Skocz do zawartości
durczyn

Nokia E51 - Mała Opinia, Recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli chodzi o certyfikaty to nie szalejmy.

Sa stronki z darmowymi Themami ale niestety niektore posiadaja certyfikaty ktore wygasly

 

Krok nr.1 to wladowac sie w menadzer aplikacji i zgodzic sie na instalowanie wszystkiego i wylaczyc sprawdzanie certyfikato

Krok nr.2 to cofnac date w telefonie

 

 

PS

Tez tak macie ze jak wchodzicie do menu to telefon przez kilka sekund "mysli"?? Nie jest to zawsze ale jak sie dluzej nie uzywa fona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krok nr.1 to wladowac sie w menadzer aplikacji i zgodzic sie na instalowanie wszystkiego i wylaczyc sprawdzanie certyfikato

Krok nr.2 to cofnac date w telefonie

Sęk w tym że to prawie zawsze NIC nie daje.

 

Z certami przegięli i tyle. Nic to w niczym nie pomaga a tylko przeszkadza. Tym bardziej wpienia że jako właściciel fona nie mam gdzie sobie bezpiecznie wyrobić certu pod mój IMEI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie nie mialem problemow z dobiciem sie do zadnej sieci

Ladnie podaje sie haselko i smiga az milo

Troszkę mi nie w tą stronę. Bardziej chodzi mi o sieci zabezpieczone uwierzytelnianiem 802.1x na podstawie certyfikatu użytkownika z ISA i szyfrowanie połączenia wpa ;) Może ktoś w firmie u siebie ma taką sieć zrobiona i się łączy? Edytowane przez kaluzaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W załączniku plik e51hack.zip wraz z opisem co należy zrobić ,by pozbyć się problemów z wygasłymi certyfikatami.

Plik nie zawiera niczego chronionego prawami autorskimi, wszystko robimy na własną odpowiedzialność.

Hack sprawdziłem na mojej Nokii i działa bezproblemowo.Jeśli dysponujemy starszą wersją softu tzn. 100.xx.xx ,sugeruję poszukanie innego sposobu,gdyż ten

opracowany jest z myślą o najnowszym sofcie.

Jest to najprostszy i najefektywniejszy sposób na pozbycie się ograniczeń, jaki udało mi się znaleźć w necie.Napisałem tylko opis -możliwie najkrótszy(plik czytaj.txt)

 

Proponuję wcześniej zaznajomić się z obsługą menadżera plików(użyłem X-plore),szczególnie operacje kopiuj->wklej by potem nie panikować.

 

Najbardziej zabawne jest to, że w tej chwili Windows Mobile jest systemem najbardziej "otwartym" ,pozwalającym na instalacje czegokolwiek bez zbędnych pytań,a użytkownicy Symbiana muszą przywracać mu funkcjonalność, by zainstalować chociażby tapetke/temat czy darmowy słownik.

pozdrawiam

e51hack.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zabawne jest to, że w tej chwili Windows Mobile jest systemem najbardziej "otwartym"

Zabawniejsze jest to ze, aby odblokowac mozliwosc uruchamiania programów w WM trzeba pobawic się ..... rejestrem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu dostałem w uzytkowanie e51 i mam porównaie z moją n73me, ogólnie spoko telefonik, soft chodzi troche szybciej niz na n73, do tego hsdpa i wlan których w n73 brakuje, jest jednak kilka szczegółów które powodują, że nie przypadł mi do gustu:

- za mały wyswietlacz :(

- ergonomia klawiszy funcyjnych "tych niebieskich"

- aparat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kilku dniach uzytkowania najwiekszy bol to bateria:/ w czwartek rano o godz 6 wlaczylem tel po 12h ladowaniu (wiem ze nie wymaga formatowania, ale mimo wszystko to robie..) i dzis ok 13 padl.. co daje "marne" 55h.. przy srednio hardkorowym uzytkowaniu, kilka krotkich telefonow, troche instalowania, grania, sluchania muzyki na glosniku. komus tutaj przy wiekszym "obciazeniu" wytrzymal dluzej, cos ok 2,5 dnia, a i 4 dni podobno do osiagniecia przy normalnym korzystaniu. wszystko co wyczytalem nt odciazenia baterii, a wiec siec tylko gsm, skanowanie wlan wylaczone mam poustawiane, czujnik dziala, z wygaszacza nie korzystam. wtf? <_<

 

edit:

i jeszcze klawisze funkcyjne niebieskie i odpowiedzialne za mejla, kontakty itd. pomimo nieduzych palcow czasem trafie tam, gdzie nie trzeba. ale to akurat moze kwestia przyzwyczajenia..

Edytowane przez Mumin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja po prawie 2 miesiącach używania mogę powiedzieć, że faktycznie bateria wytrzymuje u mnie 3-4 dni. Jeżeli dużo słucham MP3 to spada nawet do 2 dni. Nie jest to może zachwycający rezultat, ale nie ma się co dziwić. Telefon jest płaski, poręczny. Coś za coś. Małe gabaryty zostały uzyskane kosztem mniejszej baterii.

Jak dla mnie powyższe rezultaty są akceptowalne. Nie mam problemu z dostępem do gniazdka. Mogę ją podpinać choćby codziennie. Byle bym mógł spokojnie pełną dobę z niego korzystać. Także to kwestia tego jak kto używa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak gadamy o telefonach ktore bardzo przydaja sie w necie to moim zdaniem najlepszym pratycznie wyborem bedzie ale tu zaznaczam i nie przeszkadza nikomu wielkosc fon to polece nokie E90 sam posiadam i musze powiedziec rewelka obecnie tego fona nie zamienie na zden inny htc touch diamond jest fajny ma windowsa mobile ale ma malutki ekran na e90 strony sa w panoramie otwieraja sie wrecz pelne do tego dochodza darmowe rozmowy poprzez voipa i wiele wiele innych zalet , ale to dziekie wlsnie symbainowi jesli chodzi o telefony to sam przechodzilem poczawszy od noki E60 , E61, E61I, i konczac na E90 poki co nie widze dla siebie lepszego fona w tek chwili z takim wyswietlaczem i z takimi mozliwosciami moze touch diamond bylby dla mnie rewelka gdyby mial ekran w proporcji co wlasnie e90 jesli chodzi o telefon do netu wod exel itp rewelka i tyle nie wspominajac o multimediach jak filmy np :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mumin

co do trzymania baterii może zainstalowałeś jakiś soft który chodzi w pamięci i obciąża tel ?

 

Mi najszybciej udało się nokię wyładować w jakąś dobę, ale to było zaraz po zakupie.

Obecnie trzyma mi około 4-5 dni w zależności od użytkowania. Przy bardzo intensywnym korzystaniu z telefonu trzyma około 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe banalne pytanie

 

Czy można w E51 ustawić tapetę tak, żeby była na calutkim ekranie ? Chodzi mi o to, żeby nie była ucięta z góry i z dołu, tak jak tutaj

Tak ale potrzeba dodatkowy programik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przy okazji zapytam jaka jego nazwa ? :)

Tak czułem, że będzie potrzeba do tego czegoś...

 

I jeszcze jedno odnośnie pisania smsów w T9. Jeśli chcę napisać np "światło" o wprowadze do słownika nowy wyraz "swiatlo" to przy nastepnym wpisywaniu otrzymam moje słowo czy to z polskimi ?

Nie wiem jak to na symbianie jest więc wole zapytać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRANDMASTER a jak Ty to robisz, bo podejrzewam, że standardowo tak nie jest ? ;) w końcu ktoś chce polskie ogonki to one lecą, przy czym skraca sie oczywiście ilość znaków

 

A takie programy jak GG na symbiana po WiFi chodzą ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRANDMASTER a jak Ty to robisz, bo podejrzewam, że standardowo tak nie jest ? ;) w końcu ktoś chce polskie ogonki to one lecą, przy czym skraca sie oczywiście ilość znaków

 

A takie programy jak GG na symbiana po WiFi chodzą ? ;)

nie wiem jak to się dzieje ale wysyłam smsa normalnie z polskimi znakami i dochodzi (też na nokię) bez polskich znaków. kasa jest ściągana za jednego smsa i nie skraca się nic podczas pisania, czyli mam 160 znaków standardowo. kiedyś też mnie to gnębiło ale ktoś tutaj mi wytłumaczył, sprawdziłem i faktycznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to jakoś jest zdefiniowane tak jak napisał kolega pode mną ;) no to ciekawe, bardzo ułatwia życie, pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Dzięki wielkie :)

I jeszcze powtórze to moje pytanie dot. GG przez WiFi - jest do tego jakaś przejrzysta aplikacja i działa to ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja tez kupilem :P 2 miesieczny za 470 zl :) bardzo malo i folia na wyswietlaczu i zero rysek :) nie wiem gdzie gosc go trzymal :)

 

Mam pytanie: Mam neostrade i chcialbym jakos miec neta w komie :) czy moge swojego acces pointa ustawic jako stacje nadawcza i bedzie mi net smigal ? jezeli tak to prosze o instrukcje bo ja nigdy sie w to nie bawilem AP zawsze dzialal jako odbiorca syg :) i jak w ogole to skonfigurowac :) z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie trochę z innej beczki. W czym nosicie telefon, czy pokrowiec a'la skarpeta (LINKl) ochroni go przed zarysowaniami, brudem itd? Czy bardzo się rysuje? Czy to prawda, że środkowy, srebrny, przycisk się bardzo szybko niszczy (wyciera i jest taki miedziany)?

Edytowane przez danrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE. Wyglada tak jak w dniu zakupu. Nic nie odpryskuje, ani sie nie rysuje

Ale u mnie moj 2,5 letni samsung D600E wyglada niewiele gorzej niz w czasie zakupu. Dbam raczej o telefony

 

Ten pokrowczyk co pokazalem to taki zamszyk a w srodku mieki material, moge go polecic ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...