Jump to content
Sign in to follow this  
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Recommended Posts

Do jakiego sprzętu to ma być , ile masz kasy i gdzie mieszkasz ?

Generalnie oba zasilacze są dobre .

Pozycja druga lub EVGA 750W SuperNOVA G2 tylko nie wiem, czy dostaniesz, ale to w zasadzie to samo.

Edited by NostradamuSek

Witam, posiadam Sprzęt o mniej więcej takiej konfiguracji:

Procesor i7-4770

Karta evga Nvidia Geforce 980 Ti SC+

ram Crucial BalistiX 8 gb ddr3 1600 mhz

SSD Crucial MX200 250

HDD WD Blue 1 TB

3 wentylatory w środku obudowy Fractal R5

Potrzebuję nowego zasilacza, ponieważ w starym Fortronie zaczęły mi piszczeć cewki.Budżet do 300 zł. Zastanawiałem się nad Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W lub dołożyć do 630w  oraz  silentiumpc vero m1. Który z nich będzie lepszy? A może jednak  dołożyć i kupić coś mocniejszego? Wyliczyłem, że mój komputer powinien brać maksymalnie 450 w lecz zależy mi także na ciszy i chciałbym, by zasilacz nie chodził przez połowę czasu na 90% obciążenia. Będę bardzo wdzięczny za poradę. Pozdrawiam

CM G550M https://www.morele.net/zasilacz-cooler-master-g550m-550w-modularny-120mm-80-rs-550-amaa-b1-629138/

XFX TS550W https://www.morele.net/zasilacz-xfx-ts550w-120mm-80-bronze-p1-550s-xxb9-379507/

SPC M2 Gold https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-supremo-m2-gold-550w-spc140-774137/

Czego bys nie wybral z tej trojki bedzie ok, XFX nie ma odpinanych kabli.

Wszystkie 5 lat gwarancji. (M2 Gold po zarejestrowaniu)

Edited by kelcior

WIdzisz, tylko ze względu na to, iż SPC ma 3 komentarze z czego 1 piszą, że jest głośny a drugiemu piszczą cewki będę musiał z niego zrezygnować, zaś cooler master piszą, że ma krótkie kable a przy mojej budzie boje się, że poprostu będą za krótkie. A gdybym zdecydował się coś dołożyć może mi ktoś jeszcze coś polecić? 

Na szybko wersja gren nie jest haswell ready.

Poza tym

Gren nie posiada tych zabezpieczeń:

Over Current Protection (OCP) : N
Over Temperature Protection : N
oraz Solid State Capacitors

Czyli nie ma ważnych zabezpieczeń: przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym i przegrzaniem.

Znalezione w internetach, potwierdź w spec producenta na stronie.

Porównaj. Generalnie bier ten droższy.
Edited by NostradamuSek

Generalnie, nie są to aż tak wymagane zabezpieczania. 

Max tempów nie uzyska zasilacz jak zamontuje go nawet na dole. 

U nas rzadko kiedy zdążają się za wysokie napięcia, jak już to widnieją spadki, no chyba że burza dobrze walnie. 

Ale ok dzięki, najważniejsza różnica to to ze nie ma Haswel ready, myślałem ze większe są różnice, a wręcz żadne.  

Witam. Czy zasilacz SilentiumPC Supremo L2 550W + GOLD starczy do I5 6600 i R9 290/GTX 780 bez większego problemu? Nie zamierzam nic podkręcać.

Edited by Vanaadis

Witam,

potrzebuję zasilacza, który poradzi sobie z 2x RX 470, procesor jaki posiadam to i5 2500 (bez k), płyta główna Asrock Q77 vPro, 

która jednostka z oferty Fortrona lub Enermaxa, w kwocie do 300 zł poradzi sobie z takim obciążeniem? 600 W starczy, czy szukać 750 W? 

jeśli z tych firm nic się nie znajdzie, to polećcie jakieś inne rozwiązania, przede wszystkim Cichego zasilacza, który trzyma napięcia (nie zamierzam podkręcać, ale jednak)

No i czy zasilacze określane jako FSP Fortron to to samo co Fortron no i czy Lepa Enermax to to samo co Enermax?

Takie cosie znalazłem w sklepie, w którym kupuje zazwyczaj:

http://sklep.vico.pl/product_info.php/cPath/709_754/products_id/1355706/nazwa/Raider%20S%20650W%2080Plus%20SILVER%20BOX%20NEW

http://sklep.vico.pl/product_info.php/cPath/709_754/products_id/1465227/nazwa/Zasilacz%20ATX%20Enermax%20MaxPro%20700W%2080

Ale chyba znalazłem zwycięzce:

http://allegro.pl/zasilacz-fsp-fortron-raider-s-750w-12cm-5lat-gw-i6390014011.html

nada się?

Edited by nejmed

Te wynalazki ktore znalazles sobie odpusc.

RX470 w zaleznosci od wersji potrafi pociagnac +- 150W, szukaj czegos 600W+ co by nie taksowac zasilacza przy wysokim obciazeniu.

Ja od siebie zaproponuje XFX TS 650W, np. tutaj: http://www.agito.pl/zasilacz-xfx-ts-650w-80-gold-pl-1011495-p1-650g-ts3x/pd/DSC8TMBBM/ (650W, 80+ Gold, bebechy Seasonic, 5 lat gwar.) - Review.

Kurier gratis wiec budzetu specjalnie nie naciagasz. ;)

Edited by kelcior
  • Downvote 1

Nie... zamierzam na jednej grać a drugiej kopać krypto waluty, a gdy nie gram to na obu kopać. Mam aktualnie GTX 1060 + stare HD7770, ew dokupię tylko jednego RX 470 i za jakiś czas sprzedam tą, która będzie mniej wydajna w nowych grach, do tego czasu zakup się zwróci spokojnie a co dostane z odsprzedaży to zarobię.

Edited by nejmed

Witam Ludziska

Ludziska tak na szybko mam do was wielgaśną prośbę

Jaki zasilacz do tej budy? waszym zdaniem byłby najlepszy tak do 250zł

Podzespoły to

WD Blue WD10EZEX (1TB, 64MB, SATA/600)
Crucial Ballistix Sport DDR3 2x4GB 1600MHz CL9 BOX
Intel Pentium G3420 3.2GHz BOX
Lite-On iHAS122-04 OEM
MSI H81M - P33
Gigabyte Radeon R7 260X OC 1GB DDR5 PCI-E BOX
Zalman Z3 Plus czarna
 + 5 wentylatorów 120mm do chłodzenia w obudowie (jeśli ma to jakieś znaczenie) zawsze jakiś tam prąd pobierają.

za pomoc wielkie dzięki

Pozdrawiam!!!!

Witajcie!:) Jestem w trakcie kompletowania sprzętu, na 99% będzie i5 6500, ASRock H110M-HDV, Kingston Savage DDR4, 8GB, grafika na start pewnie używka 770/780, dysk 1tb seagate.

Zrobiłem małe rozpoznanie w terenie co do zasilaczy i mam 2 faworytów:

*Corsair CX450M 450W,

*XFX TS550W.

I teraz pytanie, czy 450W do takiej karty nie będzie mało? Widziałem, że w stresie może pobrać nawet 300W.

Dzięki, pozdrawiam

300 W to pobiera cały zestaw , z reguły test przeprowadzany na prądożernym procku ( jakiś I7 do tego mocno kręconym ) , w dodatku pobór mocy mierzony prosto z gniazdka - bez uwzględnienia strat na PSU .

Oba zasilacze są dobre - Corsair jest pseudomodularny ale ma mało kabli SATA/Molex , XFX ma zauważalnie większą moc na linii +12V ( 528W vs. 448 W ) i większą ilość kabli SATA/Molex ( prawie 2x tyle ) , gorzej z kablami PCI-E - XFX ma 6+2 pin i 6 pin , Corsair ma 2x6+2 pin .

Pod GTX780 warto brać XFX-a .

Szukam zasilacza do q6600 z oc do 3.2 GHz, GeForce 9600GT. Karta wymaga jednego kable 6 pin. W komputerze są jeszcze 3 dyski oraz 2 napędy i jest podłączone około 2 metrów pasków led zasilanych z molexa. Budżet do około 200 zł. Zasilacz może być nowy lub używany ale z gwarancją. Mój 9 letni Chieftec zakończył dziś żywot. 

Szybkie pytanie wybralem corsaira 860 ax platinium dobry zasilacz czy moze cos innego kupic lepszego? Zasilacz ma dac rade w przyszlosci do sli

Witam

Mam następujący sprzęt, 

3x SSD

1x HDD

Nagrywarka DVD

HD7970

i7 2600K

6 wentylatorów 12x12 w obudowie

Obecnie leci to na Cooler Masterze 520M ale nie daje sobie rady, wentyl zionie ducha. Chciałbym jakiś sensowny zasilacz z 600W+ do tego z modularnymi kablami i możliwie cichy. Jakieś propozycje?

Edited by Oracle

Witam. Zastanawiam się czy przy zakupie zestawu i5 6400 ( bd kręcony na 4,4/4,5GHz), MSI G43 PLUS, MSI rx 470 gaming X 4GB wystarczy zasilacz BeQuiet straight power 10 500W ?

Wejdź sobie np w ten kalkulator mocy zasilacza i sprawdź sam. Do tego co wyjdzie można dla bezpieczeństwa dodać te 50-100W.

http://outervision.com/power-supply-calculator

Różne kalkulatory podają mi różne wartości np kalkulator bequiet podaje mi 330W a ten twój 380, aczkolwiek w obu przypadkach mam 50-70W zapasu więc wydaje mi się że wystarczy.