Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

[ironia] Mam komputer który jest już niewiele warty. Wpadłem na pomysł, kupię zasilacz, który podwoi wartość tego sprzętu.</ironia>

Dobrą inwestycją w ten komp będzie Delta.

To co Ty nazywasz dobrą inwestycją to wyrzucenie pieniędzy w błoto.

Wywalisz za zasilacz 2 albo 3 stówy a nikt nie da za to jednej stówy jak do starego kompa można mieć dobrą zasiłkę za 50pln a do nowego to się nie nadaje.

Jeśli to dla Ciebie inwestycja w poprawę nastroju (poprzez posiadanie zasiłki za parę stów) to co innego.

Dobra inwestycja to dla mnie niekoniecznie patrzenie w przyszłość czy ten zasilacz gdzieś jeszcze użyję. Za kilkanaście miechów i tak kupuję nowego kompa potwora, a w starym testuje różne rozwiązania.

Ten stary podrasowany komp ma mi służyć dalej jako drugi i nie chcę go wyrzucać, bo dla mnie ma większą wartość niż te pare stów. Jak do niego dorzucę parę bajerów to dostanie trochę power'u i nie chodzi tu o zasilacz bo to jeden ze szczegółów... wleci tam więcej ramu, lepsza grafa, najlepsze wentyle, okablowanie uv, laser uv... itp. więc zasilacz nie podwoi warotści mojego kompa he he, bo te inne dodatki będą kosztowały kilkakrotnie więcej niż antuś...

Pozatym ten komp nigdy nie zostanie sprzedany więc co w niego wsadzę to zostanie aż do jego śmierci naturalnej...

Do nowego kompa to bym antka takiego nie pchał, jakiś corsair 620W to może być...

A owszem poprawa nastroju nastąpi napewno, bo już mam dość tandety w rodzaju tanich rzeczy w kompie.

 

 

nie

To wychodzi że feel lepszy niż antec :mur:

 

 

 

Na stronie pcarena jest...

"""Jak widać, wyraźnie zaznaczone są prądy i maksymalny pobór mocy z poszczególnych linii. Mamy tu +3,3V; +5V; +12V oraz te same wartości ujemne. Na „-„ nie powinniśmy w ogóle zwracać uwagi. Te napięcia są praktycznie nieistotne. Również linie +3,3V oraz +5V powoli odchodzą w zapomnienie. W nowszych płytach głównych (np. Abit NF7-S) procesor zasilamy z linii 12V, zatem +3,3V jest praktycznie „bezrobotna”. Co innego na Epoxie 8RDA+, gdzie procesor pobiera moc z linii 5V. """

 

PC ARENA

 

 

To w końcu mój Barton 2500xp na płycie abit nf7s rev2 z nforce2 ultra 400 jest zasilany z 5v czy 12v ???

Edytowane przez SCORP1ON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rusz dupe, otwórz obudowę i sprawdź, instrukcja w pierwszym poście. :angry:

 

""""Jak rozpoznać z której linii czerpie Twoja konfiguracja.

Zadanie to ma dwa podpunkty; pierwszy, jeżeli na płycie głównej jest gniazdo P4 (4pin) lub EPS12V (8pin) oznacza to, że procesor jest zasilany z linii 12V, jeżeli nie to jest zasilany z 5V.""""

 

Na Abit nf7-s jest gniazdo dodatkowego zasialnia 12V. Ale z tego co czytałem służy ono tylko do zwiększenia stabilności. Natomist czytałem że odłączając ten wtyk i tak wszystko chodzi normalnie. Niektórzy mają zasilacze bez tego wtyku 4 pin i im wszystko działa. Więc procesor widocznie zasilany jest z 5V, ale...

 

 

Jest jeszcze jedna kwestia:

 

DELTA DPS-350 PB-2 ma wentyl 12 cm zasysający z obudowy od dołu i od tyłu patrząc na budę wyjście na kabel zasilający jest po lewej stronie.

Ja mam w obudowie modecom magic I dziurę na kabel i pstryczek po prawej stronie, a po lewej jest bacha z otworami na wentyl 8 cm.

Tak jak to w starych budach było.

Więc chciałbym wentyl co ciągnie z obudowy i ma wiatrak 12cm, ale z tyłu by musiał mieć kabel wyprowadzony po prawej stronie...

To jaki w końcu zasilacz wybrać, co spełnia te złożenia.

 

Jeszcze jedno pytanie:

Jak oblicza się maksymalne obciążnie na linię 5V i 3,3V.

 

Bo DELTA 350W ma 3,3 - 28A I 5V -30A i sumarycznie niby można na nich wycisnąć 210W

a Antec 500W co ma 3,3V - 30A i 5V - 30A może dać niby 152W...

O co tu chodzi z tymi obliczeniami...???

 

Mój stary FEEL ESP-300ATXSP4

Ma:

3,3V - 14A

5 V - 25A

 

ile on ma maksymalnego obciążenia na linię 5V oraz sumując na linię 3,3 V i 5V ???

 

 

I następne...

 

Z czego zailana jest karta na AGP z 3,3V czy z 5V ???

 

[+3,3 - agp to prawda, dodtakowo logika plyt (to co nie jest zasilane z +5) i pamiec ram] - takie coś kiedyś czytałem...

 

coś takiego jak

 

TAGAN TG380-U01 by mi pasowało...

3,3 - 28A

5V - 37A

Obciążenie w sumie 220W na obie linie...

 

Szkoda że nie ma drugiego wiatraka z dołu, a ma z tyłu...

Edytowane przez SCORP1ON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest na mobo złącze 4-pin 12V to trzeba je podłączyć. Fakt, że komp działa bez niej nie świadczy o tym, że jest ona zbędna. Gdy odepniesz wtyczkę 4-pin od mobo i komp dalej działa to procesor ciągnie prąd poprzez złącze 20-pin atx. We wtyczce atx jest tylko jeden przewód 12V. Duże obciązenie tego przewodu może doprowadzić do wygrzania tego styku. To że przez godzinę nie zauważyłeś spadku stabilności, nie żnaczy, że po roku nie wysmaży się ten styk. "Kropla drąży skałę"

 

SCORP1ON możesz dać fotkę tyłu tej obudowy?

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do KLAUS

 

""SCORP1ON możesz dać fotkę tyłu tej obudowy?""

 

Nigdzie w necie tej fotki nie mogę znaleźć... pewnie się wstydzą że takie coś istniało :lol2:

 

Wygląda to mniej więcej tak patrząc od tyłu oczywiście.

Od prawej strony do środka jest powiedzmy "prostokąt" aby wyszły tą stroną wtyczka do przewodu zasilania i oczywiście wyłącznik.

Po lewej jest tylko blacha w której są powycinane otwory kuliście a za nią jest cooler zasilacza 8cm.

 

TAGAN TG380-U01 by mi pasowało kupić i myślę że to dobry wybór co?

3,3 - 28A

5V - 37A

Obciążenie w sumie 220W na obie linie...

 

Kiedyś myślałem o zasilaczu z wentylem 12 cm co by ciągnął z proca ciepłe powietrza, ale jakbym tak umieścuił zasilacze które widziałem to przycisk power i wtyczka zasilania by była po lewej stronie a ja mogę to wyprowadzić tylko prawą stroną, chyba, że brzeszczotem zrobię dziurę... :mur:

 

To jest magic II od tyłu mój magic I wygląda tak jakby tą dziurę w górze zmniejszyć i umieścić tylko na prawej stronie a po lewej taka wycinana blacha jak w najtańszych zasilaczach jest co nawet zabezpieczenia z drucików nie dają...

modecom magic II

Edytowane przez SCORP1ON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szybkie pytanie bo dzis mam zamiar kupic :) Pytanie szczegolnie do svende i BENITO-co wziac-zalezy mi na odpinanych kablach i w miare znosnej ciszy(w miare nie znaczy ze jestem absolutnym cichofilem:)) Zastanawiam sie nad Modecom Volcano 550W i szefem CFT 650 14C. Cenowo mniej wiecej stoja tak samo(no i wydaje mi sie ze oba sa z CWT) Ktory wybrac? Wiadomo ze przy moim sprzecie zbytnio sie nie zmeczy, ale za jakis czas mozliwe ze przyjdzie cos z serii 9xxx albo HDxxx, wyzsze OC(+OC karty)wiec odpowiedni zasilacz na zapas sie przyda.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szybkie pytanie bo dzis mam zamiar kupic :) Pytanie szczegolnie do svende i BENITO-co wziac-zalezy mi na odpinanych kablach i w miare znosnej ciszy(w miare nie znaczy ze jestem absolutnym cichofilem:)) Zastanawiam sie nad Modecom Volcano 550W i szefem CFT 650 14C. Cenowo mniej wiecej stoja tak samo(no i wydaje mi sie ze oba sa z CWT) Ktory wybrac? Wiadomo ze przy moim sprzecie zbytnio sie nie zmeczy, ale za jakis czas mozliwe ze przyjdzie cos z serii 9xxx albo HDxxx, wyzsze OC(+OC karty)wiec odpowiedni zasilacz na zapas sie przyda.

pozdrawiam

 

Corsair CMPSU-620HXEU 620W jeśli chcesz coś naprawdę potężnego i na duży zapas [w zenfist - 469PLN]

[maksymalna moc potwierdzona w jednym z testów to 693W...]

[większa stabilność niż wersja 520W]

 

a jeśli trochę mniejszą potęgę wybierasz to:

 

Corsair CMPSU-520HXEU 520W [w zenfist - 349 PLN]

[maksymalna moc potwierdzona w jednym z testów to 577W...]

 

Odpinane kable, oploty na kablach, sprawność około 85%, cisza, większa moc niż podana w specyfikacji, świetne wykonanie i wygląd...

 

Oczywiście możesz wybrać coś tańszego i bardziej daremnego... ale potem będziesz sobie "pluł w brodę"...

 

chieftec cft-650-14c jest spoko, ale głośniejszy i z wymianą wentylatora 14cm będzie gorzej...

 

Modecom VOLCANO 550W ATX PFC - jego corsair 520W miażdży pozytywnymi cechami... i do tego podobne ceny... i ten 14cm wiatrak...

Edytowane przez SCORP1ON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla SCORP1ON:

Twój Abit jest zasilany z 12V CPU, koniec kropka.

Obciążenia sumaryczne dla 3,3+5V oraz dla wszystkich linii 12V są podawane na tabliczkach.

Karty grafiki zasilane są z 5 lub 12V, jest napisane, w pierwszyy poście które z której linii jakie karty. Z 3,3 ciągnął kiedyś RAM i niektóre [ciach!]ły na MOBO, teraz już rzadko co jest zasilane z 3,3V

Jak nie możesz zrobić foty, to w paincie narysuj to będziemy mieli pewność jak jest w otworami na zasilacz

Dla 3rRoR

Chief jest w miare sprawdzony pod katem głośności, jak kupisz Volcano to nam opowiesz. Ogólnie to rybka który kupisz. Bierzesz zbyt duży zapas i się nie tłumacz, ze może gf9 czy jakiś radek, spójrz na mojego siga, 350W od BQT ciągnie spokojnie Quada i HD3850, no chyba, ze crossfire z 3870 X2 planujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla SCORP1ON:

Twój Abit jest zasilany z 12V CPU, koniec kropka.

Obciążenia sumaryczne dla 3,3+5V oraz dla wszystkich linii 12V są podawane na tabliczkach.

Karty grafiki zasilane są z 5 lub 12V, jest napisane, w pierwszyy poście które z której linii jakie karty. Z 3,3 ciągnął kiedyś RAM i niektóre [ciach!]ły na MOBO, teraz już rzadko co jest zasilane z 3,3V

Jak nie możesz zrobić foty, to w paincie narysuj to będziemy mieli pewność jak jest w otworami na zasilacz

 

 

"Drugi to karta graficzna; Radeony 9xxx pod AGP są zasilane z 5V, GeForcy serii 6xxx pod AGP są zasilane z 12V. Wszelkie nowsze konstrukcje są zasilane z 12V. "

A fx 5600 to jeszcze 5V czy już 12V jak seria następna?

 

 

Na mojej tabliczce chińczycy nie napisali jakie są sumaryczne obciążenia, jest tylko amperomierz podany...

 

3,3 - 12A 5V - 25A 12V - 10A

 

Ale mam cienką tę linię 12V... :mur:

 

Ciekawe jak te "300" chińskich watów jest rozdzielane na te linie... w necie tego nigdzie nie ma...

 

SCHEMAT OBUDOWY

 

 

 

 

 

Jeszcze jedno:

 

Svende co sądzisz o karcie EVGA 8800 GTS 512MB SSC? Czy to chłodzenie co ma jest głośne? Fajnie wydmuciach!e gorące powietrze z obudowy...

Edytowane przez SCORP1ON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

svende

Wiem ze dobieram za mocne zasilacze pod konfig-i wiem ze w zupelnosci dobra 400 starczy, tyle ze gdzie znajde dobra jakosciowo zasilke, z odpinanymi kablami, o mocy ok 400W za cene ok 300zl. Od poczatku myslalem nad BQ SP 450 albo Corsairem VX 450-ale te kable..Chce miec w koncu konfig w ktorym nie musze sie meczyc z ich ukladaniem :) Dlatego pomyslalem o szefie/modecomie-to co mam teraz spokojnie daje rade-ale jak mysle o wyzszym OC to mysle ze nie podola-i jak mowilem-kable :) Dzieki wielkie za rady-biore je pod uwage-nic jeszcze nie kupilem i jeszcze sie wstrzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

BQ Dark Power P7 pro 450W w www.ulubiony.pl jest po 306.07 zeta. Ja już zamówiłem :)

Osoby wprowdzone w błąd moim postem bardzo przepraszam, ponieważ skklep wyżej wymieniony przeze mnie nie dotrzymał warónków umowy.

Niniejszym jednak zamówiłem ten zasilacz w sklempe zenfist.pl.

Edytowane przez markee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fx 5600 to jeszcze 5V czy już 12V jak seria następna?

Na mojej tabliczce chińczycy nie napisali jakie są sumaryczne obciążenia, jest tylko amperomierz podany...

 

3,3 - 12A 5V - 25A 12V - 10A

 

Ale mam cienką tę linię 12V... :mur:

 

Ciekawe jak te "300" chińskich watów jest rozdzielane na te linie... w necie tego nigdzie nie ma...

 

SCHEMAT OBUDOWY

Jeszcze jedno:

 

Svende co sądzisz o karcie EVGA 8800 GTS 512MB SSC? Czy to chłodzenie co ma jest głośne? Fajnie wydmuciach!e gorące powietrze z obudowy...

FX z 5V

Jak nie ma ograniczeń to w takiej konfiguracji wyciaga maksimum z linii bez ograniczeń sumarycznych, choć są zasilacze, które mają ograniczenia, ale ich nie podają jak np. Ever

Chińskie waty dzieli sie /2 poza tym nawet po tym dzieleniu rzuca nimi jak dziwką w burdelu.

Na moje brzeszczot lub nożyce do kurczaka w dłoń i wytnij tą blache pomiedzy włącznikiem a otworem wentylatora, podniesie to wartośc tej obudowy i obniży cieżar B-)

Chłodzenie wygląda na standardowe (BOX), jak w cichością, nastawami, to sie dowiaduj w wątku o GF, powiem tyle, kupisz Accelero S1 + wentylator 12cm za 15zł i pobijesz wydajnością i cichością to chłodzenie na wieelką odległosć.

 

sklep ulubiony ma mizerne opinie na skąpcu

 

Wynika z tego, że nowy DP jest lepszy od SP. pytanie tylko czy na tyle by uzasadniać dodatkowy wydatek. bo praktycznie każdemy starczy BQ SP 350W który koszruje ~200zł a nowy DP ponad 100-150zł więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Svende

 

Będę miał tagana tg380-u01

 

Jaką kupić grafę, bo moja już mnie wnerwia i wiatrak ledwo chodzi...

 

 

GALAXY 7300GT DDR3

193PLN

 

Jest też wersja Galaxy 7300gt zalman edition ale gdzie ją kupić?

 

7600GS i tak pewnie przy swoim sprzęcie bym nie wykorzystał więc szkoda kasy...

Edytowane przez SCORP1ON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Delta 300 W ktora kupilem dobrze sie spisuje.. Jest cicha, ma napiecia blizsze takim jakie byc powinny..

Ale niestety duzo slabiej wymusza obieg powietrza w obudowie i momentami HDD lapia odpowiednio 46 i 50 stopni.. Az sie boje co sie bedzie dzialo latem..

Niestety w tej mojej obudowie nie ma zbyt wiele wolnego miejsca przy HDD- gora 2-3cm - wiec dysk nie ma jak odprowadzac ciepla..

Wiec raczej wymienie obudowe.. Jakbym wiedzial ze tak bedzie to bym kupil jakas zasilke z wentylatorem wyciagajacym spod siebie...

 

Z obudow to chyba wezme cos takiego:

http://www.allegro.pl/item310340189_nokaut...ress_od_ss.html

lub to:

http://www.allegro.pl/item307103904_podsw_...ress_od_ss.html

 

Wiadomo, antec ani chieftec ototo nie jest, ale bede mogl swobodnie montowac dyski gdzi emi sie rzewnie podoba i zapewnic im lepsze odprowadzanie ciepla... Moja dziewczyna ma cos podobnego i nie jest az takie tragiczne...

Edytowane przez marlutowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje zasilacza do takiego sprzętu:

C2D E8400

DFI LT P35-T2R

2x1GB DDR2 (2,1V)

G7900GS(będzie 8800GT lub 9600GT)

Dysk ATA Seagate 250GB

DVD Sata

FDD

4-5 wentylatorów

4 urządzenia na USB

 

Jakiś niedrogi, cichy(na tym mi najbardziej zależy) i stabilny zasilacz. Jakby miał odpinane kable to byłaby rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedrogi i odpinane kable? Zależy jak niedrogi...

Fakt, zależy od człowieka ile dla niego jest niedrogo, choć przeważnie niedrogo znaczy :angry: po pewnym czasie...

 

 

J mam ostatnio taki problem...

 

Przy obciążeniu np. orthosem, komp się po kilku sekundach wyłącza i alarm...

 

1. Nawet na zimnym procku...

2. Nowy zasilacz tagan...

 

Co może być przyczyną?

grafa, ram, płyta... ?

 

No bo chyba nie hdd :rolleyes:

 

Co może powodować wyłaczenie i alarm...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a powiedz mi jeszcze, jeżeli się orientujesz, jak wygląda sprawa tych 4 złącz FAN do wentylatorów, ponieważ czytałem, że są sterowane przez elektronikę zasilacza. Czy on reguluje obroty wentylatorów czy puszcza na maks. czyli 12V ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...