Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taka Delta - http://www.allegro.pl/item752244705_delta_...ss_wroclaw.html? Leżak magazynowy? Nie ukrywam, że chciałbym wydać jak najmniej na zasilacz, ale jednak, żeby nie był to chiński syf. Wiem, że Modecom Feel III jest całkiem niezłym zasilaczem, przynajmniej tak na forum zenfista pisali, jednak pewnie Fortron lub Delta lepszy, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delta jest fajna widać, ma "nowoczesne" więc zbyt stary nie jest. Co do leżaków magazynowych zasilaczy Delta - kupiło je mnóstwo osób a w temacie o spalonych zasilaczach jest mniej delt niż Taganów, które to najczęściej były nabywane jako nówki nie śmigane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę kupował q9550 ew q9400 oraz grafe R 4850 / 250 gts . Mam tagana 430W U15 Easy-Con i się zastanawiam czy on to pociągnie wraz z OC . Jeżeli będę zmuszony kupić zasilacz to niestety zrezygnuje z karty graficznej . Zastanawiałem się już nad Corsairem TX-750 , OCZ ModXStream Pro 700W , Chieftec CFT-750-14CS 750W . Przepatrzyłem też parę recenzji . Na egiełdzie wykres wskazuje dla takiej konfiguracji ( q9550 + 9800 GTX+ ) 375 watt Click. Dzisiaj oblookałem zasilacz i kondensatory są w dobrym stanie nic nie wyciekło / napęczniało .

 

Prosiłbym o wypowiedzenie się osób posiadających podobną konfigurację .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę kupował q9550 ew q9400 oraz grafe R 4850 / 250 gts . Mam tagana 430W U15 Easy-Con i się zastanawiam czy on to pociągnie wraz z OC . Jeżeli będę zmuszony kupić zasilacz to niestety zrezygnuje z karty graficznej . Zastanawiałem się już nad Corsairem TX-750 , OCZ ModXStream Pro 700W , Chieftec CFT-750-14CS 750W . Przepatrzyłem też parę recenzji . Na egiełdzie wykres wskazuje dla takiej konfiguracji ( q9550 + 9800 GTX+ ) 375 watt Click. Dzisiaj oblookałem zasilacz i kondensatory są w dobrym stanie nic nie wyciekło / napęczniało .

 

Prosiłbym o wypowiedzenie się osób posiadających podobną konfigurację .

 

Pozdrawiam

Ja kupiłem Anteca , jeden z lepszych zasilaczy jakich można kupić . Bardzo stabilne napięcia i cichy. Ale niestety swoje kosztuje. Jednakże polecam z czystym sumieniem ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja się podłączę. Co brać z odpinanymi kablami ? Minimum tak 600 W albo i nawet więcej, bo planuję CF/SLI w przyszłości.

 

Co planuje teraz ? Otóż kupić Radeona 5870 to przede wszystkim, ale w przyszłym roku planuje wymienić płytę i procka na i7 920 + ew drugi 5870 w CF. Zależy mi głównie na tym by w przyszłości zasilacz uciągnął i7 920 + ew coś w CF lub Sli, ale stawiam raczej na pojedyncze GPU. Musi być naprawdę wydajny i w miarę cichy. Najlepiej z jak najmniejszą awaryjnością. Cena do 450 PLN

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie zasilator z zakresu 550-650W, koniecznie z odpinanymi przewodami.

Wpadł mi w oko:

 

http://www.allegro.pl/item757067617_chieft...arny_gw_fv.html

 

Mam parę pytanek:

 

*) głośny jest idle/stress? (wszystkie wentyle chodzą u mnie @5V więc jest cicho)

*) ćwierkający, piszczący?

*) ściągał ktoś plombę z niego? da radę?

*) ma przeciwwskazania do FANSWAPu np. przewód zasilający wentyl wlutowany w pcb - brak wtyczki.

 

Ewentualnie inne modele ~300zł

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem zasilacz Amacrox A X450-PNF

 

We wszystkich specyfikacjach internetowych jak i testach i recenzjach jak byk stoi że zasilacz ten posiada 6xMolex i 2xSATA.

 

Albo ja nie umiem liczy, albo nie wiem co, ale mój ma 4xSATA i 4xMOLEX.

 

W zasadzie potrzebuję właśnie równo 4xMOLEX i 3xSATA więc dla mnie lepiej, ale pytanie skąd ta różnica??

 

Czy może od jakiegoś czasu po prostu Amacrox idąc za rozwojem technologii i coraz większa ilościa urządzeń SATA produkuje juz taką ilość wtyczek a nie inna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak spisują się modecomy MC z serii Carbon? Równie dobre jak stare MC czy jakiś chłam? Jeśli chłam to jaki zasilacz 600~W do 200zł jest godny uwagi? Używki jak najbardziej wchodzą w grę. Zasilacz miałby dźwigać Q6600 w okolicach 5GHz i inne prądożerne procki na s775 na wysokich napięciach i taktach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przykładowo taki zasilacz starczy do konfigu:

2,4GHz 45nm Dual core

mobo jakiś gigabyte mATX

Dysk chyba 3200GB ale to tam małe znaczenie ma ;-)

2GB RAM

Radeon 4850 + małe oc

Proc i ram niekręcony.

Według mnie powinien dać rade, ale zawsze się lepiej spytać.

I mam to samo pytanie do zasilacza 400W takiego, w sumie bardziej z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przykładowo taki zasilacz starczy do konfigu:

2,4GHz 45nm Dual core

mobo jakiś gigabyte mATX

Dysk chyba 3200GB ale to tam małe znaczenie ma ;-)

2GB RAM

Radeon 4850 + małe oc

Proc i ram niekręcony.

core2duo e6300 65nm @3,25ghz 1,43v

2gb, 2x hdd, 2x dvd

8800gt 512mb grafa

 

= fortron 350w hln bez problemu :)

 

Więc, że tak powiem, z palcem w d.... ten 450w

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprzed nosa uciekły mi ostanie sztuki Chieftec CFT-750-14C, w rozsądnych cenach.

Doradzi ktoś, czy jest sens się pakować w CFT-750-14CS? Wiem, że CS nie ma 80+, stąd moje wątpliwości (pewnie wyższa temperatura, głośność, mniejsza trwałość, etc).

A może ktoś poleci jakiś inny, mocny zasilacz "na lata"?

Edytowane przez hal123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam zasilacza do następującego konfiga (w rozsądnej cenie).

core i5-750 (w planach OC)

4gb ddr3 (goodram lub ocz)

asus P7P55D

hdd seagate 500gb sata

dvdrw

grafa: gtx260 core 216 / HD4870 / HD4890 (jeszcze nie wiem - zależy ile wydam na zasilacz)

 

Polecicie coś? Narazie podpatrzyłem w jakimś wątku OCZ ModXStream Pro 600W za 350zł, ale wolałbym coś tańszego jeśli można zejść z tym zestawem poniżej 600W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam zasilacza do następującego konfiga (w rozsądnej cenie).

core i5-750 (w planach OC)

4gb ddr3 (goodram lub ocz)

asus P7P55D

hdd seagate 500gb sata

dvdrw

grafa: gtx260 core 216 / HD4870 / HD4890 (jeszcze nie wiem - zależy ile wydam na zasilacz)

 

Polecicie coś? Narazie podpatrzyłem w jakimś wątku OCZ ModXStream Pro 600W za 350zł, ale wolałbym coś tańszego jeśli można zejść z tym zestawem poniżej 600W.

http://www.allegro.pl/item773731222_zasila...0w_modular.html

Tu masz modxstream za 265zł. A co do zestawu to myślę, że i porządne 450W~ by Ci starczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po dołożeniu 50zeta to Antec True Power New 650W lub szarpnij się na Corsair HX750W B-)

Posiadam Antec True Power 550W, przez dwa lata zasilał C2D@3,2Ghz(1,35v) i kolejno 8800gts,8800gt (grafy stock). Zasilacz cichy ,napięcia stabilne, temp 35-55.

Od kilku miesięcy jednak mam C2Q@3,2Ghz (q6700@1,30V) i GTX260(216,stock). I tu mam problem, bo zasilacz zaczął robić się głośny, a temp wzrosły dość znacznie -> 45-65, a nawet przy max oc procka (3,5Ghz@1,45V) temp zasilacza przechodziła 70C. Napięcia nadal są dość stabilne, jednak to grzanie trochę mnie martwi.

 

Ciekawe czy jego moc tak spadła przez te 2lata czy po prostu Q6700 potrzebuje aż tyle papu, imo 550W powinno spokojnie wystarczyć.

Inna sprawa,że moja mobo (abit ab9 pro) jest dość biedna jeśli chodzi o zasilanie dla quada, ale przecież chyba słaba sekcja zasilana nie powoduje że zasilacz jest mocno obciążony.

 

Wpadnie mi trochę grosza,więc myślałem nad jakąś 600'ką, tylko raczej NIE modularną.

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Dlatego"
Miałem w rękach wiele modularnych zasilaczy, większość z nich miała wtyczki na całej ściance,co imo pogarsza możliwości maskowania kabli. Fakt, że tych kabli może być mniej wtedy, jednak ja wykorzystam chyba całe okablowanie (2x6pin do grafy,5xSATA). Aktualnie z mojego anteca wychodzi jedna wiązka kabli spleciona.

Tak myślałem nad tym OCZ z zestawów, ale ten jest modularny, więc może StealthXStream ? Czy to jego niemodularny odpowiednik czy jakaś okrojona wersja?

Najchętniej wziąłbym Antec Signature Premium 650W,ale ten też ma częściowo modularne kable i trochę drogi. Eh dużo tego...

 

OCZ StealthXStream 700W (ta sama cena co 600W MOD)

Antec Signature 650W

Be Quiet! Straight Power 650W (tańszy od powyższych)

Enermax ECO80+ (albo PRO82+ niewiele droższy)

650w Silverpower (Seasonic)

 

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Antec True Power 550W, przez dwa lata zasilał C2D@3,2Ghz(1,35v) i kolejno 8800gts,8800gt (grafy stock). Zasilacz cichy ,napięcia stabilne, temp 35-55.

Od kilku miesięcy jednak mam C2Q@3,2Ghz (q6700@1,30V) i GTX260(216,stock). I tu mam problem, bo zasilacz zaczął robić się głośny, a temp wzrosły dość znacznie -> 45-65, a nawet przy max oc procka (3,5Ghz@1,45V) temp zasilacza przechodziła 70C. Napięcia nadal są dość stabilne, jednak to grzanie trochę mnie martwi.

Dwie rzeczy :

1- Q6700 to jednak dość spora grzałka , sam miałem wcześniej q6600 .

2- Zasilacze z przed dwóch lat miały jeszcze troche słabsze linie +12V niż obcenie najnowsze zasiłki. Sam miałem BeQuiet 450W z przed dwóch lat i obecne modele 450W mają już owiele wiekszą obciążalność +12V.

 

Z twoim zasilaczem jest raczej ok, poprostu zafundowałeś mu wieksze obciążenie przez co wiecej się grzeje. Jak możesz to cyknij fotke tabliczki znamionowej ;).

 

Ps. To ja polecam Antec TruePower New :). Najnowsza seria , bardzo cichy i stabilny jak skała :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no 42A na linni +12V to do tego co masz starcza w zupełności . Twój zestaw gdzieś potrzebuje po OC 30-32A . Więc logiczne że zasilacz już musi pracować na 75-80% swojej mocy , a co się wiąże z tym i wentyl kręci się szybciej i cieplejszy sam zasilacz się robi. Wcześniej przy słabszym kompie mógł kręcić sie wolniej wentylator i było chłodniej. Normalna kolej rzeczy.

 

Dla porównania nowa 550W z seri TruePower New ma 45A , a więc 36W więcej na linni +12V .

 

No a jednak C2D@3,2Ghz(1,35v) i kolejno 8800gts,8800gt (grafy stock), to jakieś 200W

A C2Q@3,5Ghz (q6700@1,45V) i GTX260(216,stock) to już jakieś 330-350W .

 

Jak ci polece TruePower New 650W , napewo nie będziesz żałował :) >> http://www.cooling.pl/zasilacz-antec-truep...ukt,551448.html

Edytowane przez mak888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Od kilku miesięcy jednak mam C2Q@3,2Ghz (q6700@1,30V) i GTX260(216,stock). I tu mam problem, bo zasilacz zaczął robić się głośny, a temp wzrosły dość znacznie -> 45-65, a nawet przy max oc procka (3,5Ghz@1,45V) temp zasilacza przechodziła 70C. Napięcia nadal są dość stabilne, jednak to grzanie trochę mnie martwi."

 

Dlatego ponawiam prośbę o poradę, z właściwą treścią zamieszczoną w moim pości kilka pięter wyżej. Chciałbym uniknąć m. in. takich doświadczeń. Do końca nie wiem co się znajdzie w moim kompie za 3-4 lata, nie należę też do osób zbyt rozrzutnych. Mam niby nielimitowany budżet, ale są pewne "zdroworozsądkowe granice". Chciałbym uniknąć wydawania 600 zł na zasilacz. Ba nawet 500 to w moim mniemaniu sporo. Można pójść na pewne kompromisy. Nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto. Doradzi ktoś, co kupić tak, żeby nie mieć nagle odkurzacza w obudowie? Cenię sobie względną ciszę.

Btw, może ktoś wie, dlaczego seria APC Chiefteca słabo weszła na polski rynek?

Edytowane przez hal123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź.

 

To,że przy większym obciążeniu bardziej sie grzeje i wentyl szybciej się kręci jest zrozumiałe i dla mnie ;)

Tyle tylko,że jak już wspomniałem trochę dziwne zasilacz, skoro ma jeszcze zapas mocy, grzeje się tak bardzo, bo 73C przy dobrze wentylowanej budzie to przesada imo. Ciekawe czy mógłbym go z tego powodu reklamować, wszystkie chyba zasiłki Antec'a mają 60mieś gwarancje (czy się myle ? ).

 

Tak czy inaczej trzeba go zmienić :) tym bardziej,że nie wykluczam zmiany mobo na coś lepszego i podgonienie tego quada do 3,6-3,8Ghz.

Nie będę kupował w polsce, więc cooling odpada.

Jeszcze mnie ciekawi tylko różnica między tym TruePower a Signature. Ten drugi ma 80mm wentylator i myśle, że zmieniłby na lepsze cyrkulację w obudowie, a przede wszystkim ma 5 lat gwarancji.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Musze kupić nowy zasilacz ponieważ ten sygnaturki poszedł do innego kompa

 

Kolega z zaprzyjaźnionego sklepu poleca mi :

Enermax Modu82+ EMD525AWT 525W clik

 

 

Ja poszperałem trochę w sieci i natrafiłem na Zalmana, który wydaje się dość interesujący i zdecydowanie tańszy:

Zalman 600W (ZM600-RS) clik

 

Tez zainteresowała mnie delta z allegro:

Delta Electronics, INC DPS-700MB A clik

 

Dla mnie priorytetem jest cisza, będę zobowiązany za każda sugestie

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enermax jest bardzo dobry.

Tą deltę kupisz od wodnika za ~200zł.

Jak sadze nie ma sensu porównywać enermaxa z delta ...

 

A jeśli by brać pod uwagę Antec TruePower New 650W TP-650 i Enermax Modu82+ 525W co będzie lepszym wyborem pod mój config ??

Edytowane przez beriam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...