Skocz do zawartości
B3NY

Transcend Axeram Overclocking

Rekomendowane odpowiedzi

jesli chodzi o 4x1GB to max co mi sie udalo na w miare rozsadnym napieciu do codziennej pracy to:

 

973MHz

4-4-4-12

2,25v

 

przechodzi 32mb superpi i memtest3.4a ... co do cl5 to poprostu zrezygnowalem gdyz wyniki byly bardzo marne.

 

Testowane na Asus P5K-E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może twoje stwierdzenie pasuje tylko do 4x1GB, bo 2x1GB CL4 2.1V to 470mhz a CL5 to już 540mhz a może i więcej nie wiem, kontroler mnie blokuje. Z tego co testowałem 860mhz CL4 jest wolniejsze od 1000mhz CL5. W DDR2 mniej się liczy niskie CL niż wyższa częstotliwość. Owszem różnice były minimalne, 0.100s w S Pi lepiej na korzyść CL5 i odczyt o 200-300MB/s lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: naprawde uwazam ze nie ma co narzekac na te memki szczegolnie za tą kase :D (zalezy za ile kto kupił) ;)

 

EDIT2: chciałbym zwróćić uwagę na PL...

Uno : jak ktoś dostał te pamięci za mniej niż 170zł + wykręcił do 1000@4-4-4-12 to zakup jak najbardziej dobry

 

Due: (Duo ;]? ) PL jak dla ~408Mhz to mnie raczej nie dziwi , zobacz ile wytrzymaja z PL 5-6 na ~500Mhz + ;}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję, żeby wszyscy którzy do tej pory nie zopatrzyli sie w te pamięci zrobili to czym prędzej. Cena hurtowa wzrosła do 227 zł za komplet i tylko czekać jak sprzedający zakończy auckje i podniesie cene

hehe , w hurcie 227zł ? muszę zobaczyć to , jak to prawda to niezła akcja :] , kto kupil po starej cenie to ma farta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe , w hurcie 227zł ? muszę zobaczyć to , jak to prawda to niezła akcja :] , kto kupil po starej cenie to ma farta

nie farta tylko dolar poszedł w góre i na dodatek pamieci równiez i nie tylko Transcend.W emarket są juz za 237zł :lol: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zabaw z prockiem wyszło że memki śmigają na 2,2V 500 CL4 (no prawie :wink: - ale napewno śmigaja 496) i 550 CL5 (screena jakoś sie mi nie zrobiło)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty mi podawaj timingów resztę będą potrzebne za dwa dni :)

 

ot, tak po sigu przeleciałem i widzę że mamy ten sam zasilator,, mało popularna zabawka a ciężko ją zamienić na cokolwiek bo co innego np na moim sigu zrobi max wahanie idle/load 0,05v :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty mi podawaj timingów resztę będą potrzebne za dwa dni :)

 

ot, tak po sigu przeleciałem i widzę że mamy ten sam zasilator,, mało popularna zabawka a ciężko ją zamienić na cokolwiek bo co innego np na moim sigu zrobi max wahanie idle/load 0,05v :D

Reszta timingów - AUTO :lol:

 

Pamięci jednak nie działają stabilnie Cl4 500MHz 2,2V z BIOSu

 

Dołączona grafika

Prawie 550 :wink:

 

OT

A co do zasilacza to wymiata i nie ma sensu zmieniać B) Mój ma już blisko 3 latka i gwara nawet jeszcze jest :D

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojjj, żaden tam wynik, chyba, że napięcie by było niższe o 0.2v

Tak tak i jeszcze żeby temperatura spadała liniowo wraz ze wzrostem MHz :lol:

 

Po co MemSET jak reszta leci auto - wyniki gdziesik wcześniej z memsetem dawałem a co do SPI1M to sprawdzałem ile mi proc pociągnie z FSB więc nie uśmiechało mi sie czekać aż sie policzy 16M ;]

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki lajtowy wynik - 935MHz 4-4-4 2.14v ze wszystkim auto ;) więcej to już bym musiał over 1100 popchnąć

 

to co podawałem wcześniej sypnęło jednym błędem w memteście - pamięci ugotowane dosłownie, nie dało sie ich dotknąć,, taki już urok 4x1, radiatorami się dotykają na dfi, do tego zasłania je ninja

zdejmował ktoś z nich radiatory ? zejdą na pewno łatwo,, nie wiem czy ich nie zdejmę wyciągając pamięci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatorki baaardzo łatwo się ściąga - pare stron cześniej są fotki. Zdejmujesz zapinke i pomału odklejasz radiator, i tyle. Na moje wieje 120mm Coolermaster więc nic im nima ale jak nie wiał to na 2.15V były wyraźnie ciepłe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...