Skocz do zawartości
B3NY

Transcend Axeram Overclocking

Rekomendowane odpowiedzi

Pamięci z tematu

5-5-5-15 @1200Mhz @2.4V

CL4 jeszcze niesprawdzałem

U mnie blend się wywalił po niecałej godzinie przy tych ustawieniach.

 

Na co dzień śmigam na 1000MHz 4-4-4-12 przy 2.25v

1200MHz 5-5-5-15 uznałem za stabilne dopiero przy 2.45v

 

Reszta timminów jest na AUTO, więc może one coś kopią jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiątki przy 2.4V wysypują się przy 1225Mhz.Troszkę pobawiłem się jeszcze prockiem i wyszło to co na obrazku.

Dołączona grafika

:lol:

Pamięci za tą cene to rewelacja.Nie obeszło się bez problemów ale to bardziej wina płyty niż pamięci,trzeba się namęczyć z ustawieniami napięć na tym asusie maximusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiątki przy 2.4V wysypują się przy 1225Mhz.Troszkę pobawiłem się jeszcze prockiem i wyszło to co na obrazku.

Dołączona grafika

:lol:

Pamięci za tą cene to rewelacja.Nie obeszło się bez problemów ale to bardziej wina płyty niż pamięci,trzeba się namęczyć z ustawieniami napięć na tym asusie maximusie.

Sprawdź orthosa priorytet 9 zobaczymy czy są stabilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie w tym temacie więc je zadaję, czy wszystkie Transcend aXeRAM 2x1GB 800+ CL4-4-4-12 są na micronach ??

 

NIE

 

Transcend aXeRAM sa doslownie robione na wszystkim (Elpida, ProMOS, Powerchip, Micron, etc)

 

Na micronach sa tylko te pamiatki ktore za kodem kreskowym posiadaja oznazenie literowe N

Edytowane przez lukasp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie w tym temacie więc je zadaję, czy wszystkie Transcend aXeRAM 2x1GB 800+ CL4-4-4-12 są na micronach ??

Jak nie szukałeś to nie znalazłeś - druga strona tego tematu <_<

...

Micron ('N' behind barcode)

ProMOS ('M' behind barcode)

Nanya ('Y' behind barcode)

Powerchip ('P' behind barcode)

Elpida ('E' behind barcode)

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poszukać to "naume" :?: Ja i cinajmniej jeszcze jeden user podawał wyniki na 2.1V

Podsumowując przy napięciu 2.1V pamięci osiagają CL4 470MHz i CL5 520MHz

...

Mi na 2.1V (miernik 2.08 też) też robi CL4 470mhz, ale CL to już leci 540mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poszukać to "naume" :?: Ja i cinajmniej jeszcze jeden user podawał wyniki na 2.1V

taa tylko wszystko jakies padaczne suby i pl :) przeglądne jeszcze raz temat dla pewności :wink:

 

czyli nie rwelka u mnie A-Datki idą na 1000 cl5 przy 2.1v chyba niema sensu zmieniać ( mam prio 1200mhz cl5 na niskim v)

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa tylko wszystko jakies padaczne suby i pl :) przeglądne jeszcze raz temat dla pewności :wink:

 

czyli nie rwelka u mnie A-Datki idą na 1000 cl5 przy 2.1v chyba niema sensu zmieniać ( mam prio 1200mhz cl5 na niskim v)

według mnie taka zamiana nie ma to zadnego sensu,szkoda czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście uważam, że sa to doskonałe pamięci dla mas. Tanie, z potencjałem mimo, że produkowane na kościach które nie przeszły walidacji do wyższych modeli, da się wybrać coś ciekawego. Oto przykład, napięcie z bios: 2,35V

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena pamięci w zaledwie miesiąc wzrosła o 100zł, aktualnie 270zł (allegro). Prześledziłem cały temat i widze, ze bez rewelacji, chociaz zdania dosyc podzielone.

 

Czy przy aktualnej cenie te pamieci to dobry wybór? Czy moge nabyc coś lepszego za podobną cenę (mam na mysli potencjał do oc ofc ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena pamięci w zaledwie miesiąc wzrosła o 100zł, aktualnie 270zł (allegro). Prześledziłem cały temat i widze, ze bez rewelacji, chociaz zdania dosyc podzielone.

 

Czy przy aktualnej cenie te pamieci to dobry wybór? Czy moge nabyc coś lepszego za podobną cenę (mam na mysli potencjał do oc ofc ;)).

Aktualna cena faktycznie nie powala, ale założę się, że niedługo spadnie.

Mały updade: 611 MHz CL 5-5-5-5-35 @ 2,35V

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli kingstony hyperx 1066 są robione na d9 to transcend powoli traci sens, jużnie wspomnę żę goody 900 kupić mozna w okolicy 200zł, niewiele drozrej akieś cruciale 800 na allegro

1) Kingstony to już nie D9

2) Goodramów 900 jest deficyt i trudno je kupić za 200 zł (choć w cennikach są to ich po prostu nie ma - wilk nie nadąża z produkcją)

3) Cruciale padają

 

Choć z drugiej strony aXy to nic specjalnego jeśli chodzi o OC...

 

@toman

 

Oj pamięci raczej nie będą spadać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Kingstony to już nie D9

2) Goodramów 900 jest deficyt i trudno je kupić za 200 zł (choć w cennikach są to ich po prostu nie ma - wilk nie nadąża z produkcją)

3) Cruciale padają

 

Choć z drugiej strony aXy to nic specjalnego jeśli chodzi o OC...

 

@toman

 

Oj pamięci raczej nie będą spadać...

goodramy 900 tyż- jak to d9 - wiem bo banti właśnie moje byłe d9 będzie rm-ował ;]

 

poza tym grucki są oki - ponad 650 cl4 ostre alphy u gemma na padającym kicie tracerów 1066 robi wrażenie - fakt,że na asusie ale zawsze B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj pamięci raczej nie będą spadać...

jak tak przegladam sklepy to cena pamieci po ostatnim lekkim wzroscie nadal spada.Transcend Axeram Overclocking raczej tez pojdą w dół z ceną,nie wiem dlaczego one takie drogie,wszytko idzie w dól a te Transcend Axeram stoją w miejscu z ceną :) Transcend aXeRAM 2x1024MB Overclocking 1066+Mhz DDR2 sa po 283zł czyli sa jedynie 22zł drozsze od 800Mhz. :) Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dół? Wszystko systematycznie idzie co tydzień 1 - 2% w góre :)

dobra ale np 1GB 667Mhz DRR2 kingston .Wczoraj w apollo po 62zł dzisiaj 60zł.Ja bym sie na lekkie podwyzki nie obraził bo musze spylic ramce ale jest jak jest :) Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aXeRAM 800Mhz znowu się pojawiły w cenie 50$ za oceanem,więc i uwas będą niedługo dostęone znów w niskiej cenie.Ja domówiłem następne 2x1GB mam nadzieje że będą taksamo chodziły jak poprzednie 1200Mhz CL5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać słuch o tych pamięciach na forum zaginął. To dobrze znaczy się że nikomu D9 w nich nie padły :wink: . ^^ThumbUp odemnie.

Moje 4Gb laza od dluzszego czasu bez zadnych problemow. W zaleznosci od piotrzeb i ustawien prockla mam 960-1000MHz na 2,1-2,2V z lekkim nawiewem 120mm na nb i memki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzućcie jakieś screeny z memseta dla ustawień 5-5-5 ew jakiś koment co lubi co nie lubi na 500-600mhz,,, zachciało mi się potestować cl5.. :]

Wrócę z pracy to się pochwalę.

Generalnie mój komplecik robi 600Mhz 5-5-5-X przy 2.45v

Na co dzień 560Mhz 5-5-5-5 przy 2.3v

 

UPDATE:

Obrazek z codziennymi ustawieniami. Napięcie z Biosu 2.3v KLIK

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...