Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

USB,

Właśnie kupiłem Straight Power 600W ,bez modularnego okablowania co prawda, silver 80+, ale są i wersje z modularnymi kabelkami, tyle że droższe. Za 300 zł nie znajdziesz nic lepszego. Jak dla mnie jest bezgłośny tj. słyszę grafikę ( XFX Dual Fan 6870) oraz 10XQuiet Zalman.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500k (kręci się do 5GHz), 4GB Ramu, Asrocka P67 Extreme4 i 9800GT(w przyszłości planuję jej wymianę) +3hdd sata.

Poprzedni właściciel tego procka (2500k, 4gb, asrock exterme 4, 460se cuda, pracował na modecomie feel 2 (nie II) 500w przy montażu filmów itp, mam w szafie rocznego modecoma premiuma 500w, wystarczyłby na miesiąc/dwa do tego zestawu bez oc póki nie uzbieram kasy na xfx'a?

Edytowane przez Cykor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USB,

Właśnie kupiłem Straight Power 600W ,bez modularnego okablowania co prawda, silver 80+, ale są i wersje z modularnymi kabelkami, tyle że droższe. Za 300 zł nie znajdziesz nic lepszego. Jak dla mnie jest bezgłośny tj. słyszę grafikę ( XFX Dual Fan 6870) oraz 10XQuiet Zalman.

 

A możesz powiedzieć jak z długością kabli? Czy one rzeczywiście są tak długie jak na obrazkach na stronie producenta? Model, który chcę kupić posiada kable ze złączami do dysków gdzie S-ATA są umieszczone w pierwszej kolejności i się zastanawiam czy dosięgną do dysku, który będzie zamontowany na dole obudowy (zasilacz montowany na górze). Według strony producenta do pierwszego złącza jest aż 55 cm, do drugiego 70cm. Czyli cały przewód ma ponad metr co dla mnie jest wielkim zdziwieniem, bo nigdy nie miałem zasilacza z tak długimi kablami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz powiedzieć jak z długością kabli? Czy one rzeczywiście są tak długie jak na obrazkach na stronie producenta? Model, który chcę kupić posiada kable ze złączami do dysków gdzie S-ATA są umieszczone w pierwszej kolejności i się zastanawiam czy dosięgną do dysku, który będzie zamontowany na dole obudowy (zasilacz montowany na górze). Według strony producenta do pierwszego złącza jest aż 55 cm, do drugiego 70cm. Czyli cały przewód ma ponad metr co dla mnie jest wielkim zdziwieniem, bo nigdy nie miałem zasilacza z tak długimi kablami :)

 

kabli mam tak wpizdu dużo, że aż jestem zły. Są bardzo długie. Nie chce mi się teraz rozbierać i sprawdzać, zeby Ci powiedzieć, ale leżą mi całe zwoje na spodzie obudowy. Wcześniej, jak miałem bude z zasilaczem na górze to w zatoki 5,25 wpychałem to badziewie, teraz nie ma gdzie tego pchać, bo dyski są na dole, a kabli mam 3 x więcej jak w starym zasilaczu. Fractal 3000, kablem sięgam wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 10 latach bezawaryjnego uzytkowania planuje wymienic zasilacz Enlight 300W na cos podobnego. Wymieniam bo napiecia zaczynaja znacznie spadac co zle wplywa na dzialanie dyskow twardych, a nie chce mi sie juz bawic w rozkrecanie i rewitalizowanie zasilacza.

 

Komputer to stary barton mobile, ddr1, grafika 6600gt agp i troche dyskow IDE. Moj Enlight 300W swietnie sobie radzil z obciazeniami w stress testach na wysrubowanych taktowaniach w czasach kiedy procesory na codzien dzialaly na obciazniach przekraczajacych 2V. Sprzetowo nic nie bede wymienial bo do nowszych aplikacji mam nowszy komputer, a ten uzytkuje jako biurowy/backupowy/internetowy.

 

Z racji tego ze juz jakis czas temu wypadlem z tematu sprzetoweg, prosze o jakies rady co kupic. Gniazdko na plycie 20pin. Oczywiscie zasilacz musi byc nowy i dobrze trzymac napiecia. Zapewne nie 300W a 400W - wiadomo ze dzisiejsze zasilacze sa gorszej jakosci niz te sprzed 10 lat ;)

 

Linki do allegro/ofert sklepowych mile widziane.

Edytowane przez PFK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego sprzętu to spokojnie wystarczy zasilacz o mocy 300W .

 

Z nowym może być problem - nowe zasiłki to konstrukcje przeznaczone do zasilania komputerów czerpiących moc głównie z linii +12V , linie 3,3V i 5 V mają znaczenie minimalne .

 

Ten Fortron PNR 300W za 83 zł powinien wystarczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ten Fortron ATX-300PNR zasilacz dla komputerów "ciągnących głównie" z 12V. Na linii 5V ma obciążalność tylko 16A.

 

Jeśli płyta ma złącze zasilania cpu z linii 12V 4pin to ww Fortron będzie ok (jeśli ma wtyczkę rozłączalną 20/24pin lub jest na mobo miejsce na wpięcie wtyczki 24pin).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli te 25A to takie minimum. Ja na podobnym asusie używałem DPS 350 PB-2C, miała chyba 30A.

Z nowych zasilaczy ciężko będzie coś w miarę taniego znaleźć. Z takimi prądami na linii 5V to tylko jakieś potwory. Raczej wskazane aby się przełamać i poszukać czegoś w leżakach magazynowych na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ANTEC BASIQ BP350 350W POZNAŃ (2019260425) - Aukcje internetowe Allegro

Antec z 20A na 5V;

 

http://www.morele.net/neotec-g11-400w-435019/

NEOTec z 20A na 5V, deklarowane +5V/+3.3V łącznie 166W, kiedyś oferowali nawet znośne psu... nie wiadomo jak obecnie po 'reaktywacji' marki;

 

Zasilacz AEROCOOL VP-450 OEM - Ceneo.pl

AeroCool z 22A na 5V

 

Chyba nic mocniejszego z nowych zasilaczy, a przynajmniej w budżecie który ma sens, nie znajdzie się mocniejszego pod kątem 5V;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się tacens zfajczył Valeo II uszkadzając przy tym telewizor w sąsiednim pokoju (nie wiem jakim cudem, na różnych korkach były te gniazdka, komp na listwie przepięciowej) oraz rozstrajając monitor również w innym pokoju - musiałem kombinować z trybami serwisowymi i innymi cudami, także nie polecam. A przesilony to on nie był.

A moze było przepięcie w instalacji, które uszkodziło komputer i dwa telewizory? A listwa nie zadziałała, bo była podpieta do gniazdka bez linii uziemiajacej? (są tam zwykle warystory pomiędzy przewodami zasilającymi a przewodem uziemiającym, które najzwyczajniej nic nie zrobią kiedy uziemienie idzie w powietrze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ja natomiast jetem w czasie składania podzespołów nowego PC

założyłem z resztą tutaj temat w którym już uzyskałem podpowiedzi co uzbierać do kupy ,ale mam niepewność właśnie co do mojego zasilacza - Modecom Carbon 530 W

 

 

zestaw to : Intel i3 2100

płyta asrock p67 pro3

2 x 4gb DDR3 1600Mhz

karta - na razie Radeon HD 4850 ale zmieniam na coś innego

 

i tu pytanie czy wytrzyma ta zasiłka na przyszłe zmiany procesora - i5 , i7 oraz karty graficzne - jak HD 6950 GTX 560ti ??

 

czy zmienić na coś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej go zmien na cos lepszego ;) Spokojnie 500w wystarczy ale dobrej firmy by sie przydało ;)

 

 

a jaki w cenie do 300 zł byście polecili ?

 

ocz modxstream pro 600w by się nadał ? -coś czytałem że ma słabe linie 12V(tak jak Modecom z resztą :wink: ) ale modularny no i cichy podobno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko podobno , zalezy od sluchu i przyzwyczajen wedlug mnie do cichych nie nalezy chodz do glosnych takze nie.

W kwocie do 300 pln jak ma byc cicho i z odpinanymi kablami to polecam http://www.proline.pl/?p=TAC+VALEO+III+600W chodz jego linie 12v nie naleza do najmocniejszych to powinien spelnic Twe wymagania czyli i5/7 z hd6950.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko podobno , zalezy od sluchu i przyzwyczajen wedlug mnie do cichych nie nalezy chodz do glosnych takze nie.

W kwocie do 300 pln jak ma byc cicho i z odpinanymi kablami to polecam Tacens VALEO III 600W • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław chodz jego linie 12v nie naleza do najmocniejszych to powinien spelnic Twe wymagania czyli i5/7 z hd6950.

 

 

no tego Tacens'a też widziałem ,ale z recenzji które czytałem to ten radiator jak piecyk nie nastawia pozytywnie - można się ostro poparzyć :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to ten radiator jest tam aby sie grzal , w koncu to konstrukcja polpasywna i dzieki temu radiatorowi wentylator dluzej moze sie nie wlaczac. A co do poparzen to sie nim nie poparzysz co najwyzej bedzie goracy nic wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to ten radiator jest tam aby sie grzal , w koncu to konstrukcja polpasywna i dzieki temu radiatorowi wentylator dluzej moze sie nie wlaczac. A co do poparzen to sie nim nie poparzysz co najwyzej bedzie goracy nic wiecej.

 

przy większym obciążeniu i tak wiatrak się włącza a do tego jest głośny

jakoś mnie ten model nie przekonuje

 

może coś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie wlaczy wentylator to dalej jest cichy dopiero przy wysokim obciazeniu potrafi troche pochalasowac ;)

Mozesz sie takze zainteresowac Thermaltake Toughpower XT 575W lub Seasonic M12II 520W ale sa one drozsze a thermaltake nie jest za specjalnie cichy (wedlug mnie). No chyba ze zrezygnujesz z odpinanych kabli to znajdziesz taniej zasilacz o podobnych parametrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie wlaczy wentylator to dalej jest cichy dopiero przy wysokim obciazeniu potrafi troche pochalasowac ;)

Mozesz sie takze zainteresowac Thermaltake Toughpower XT 575W lub Seasonic M12II 520W ale sa one drozsze a thermaltake nie jest za specjalnie cichy (wedlug mnie). No chyba ze zrezygnujesz z odpinanych kabli to znajdziesz taniej zasilacz o podobnych parametrach.

 

 

no to już chyba najlepszy ten OCZ :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamietam to ten be quiet jest oparty na Fortronie APN (czyli nic specjalnego) to juz poczciwy OCZ Stealthxstream 2 jest oparty o lepsza konstrukcje fortrona przy czym jest tanszy.

Mozesz rozejrzeć się za lepszymi konstrukcjami takimi jak XFX Core lub OCZ ZS Series

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamietam to ten be quiet jest oparty na Fortronie APN (czyli nic specjalnego) to juz poczciwy OCZ Stealthxstream 2 jest oparty o lepsza konstrukcje fortrona przy czym jest tanszy.

Mozesz rozejrzeć się za lepszymi konstrukcjami takimi jak XFX Core lub OCZ ZS Series

 

a Fractal ?

 

a XFX i ten OCZ to 550W ?

Edytowane przez nietzsche_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ ZS 550 W to wydajnościowo poziom XFX Core 450W ( moc na linii +12V mniejsza o jakieś 100 lub więcej W w stosunku do mocy max. ) .

 

Tak samo OCZ ZS 650W , wydajnościowo mu bliżej do XFX Core 550W .

 

Jak dla mnie to XFX jest lepszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobicie nie mialem tego fractala ale z tego co wyczytalem jest dosc dobry ale ma mniejsza sprawnosc od XFX a cena wyzsza.

ZS 650 jest w podobnej cenie co XFX 550 linie 12v mają podobno mocne , XFX ma wieksza sprawnosc oraz mniejsze tetnienia na liniach ale za to ma ogolnie mniejsza moc , chodz co prawda PC marginalnie korzysta z lini 3.3 i 5v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobicie nie mialem tego fractala ale z tego co wyczytalem jest dosc dobry ale ma mniejsza sprawnosc od XFX a cena wyzsza.

ZS 650 jest w podobnej cenie co XFX 550 linie 12v mają podobno mocne , XFX ma wieksza sprawnosc oraz mniejsze tetnienia na liniach ale za to ma ogolnie mniejsza moc , chodz co prawda PC marginalnie korzysta z lini 3.3 i 5v

 

jest wersja XfX 550 W modularna ??

 

bo widzę że 650 jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadna wersja XFX Core Edition nie ma odpinanych kabli jej odpowiednikiem jest seria Black Edition ale tam sa jeszcze wyzsze moce , o ile pamietam to sie zaczynaja od 750W. A ten z odpinanymi kablami 650 to XFX XXX ale to takze powyzej 300pln.

Jeszcze z odpinanymi kablami w cenie do 300 pln powinno Ci sie udac znaleść be quiet L8 .

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadna wersja XFX Core Edition nie ma odpinanych kabli jej odpowiednikiem jest seria Black Edition ale tam sa jeszcze wyzsze moce , o ile pamietam to sie zaczynaja od 750W. A ten z odpinanymi kablami 650 to XFX XXX ale to takze powyzej 300pln.

Jeszcze z odpinanymi kablami w cenie do 300 pln powinno Ci sie udac znaleść be quiet L8 .

 

 

ten be quiet ustępuje czymś XfX'owi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...