Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

6 miesięcy temu nosiłem się z wymianą zasiłki ,ale miałem małe problemy i do tego nie doszło. teraz już się uporałem i na dniach mam zamiar w końcu kupić zasiłek. Wtedy polecano mi ten model Seasonic X-SERIES X-660 • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław - i teraz pytanko czy nadal warto brać tą zasiłke czy może w podobnej cenie są teraz lepsze. Chodzi mi aby była w miarę jak najcichsza i posiadała odpinane kable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o bq 530 , wersja 630 jest powyzej 300pln.

 

chyba jednak wezmę XFX

 

Be quiet podobno ma krótkie kable

 

a w XFX puszcze może za tacką tak jak teraz w Carbonie i już

 

 

 

 

p.s. miałem okazje na Allegro za 360zł kupić XFX XXX 750 W - nówkę i się zawahałem :mur:

 

 

 

 

a co możecie powiedzieć zasiłce Aerocool Strike-X 600W ?

Edytowane przez nietzsche_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie gadaj że GPS to stara konstrukcja i nieopłacalna...stara dobra konstrukcja od Delty..... Te GPA to I-arena i są to zasilacze budżetowe ..... Ktoś kiedyś rozbierał I-arene i się zdziwił jak tam pusto w środku....no i okablowanie pozostawia wiele do życzenia....

A i cena GPA kosztuje minimum 160 a GPS to samo więc gdzie logika ?

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam zasilacza, który wystarczy mi na ładnych parę lat (nawet w przypadku zmiany sprzętu), konfig:

 

- procesor + OC (razem 150W)

- grafika bez OC (250W)

- 2x DDR3 (6W), 2x HDD (20W)

- pompka, wentyle, usb (60W max)

 

Razem: max 486W

 

Wywnioskowałem, że spokojnie starczy mi dobre 500W, priorytety w kolejności:

 

1. Praktycznie bezgłośny w IDLE, modularny

2. Cena

3. Cichy/bardzo cichy w LOAD.

 

 

Czy znajdzie się coś tańszego, niż Modu82+/Seasonic X?

Edytowane przez Macieqqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochdem też jeździsz na maksymalnych obrotach ?? I myslisz zę obciązony prawie w 100% zasilacz wytrzyma ci kilka lat ?

Dalej mowisz że powinien być ichy ok ... mały przepływ powietrza = słabe chłodzenie = szybsza możliwość awarii ( zauwarzam wysyp uszkodzonych zasilaczy półpasywnych) no chyba że zasilacz jest na dole komputera to nie łyka gorąca z budy...

Dalej : Za kilka lat myślisz ze twój komputer będzie brał podobna ilośc energii ? ( powiedzmy że kupisz sobie np 7970 sama karta łyka 350-380W ... a gdzie reszta ? )

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochdem też jeździsz na maksymalnych obrotach ?? I myslisz zę obciązony prawie w 100% zasilacz wytrzyma ci kilka lat ?

Wydaje mi się, że w obliczeniach dodałem sporo zapasu. Procesory są coraz mniej prądożerne, poza tym grafika/cpu na co dzień nie są obciążone w 100% (nie mówię o grach, itp.).

 

Dalej mowisz że powinien być ichy ok ... mały przepływ powietrza = słabe chłodzenie = szybsza możliwość awarii ( zauwarzam wysyp uszkodzonych zasilaczy półpasywnych) no chyba że zasilacz jest na dole komputera to nie łyka gorąca z budy...

Tak, zasilacz będzie na dole. Nie wspomniałem, że musi być półpasywny, a praktycznie bezgłośny w IDLE.

 

Dalej : Za kilka lat myślisz ze twój komputer będzie brał podobna ilośc energii ? ( powiedzmy że kupisz sobie np 7970 sama karta łyka 350-380W ... a gdzie reszta ? )

To oczywiste, że jeśli wybrałbym aż tak prądożerną kartę, to musiałbym wymienić zasilacz, ale przecież zawsze są jakieś alternatywy. Edytowane przez Macieqqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj Kwazora, do tego co podałeś zasilacz z linią 12v 60A będzie ok, po pierwsze będzie w miarę cichy, nie bedzie chodził na max obrotach no i bedzie działał w najwyższej sprawności z tanich Fortron FSP650-80EGN 650W SLI Crossfire 80+ Gold (2046091424) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Zasilacz Delta Electronics 700W DPS-700MB Kraków (2037406249) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (tego zamontowałem już kilka na różnych konfigach i wszędzie daję rade gtx480 i i7 920 po oc nie straszne na twoim konfigu bedzie cichy i praktycznie wieczny), z droższych CORSAIR TX 650W V2 12V=53A 80 PLUS BRONZE FV Wwa (2035101838) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. XFX Core 750W 750 W - Zasilacze komputerowe - XFX Core 750W 750 W cena od 367.40zł (to jest bardzo dobre jedna lina 12v 60a jest zapas i sprawnośc prawie 90% cene też niezła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie gadaj że GPS to stara konstrukcja i nieopłacalna...stara dobra konstrukcja od Delty..... Te GPA to I-arena i są to zasilacze budżetowe /.../

 

Konstrukcja może i nie najgorsza, ale stara. Ten Chieftec GPS-450AA-101A ma bodajże 348W na linii 12 V, to trochę mało jak na dzisiejsze standardy. Podana wcześniej konfiguracja nie jest zbyt prądożerna, ale zapas na przyszłą modernizację dobrze jest mieć. Jeśli chodzi o proponowane przeze mnie Chieftecki, to są to nowe zasilacze z serii GPA, nie zaś te starsze owiane złą sławą. Z drugiej strony od budżetowych jednostek nie należy wiele oczekiwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej : Za kilka lat myślisz ze twój komputer będzie brał podobna ilośc energii ? ( powiedzmy że kupisz sobie np 7970 sama karta łyka 350-380W ... a gdzie reszta ? )

 

Ze niby ta karta tyle pobiera ?Chyba jak jej podbijesz napiecia i wykrecisz az sie spoci wtedy moze w furmarku tyle by pobrała. W normalnych warunkach podczas grania karta nie pobierze wiecej jak 200W. (sugeruje sie testem techpowerup)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mowie w sytacji nazwijmy to "kryzysowej" Gryzie ile wlezie. ;)

 

Co do tego GPA : Ekonomisci dogadali się z projektantami a to niezawsze wychodzi na zdrowie. Producentem bebechów jest CWT :

Dołączona grafika

 

Widać że coś tu brakuje :E

 

Delta w środku :

Dołączona grafika

 

Podwójny prostownik--- zobacz filtry EMI na wejsciu jakim drutem nawijane... podwójne warystory.....po prostu na "zapas"......tu nie widać oszczędności..Zreszta Delta jest czołowym producentem zasilaczy do serwerów... i widać to nawet w zasilaczach dla standartowego konsumenta że robią to dobrze...

 

nie zaś te starsze owiane złą sławą

:blink: to ciekawe dlaczego np asus czy enlight brali elektronike od delty ( ofc nie tylko oni )

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy ktoś ma możliwość sprawdzenia poboru prądu komputera w idlu i pod obciążeniem na "starym" zasilaczu i na jakimś 80+? chodzi mi o różnice w poborze prądu w takich samych warunkach <_<

Edytowane przez enter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kwazor

Fakt, Chieftec GPS lepiej wygląda w środku. Ma jednak słabszą linię 12 V niż GPA oraz - co ważne - jest obecnie słabo dostępny. Skąpiec wyszukał tylko 2 jego oferty w sklepach, w cenie ~200 zł. W tej cenie (lub niewiele wyższej) można mieć już lepsze zasilacze, jak chociażby XFX Core 450W. Trudno polecać coś, co trudno jest w ogóle dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

ostatnio udałem się na zakupy, aby wzmocnić mój komputer, który obecnie wygląda tak:

Procesor: Intel C2D E7600 @ 3.06 Ghz

Płyta Główna: Gigabyte G31M-ES2L

Karta Graf.: Sapphire HD 6770 1gb

Ram: 2x 2GB 400 MHz DDR 2

Zasilacz: LC-Power LC420H-12

Co tutaj razi w oczy ? Ano, zasilacz. Nie uruchamiam kompa, dopóki nie będę miał nowego, lepszego zasilacza, gdyż się martwię o bezpieczeństwo reszty komponentów.

Nie znam się bardzo na zasilaczach, widzę, iż polecacie coś z serii GPA Chiefteca, ale patrząc na cenę i to, co ma w środku, nie wygląda to na mocarną konstrukcję. Zastanawiam się nad tym:

http://www.morele.net/zasilacz-chieftec-gpa-500s8-384671/

 

Wiem, że powino wystarczyć tutaj 400W, ale wolę mieć zapas, gdyby mi odbiło, i chciałbym procka z płytą wymienić :)

Moje pytanie się rodzi- wytrzyma ten Chieftec 2 lata ? Miał ktoś z tym do czynienia ? W internecie nie widzę dużo opinii na jego temat, a ja cenię sobię bezawaryjność.

A może coś polecacie z nieco mniejszą mocą, ale lepszego ?

 

Mam do wydania maxymalnie 160 zł.

Edytowane przez zwedek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwedek, nie myl LC-Power z takimi firmami jak Linkword, L&C, Logic, LOGISYS. Pewnie pisano o tych drugich a nie o LC-Power.

 

W Przedziale kwotowym to myślę, http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/seasonic-ss-400et-80-400w,13827.html lub http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/fortron-he-400-400w,21386.html

Można też do 100zł poszukać jakiegoś Fortrona lub Delty na Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie czy zasilacz xfx 750 black edition pociągnie dwa gtx 470 po dosc solidnym oc(850mhz na rdzeniu), procesor 2500K podkręcony do 4500ghz?

 

bez problemu u mnie ciągnie (inny zasilacz ale też 60A na linii 12v) trochę mocniejszego kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z wyborem zasilacza do "wykarmienia" mojego zestawu.

 

Athlon X4 640 4 x 3000 AM3

Gigabyte GA-770T-D3L

4 Gb ramu Kingstona

Gigabyte GeForce 460 v2 1 Gb ram

2 x DVD-RAM

5 x HDD 500 Gb

1 x HDD 1000 Gb

 

Obecnie zasila to wszystko Tacens Radix Smart II 520W ale zastanawiam się nad czymś mocniejszym gdyż kilka "kalkulatorów mocy zasilacza" stwierdziło ,że ten zestaw działa na granicy mocy tego zasilacza.

 

Po wielu godzinach przeglądania "zapatrzyłem" się na Corsair AX 650 i tu moje pytania do Kolegów:

 

1.Czy to dobry wybór?zależy mi na ciszy ,stabilności i ciszy:)

2.Czy te "kalkulatory" to może jakaś ściema?

3.Czy może są jakieś ciekawsze propozycje w tej klasie cenowej i dostepnościowej?

pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zaczniesz podkrecac to i ten Tacens wystarczy jak zaczniesz OC to moze mu braknac mocy na lini 12v.

Zasilacz jest dobry jak . W tym przedziale cenowym masz jeszcze Seasonic X-series (ten coirsair to praktycznie to samo) , jest tez BeQuiet Dark Power Pro p9 oraz NZXT Hale 90. Wszystkei naleza do cichych , Seasonic oraz Corsair mają małą przewago bo sa półpasywne , wsystkie maja podne mozliwosci i podobnie dobrze wykonane. Nawiasem mówiąc którykolwiek wybierzesz powinieneś być z niego zadowolony.

Edytowane przez Maciem
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zaczniesz podkrecac to i ten Tacens wystarczy jak zaczniesz to moze mu braknac mocy na lini 12v.

Zasilacz jest dobry jak . W tym przedziale cenowym masz jeszcze Seasonic X-series (ten coirsair to praktycznie to samo) , jest tez BeQuiet Dark Power Pro p9 oraz NZXT Hale 90. Wszystkei naleza do cichych , Seasonic oraz Corsair mają małą przewago bo sa półpasywne , wsystkie maja podne mozliwosci i podobnie dobrze wykonane. Nawiasem mówiąc którykolwiek wybierzesz powinieneś być z niego zadowolony.

 

Wielkie Dzięki za odpowiedź.Corsair AX650 już czeka na montaż:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno oddałem na gwarancję swojego TX 650 i prawdopodobnie będę miał możliwość dopłaty do czegoś lepszego. Na brak poweru nie narzekam, bo nawet poprzedni miał elegancki zapas mocy. Kiedy go kupowałem 2,5 roku temu uchodził za jedną z najcichszych zasiłek. Elegancko wyciszyłem kompa i tylko pięcioletnia gwarancja powstrzymała mnie przed zmianą chłodzenia zasilacza, bo i tak był jego najgłośniejszym elementem... Orientuje się ktoś jak z głośnością stoi AX 650? Czy wentylator będzie się całkowicie wyłączał w idle przy moim sprzęcie?

 

Konfig to i5@4.7 ghz, na codzień na offsecie - idle 1v, p8z68-v asusa, 8gb ramu, radek 5870, dzwiekowka xonara, ssd i hdd + 5 wentylatorków skręconych na minimum.

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Proszę o szybką poradę.

Szukam zasilacza do 200 zł (totalne max, im taniej tym lepiej) który pociągnie Pentiuma IV 630, 1 GB ramu, 1 HDD, Nv 9600GT. Za ok 6-8 m-cy planowana jest zmiana platformy (coś w rodzaju AM3+ x2/x4). O ile wyszukane zasiłki pociągną ten zestaw jak i planowany, to szukam tej, która będzie w miarę najcichsza oraz posiadała najlepszy stosunek cena/jakość. Proszę o porównanie głośności do Corsaira CX 430W ponieważ wiem jak on pracuje a staram się złożyć relatywnie cichy i tani zestaw (reszta zasilaczy jest tańsza i kusi ew. oszczędnościami - kasa nie moja, więc tym bardziej się z nią szczypię )

 

LC-POWER 500w LC500H-12 V2.2

 

FORTRON FSP400-60APN

 

Fortron ATX HEXA 400W

 

Tacens Radix V 450W

 

Cooler Master RS400-PSAPJ3-EU

 

Chieftec (CTG-400-80P) 400W

 

OCZ StealthXStream 2 400W 80+

 

Corsair CMPSU-430CXV2EU

 

 

Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej listy wybrał bym Tacensa lecz o ile pamietam to nie posiada on wtyczki 6pin pci-e , sa przejsciowki ale sam zasilacz ma dosc malo kabli i moglo by ich braknac. Mozna tez dolozyc troche do mocniejszej wersji ktora juz posiada ta wtyczke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...