Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka wybrałemi teraz sam już nie wiem czy dobrze wybrałem ;/ , zasilacz OCZ Mod x stream 500W, jak pograłem zrobił się ciepły dośc dość. Dlatego pytania: Czy to normalne bo coś mnei zaniepokoiło, czy mi się wydaję czy wentylator na zasialczu dmucha do środka?! Zasilacz umieszczony w standardowym mejscu na górze z tyłu obudowy- powinien chyba wydmuchiwać na zewnątrz no nie? Gdyby się to okaząło czy mozna odwróić wentylator bez zrywania plomby? Czy to coś da i polepszy sytuację?

Edytowane przez mrwhoope

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka wlasnie kupilem nowa kate graficzna i mam problem bo kolega mi dal jakis tandetny zasilacz 500W ( X-power sie nazywa czy jakos tak), problem polega w tym ze boje sie go podpiac bo boje sie ze cos mi spali albo zepsuje a i tak i tak kupie sobie jakis dobry zasilacz predzej czy pozniej.

Edytowane przez CondorPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w usa sa po 500-600zl (jakies promocje, ale ile dokladnie to nie wiem) ale nie wiem jakby sciagnac je do naszego kraju :/ i czy w ogole sie to da (niby jakies problemy z elektronika sa)... a te x-series to jaka maja efektywnosc? bo zalezy mi na jak najwiekszej ciszy i wydajnosci, max 700zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do OCZ 500 w i pytania, Fakt wentylator wydmuciach!e, ale na 1/4 wentylalatora jest przykręcony jakiś przezroczysty plastik, który bardziej odbija to powietrze niż pomaga w przepływie ;/ , do tego odkształcił się już trochę od zmian temperatur, pytanie po kiego grzyba to tam jest ;/?

Edytowane przez mrwhoope

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten plastik masz po to żeby ukierunkować tak powietrze aby przepływało przez radiatory w zasilaczu a nie wylatywało od razu poza obudowe (bez odbierania ciepła z radiatorów)

Edytowane przez gaaazzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m12D nieopłacalne są, bardzo dobre ale za drogie. X-seriesy sa lepsze a tańsze, seasonic po prostu przesadził z wsadzaniem highendowych bebechów i dlatego nie bardzo moga zejść z ceny.

Lepiej zeby ładowali dobre podzespoły a nie jak tagan drogi a kondy co z marchewki... 3 lata i smietnik ..

 

P.s Co ty tak nie lubisz chiefteca ? ( za co ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! :D

Chyba jeszcze w tym temacie nie pisałem. Moja sprawa wygląda tak: jaki zasilacz mogli byście mi zaproponować w jak najniższych kosztach, oczywiście allegro jak najbardziej, do zestawu Athlon 64 3000, karta to chyba jakiś 7300gt, no dysk 80siątka i jakieś tam szpeje typu napędy. Priorytetem jest cena, ale również nie chce jakiegoś code-shita, czy innego feela.

 

A tak btw: naprawiane zasilacze raczej nie opłaca się kupować? ;>

Edit: Haszyd z alledrogo jest sprawdzony ? :P

 

Pozdr. :):

Edytowane przez kfascik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za nowym zasilaczem to kompa z sygnaturki i wpadł mi w oko taki Corsair

http://www.allegro.pl/item898310008_zasila..._gwarancja.html

opłaca się do kupić ? i do jakiej ceny licytować ?

Zostało 42 miesiące gwarancji. Myśle że do 70% wartości nowego maksymalnie. Udane zasilacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podpinam sie pod pytanie kolegi - w miarę tani zasilacz do athlona 64 , geforce 6600, dysk 80 gb, płyta socket 939 ECS nforce 3. Składam kompa dla dziecka kolegi ( bez kasy ), a że zostało mi częsci to robie dobry uczynek. W starej budzie mają codegena 300 wat ale nie chce iść ( piszczy tylko). Na moim modecomie MC 350 idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zacząłem mieć problemy z karta dźwiękową (SB live!), zamiast dźwięku z głośników wydobywały się trzaski. Ale po restarcie komputera mijało to. Wyjąłem kartę, a głośniki podpiąłem do zintegrowanej karty dźwiękowej. Przez pewien czas nie było problemów. Potem zacząłem mieć problemy ze zwiechami komputera podczas ładowania (pokazywał się pasek ładowania w Windowsie XP, ale po nim był czarny ekran i nie pokazywał ekranu logowania do systemu lub komputer wieszał się tuz po samym logowaniu do użytkownika). Co ciekawe oba powyższe objawy zawsze były po włączeniu komputera po dłuższej przerwie w pracy (np. po nocy następnego dnia). Pomagał restart komputera i potem wszystko działało znowu dobrze. Dyski sprawdziłem Victorią, nie wykazały błędów, smart też ok. Pamięci przetestowałem Memtestem, który też nie wykazał żadnych błędów. Dzisiaj rozkręciłem kompa, żeby sprawdzić kondensatory na płycie i w zasilaczu. W zasilaczu jeden kondensat jest lekko wypukły. Jeśli dobrze wnioskuje, to moje problemy z komputerem powoduje zasilacz (firmy Megabajt ;] ). Pewnie będę zmuszony do wymiany zasilacza, więc co bardziej opłaca się kupić:

Nowa Delta http://www.allegro.pl/item907755134_nowy_z...12cm_cichy.html

Używana Delta http://allegro.pl/item913832565_delta_350w...ss_wroclaw.html

Używany Fortron http://allegro.pl/item911480650_fortron_fs...ss_wroclaw.html

Co będzie lepsze - wyleżały w magazynie, ale nowy zasilacz czy jednak używany, ale w niewiadomym stanie? A może warto rozejrzeć się za innymi modelami niż wymieniłem?

 

Mój konfig

Intel P4 2,0 GHz Northwood

ASRock PE Pro

Kingston 512 MB i Kingston 256 MB

Radeon 9550

2 dyski WDC

Cd-RW

DVD

Na PCI mam kartę sieciową i kartę dźwiękową (w tej chwili wyjęta)

Wszystko zasilane Megabajtem 350W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź

 

Czy jest sens pakowania do mojego zestawu zasilacza 400W? Nie będzie on już rozbudowywany...

Te zasilacze mają 24 pinowe złącze, moja płyta ma 20 pinowe. Wszystko też jest zasilane jeszcze przez molex, nie SATA, powinienem o tym napisać. Potrzebuję zasilacza z 20 pinowym złączem i 4 molexami.

A ta delta? Jest nowa, więc długo leżała w magazynie czy lepiej używany od haszyda np. ten lub ten?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam =] chciałbym się upewnić w oparciu o waszą wiedzę, czy zasilacz 600W firmy Enermax bez problemów da sobie rade z następującą konfiguracją:

 

Procesor: Intel i3 540 3.06 [podkręcony bez zmiany napięć do około 3.8GHz]

Płyta główna: Gigabyte H55M-UD2H

Pamięć RAM: Kingston HyperX Black 2x2GB DDR3 1600MHz

Karta Graficzna: PowerColor Radeon HD5770 PCS+ 1024MB x2 CrossFire

 

zastanawiam się również czy bardziej opłaca sie wersja Pro87+ czy Modu87+

 

Z góry dziękuje za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item937773983_coolermast..._modularny.html

To polecam tanio i solidnie

Tescik ... http://www.overclock3d.net/reviews/power_s...w_modular_psu/4

Sprawnosc 86% +

Wysoka moc - sczytowa moc ponad 800W

w tescie obciazali 716w na 12V - i napiecia stabilne jak skala

Wentylator cichutki ....

Zasilacz z aukcji jest "uzwyany" a raczej

"Są to nowe zasilacze, zdejmowane z obudów i sprzedawane osobno. Są tanie gdyż nie posiadają gwarancji coolermastera (5lat) (tylko 12miesiecy sklepu) Wszystkie kable kompletne wlacznie z pudelkiem ...

jedyny mankament moj egzemplarz mial 2 rysy na obudowe - spolerowalem pasta polerska i sa widoczne pod swiatlo jedynie...

wszystko kompletne - polecam

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi coś na temat tej zasiłki:

Corsair 550W [CMPSU-550VXEU]

Potrzebuję do sprzętu z podpisu. Czy jest równie cichy co ten z podpisu (właśnie padł)? Cisz to w zasadzie jeden z priorytetów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...