Skocz do zawartości
B3NY

Transcend Axeram Overclocking

Rekomendowane odpowiedzi

Ale moim zdaniem takie tętnienia jak te na wykresie to tak nie za bałdzo są w stanie ubić take coś...

No, ale może się mylę...

pamietaj ze wszystko zalezy od skali, ja podalem tylko obrazowy wykres problemu.

 

a samo filtrowanie odbywa sie za pomocą np kondensatorów wiec tu to co juz bylo mowione - kwestia mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale moim zdaniem takie tętnienia jak te na wykresie to tak nie za bałdzo są w stanie ubić take coś...

Same tętnienie nie ubiją, ale jak pisałem piki.

 

a samo filtrowanie odbywa sie za pomocą np kondensatorów...

Zawsze filtry LC, czyli jeszcze cewka do tego kondensatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jako chyba pierwszy zamieściłem na 1 i 2 stronie tego tematu moje wyniki OC Transcend 800Mhz+ wiec ludzi co mieli zamiar je kopic mogli sie zastanowić. Teraz większość je pokupowała i sie wnerwiają ze to takie marne OC :D

 

nie spodziewałem sie po tak niskiej cenie bóg wie czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już mówiłem - dla mnie ok :P

 

2.4V ( max lataja 546 przy luznych alphach )

jakiegos Ortoska bys wrzucił , ciekaw jestem czy sie utrzymają te takty.

 

Fakt jak na D9 to słabo Goodram chyba lepiej idzie :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanie i w miarę ok ale jak na microna to słabe wyniki tyle robią psc i elpidy

 

tak tak dokladnie :), ale jak juz pisalem za tą cene nawet od d9gmh nie mozna sie spodziewać cudów :P - czekam az XA pomeczy te memki ciutke ( o ile :P )

 

EDIT: na zyczenie startuje z orthosem.

EDIT2: wybaczcie niedopatrzenie ale nie przestawilem na w/w screenach write to precharge @ 10.

EDIT3: ( wybaczcie ze tak krotko ale ide spac :P )

 

Dołączona grafika

 

EDIT4: poprawione alphy.

Dołączona grafika

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiegoś screena bym prosił, chetnie zobacze na jakich alphach i jakie napięcie do tego jest im potrzebne.

 

PS. Na przyszłośc jeżeli chcecie się podzielić swoimi wynikami, to potwierdzajcie je screenami bo inaczej szerzy się postfuckerstwo, gdy potem n osób pyta o alphy, n pyta o screeny, n pyta o napiecie i robi się niepotrzebny śmietnik !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za problem znaleźć sobie punkty pomiarowe? miernik w rękę i sprawdzasz po kondensatorach w okolicy slotów. Albo daj mi zdjęcia i ci zaznaczę najbardziej prawdopodobne punkty gdzie jest napięcie podawane na mem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem aż taką ofiarą losu. Jeździłem po wszystkim co się da oprócz SMD. Ale średnio mi się podobają napięcia. Jedno niby mam bliskie, ale to by oznaczało, że Commando ma droopa aż 0,1v na memkach.

 

EDIT

 

już mam,

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem ci cewka na której na 99% jest wyjście filtru dla napięcia na memki:

Dołączona grafika

Na kondensatorze zara obok też będzie na tyle samo % prawidłowe napięcie.

 

edit:

kret, na upartego to można nawet do pamięci pomiar przylutować :lol:

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, ale zapomniałem zrobić screena, a przeważnie daję dużo screenów :wink: Co do napięcia, niech ktoś mi znajdzie punkty pomiarowe na Asus Commando to powiem jakie V :)

 

BTW

 

Z DFI się totalnie gryzą :(

Ino mi nie mów że z Blood Iron :?:

Na jakim vMEM ten screen powyżej :?:

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z blood iron i to naprawdę ostro ;/

 

2.5v real

No to lipa bedzie - zobaczy sie jutro jak przyjdzie mobo - z biosami coś kombinowałeś :?:

 

Edit do poniższego:

No to lipton :( - sprawdze to jutro i jak faktycznie to bedzie trzeba to pocisnąć w cholere

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ XA - te Twoje kostki takie złe nie są, moje 570MHz na 5kach sie wysypuja na 2.5V :lol: s&m oraz orthos leżą.... co ciekawe na 4kach wysypuja się tak samo w mniej więcej tym samym czasie... Alphy dosyc ostre, idento jak u xa na screenie powyżej.

 

Jeszcze pojedynczo je testuje bo coś mi tutaj nie gra... nawiew 80ka @ 12V, radiator zdjęty ponieważ nie jestem miłośnikiem "gąbki termoprzewodzącej" :)

 

Zobaczymy co z tego będzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że są gorsze, bo je testowałem w niebieskich slotach i waliły błędami. W białych stabilność o niebo wyższa :)

 

Suma sumarów nie są takie złe. Może jutro będzie atak @ 600 4-4-4 Spi 16M jak mi się będzie chciało zmienić procka :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tygodniu czekania doszły do mnie kostki ( 166zł więc niezły dil ;])

z tego co widzę to PCB Braina , Micron D9GMH sztuk dwie.

na razie z buta ~1005mhz 4-4-4-10-40-6-6-6 (P35 Neo-2FIR synchro z procem ~502Mhz FSB Xeon 3060) , screeny później bo leci Memtest i na notobolu posta piszę ;].

 

jak na razie to zdeklasowały OCZ Titanium EPP które byly o 100zł droższe z miecha temu ;F

Edytowane przez BLACK_MONKEY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje tez doszly i niestety rozczarowanie.

 

Zamowielem dwa komplety w sumie 4GB i totalne rozczarowanie, gdy obsadze wszystkie sloty tymi pamiatkami komp nie wstaje, nie da sie wejsc do biosu, resety biosu tez nic nie daja, tasowanie kostkami rowniez. :mur:

 

Mobas to Asus P5K-E WiFi/AP

 

Na tej plycie z powodzeniem dziala 4x1GB Patriot LLK @900DDR 4-4-4-4 v2.25

 

Ogolnie pamieci mizernej jakosci, ten radiator to jakas kpina. Kawalek chyba nawet nie aluminiowej blaszki przyklejonej do kostek piankowa tasma ktora co lepsze w ogole sie nie trzyma. Chyba bardziej izoluja one cieplo niz odprowadzaja. Micron w tych pamieciach to tez chyba jakis selekcjonowany odpad.

 

Jestem zawiedziony i zaluje wydanych pieniedzy, ehhh ://

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...