Skocz do zawartości
noose

Kurs Cisco CCNA.... Kto sie uczy?

Ukonczyles CCNA?  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ukonczyles CCNA?

    • tak
      10
    • ucze sie
      33
    • nie chce mi sie
      10
    • nie wiem co to jest cisco/ccna
      7


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Teraz mnie tak natchnelo i chciabym sie spytac, kto ukonczyl, kto sie uczy w tym kursie Cisco CCNA. Jakie macie opinie co do kursu ? Ja zaczalem 1-szy semestr w zeszlym tyg :P

Czekam na komentarze co do kursu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem robic ale w ZG kurs kosztuje 1200 pln za 1 semestr x4 + 50$ za egzamin to wyjdzie 5000 pln.. NA tyle mnie nie stać :( A firma nie chce mi zasponsorować :(

Koles co prawda robi teraz na instruktora CISCO kurs i prowadzi tez juz kurs za 800 pln...

 

No cóż.. prawda jest taka ze taki papierek jest uznawany w całej europie i jest bardziej powazany niz papier z NOVELA ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda... ja jako uczen sobie robie kurs za 500zl (semestr) x4 + egzamin, wiec nie jest zle.... :) ale jak na razie to sa nudy... zreszta... nadal czekam na Wasze odpisy :)prawda... ja jako uczen sobie robie kurs za 500zl (semestr) x4 + egzamin, wiec nie jest zle.... :) ale jak na razie to sa nudy... zreszta... nadal czekam na Wasze odpisy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taki cash jak ty płacisz z miła checią bym zrobił..

Nie wiem czy dali wam ksiązkę CISCO pierwszy semetr i dalsze. Tam oraz na stronie CISCO masz rozpiske jak wyglada nauka co w danym semestrze jest..

Pierwsz semetr to czysta teoria.. Potem masz troszke praktyki i egzamin... Jakiś koles z Allegro co sprzedawał ebooki i ksiązki zeskanowane oferował mi kiedys wszystkie pytania CISCO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otóż tak:

- nie ma rzeczy na tym kursie, której sam nie mógłbyś sie nauczyć

- nie nauczą cie najwarzniejszego: LOGIKI i doświadczenia

- według mnie można sie samemu nauczyć i pójść na egzamin

- NIE ZASTĄPI TO TEŻ KILKU LAT PRAKTYKI

 

ogólnie jak już pisałem to jest lipa, dobre dla 12 letnich gnojków, którzy nie umieją włączyć komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe :) ksiazeczke dostalismy na dwa semstry (64zl).... prawda, na razie same nudy, ale z tego co gadalismy z instruktorem to sie pozniej rozkreci.

andriu: z Toba sie zgadzam, ale ten papierek jest uznawany nie tylko w europie, ale tez na calym swiecie.... tylko dlatego to robie ;)) jak wiadomo... papier ma wladze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe :) ksiazeczke dostalismy na dwa semstry (64zl).... prawda, na razie same nudy, ale z tego co gadalismy z instruktorem to sie pozniej rozkreci.

andriu: z Toba sie zgadzam, ale ten papierek jest uznawany nie tylko w europie, ale tez na calym swiecie.... tylko dlatego to robie ;)) jak wiadomo... papier ma wladze

i wiedza!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie... ucze sie bo chce miec ten papierek. wiedze juz jakas tam mam, a to co mi brakuje moge sie dowiedziec we wlasnym zakresie. i-net to dobra rzecz.... :) :) mowie gdyby nie papierek to bym nie wydawal kasy na cisco, a zamiast tego bym se zarobil na novella, bo tego faq nie moge znalezc... w2k opanowalem w jakims tam zakresie, linux = ucze sie, tylko ten novell.... system mam, ale faq dla newbabie czy cos :( jak ktos ma adres to zarzuccie... :) z gory thx :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otóż tak: 

- nie ma rzeczy na tym kursie, której sam nie mógłbyś sie nauczyć

- nie nauczą cie najwarzniejszego: LOGIKI i doświadczenia

- według mnie można sie samemu nauczyć i pójść na egzamin

- NIE ZASTĄPI TO TEŻ KILKU LAT PRAKTYKI

 

ogólnie jak już pisałem to jest lipa, dobre dla 12 letnich gnojków, którzy nie umieją włączyć komputera

ta lipa dla 12 letnich gnojkow jest bardzo skuteczna karta przetargowa jesli chodzi o prace, a poza tym chetnie poslucham gdzie mozna sobie zalatwic KILKA LAT PRAKTYKI na sprzecie cisco (bez papierka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiedza przede wszystkim, 

i możesz mi uwierzyć, jest cała masa innych papierów, które są o niebo lepsze od jakiegoś tam  Cisco

a poza tym widze ze nie masz pojecia o tym czym jest cisco i o rynku pracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym zauwazyc, ze Twoj posty nic nie wnosza ostatnio (tak jak przegladalem 1-sza strone) gosciu, skoro nie masz nic do napisania oprocz 'zamykam', 'bylo pisane x razy' albo 'przenosze' to lepiej nic nie pisz. tak samo tutaj. jak sie na czyms nie znasz, to nie dawaj blednych odpowiedzi, bo mylisz ludzi to po A, po B jestes moderatorem to powinienes wiedziec, ze sposob na doksztalcenie to wrzucenie posta z pytaniem....

 

jedno nad czym sie zastanawiam to czy wywalisz ten post... i nie mow ze jest nie na temat, bo tematem jego jest 'taki maly offtopic.... '

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie byłoby to takie złe gdyby tyle nie kosztowało :( skonczyłem właśnie 3 semestr i nie powiem.... nudy czasami były ale ogólnie to nas instruktorzy przycisnęli na praktycznym egzaminie końcowym. największym plusem jest możliwość pracy na sprzęcie CISCO. właśnie dla tej możliwości tam poszedłem bo materiał teoretyczny zawarty w książkach to bym z palcem ... przerobił. gdyby tak z 300 pln mniej za semestr.... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sie zastanawialem nad tym.

warto zrobic tego typu kurs, miec papier i wiedze.

 

do Andriu

ciesze sie ze Ty masz taka wiedze, umiejetnosci i doswiadczenie.

gratuluje Ci rowniez znajomosci, bo bez znajomosci i papieru

mozesz miec prace ale na stacji benzynowej. ciekawe ile masz lat...

 

a jakie certyfikaty polecacie jeszcze zrobic? o czym warto pomyslec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiedza przede wszystkim, 

i możesz mi uwierzyć, jest cała masa innych papierów, które są o niebo lepsze od jakiegoś tam  Cisco

a poza tym widze ze nie masz pojecia o tym czym jest cisco i o rynku pracy...

Zgadzam się w 100% z tym co napisałeś w tym i poprzednim poscie..

 

Mniejwięcej "ważność sieciowych papierków " wygląda tak :

1. Cisco

2. Novell

3.. inne..

 

I chyba w Polsce nie mam możliwości zrobić innego kursu z zakresu sieci który byłby uznawany na całym świecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja CISCO bede mial prawie gratis, tylko za egzama zaplace :). A tak na serio to sie juz nie moge doczekac, ale trzeba jeszcze 2,5 roku wytrzymac :(

jak ??, gdzie ??, dlaczego mnie jeszcze tam nie ma ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc u mnie egzamin kosztuje nie 50$, tylko 150 euro (ok 600zł), to jest w Radzionkowie (koło Bytomia). Chodze do technikum Elektronicznego, które obiecuje pod koniec edukacji (4 klasa) darmowy kurs CCNA, tylko za egzama trzeba placic. Jak jesteś teraz w 1 klasie technikum lub liceum to sie przeprowadz i edziesz taki mial :P. A jak ktoś chce więcej szczegółów o tej budzie to zapraszam pod ten adres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dowiedzialem sie na temat Cisco CCNA w Poznaniu.

mam ochote sie zapisac - koszt 800/semestr czyli spox.

tylko rozwazam za i przeciw. powiedzcie co Was zmobilizowalo

aby podjac to szkolenie? pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc u mnie egzamin kosztuje nie 50$, tylko 150 euro (ok 600zł), to jest w Radzionkowie (koło Bytomia). Chodze do technikum Elektronicznego, które obiecuje pod koniec edukacji (4 klasa) darmowy kurs CCNA, tylko za egzama trzeba placic. Jak jesteś teraz w 1 klasie technikum lub liceum to sie przeprowadz i edziesz taki mial :P. A jak ktoś chce więcej szczegółów o tej budzie to zapraszam pod ten adres

buuuu, za pozno, ja juz koncze studiowac... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko rozwazam za i przeciw. powiedzcie co Was zmobilizowalo aby podjac to szkolenie?

mnie np. zmobilizowalo to, ze po kursie bede mial jakas tam wieksza szanse na robote + pracowanie na sprzecie CISCO + tylko po to chodze do 1lo w sopocie :D no dobra.... przyznaje sie.... dziewczyne tez mam w tej szkole :D

a tak na serio.... papier + sprzet w sumie to tyle.... slyszalem duzo dobrego na temat CISCO dlatego sie zapisalem i poszedlem do tej szkoly (uczniowie I LO w Sopocie - 500 zł,

uczniowie innych sopockich szkół srednich - 550 zł,

nauczyciele i studenci - 700 zł,

pozostali - 850 zł)

wiec w zasadzie sie oplacalo :D po za tym.... jak nie lubisz sieci to na to nie idz.... mozesz sobie od razu odpuscic bo stracisz kase (mam takiego goscia, ktoremu starzy kazali isc :| ) nic nie umie i ciezko jest mu wiedze przyswoic bo nie lubi sieci....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam posiadam cert CCNA i powiem szczerze ze on wiele nie daje.. no chyba ze znajdziesz jakas wieksza firme i dzieki temu jest sznsa ze zatrudnia cie do 'ciagania druta' ... bo z takim papierem nikt na 'admina' jakiejs wiekszej sieci nie posadzi.. tutaj to minimum CCNP i praktyka... aczkolwiek zrobienie tego kursu daje komus kto przynajmniej lizna tematyke sieci jakies szersze pojecie (przynajmniej jesli chodzi o ethernet i podstawy WAN'ow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie materialy sa w necie. Wystarczy tylko sie samemu zmobilizowac i mozna zaoszczedzic kupe kasy.

A mógłbyś podrzucić jakiś ciekawy adres z tymi materiałami? Jak pójde na szkolenie to będę orłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Jak ktoś chce sobie ściągnąć materiały CISCO to zapraszam na moją stronę. Wystarczy się zarejestrować i wejść na download --> inne :D są tam materiały spakowane rarem (zajmują jakieś 100mb i to są te materiały z których się uczymy :D (tzn w naszej wersji są poprawione literówki i nic więcej :) )

a więc zapraszam.

 

aha, proszę się nie denerwować jak download będzie cieniutki.... to przez moje łącze (neo+). jak będziecie mieli problem z downloadem to napiszcie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...