Skocz do zawartości
noose

Kurs Cisco CCNA.... Kto sie uczy?

Ukonczyles CCNA?  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ukonczyles CCNA?

    • tak
      10
    • ucze sie
      33
    • nie chce mi sie
      10
    • nie wiem co to jest cisco/ccna
      7


Rekomendowane odpowiedzi

tak to prawda, jednakze jesli pracujesz badz uczysz sie w kierunku zblizonym do tego co sie uczyles to mozesz przedluzyc go, jednakze zaden z prawdzacych kursy nie potrafil nic wiecej powiedziec na ten temat niz takie ogolniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkurzę temat. Zacząłem 2 tygodnie temu w akademii regionalnej przy AGH w Kraku :D , płace ok 800 zeta za semestr :( Kursik jak na razie ok, coś tam powolutku w szafie zaczynamy grzebać. Teściki na razie banalne, ale po nowym roku szykuje się niezły bajzel, jak trzeba będzie zdawać egzaminy w wersji 3.0, która kompletnie rózni się układem od obecnej. Cóż, pożyjemy zobaczymy.

 

Ide poczytać :D

 

PS. noose: raz jeszcze dzięki za materiały (kiedyś dawno je od Ciebe sciągłem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze ja sie wypowiem. Egzamin mam w czwartek. Caly kurs kosztowal mnie ok. 4x400 plus teraz egzamin (z voucherem) 290 (bez vouchera pani chce 900). Do samego egzaminu ucze sie z Test kinga i to polecam, chociaz zobaczymy jak wypadne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od pazdziernika kurs Cisco fundowany przez uczelnie :)

Narazie pierwszy semestr :)

Ale podobno drugi tez ma byc w kolejnym semestrze :)

I wlasnie dostalem materialy z ktorych mam zrobic projekt sieci .

Robil ktos cos takiego ??

bo szukam przykladu na ktorym bede mogl sie oprzec bo prawde mowiac nie wiem jak to ma do konca wygladac :(

z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy robił, to standard w I module. Też za bardzo nie wiedziałem jak to ugryźć, no i wyszło mi w miarę choć bez rewelacji (dostałem 80%). Jak chcesz to mogę Ci podrzucić mój, choć IMO dużo lepiej będzie jak to zrobisz od początku do końca sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szkolenie Cisco mam za Free, tylko rzecz w tym ze za szkole płace 415 miesięcznie (WSIiZ rzeszów), aktulanie koncze semestr 3, a pootem to juz pol roku i po kursie zostaje jedynie exam. Czy podejde raczej napewno. Szkolenie godne polecenia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ma ktoś dostęp do materiałów po polsku ja sie ucze w olsztynie ale tutaj tak babka przynudza ze kazdy na zajeciach sobie gra w soldata albo łązi po allegro a egzami to zadajemy wsólną pomoca czasami sama babka nam podpowiada. A ja bym sie chcciał czegoś nauczyć tylko tych materaiałów po angielsku to prawie nic nie czaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich :( ew ksiazka wydawana przez mikom.... ale nie ma do wersji 3.0 :(

Co do ksiązki Mikomu to nie jest zbyt dobra. Goście, którzy u mnie prowadzą kurs (instruktorzy kursów CCNA i CCNP), kilka lat temu dostali wydanie pierwsze do recenzji. Odesłali książkę z kilkunastoma stronami uwag i poprawek. Żadna nie została uwzględniona, a jako recenzentów Mikom podał jakichś innych ludzi :roll: Wydanie drugie jest niewiele lepsze. Tak czy inaczej ksiązki do 3.0 na razie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie książka Mikomu to nic innego jak nieudolne przetłumaczenie 'na żywca' fragmentów materiałów Cisco. Ja skończyłem 4 semestry i teraz stoję przed pytaniem: czy zdawać certyfikat? Nie wiem czy warto teraz zdawać (4 klasa liceum) czy lepiej poczekać i zdawać w trakcie lub po studiach (egzamin ma 3 lata ważności). Oczywiście trzeba wtedy mieć dostęp do najnowszych materiałów, bo te zmieniają sie kilka razy do roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji:

 

Kto zdał CCNA za pierwszym razem (albo w ogóle zdał). Opowiadajcie swoje doświadczenia po egzaminie(trudność pytan, jak wyglądał egz, jego formuła, czas). Myślę, że wasze wskazówki będą pomocne dla innych pretendentów do tego certyfikatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pierwszy i drugi rok z MIKOMu. Przeczytalem narazie niewiele, takze sie nie znam, wiec sie nie wypowiem na jej temat :]

 

Zapewne za pare lat zdecyduje sie na kurs CCNA.

 

Do tego wystarczy miec 18lat i opanowany angielski w jakims tam stopniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno 18 lat to nie wiem, bo na przykład jak w październiku '03 chciałem iśc na kurs, to sie z gościem z PW dogadałem, i powiedział ze w zasadzie nie widział nic przeciwko i sie zgodzil mnie przyjac, tylko ze mi godziny/dni nie pasowały[wrr]...

 

Aha, 16 lat mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@voytar

Wymogi to umiejętność obsługi komputera i znajomośc języka angielskiego, wystarczająca na czytanie materiałów ze zrozymieniem. Także testy zdaje się zdalnie na serwerach Cisco w języku angielskim. Więc dobra znajomośc wymagana, choć bierna wystarczy (czytanie).

 

@porzeczki_trzy

Jeśli możesz jeszcze zdawać CCNA w wersji 2 to zdawaj jak najszybciej. Wersja 3 ma znacznie inne pytania - duzo bardziej szczegółowe i po prostu trudniejsze. Jak ich nie widziałeś to raczej będziesz miał problem. Za 4-5 lat jak skończysz studia to i tak nie bedziesz nic pamiętać. Lepiej zrób sobie CCNA już teraz i może uda Ci się znaleźć jakąś robotę na półetatu w trakcie studiów.

 

A z książki Mikomu najlepsza jest "sieć typu chmura" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie wiem ze do konca marca mozna chyba zdawać wersję 2.0. Lecz ziarno niepewnośći zasiał we mnie egzamin practical CCNA ktory robilismy na koniec kursu. Otóż były tam pytania wielokrotnego wyboru, mnóstwo obrazków, a do tego rzeczy których nigdy na egzamach nie mieliśmy (np. zrzut ekranu z konsoli routera i dopasować który napis gdzie powinien być w poleceniu). Jeśli ktoś niedawno temu zdawał to prosze o jakieś wskazówki dot. pytań, cała nasza grupa waha się czy zdawać bo przez 4 semestry mieliśmy pytania testowe i tylko 1 porawna odp. (strzały mogły wejść :-] ) . najgorszy jest brak czasu

 

a propo kursu:

-brak ograniczeń wiekowych

-nie wymagana umiejętność programowania, znajomość unixa itp.

-trzeba kumać angielski na poziomie intermediate albo caly czas w slowniku siedzieć (ogolnie materiały napisane są prostym językiem inżynierów )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Felson:

Bylbym wdzieczny jakbyś powiedzial gdzie zdawales i jak ci poszło (za którym razem zdałeś i ile pkt). słyszalem ze trzeba mieć 85% aby zdać, lecz nie widziałem nic na ten temat na oficjalnej str. CISCO. Powiedz jakie byly pytania (jednokrotnego, wielokrotnego wyboru, flashe, obrazki itp...) i ile jest na to czasu. czytalem gdzies na forum ze rozne osrodki egzaminacyjne daja rozne ilosci czasu, np. +30 minut za to ze po angielsku i ktoś ma prawo wolniej robić zadania, korzystać ze słownika.

żyję w stresie, bo jeżeli już wydawać te kilkaset zł to przynajmniej żebym zdał za 1szym razem.

dzieki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...