najcichszy tego co czytałem to ocz.....

Osobiście celowałbym w Corsaira.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko odnośnie zasilaczy corsarza i chiefteca. czy corsairy TX750 i TX850 oraz Chieftec CFT-750-14C i CFT-850-14C mają wlutowane kable od wentylatora czy wtyczkę? oraz jeśli wszystkie ww modele mają wtyczki to od którego producenta lepiej brać zasilacz? za chiefteciem przemawiają odpinane kable.

Tu widać, że ma wtyczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Poszukuję zasilacza do poniższego zestawu:

CPU: Sempron 2600+

MOBO: Asrock K7VT4A+

GPU: Geforce 7600GS

 

Szczególnie zależy mi na jak najniższej cenie, słyszałem że Fortrony w kategorii cena/jakość nie mają sobie równych. Mógłby jakiś miły człowiek polecić coś z allegro? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Poszukuję zasilacza do poniższego zestawu:

CPU: Sempron 2600+

MOBO: Asrock K7VT4A+

GPU: Geforce 7600GS

 

Szczególnie zależy mi na jak najniższej cenie, słyszałem że Fortrony w kategorii cena/jakość nie mają sobie równych. Mógłby jakiś miły człowiek polecić coś z allegro? Z góry dzięki.

http://www.allegro.pl/item673723177_zasila..._dps_300mb.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Prawdopodobnie będę musiał zmienić zasilacz w swoim komputerze...

Mój padł i podaje za niskie napięcie na lini 12V( w spoczynku 11.4V-11.6V...)

Chciał bym zasilacz bardziej przyszłościowy, komputer mam zamiar mocno kręcić(karta,pamięci,proc) i w przyszłości modernizować.

Chciał bym zasilacz w miare cichy z bardzo dobrą sprawnością.

Kwota? Myślę ze tak 400 zł to max chyba że warto dać więcej. To proponujcie :)

Oczywiście jak nie trzeba tyle wydać na zasiłkę to za może być coś tańszego...

(Zasiłka oczywiście do sprzętu z sygnaturki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Svende, mysle ze to:

W związku z taniejącym sprzętem i niskim kursem dolara, poszczególne zasilacze mogły przejśc do tańszych przedziałów, proszę miec to na uwadze(...)

spokojnie mozna juz wywalic ;) Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z nówek/nieużywanych coś by się znalazło? W cenie do ~100zł?

A masz coś do tej delty? Pociągnie bez problemu Twój komputer, używany nie jest. Nowego sensownego zasilacza nie znajdziesz do tego komputera. Zresztą do 100zł nie kupisz żadnego nowego zasilacza. Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sprawdzane te napięcia ?? Bo coś mi sięwydaje że przy takich napięciach już ciężko by było z działaniem komputera.

 

Sprawdzane 2 miernikami ( jeden z nich dopiero co kupiony z nowymi bateriami ..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! prosze o odpowiedź na pytanie :

Czy ten zasilacz seasonic SS-400ET 80+ wystarczy do mojego kompa :

1)proc-athlon 64 x2 6000+

2)vga-8800gtx amp!edition

3)hdd 500GB x2

4)2x2 GB ram

Zestaw chciałbym troszkę podkręcić ,ale naprawdę nie wiele

link do zasilacza zasilacz seasonic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30A na 12v 360W, sesasonic, 80+ -> IMO w sam raz.

Tutaj jednak piszą, że troszkę wyje. Podejrzenie jest takie, że to oem z przeznaczeniem do małych serwerów i stąd zwiekszone wiatry.

It's not uncommon for OEM PSUs to be optimized more for server type applications. As you probably know, many small businesses use standard PCs as servers, and many such machines are built by small system integrators using off the shelf OEM parts. My hunch is that Seasonic may tweak the fan controller for their OEM PSUs to have higher airflow than the retail models, which strongly emphasize low noise.

Można sobie z tym pewnie poradzić wstawiając regulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje zasilacz do 150zł do:

 

Pentiuma 4 2,6Ghz + mobo Asusa

4 karty PCI (TV, z wyjsciami Firewire, SB Live, Modem 56k)

4 urządzenia USB + 1 Firewire

2 nagrywarki DVD

2 dyski

FDD

GeForce 7900 GT

 

Sprzęt od paru lat działa na megabajcie

 

Myślałem nad Tym Amacroxem bądź nad Modecomem Feel,

Edytowane przez Ram1rez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki zasilacz do takiej konfiguracji (Żeby jeszcze był na niedaleką przyszlość):

 

Płyta Główna: ASUS M3N-H/HDMI

Procesor: AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 5200+

Karta Graficzna:Geforce 8300 (zintegrowana)/Będe wymieniał na jakąś nowszą pokroju 9600GT

RAM: 2GB DDR2

 

Coś jeszcze napisać o kompie?

 

Na razie zasilacz jakiś ATX400-P4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...