Skocz do zawartości
q_B_a

Linksys Rt31p2 Problem Z Komunikatorami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam router z bramką VOIP Linksys RT31P2, do niego podpięty Linksys WAG200G. Necik leci z WAG200G do RT31P2 i na tym urządzeniu jest udostępniany na hosty. Necik chodzi, sciąganie i wysyłanie w normie, jednak problem występuje z komunikatorami : Tlen, Gadu-Gadu, Skype. Co jakis czas rozłączają, regularnie. W tle cały czas leci ping na wp i onet, co świadczy że połączenie ze światem jest cały czas. Jeśli podłącze hosta bezpośrednio do routera ADSL i host ma ip z sieci 192.168.0.0 to problem z komunikatorami znika.

 

Wspomne że sieć mam skonfigurowaną:

 

WAG200G(192.168.0.1)->RT31P2(port Internet, IP 192.168.0.2) a dla routera IP 192.168.1.1 i wszystkie hosty są z sieci 192.168.1.0

 

Zależy mi na takim a nie innym połączeniu, dlatego że gdy ściagam czy wysyłam i ktoś chce skorzystać z VOIP to RT31P2 automatycznie przydziela pasmo 512kbit na rozmowy, bo cały ruch netu idzie własnie przez router RT31P2.

 

Wczoraj wrzuciłem najnowszy firmware 1.30.07, ale to nic nie zmieniło :(

 

Czy ktoś spotkał się z takim dziwnym problem z rozłączaniem komunikatorów ? Nie ukrywam że jest to dla mnie duży problem.

 

Proszę o pomoc.

 

pozdrawiam q_B_a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...