Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długiej przerwie.

 

Jako, że obecnie przebywam w UK szukam jakiegoś konkretnego zasilacza pod sprzęt, który mam w sygnaturze. Docelowo planuję jakąś nową kartę AMD/ATI ze średniej półki.

 

Cena jaką mogę przeznaczyć to około 50-60 GBP. Co dobrego dostanę z amazon.uk / ebay.uk ? A może jakiś inny sklep, jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, poszukuję nowego zasilacza do zestawu z sygnatury, a w przyszłości do Kaby Lake po OC i GTX 1070. Najlepiej coś pół-pasywnego żeby nie szumiało przy przeglądaniu netu czy oglądaniu filmów. Budżet w okolicy 400pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ok, no to mam dylemat, co wybrać:

 

- XFX XTR 550W

- EVGA Supernova G2 550W 

- Corsair RM550x

 

Jakieś sugestie ? Rzekomo Corsair daje radę, a do tego kusi 10 lat gwarancji.

 

oczywiście, że Corsair, 10 lat gwary (pozostałe 2 lata!żarty) pół pasywny, modularny i cena w normie

w drugiej kolejności zainteresuj się Cooler Master G550M 550W (5 lat gwary)

Edytowane przez TSRules

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat EVGA G2 nie ma 2 lat gwary tylko 7 .

 

5 lat ma seria GS a serie W i B mają po 3 lata ( mowa o wersjach 500 i 550W ) .

 

Nie wiem ile gwary w końcu ma XTR - niby bazowe 2 lata + 3 lata po rejestracji zasilacza na stronie XFX , ale odnośnik z morele nie działa , znajądując ręcznie info mamy napisane że to tylko dla US& CAD obowiązuje .

 

Dziwi mnie polecanie G550M jak ma XTR i Supernova G2 jeszcze do wyboru - zasilacz ma półmodularne okablowanie , certyfikat 80+ Bronze i brak trybu półpasywnego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie polecanie G550M jak ma XTR i Supernova G2 jeszcze do wyboru - zasilacz ma półmodularne okablowanie , certyfikat 80+ Bronze i brak trybu półpasywnego .

 

i co ci daje pełna modularność jak większość kabli i  tak musisz podłączyć?

 

ponadto nie ma sensu dopłacać ponad stówy do G2 jak te gwarancje nie refundują kosztów przesyłek (to nie sandisk)

 

mam nadzieję, że tym minusem sobie ulżyłeś ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dawno mnie tu nie było. Mam pytanie.

 

Zaopatrzyłem się w MSI GTX 1080 GAMING X 8G, zastanawiam się czy mój zasilacz da sobie z nim radę, do tej pory nie było problemów. GTX 970 podkręcony na 1330/7400.

 

 

Da radę czy wymienić na XFX Core TS 550W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś gpu za 3500zł, a na zasilacz chcesz wydać 200zł, nigdy nie mogłem zrozumieć tak kreryńskiego toku rozumowania.

Tu masz świetną maszynę w sam raz do twojego podejścia:

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6165595962

 

 

Tapatapatap Flex2

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem zasilacz XFX jest jednym z polecanych w zestawach na purepc do tej wlasnie karty. Ta karta nie żre tyle prądu. Moge kupić droższy ale skoro ten da radę to po co. Takie rady zachowaj dla siebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś gpu za 3500zł, a na zasilacz chcesz wydać 200zł, nigdy nie mogłem zrozumieć tak kreryńskiego toku rozumowania.

Tu masz świetną maszynę w sam raz do twojego podejścia:

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6165595962

 

 

Tapatapatap Flex2

A ja nie rozumiem tak kretyńskiego toku rozumowania, że jak komputer ma topowe podzespoły to i zasilacz musi być mega wypasiony - nie, nie musi - i OCZ i XFX będzie dobry do tej karty - to nie są jakieś chińczyki NO NAME żeby je demonizować.

Chcesz pomóc to zaproponuj jakiś model z wyższej półki, a nie, bezsensownie atakujesz.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem tak kretyńskiego toku rozumowania, że jak komputer ma topowe podzespoły to i zasilacz musi być mega wypasiony - nie, nie musi - i OCZ i XFX będzie dobry do tej karty - to nie są jakieś chińczyki NO NAME żeby je demonizować.

Chcesz pomóc to zaproponuj jakiś model z wyższej półki, a nie, bezsensownie atakujesz.

 

Jak wydajesz 200zł, czy 500zł na zasilacz, gdy sama płyta, procek, karta to 6000zł..to ta różnica w cenach zasilaczy się zaciera procentowo do całości, a posiadanie modularnego zasilacza Gold ma swoje uzasadnienie i tyle, tym bardziej, że to zakup na lata. Oszczędzanie na tym elemencie jest trochę niepoważne.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wydajesz 200zł, czy 500zł na zasilacz...

 

Oszczędzanie na tym elemencie jest trochę niepoważne.

Równie dobrze można do każdego elementu dołożyć po 300 zł, bo można.

 

Pchanie nadmiernej kasy kasy w zasilacz rozumiem jest rozsądne i poważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wydajesz 200zł, czy 500zł na zasilacz, gdy sama płyta, procek, karta to 6000zł..to ta różnica w cenach zasilaczy się zaciera procentowo do całości, a posiadanie modularnego zasilacza Gold ma swoje uzasadnienie i tyle, tym bardziej, że to zakup na lata. Oszczędzanie na tym elemencie jest trochę niepoważne.

Wierz mi, znam wiele przypadków gdy zasilacze po 500zł już umarły podczas gdy te po 200 wciąż żyją i mają się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można do każdego elementu dołożyć po 300 zł, bo można.

 

Pchanie nadmiernej kasy kasy w zasilacz rozumiem jest rozsądne i poważne.

 

Piszę w kontekście całości. Jak wydajesz 3500 zł na GPU, to raczej i na zasilacz lepszej klasy masz.

Mimo wszystko, mniej grzeje się i otoczenie przy okazji. Oszczędzasz waciaki, a w perspektywie 5-10 lat to wbrew pozorom nie jest jakiś wydatek.

 

Przy wydatku na sprzęt rzędu 6000 zł te dodatkowe 5% raczej mu różnicy nie zrobi. A Goldy kupisz już i poniżej 400zł.

SilentiumPC Enduro FM1 Gold, 550W masz za 350zł, czy SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W za 300zł. Nie trzeba zaraz brać EVGA, czy Seasonica.

 

Ja w nowym zestawie na pewno będę miał wrzuconego Golda.

Fanaberią, czy zbytkiem to byłoby kupowanie Titanium, czy Platinum.

Wierz mi, znam wiele przypadków gdy zasilacze po 500zł już umarły podczas gdy te po 200 wciąż żyją i mają się dobrze.

 

A w drugą stronę znasz przypadki? Poza tym, jak masz gwarancję po 7-10 lat... Wiesz, dekada to sporo czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej pytanie jest takie czy OCZ da radę, jak tak to nie będę teraz wydawał na nowy zasilacz bo po co?

Jeśli miałby nie wyrabiać to oczywiście go wymienię czy to na XFX czy SilentiumPC Enduro FM1 Gold 550W czy SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W.

Ale jak wymieniam tylko kartę i nie muszę dokładać do nowego zasilacza to nie widzę sensu żeby to robić.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A popatrz, gdy Fisher kupował tego ocza, pewnie radzili mu go jako zasilacz na lata. Minęło 5 lat i słyszy, że to szrot i ma kupić Golda :)

 

Swoje wtedy kosztował, a Goldy dopiero. Niech mu służy, aż wyzionie cewki tudzież będzie potrzebował coś mocniejszego. Poza tym akurat ten Ocek jest całkiem niezły, choć tylko 85% sprawności, a na rynku chyba od 2008 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu, bo nominalnie jest słabszy watowo.

 

Ile on ma lat 5-6? Hmm, masz za dużo pieniędzy? To możesz wymienić, acz kupiłeś porządny. Inna sprawa, nie chcesz pójść w GOLDa? W końcu to znowu parę lat użytkowania.

Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BQ jest nie wiele słabszy niż stary Corsair VX - 480W vs. 492 W .

 

Jak twój Corsair jest sprawny to go zostaw , problem z hałasem można załatwić za pomocą fanswapa .

 

Albo wstawić wentylator o identycznych parametrach albo jakiś cichy 120 mm .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do wyboru dwa zasilacze i teraz nie wiem który wybrać :D

 

1.Corsair RMX Series RMX750 Netzteil - 750 Watt

 

2. Super Flower Leadex 80 Plus Gold Netzteil, schwarz - 750 Watt

 

 

 

Dzięki za wszelką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Sprzęt o mniej więcej takiej konfiguracji:

Procesor i7-4770

Karta evga Nvidia Geforce 980 Ti SC+

ram Crucial BalistiX 8 gb ddr3 1600 mhz

SSD Crucial MX200 250

HDD WD Blue 1 TB

3 wentylatory w środku obudowy Fractal R5

 

Potrzebuję nowego zasilacza, ponieważ w starym Fortronie zaczęły mi piszczeć cewki.Budżet do 300 zł. Zastanawiałem się nad Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W lub dołożyć do 630w  oraz  silentiumpc vero m1. Który z nich będzie lepszy? A może jednak  dołożyć i kupić coś mocniejszego? Wyliczyłem, że mój komputer powinien brać maksymalnie 450 w lecz zależy mi także na ciszy i chciałbym, by zasilacz nie chodził przez połowę czasu na 90% obciążenia. Będę bardzo wdzięczny za poradę. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...