Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

no wiec mam taki komp

procek e6300 1,86 ( ale podkrecony do 2,0gb)

karta niedawno wymieniona na gigabyte 8800gts 640mb

plyta asus p5b-vm

3GB ramu

 

i mam do tego zailacz jakis fabryczny... ibox 230V przynajmniej tak mi pisze z tylu

 

i podczas gry w wiedzmina, risen itd po pewnym czasie mi sie komp wylancza/resetuje.

wtdaje mi sie ze to wina zasilacza

 

doradzcie jaki mam kupic konkretnie bo w ogole sie nie znam.

 

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tagan 530W U15 da rade po zmienie na 570gtx (reszta configu w syg)? Czy szykować się na kupno nowego PSU? W razie czego jaki polecacie modularny i cichy max do 450zl myślałem nad Corsair HX650W

Edytowane przez LukEEE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200zl??

 

XFX Core 450 450 W - Zasilacze komputerowe - XFX Core 450 450 W cena od 174.10zł

 

@LukEEE

Bez OC pewnie jako tako zasillka dawała by rade ale o OC możesz raczej zapomnieć , ten zasilacz ma tylko 384w na lini 12v.

W takiej cenie nie ma co myśleć o corsarzu hx , znacznie lepiej jest zakupić Seasonica x-series , Corsair AX (to samo co seasonic , tylko inna obudowa) bądź NZXT Hale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 2400/2500k, P67 Pro3, HD103SJ, SSD, HD6870, Xonar ST starczy XFX Core 450W czy warto byłoby dołożyć do Seasonica 620W S12II-620 80+ Bronze? A może Aerocool E80-600 600W lub Corsair CX500 V2 CMPSU-500CXV2EU 500W by się nadał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego sprzętu co podałeś starczy XFX Core 450W. Jeśli jednak możesz to dołóż do XFX Core 550W. Ten Aerocool ma podobno tragiczne okablowanie, więc nie będzie to najlepszy wybór.

Zważając na to, że ceny zasilaczy poszły ostatnio w górę (m.in. XFX Core 550W), to jeśli różnica między tym XFX'em a Seasoniciem S12II-620 nie będzie większa niż 20-30 zł to możesz wziąć ten drugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XFX 550W to koszt 260zł + przesyłka, wychodzi około 275zł, gdyż nie ma go w okolicznych sklepach. XFX 450W w sklepie w moim mieście kosztuje 199zł. Seasonic 620W S12II-620 80+ Bronze, na miejscu - 281zł. Więc jeśli już dopłacać to lepiej stacjonarnie tego Seasonica wziąć raczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak więc szybkie pytanie:

Czy XFX 650W pociągnie I7 2600K, GTX 580 DCU II, 16GB RAM, 3 dyski HDD + 1 SSD i napęd BR? Czy lepiej brać XFX 750W.

 

Linki do 650W i 750W:

Zasilacz XFX Core 650W 135mm 80+ SLI PSU - P1-650S-NLB9 w Morele.net

Zasilacz XFX Core 750W 135mm 80+ SLI PSU - P1-750S-NLB9 w Morele.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Chcę dobrać zasilacz i obudowę do takiego zestawu (jeden i drugi komponent do 400 zł):

INTEL CORE i7 2600K

płyta ASROCK P67 EXTREME4

karta graf. GeForce GTX 560Ti

DDR3 1600 MHz 2x4 GB

+ dysk 1 TB SATA3 i zwykły napęd DVDRW

 

W kwestii zasilacza, wstępny rekonesans wyłonił następujących kandydatów:

BEQUIET StraightPower E8-550W

CHIEFTEC BPS-550C

COOLER MASTER Silent Pro M600

CORSAIR CMPSU-650HXEU

XFX P1-550S-XXB9

 

Który z tej listy można uznać za najlepszy? Zależy mi też na tym, aby zasilacz pracował jak najciszej (w rozsądnych granicach i przy takim budżecie). Jeżeli nic kompletnie się z tego nie nadaje to proszę o podpowiedź, jaki inny zasilacz do 400 zł by się nadawał - zakładam, że w takiej cenie da się kupić coś rozsądnego.

 

Pozdr.

Edytowane przez Maurycjo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jaki zasilacz polecilibyście do intela core i5 2500K oraz MSI HD6950 1gb? W przyszłości przewiduje kręcenie procka oraz moda karty na 6970 jeżeli będzie to możliwe. Przymierzam sie do zakupu OCZ ModXStream pro 600W lecz czytając wypowiedzi na forach ma on skoki na linii +12V, a więc czy zdaniem kogoś obeznanego w tym temacie ten OCZ wystarczy czy lepiej brać be quiet! Pure Power L7-530W lub XFX core 550W? Fajnie by było gdyby kable były modularne chociaż bardziej zależy mi na solidnym napięciu i jak najlepszym wykonaniu zasilacza. Ma ktoś jakieś inne propozycje?

Edytowane przez nowy911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz z sygnatury zdechł.

Planuję w najbliższej przyszłosci modernizację pod i5 2500k no ale zasilacz już muszę kupić teraz.

Na miejscu mam do wyboru:

OCZ StealthXStream 2 600W 80+ SLI 120mm

OCZ StealthXStream 2 700W 80+ SLI 120mm

Cena do 250zł.

Czy raczej cos innego w tej cenie nie koniecznie tak mocnego ale dobrego,cichego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź lepiej XFX Core 550W. Jeśli chodzi o jakość, to wręcz nie ma co porównywać ze wspomnianymi OCZami (czyli lekko podrasowanymi Fortronami GLN). Co do XFX - ta sama platforma co Seasonic S12II, ma dłuższe kable niż w OCZach, certyfikat 80+ Bronze i moduły DC-DC. Moc tego zasilacza na linii +12 V to 528W. Spokojnie starczy pod i5-2500k i każdą jednordzeniową kartę graficzną.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek XFX pod obciążeniem zaczyna być słyszalny (nie mylić z głośny) - ale faktem jest to że jest mocny, ciekawy cenowo i ma bogate okablowanie;

Stąd tak czy siak ogółem jestem mocno zadowolony że go zakupiłem.

 

 

(słyszalny - w kompie obecnie 2x Acutake na 1k rpm fany, HD5830 Extreme Szafira oraz na stock i5 AC Freezer 13 PRO na ~850rpm);

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje zakupić tani zasilacz, min. 450 watt, najlepiej 500-55 watt. Musi być w miarę cichy i bezpieczny dla kompa. Nie będzie OC na nim. Ma uciągnać Atlhona X3 455 oraz 4850, ewentualnie w przyszłości 4850 CF bądź coś takiego jak 560ti/6870.

 

Dość długo nie kupowałem żadnego zasilacza i są takie rzeczy, które mnie zaskakują np:

Rasurbo Basic Power BP-XII450 450W - 169 zł <-- wie ktoś co to warte jest?

Rasurbo Silent Power DLP45.1 450W - 179 zł <-- albo to ?

Corsair CX430 V2 CMPSU-430CXV2EU 430W - 185 zł <-- dobre to ?

Tagan SuperRock TG500-U33II 500W - 199 zł

Tacens Radix V 550W 85+ - 199 zł

Aerocool E80-500 500W - 189 zł

 

Generalnie najbardziej chciałbym jakiegoś Seasonica, ponieważ prawie wszystkie zasilacze, które mam, pochodzą z ich fabryk (np. SilverPower), ale sasonic to min 240 zł za 400 watt, trochę dużo. Nie zależy mi żeby mieć dobry brandowo, najlepiej z takiej firmy, która sama je robi, XFX albo BeQuiet. Co polecacie? Albo co najlepsze z tego co podałem?

 

update:

albo Fortron jakiś - http://allegro.pl/fortron-fsp-500-watt-60gln-nowe-gw-fvat-i1824448183.html abo http://allegro.pl/fortron-hexa-500w-80-oryginal-nowosc-na-rynku-hit-i1809947787.html

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tacens oraz Aerocool są to te same zasilacze w srodku , dobre zasilacze. Ponoć Tacens ma lepszy wentylator. Tylko maja dosc skape okablowanie .

poprawka Radix IV to ten sam zasilacz , nawet nie wiedzialem ze wyszedl juz nastepny.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 zł maks, a wolałbym mniej

 

ale

 

 

ZASILACZ FORTRON FSP650-80EGN 90+ (650W) 80+ GOLD

mogę okazyjnie mieć coś takiego, czy ktoś wie czy ten zasilacz jest cichy?

 

update:

issue zamknięte, nowy za 180 zł ten Fortron, myślę, że lepiej być nie może :D mogę jakieś testy zapodać jakby było zainteresowanie i porównać głośność i obciążalność do SilverPower 500W.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...