Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

kurczak do twojego zestawu http://angela.pl/p94...sf450p14xe.html i siebie mam wersje 550w i działa wyśmienicie tu masz recke od http://www.jonnyguru...=Story&reid=250

 

Dzięki za typ zasilacz widzę dobry ale watuf :) ma mało.

Jakbym miał brać to wolałbym wersję 550w lub 650w.

Chwilowo krucho z kasą i mój corsarz idzie do naprawy a jak coś wpadnie gotówki to rozejrzę się za czymś do 400zł.

Trzeba trochę złomu komputerowego sprzedać :)

Wiem że 550w to więcej niż mi potrzeba, zresztą nie modernizuję kompa bo do gier to xbox360 starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurczak mój komp w stresie bierz max 350w, sprawdzone watomierzem, wiec po kiego wała ci wiecej, u mnie mojego grata napędza super flower 550w i nawet się nie zagrzeje, jak chcesz to sprzedam ci silencera 750w http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.techpowerup.com/reviews/PC_Power_Cooling/Silencer_750W/images/psu2.jpg&imgrefurl=http://www.techpowerup.com/forums/showthread.php?t%3D37283&h=600&w=800&sz=131&tbnid=XeO41vwckWKJSM:&tbnh=95&tbnw=127&zoom=1&usg=__TQl-rNBFuqXWMBl-svao1vl0Ofk=&docid=vG4NgPu2ZSQufM&sa=X&ei=0upNUeGQIcWH4gSnt4HQBg&ved=0CGUQ9QEwBQ&dur=311 za 120zł certyfikat brazowy bardzo cichy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie zdecydowałem że korsarza szkoda naprawiać bo nie wiadomo ile pochodzi.

Więc zamówiłem Super kwiatka 550w z rabatem 5% wyszło niecałe 350zł z przesyłką z Angela.pl do tego ma 5 lat gwarancji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głośność sprawa subiektywna, ale gdzieś było porównanie wersji seasonica seria G z odpowiednikiem super flower i kwiatek wypadł lepiej, generalnie jak ktoś chce tani i dobry zasilacz to flower jest bezkonkurencyjny, a i jego droższe modele platinum to doskonała alternatywa dla seasonika (też mają tryb półpasywny), naprawde się ciesze że kwiatek ma oficjalnego dystrybutora w Polsce, mój jest w miare cichy z wentylatora nie wydobywaja się żadne dziwne dźwieki, jutro może sprawdzę dokładnie jak odłacze 3x250mm w obudowie, ja żeby sprawdzić głośność dałem occt powersupply test ktory generuje 377w max z mojej magicznej puszki i nie słyszłem aby zasilacz coś przyspieszył, dodatkowo powietrze ktore zniego wylatywało było w temperaturze pokojowej a to dobrze świadczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie jakbyś czytał w moich myślach. Najpierw zastanawiałem się nad nowym seasonikiem x KM3, potem stwierdziłem że jest za drogi, zwłaszcza że ludzie skarżą się na piszczenie. Potem padło na G. Różnice między kwiatkiem a G są takie, że jeden jest modularny a drugi ma większą ilość wtyczek PEG/PCI-E i bądź tu mądry zwłaszcza, że cena praktycznie identyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam pytanie odnośnie zasilacza - zależy mi na ciszy zestawu, planowany procesor to i5 3570k lub fx8320 + OC. Grafika to radeon 4850 (gram coraz mniej i nie potrzebuję zmiany, do tego SSD + 2xHDD ). Szukam cichego, odpowiednio mocnego zasilacza, z trybem półpasywnym. Jako że Seasonix X/Corsait AX są dość drogimi zasilaczami, wstępny wybór padł an Corsair GS 600 rev2, ale może warto w tej kwestii coś zmienić i dołożyć? Super Flower zdaje się ciekawą propozycją, ale który model oferuje tryb półpasywny? Będę wdzięczny za podpowiedzi, bo z tematu hardware wypadłem 5 lat temu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety za zasilacze półpasywne to niestety trzeba wydać powyżej 400zł. Z tańszych zasilaczy zobacz serię Pure Power L8 od be quiet!.Te powinieneś kupic w zależności od modelu w granicach 280-340 zł.

 

Co do samych Super Flower to są dostępne w sklepie zasilacze.info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->MaciejW - Mam wrażenie "cisza" którą chcesz osiągnąć różnie się od "ciszy " w moim rozumieniu.Nic nie napisałeś o wyciszeniu tego 4850, a ta grafika raczej zagłuszy każdy sensownie cichy zasilacz nie mówiąc o chłodzeniu procesora(też nie napisałeś- więc zakładam box).

Podane zasilacze bequiet spełniają te wymagania- raczej ich nie usłyszysz, ew np seasonic g-360, który co prawda ma gorszy wentylator ale schodzi do 600-700 obr , choć podobno w bardzo wyciszonych zestawach słychać go.

Bardzo wiele zależy od innych wentyli w środku i obudowy.

Bardzo ciche w idle były też enermaxy wersja Eco i wersja pro/modu 87+(te słyszałem).

Napisz więcej o zestawie to pomyślimy.

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

299zł ale z tym fortronem też dobry wybór

 

Kurczaki, nie odpala. Przełączam kable, sprawdzam prąd listwa/kabel próbnikiem z żarówką i się świeci a więc prąd dochodzi. Niestety na kablach z zasilacz już nic nie pokazuje. Wentylator też ani drgnie. Podłączałem też wiatraki pod molexy i nic.

Coś jeszcze mogę sprawdzić czy odrazu reklamować? sklep polecany - Yalu.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odepnij całkowicie od kompa weź jakiś kabelek zepnij w wtyczce atx zielony i czarny (czarny obojetnie ktory) to powinno spowodować że odpali na sucho posprawdzaj napięcia miernikiem u najlepiej jakbyć go trochę obciązył np żarówkami samochodowymi, jeśli odpali i napięcia są ok to jest gdzies zwarcie na kompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->MaciejW - Mam wrażenie "cisza" którą chcesz osiągnąć różnie się od "ciszy " w moim rozumieniu.Nic nie napisałeś o wyciszeniu tego 4850, a ta grafika raczej zagłuszy każdy sensownie cichy zasilacz nie mówiąc o chłodzeniu procesora(też nie napisałeś- więc zakładam box).

Podane zasilacze bequiet spełniają te wymagania- raczej ich nie usłyszysz, ew np seasonic g-360, który co prawda ma gorszy wentylator ale schodzi do 600-700 obr , choć podobno w bardzo wyciszonych zestawach słychać go.

Bardzo wiele zależy od innych wentyli w środku i obudowy.

Bardzo ciche w idle były też enermaxy wersja Eco i wersja pro/modu 87+(te słyszałem).

Napisz więcej o zestawie to pomyślimy.

 

Zawstydzony kajam się i piszę więcej - na grafice jest Accelero S1 + wentylator Coolermaster 120 mm skręcony do około 500-600 obrotów,a poziom głośności jest równy z Enermaxem Pro 82+ 385 W, którego używałem dotychczas.

Chłodzenie procesora to nie będzie BOX, a SilentiumPC Fortis HE1225 (niestety Macho nie zmieści się do obudowy Silencio 550, która już mam, a i Fortis będzie bardzo na styk.) W Fortisie, jeśli nie będę zadowolony z głośności, to będzie fanswap.

 

Z grona faworytów odpadł Corsair GS600, a pozostały:

- BeQuiet L8 530W,

- Super Flower 550W Golden Green PRO,

 

Dzięki za porady Dołączona grafika

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bequiet będzie zapewne cichszy, coby nie powiedzieć ma sensowny wentyl, te superflowery mają jakiegoś globe fan double ball bearing, więc nic cichego, łóżysko będzie słychać jak nic. Zależy jak nisko zeszłeś z hałasami i jakie masz szumy tła.

Ja kupiłem używanego ss-750 bo miał podobno bardzo cichy wentylator(san ace120)bardzo chwalonym jako dużo lepszy od typowych ADDA. No i w nocy go słyszałem jak pracowałem jeszcze na integrze.Więc teraz mam ss-750 z silentwingsem od bequiet w środku.

W skrócie- zapewne BQ będzie cichszy, ale bebechy to kwiatek ma lepsze(choćby kondensatory, że o sprawności nie wspomnę).

W tym BQ pewnie z 10-15% wartości to wentyl:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ta cichoscia Bequiet to sprawa wzgledna. Wlasnie pod tym katem wybralem L8 630W z rewelacyjnym smiglem i okazalo sie, jest glosniejszy niz seasonic sII 380W i to w tym samym kompie. Lozyska moze inie slychac, ale szumi. Aktualnie najglosniejszy element mojego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti, Gerlath - elektrycznie też mi się podoba SuperFlower, zwłaszcza za tętnienia, i najlepiej jakby był w obudowie BQ ;) A wracając na ziemię, zdecyduję się wtedy na BQ, i resztę zestawu dostosuję do jego głośności :) Dzięki za szybkie, świąteczne porady.

 

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Super Flowera musisz dołożyć około 100zł lecz w zamian zyskujesz dłuższą gwarancję o 2 lata i nieco wyższą sprawność zasilacza. W be quiet! masz za to odpinane kable,choć w porównaniu do serii Dark Power to wygląda to o wiele skromniej,choć i tak wystarczająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odepnij całkowicie od kompa weź jakiś kabelek zepnij w wtyczce atx zielony i czarny (czarny obojetnie ktory) to powinno spowodować że odpali na sucho posprawdzaj napięcia miernikiem u najlepiej jakbyć go trochę obciązył np żarówkami samochodowymi, jeśli odpali i napięcia są ok to jest gdzies zwarcie na kompie

 

A więc tak od początku. Ptys jak przyszedł kurierem pierwsze (i ostatnie) podłączenie było na sucho bez płyty gł. w nowej obudowie która też przyszła niedawno. Śrubki, śrubokręt i zasilacz siedzi w środku. Podłączam pod molexy i potencjometr 3 wiatraki w budzie. Kabel z listwy do zasilacza (działający) i jazda. Jednak jak pisałem wcześniej nic nie ruszyło, nawet wentyl w zasilaczu. A więc płyty jeszcze nie podłączałem bo działa w starym kompie i jest cały czas potrzebna. Dla pewności czy wentylki w nowej budzie dobre podłączyłem pod molexa ze starej i DOBRE!

Zaraz spróbuję z tymi kabelkami Dołączona grafikaDołączona grafika jednak nie mam miernika tylko taki próbnik-wkrętak ale on chyba tylko 220 bierze.

Edytowane przez pierotez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak robie przez ostatnie świąteczne 2 dni Dołączona grafika

Idę sprawdzić jak pisałeś, jak zadziała to podłączę do gratów w PC. Nowych jeszcze niet.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika aa to nie wiedziałem jak z płyty nie odpalony to molexy nie zadziałają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

jaki zasilacz moglibyście polecić do następującego zestawu:

  • Core 2 Quad Q9550 + Scythe Ninja,
  • Asus P5Q-E,
  • Patriot DDR2 Dual Chanel 2x2GB 1066, Goodram DDR2 1x4GB 667 + Arctic RC,
  • Samsung SSD 830 128GB,
  • Sapphire Radeon HD 7850 2GB DDR5
W dziale "Jaką kartę graficzną kupić?" mi polecili wymianę mojego leciwego Chieftec GPS-350EB-101A 350W, także szukam czegoś równie cichego i w granicach do 400zł. Ten superkwiatek (450W) o którym tu piszecie wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

począwszy od fortrona 350W hhn(po taniości-za ok 50zł z alledrogo) to z nowych cokolwiek nowego i sensownej firmy o mocy 350W+ będzie spoko.

"Równie ciche"- nie sądzę aby te akurat zasilacze (GPS)należały do demonów ciszy, więc tu też nie ma strachu.

Wspomniany kwiatek da radę na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSP300-60HCN Czy ten zasilacz, najtańszy fortron z Moreli, starczy do taniutkiego biurowego zestawu na G550 (z wykorzystaniem zintegrowanego GPU) ? Pytanie w sumie bardziej retoryczne, ale zastanawiam sie tylko czy wszystko z nimi okey, bo dosyć tani jak na Fortrona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

począwszy od fortrona 350W hhn(po taniości-za ok 50zł z alledrogo) to z nowych cokolwiek nowego i sensownej firmy o mocy 350W+ będzie spoko.

 

Wow, 350 nawet wystarczy? Ale nie mój Chieftec?

A mnie nastraszyli że aż 550 będę potrzebował Dołączona grafika

 

"Równie ciche"- nie sądzę aby te akurat zasilacze (GPS)należały do demonów ciszy, więc tu też nie ma strachu.

Wspomniany kwiatek da radę na pewno.

 

Super, dzięki. Edytowane przez Uhorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dylemat który zasilacz wybrać

Super Flower Golden Green 450W http://angela.pl/p94...sf450p14xe.html

czy

Enermax Triathlor 450W http://proline.pl/?p=EMX+TRIATHLOR+450W

 

Cena ta sama,moc też.Oba są ponoć ciche.

Wyczytałem że Super Flower nie ma warystora.Czy to jakaś wada ?

Edytowane przez kozioolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kozioolek jak podłączasz kompa pod listwe to nie ma znaczenia czy jest ten warystor, z drugiej strony jak masz instalacje elektryczną bez prawdziwego uziemienia, tylko bolec łączony przez zero to zupełnie nie ma znaczenia ten warystor bo i tak nic nie pomoże, a nawet jeśli masz prawdziwy uziom to on najczęściej się upala podczas awarii sieci energetycznej i wtedy tylko Bóg może pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, 350 nawet wystarczy? Ale nie mój Chieftec?

 

Twój chief pewnie też by wystarczył, pytanie ile on ma na liniach 12V, bo jakoś nie mogę znaleźć. W sumie twój komp bez oc więcej niż 250W nie ma szans pociągnąć z zasilacza.Ten Chief ma choć wtyczkę pci-e? No i o ile planujesz oc to jednak lepiej wymienić na coś solidniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...