Skocz do zawartości
durczyn

Nokia E51 - Mała Opinia, Recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

mam zamiar kupić ten telefonik. interesuje mnie wifi. można normalnie netować przy odpalonym wifi? jak wygląda strona www na tym tel? przy takiej rozdzielczości nie powinno być źle. gg, skype przez wifi na jakiej zasadzie działa?

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No strony www moższe oglądać bezprobemu po wifi, z racji tego że ten ekranik do zaduzych nie należy to zawiele na tym ekranie nie zmieścisz bo będzie niezbyt czytelne.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko znaleźć coś z VGA w cenie e51, praktycznie zostaje tylko universal WM tyle że to kobyła straszna ido dzwonienia się nie nadaje zbytnio. Za większą kase można szukać już np etenów z VGA tyle tylko że taki np x500+ z vga na 2,8" to już przesada bo i tak strony trzeba skalowac pod vga bo nic nie widać a w dodatku jeszcze wolne. Fajna wydaje się też toshiba g900 tyle że to też grubo ponad 1000zł. No a z symbianowych wygodnych przeglądarek neta to e90 tyle że to już ze 3 razy taka cena jak e51, ale neta za to przegląda się mega wygonie jak na telefon.

 

Jak szukasz czegoś do okazjonalnego przeglądania neta czy sprawdzenia czegoś na szybko albo poczty to qvga w e61 spokojnie wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma opcje czytania sms, tylko sposób w jaki to robi pozostawia wiele do zyczenia; jednym słowem ŻAL.. Pojedyncze słówka da sie jeszcze zczaić, ale zdania to tragedia. U mnie mimo polskiego OS opcja ta dostepna jest tylko dla jezyka angielskiego- i to pewnie dla tego ;)

Czyta jak Microsoft Sam ;)

Edytowane przez Sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma opcje czytania sms, tylko sposób w jaki to robi pozostawia wiele do zyczenia; jednym słowem ŻAL.. Pojedyncze słówka da sie jeszcze zczaić, ale zdania to tragedia. U mnie mimo polskiego OS opcja ta dostepna jest tylko dla jezyka angielskiego- i to pewnie dla tego ;)

Czyta jak Microsoft Sam ;)

mozna sciagnac za darmo ze strony nokii, polski pakiet jezykowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dzisiaj mam nokię e51.

denerwuje mnie: ciągły wygaszacz ekranu, telefon jest z ery, ciągle włącza mi się niebieska era,coprawda jest to krótkotrwałe, mignie i włącza się zegarek lub coś innego, ale wkurza!!!!!!! wie ktoś jak tego się pozbyć? są jakieś opcje których nie znalazłem?

wkurza mnie: nie mogę tapety ustawić na caly ekran. na górze ejst pasek gdzie ejst godzina, na dole mały pasek zopcjami narożnymi guzików.

 

wifi śmiga genialnie. jest jakiś programik gadu gadu co będzie śmigać przez wifi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie długi czas zwłoki dla wygaszacza, a na pewno żeby był dłuższy niż czas podświetlenia. Wtedy logo Ery też się pojawia na chwilę, ale już bez podświetlonego ekranu i prawie tego nie widać.

W kwestii tapety na cały ekran, to tutaj jest jakieś rozwiązanie. Poczytaj sobie, ja nie sprawdzałem, bo mi się nie chce bawić, poza tym znalazłem fajny temat.

Do Palringo możesz dodać protokół gg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym wygaszaczem masz rację, tylko wkurzające jest to trochę. era takie wałki robi :/ wrrrrr

z tapetą później spróbuję

gg ściągnąłem jagadu,jakoś działa.

menu dla mnie jest tak jakoś......dużo tego, ciężko się połapać.

tak po za tym wszystko śmiga aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tej nokii jest mozliwosc ustawienia aparatu tak aby podglad byl na pelnym ekranie i zeby zdiecia robic bocznym przyciskiem (tak jak np. w se k750i)? Ewentualnie jakis dodatkowy program? Wkurza mnie, ze podglad jest na takiej malej czesci ekranu ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tego tak nie ustawisz, jedyna nadzieja jak już to jakbyś znalazł jakiś program (osobiście takiego nie spotakałem, także nie wiem czy wogóle taki istnieje)

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównałem szybkośc e65 z e51.

e65 ma 220MHz 64ram

e51 ma 369MHz 96ram

różnica jest kolosalna! przy e65 chwytały mnie nerwy, wspomnę tylko że telefonik jest jeszcze pachnący nowością, niezasyfiony. mówię NIE dla telefonów z procem w granicach 200MHz ;)

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, predkosci sie zgadzaja, tylko ze e65 ma dual cpu, czyli dwa "rdzenie".

A e51 single cpu.

 

Dual CPU - dwie jednostki obliczeniowe (koprocesor np.) w sumie daje większą wydajność multimedialną.

Single CPU - jedna jednosta przeliczająca wszystko.

 

Ale:

The "dual-CPU" in the case of N71 means that there's one application processor engine running Symbian/S60 and another one, the baseband processor engine (cellular modem) running the cellular software. In addition there might be various DSPs (Digital Signal Processors). It is not "dual-CPU" like in the case of, e.g., Intel's dual-core CPU for PCs.

Edytowane przez kardas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intel dopiero planuje wprowadzenie 2 jaj do telefonów.

 

przy przyciskach od głośności między srebrem przy ekranie macie minimalną szparkę taką na 1mm? ja taka posiadam i nie wiem czy nie zanieść tel na gwarę żeby spasowali lepiej.

ostatnio też przylukałem że zakurzyło mi się też od aparatu pod szybką :( też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Planuję sobie sprawić ten model.

I w związku z wi-fi i np. GG czy skype`em nasuwa mi się pytanie.

Czy istnieje jakaś klawka na BT, z którą komunikował się ten aparat?

Pozdrawiam.

Oczywiście. np ta KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...