Skocz do zawartości
Przemo_I

Która Firma Produkuje Najlepsze Notebooki?

Która firma produkuje najlepsze notebooki?  

120 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Fima produkująca najlepiej pod względem wytrzymałości, jakości wykonania, odpowiedniego doboru podzespołów.

    • Acer
      4
    • Asus
      25
    • Dell
      26
    • Fujitsu-Siemens
      6
    • HP
      19
    • IBM, Lenovo
      18
    • Sony
      4
    • Toshiba
      18
    • LG
      0
    • Aristo
      0
    • Benq
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jaką firmę produkującą notebooki byście polecali ?

 

Nie chodzi mi o cenę ich wyrobów tylko o wytrzymałość, jakość wykonania, odpowiedni dobór podzespołów.

 

Pozdrawiam.

Mój mały ranking...

1. IBM/Lenovo

2. HP/Compaq

3. ASUS

4. DELL

5. Toshiba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Alienware ? ;-)

 

@ SpiderMAN

IBM/Lenovo to tylko pod warunkiem, że jedynym kryterium jest: z jak wysoka może spaść i się nic nie stanie!

HP to chyba za te wypasione Pavulony?

A Asus? Sam nie wiem....

 

P.S. I przy okazji... Jak pozbyć się tego "Ostrzeżenie" ??

Edytowane przez Szczepano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Sony

2) Fujitsu Siemens

 

 

W porownaniu z Acerami z ktorymi mialem rowniez stycznosc to Sony Vaio VGN FE41M jest poprostu idealny. jest to moja opinia, nie grywam, jedynie laptop wykorzystuje do filmow, internetu, komunikacji na skype i innych mniej lub bardziej zaawansowanych aplikacji biurowych i Sony spelnil w 100% moje wymagania. Jedyny minus to da Vista... nie ma sterownikow dla tego modelu pod win XP...

 

No jeszcze zapomnialbym o DELLu... Nowe modele maja jak dla mnie super obudowy hehe.. takie milutkie w dotyku :P

Edytowane przez Jackieee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ranking firm którym ufam najbardziej:

1) IBM Thinkpady

 

2) ASUS

3) Dell

4) HP

szary koniec) Sony (nigdy więcej nie kupie czegokolwiek od nich)

 

Pozatym jak już pisał maSTHa212 ciężko ocenić producenta na podstawie całej produkcji, tanie acery są dość podle wykonane gdy wyższym modelom nie można wiele zarzucić, Asus tak samo seria w3 jest dla mnie kapitalnie wykonana, gdy te modele z nższej pólki są wyraźnie gorzej zrobione, IBM no wybacz ale stawiać na jednej połce Thinkpady a lenovo n100 to grzech :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ranking firm którym ufam najbardziej:

1) IBM Thinkpady

 

no ja tam może sie nie znam ale IBM już od ponad 2 lat nie robi laptopów jedynie wypożycza nazwe firmie Lenowo a ostatnio to i już lenowo sie odcina od tej nazwy IBM

 

[guote]

2) ASUS

3) Dell

4) HP

szary koniec) Sony (nigdy więcej nie kupie czegokolwiek od nich)

 

1. HP za suport i gwarancje w nowych produktach

2. Toshiba

3. reszta

 

ja też od sony nic nie kupie już :D

 

Pozatym jak już pisał maSTHa212 ciężko ocenić producenta na podstawie całej produkcji, tanie acery są dość podle wykonane gdy wyższym modelom nie można wiele zarzucić, Asus tak samo seria w3 jest dla mnie kapitalnie wykonana, gdy te modele z nższej pólki są wyraźnie gorzej zrobione, IBM no wybacz ale stawiać na jednej połce Thinkpady a lenovo n100 to grzech :lol:

 

no jak pisałem wcześniej IBM nie robi laptopów wszystkie sa Lenowo :)

Edytowane przez zvierzak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zart? :blink:

Zdecydowanie, z ta cena tez pojechal po bandzie. Toska, ktora mam od ok. 8 miesiecy wyglada na duzo bardziej zniszczona niz np chili, a materialami nie ma sie co rownac z np dell'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny watek religijny - użytkownicy wierzą iż laptopy wskazanej firmy x są najporządniejsze ;)

Takie pytanie nie ma sensu z prostej przyczyny: za duzy jest rozrzut w obrebie jednej marki zeby wskazac, czy jest zla czy dobra. Nawet taki Acer, na ktorego wszyscy psiocza, ma linie Ferrari, ktora jakosc zbudowania i materialy ma wzorcowe. To samo z Dellem, Lenovo czy czymkolwiek innym: wszystkie praktycznie firmy maja hi-endowe modele i te z niskiej polki i ewentualne porownania mozna by robic przy zalozeniu dodatkowych wytycznych takich jak wlasnie cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tam może sie nie znam ale IBM już od ponad 2 lat nie robi laptopów jedynie wypożycza nazwe firmie Lenowo a ostatnio to i już lenowo sie odcina od tej nazwy IBM

no jak pisałem wcześniej IBM nie robi laptopów wszystkie sa Lenowo :)

Owszem IBM wypożyczył nazwę ale nie "Lenowo" tylko lenovo :rolleyes: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja starałem sie właśnie wyciągnąć pewną średnią,, to co na + jest zawsze powyżej średniej,, to co na minus poniżej ;] nie piszę na podstawie jednej sztuki czy tylko serii budżetowych,, dodatkowo mając na uwadze że czasem lap potrafi się zepsuć,, toshiby i lenovo walą się wszystkie,, niektóre po kilka razy :lol:

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja starałem sie właśnie wyciągnąć pewną średnią,, to co na + jest zawsze powyżej średniej,, to co na minus poniżej ;] nie piszę na podstawie jednej sztuki czy tylko serii budżetowych,, dodatkowo mając na uwadze że czasem lap potrafi się zepsuć,, toshiby i lenovo walą się wszystkie,, niektóre po kilka razy :lol:

Mojej Tośce stukneło właśnie 14 misiecy i nic nie "walneło". Mało tego, ide z Tobą o zakład, że pociągnie tak jeszcze conajmniej 2 lata!!

 

Jak ktoś ma cos to Tośki to niech se obada jakąś Tecre!!!

 

Aha i żeby nie było, że nie jestem obiektywny... głosowałem na Dell'a właśnie za "średnią"!!

Edytowane przez Szczepano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam hp/compaq nx 6110 3 rok dołożyłem pamięci wymieniłem nagrywarkę na zwykle dvd komp nadal działa a zdarza sie ze z nim śpię i nie raz mi spadł z łózka w styczniu wymieniam i na pewno będzie to jakiś model hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem z kilkoma lapkami.

Najwytrzymalsze robi toshiba.

Ibm ostro katowany po 2 latach zaczął się sypać.

Dodam, że moja pierwsza toshiba niedawno obchodziła 10 urodziny i działa cały czas bez najmniejszego zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zależy od serii i od "przedziału cenowego" ale wg mmnie można napisać iż z tych lepszych to:

 

-Toshiba

-IBM

-HP

-Dell

-Fujitsu-Siemens

-Asus

 

LG & Benq są stosunkowo niedługo na runku i ciężko coś o nich napisać...

 

Aristo i Acer raczej bym zaliczył do słabszych; choć wspomniana seria Ferrari od Acera jest podobno jak najbardziej OKi

 

Zdecydowanie słabe to Medion itp.

 

Mam już ponad 8 letniego Siemensa i z tego co mogę napisać to jest przede wszystkim niezawodny, pracuje prawie codziennie i jeszcze totalną "kupą złomu" przynajmniej dla mnie jeszcze nie jest... :P

 

Fotki "dziadka":

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Obudowa trochę straciła koloru, a klawiatura jak widać trzyma się jeszcze całkiem OKi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe moja tośka jest dobrze wykonana :)

 

Jak zauważył chyba jeden z naszych modów działu akieta mija się z celem; każdy robi laptopy na rynek LC (low cos) i topowe flagowe modele; nie możemy również porównywać modeli z przed 5 lat do obecnych (na + dla tych starszych zazwyczaj)

 

a tak apropos to większość głosujących i 'ekspertów' (bez żadnych urazów i osobistych wycieczek to piszę) miała w garści 1-4 laptopy najczęściej podobnej klasy i podobnego okresu - gdzie tu obiektywizm?

 

ja się wstrzymam od głosu - nie ma czegoś takiego jak najlepszy laptop bo nie ma sprzętu uniwersalnego - każdemu wg. potrzeb

 

ps: panasonic toughbook to jest lap :D hehe

Edytowane przez roodin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...