Skocz do zawartości
B3NY

Transcend Axeram Overclocking

Rekomendowane odpowiedzi

No tak czy tak wiadome było że ceny szybko skoczą w górę...

 

W takim wypadku chyba sie skusze na Kingston HyperX 1066 robione są na GKX i kosztują 280 zł :) Nie jest najgorzej ;)

 

Poza tym znalazłem też wynalazek Winteca :D Też są na GKX ;)

 

http://www.allegro.pl/item290339343_wintec..._5_5_5_15_.html

Te kingstony to juz nie jest D9. Winteci też juz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1066 wciąż są GKX'y (1066 dostałem razem z paczką 800).

no to sie troche uspokoilem. W kazdym badz razie mam je miec w poniedzialek to od razu zrywam radiatory zeby zobaczyc co tam jest w srodku. mam nadzieje ze ich nie uszkodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sie troche uspokoilem. W kazdym badz razie mam je miec w poniedzialek to od razu zrywam radiatory zeby zobaczyc co tam jest w srodku. mam nadzieje ze ich nie uszkodze.

A ja sądzę inaczej :/

 

MAm dwie kości po 512Mega każda. Jednak kręci się super, druga natomias fatalnie (nawet tego co gwarantuje producent widzę, że nie robi w pełni stabilnie). Przy 2.5V się w ogóle nie włącza! Podczas gdy ta druga lata powyżej 2.5V. Radiatory zdejmę z obu kostek niebawem i okaże się co jest w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym kingston ma kiepskie laminaty - tak jak bylo za czasow DDR1 potrafil popsuc TCCD i ich max to bylo ok 280MHz a nie grubo ponad 300 tak jak BP

Za czasów DDR1 kingston potrafił zrobić najlepsze na świecie BH5, które po paru dniach pracy z 3,8v+ miały identyczne oc jak wcześniej, dlaej bootowaly na standardowym i nie było mowy i żadnym padzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pare dni ;) ? Znam bh5/6 kingstona co lataly ponad rok na 3.6v i dzialaly jak nowe ;) . Kiedys to fajne pamieci robili :)

Ja miałem na codzień 3,6v, do pi itd 3,8, bo więcej w temp pokojowej nie trawiły. Chodziło mi o to, że pop paru dniach pracy na 3,8v, wracając do np 3v, pamięci robiły identyczne mhz jak wcześniej. A nie D9, pochodzą trochę na 3v i do tego co wcześniej chciały 2,2v potrzebują 2,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jakis tydzień zbadam te pamięci na DFI LP ICFX3200T2R/G, która ma niezależne kręcenie pamieci, 3V ma mem i w [ciach!] timingów. :wink:

Dobra wiadomość, przy sprzyjających warunkach, będe badał aXeRAM jutro. Czym chcecie bym sprawdzał stabilność? Jakieś szczególne życzenia? MOBO oferuje też tryb Command Rate 3T B-) Będzie to działało z E2140@2930MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość, przy sprzyjających warunkach, będe badał aXeRAM jutro. Czym chcecie bym sprawdzał stabilność? Jakieś szczególne życzenia? MOBO oferuje też tryb Command Rate 3T B-) Będzie to działało z E2140@2930MHz

Zła wiadomość jest taka, że chipset RD600 nie potrafi dać dużych przepsutowosci pamieci, w trybie niezależnym, i dla przykładu SPi 16M na E2140@2930MHz przy aXeRAMie np 800MHz CL4 trwa ok 40minut :mur: Throttlingi, C1 wyłączone, cep chłodzony Scythe Andy+Deltra 3100obr. - tempertaury pod obciążeniem do 55st. C, Winda czysta stawiana wczoraj. Proc ma walla na 390MHz wiec trybem synchro mogę sobie 4 litery podetrzeć. Wydaje mi sie że przy takich megaczasach pamieć nie będzie właściwie dociążona i stabilność wątpliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś dostał swoje pamięci z taj aukcji?

http://www.allegro.pl/item291108093_transc...cron_d9gmh.html

z tej aukcji moze byc wlasnie problem ja jak zobaczylem ze koles zakonczyl aukcje mysle zadzwonie, albo napisze zeby opchnal jeszcze 1 parke wiecej i kupa zero odzewu na szczescie niec tam nei zamawialem ;), a teraz wzialem za pobraniem ;] ze wzg wlasnei na komki tego allegrowicza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie dostałem ale z pocztą to różnie jest, jak jutro nie dotrą to będę sie kontaktował ze sprzedającym.

 

Edit:

Moje memorki doszły dopiero dziś (czyli dziewiątego a wysłane piątego)

Dołączona grafika

Jak widać Micron wiec wsio oki.

 

Testy pewnie w weekend bo wcześniej chyba nie zdąże przerobić WC i lekko zmodować obudowy. No i mam nadzieje żę mobas z cepem jutro przyjdą.

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...