Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Nawiązując do wcześniejszego tematu, kiedy to wachałem się pomiędzy Tacensem a SeaSonic'kiem

 

Ostatnio w oko wpadł mi TG400-U33 2-Force II 400W. Co sądzicie o jego ciszy? jest tak dobra jak starych serii U01? Będzie coś cichszego w cenie do 250 zł ?

 

Producentem tego Tagana jest TopPower. Z której serii Toppowera pochodzą bebechy ? No i czy to jest udana seria warto go kupić ? bo przyznam spodobał mi sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie mi wybrać zasilacz do mojego przyszłego PeCta

Grafika: Radeon 3870 X2 Asus 1GB, Procesor: AMD Phenom Quad-core 9500, Płyta główna: Gidabyte GA-MA790X-DS4, Dysk twardy: WD Caviar AV 160 GB 8mb cache, Pamięć: Geil Dual 2x2GB ddr2 800MHz

Może macie dla mnie jakieś sugestie co do sprzętu to piszcie ale najważniejsze powiedzie mi jaki zasilacz mam do tego sprzętu najlepiej nabyć jaką przynajmniej powinien mieć MOC?????????POMOCY!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

był sobie update

Garść linków:

Bardziej szczegółowe poradniki omgwtf'a w kilku sprawach (m.in. fanswap, lista producentów, zaklejanie cewek)

Ponieważ zazwyczaj każdy kto pyta na forum poszukuje cichego, jeżeli już nie mega cichego zasilacza, to mam kilka porad do przemyślenia w dalszej części postu oraz poradnik juni_or'a dotyczący wyciszania komputera oraz wersja zmodernizowana tego poradnika

 

Słyszałem, że GF8800 Ultra/GF9800 GX2/HD2900XT/HD3870X2 pobiera 250-300W, czy to prawda?

Jest to absolutnie nieprawdą. Ktoś coś kiedyś napisał nie mając zielonego pojęcia, później inni to przeczytali i przekazują dalej na zasadzie plotki. Trzeba sobie wyjaśnić, że układ chłodzenia powietrznego kart graficznych jest w stanie odebrać maksymalnie ok. 150W ciepła, w związku z czym karta nie może pobierać tych przykładowych 250W.

 

Kilka z nowych zasilaczy, dla tych co zawsze chcą być na topie to Tagan BZ, BeQuiet Dark Power P7, Enermax Modu/Pro82+, w przypadku posiadania takowych zachęcam do dzielenia się wrażeniami z ich użytkowania na łamach forum.

 

Polecam przymyśleć następujące sprawy, a w razie pytań o cichy zasilacz umieścić w poście opis cichości komputera w oparciu o te punkty:

1. podaj ilość, modele i sposób montażu dysków

2. podaj model obudowy

3. podaj modele, wielkość, predkości obrotowe, sposób montażu wentylatorów

4. podaj rodzaj grillów ochronnych do wentylatorów (dziury w blasze obudowy, czy małe, duże, gęsto rozmieszczone, czy grill z drutu metalowego, czy jakiś inny lub też jego brak)

5. podaj chłodzenie karty grafiki, procesora, ewentualnie chipsetu i ich prędkości obrotowe

6. czy rozważasz możliwość zrobienia fanswapa

7. ilość pieniędzy

 

Podkręcanie za pomocą jedynie podbijania zegara procesora/karty graficznej powoduje jedynie niewielki wzrost poboru prądu, który absolutnie nie jest wprost proporcjonalny do wzrostu zegara.

 

Obecnie kupuję procesor dwurdzeniowy i kartę średniej półki, w przyszłości wrzuciłbym quada, może wymienił grafikę, chcę mieć zapas mocy, czy 500W wystarczy?

Producenci wypuszczają nowe mniej prądożerne steppingi, oraz przechodzą w niższe procesy produkcyjne (55nm, 45nm), dodają nowe funkcje oszczędzania energii, dzięki czemu prądożerność w stosunku do wydajności maleje. Praktyczne przyklady: Phenom jest mniej prądożerny od wyzszych modeli Athlonów 64 X2, Quady 45nm Intela są podobnie prądożerne do C2D w 65nm, HD38x0 jest mniej prądożerny od HD2900. Z tego wynika, że potwór 500W jest zbędny.

 

TDP

TDP oznacza maksymalną moc (ciepło), którą procesor, karta graficzna może oddać, zakładając, że każdy tranzystor w układzie byłby włączony, co w praktyce nie jest możliwe do uzyskania nawet przy wykorzystaniu programów typu Orthos, Prime95 itp. Poza tym TDP jest dzielone na klasy przykładowo: 45, 65, 95, 125W; wobec czego procesor klasy 65W może mieć realnie TDP 50W, a pobór prądu na poziomie 40W.

 

Sprawność

Ostatnio pojawia się coraz więcej osób twierdzących, że mocniejszy zasilacz pobiera więcej prądu, ponieważ w niższych przedziałach mocy ma znacznie niższą sprawność. Co do zasady zasilacz impulsowy powinien mieć maksymalną sprawność przy 100% obciążenia, w rzeczywistości najwyższą sprawność ma w zakresie ok 80-90% mocy. W tej chwili muszę wspomnieć o certyfikacie 80PLUS, który w obecnie produkowanych zasilaczach występuje bardziej niż powszechnie. Oznacza on, że w prawie całym zakresie mocy (powyżej ok. 10% mocy) zasilacz posiada sprawność powyżej 80%. Różnice w poborze mogą więc zaistnieć, ale bądą marginalne.

edit: za radą BENITO sprostowane, dopisalem też do hd2900 i hd3870x2 GFa9800GX2 jako podobnie prądożerne modele.

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym nieco sprostować o proporcjonalności poboru mocy kart graficznych podczas OC. Niestety w wyniku dość dużego skomplikowania GPU pobór mocy rośnie bardziej niż proporcjonalnie nawet w przypadku podbijania wydajności samym zegarem (brak manipulacji napięciami zasilania). Jednak GPU ze względu a swoją budowę nigdy nie podkręcają się o tak duże wartości jak CPU, dlatego też ich pobór mocy rośnie o relatywnie niewielkie wartości. Poza tym OC układów graficznych w większym stopniu ogranicza sama płyta główna, której to układy zasilające złącza rozszerzeń mogą okazać się niewystarczająco wydajne (nawet jeśli karta wyposażona jest w dodatkowe złącza zasilania). Następnym aspektem jest poziom sygnałów wyjściowych takiej podkręconej karty, których może nie tolerować płyta główna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze pokazaly sie juz nowe enermaxy w cooling.pl, czy ktos juz je testowal? jestem jak raz na etapie zakupu nowej zasilki i zastanawaim sie nad Enermax Modu82+ 525W a Corsair 620W. jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze pokazaly sie juz nowe enermaxy w cooling.pl, czy ktos juz je testowal? jestem jak raz na etapie zakupu nowej zasilki i zastanawaim sie nad Enermax Modu82+ 525W a Corsair 620W. jakies sugestie?

Panowie odsłuchiwałem Enermaxa z nowej serii i powiem jedno - rozczarowanie.

O ile praca wentyla jest bardzo dobra o niebo lepsza niż u corsaira to elektronika cyka strasznie. Podobno ten egzemplarz, który obsłuchiwałem to nie wyjątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu musieli na czymś oszczędzić w stosunku do Infinity :/

 

I z jakiej odległości słychać elektronikę? Jaki to dzwięk? Taki jak w VX450, czyli bardzo głośny świerszcz?

 

Albo może jakaś partia walnięta, coś a'la Tacens Supero.

Edytowane przez omgwtf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny zasilator do 70 pln:

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,34637/

vs

http://allegro.pl/item336762752_zasilacz_i...n_12cm_fan.html

do kompa:

Asus na kt400 + Athlon 2400+ na socket A, 2 gb rmu i grafa 6800 lub 7300 tam bedzie i dysk 250 giga _ DVD rec czy to stykanie mu i uciągnie oc w kompie zerowe,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest taki świerszcz jak w korsarzu, tylko nieprzyjemne cykanie elektroniki. Ja słyszałem to już z odległości ok 30cm - 40cm.

Czy zasilacz był podłączony do kompa czy puszczony na zimno - i jaka moc :)

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję kupić nowy zasilacz bo w moim Fortroniku zalęgły się świerszcze :mad: Przedział cenowy ~150zł no chyba ze doradzicie coś co na prawdę będzie warto kupić wtedy ~200zł. Zastanawiałem się nad Chieftec GPS 400W i Amacroxem Warrior 450. Czy jest jeszcze coś godnego uwagi? Oczywiście priorytetem jest sprawność jak również cisza. Podobno Chieftec jest dobrze słyszalny, więc pytanie do czy jest głośniejszy od mojego Fortrona mdn® 350? Komp do którego potrzebuję zasilacz taki jak w podpisie, w przyszłości mam zamiar wsadzić 8800gt i jakiś dysk twardy. Tak wiec proszę o pomoc w tym jakże trudnym wyborze.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kiedy ww zasilacz będzie dostępny? Potrzebuje zasilacz jak najszybciej bo tego hałasu nie da się znieść :/ Ewentualnie który z zasilaczy obecnie w sprzedaży jest najlepszy? Oby nie był głośniejszy od mojego fortrona :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kiedy ww zasilacz będzie dostępny? Potrzebuje zasilacz jak najszybciej bo tego hałasu nie da się znieść :/ Ewentualnie który z zasilaczy obecnie w sprzedaży jest najlepszy? Oby nie był głośniejszy od mojego fortrona :blink:

Nie wiem kiedy będzie.

Ja mam CHIEFTEC HPC-360-202-DF z 24 pin wtyczką fabrycznym wentylem poniżej 1000 obrotów na zimno i jest cichutki jak myszka.

Jeśli hałas jest od wentylatora to może najlepiej wymienić sam wentyl, albo tylko nasmarować wentyl ?

Trudno jest wskazać tani sprawny i super cichy zasilacz.

Taki za ok 210 zł jest dobry na dzisiaj http://otido.pl/product_info.php?products_...21&_otido_s.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuję cichego PSU w cenie do ~450zł. Byłem już gotowy kupić Enermaxa Modu82+ ale ostatnie opinie trochę mnie odstraszyły. Co będzie cichsze: Corsair 620HX czy BeQuiet DP P7 550W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tyle, że mnie interesuje Modu (wiem, wiem - to powinno być to samo), a wszystkie testowane egzemplarze wydawały z siebie jakieś dźwięki. Nawet w testowym modelu w Coolingu występuje to zjawisko.

 

Jakbym mógł kupić zasilator za 2 tygodnie to może poczekałbym na więcej opinii. Problem w tym, że mój obecny PSU poszedł już pod młotek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz to kupuj w ZenFist.pl. Mają profesjonalną maszynę do testowania zasilaczy a z informacji pozyskanych od Pana Marcina Chrobaka wiadomo mi że sprawdził wszystkie nowe Enermaxy, które na magazynie były na obecność ćwierkania itp... ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, to wezmę jednak Enermaxa. A z ciekawości: jak wygląda kwestia głośności 620HXEU vs BQ! DP P7 ?

 

//EDIT: Pardon, przeczytałem topic o BQ i znalazłem odpowiedź.

Edytowane przez Aresius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...