Skocz do zawartości
Maska19

Bios

Rekomendowane odpowiedzi

NIGDY :arrow: :!: ALE TO NIGDY :!: NIE Z POZIOMU WINDOWSA.

Chyba, że chcesz sobie kupić nową płytę. W shuttlach masz bios w postaci pliku exe jak go odpalisz w windozie to masz zwieszkę (resetujesz), a płyta jaest już martwa...............................sprawdzone na sobie :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe... a ja mam @bios i działa :D Ryzyko raczej w gre nie wchodzi bo mam dual bios.

 

Ale jak ktoś nie ma takich bajeroof to jednak dosa polecam - raz już musiałem płyte do serwisu oddać (nie tą tylko starą SuperGrace na i440bx :P), zeby bios nagrali na kostke, bo flash sie nie udał (pod dosem robiony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe... a ja mam @bios i działa :D Ryzyko raczej w gre nie wchodzi bo mam dual bios.

 

Ale jak ktoś nie ma takich bajeroof to jednak dosa polecam - raz już musiałem płyte do serwisu oddać (nie tą tylko starą SuperGrace na i440bx :P), zeby bios nagrali na kostke, bo flash sie nie udał (pod dosem robiony).

bywa i tak , ale nie polecam flesha z poziomu windy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a winflash to co ?

jesli lubisz ryzyko to ten program jest dla ciebie :lol:

jaki experyment ? 8O

robilem juz kilka razy upgrade na 2 roznych plytach i jak narazie niemialem zadnych problemow :roll: :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy z windy!! Zwiesi Ci się jakiś program - reset i 50zł. za programowanie :|. Jak by nie było DOS jest stabilniejszy niż winda :P.

a jak prad wylacza, zasilacz/grafa/ram padnie ? 8O

nierozumiem czemu mialo by sie cos powiesic w tych 10sek flaszowania :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy z windy!! Zwiesi Ci się jakiś program - reset i 50zł. za programowanie :|. Jak by nie było DOS jest stabilniejszy niż winda :P.

a jak prad wylacza, zasilacz/grafa/ram padnie ? 8O

nierozumiem czemu mialo by sie cos powiesic w tych 10sek flaszowania :?

Jak by nie było w Windowsie szansa na zwis jest większa niż w DOS'ie. Przezorny zawsze ubezpieczony ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm 50zł..?? właśnie koleś walną mi flasza biosika mojej z plyty bxbe6-2 na plycie na via (jakis ecs ) i biosie oryginalnym "phoenix?" szok .

Tylko oryginalna ksc trzeba wyjąć podczas dzialania kompa=>nic trudnego) u mnie działa wszystko oki

panowie troszeczke pary w jajach ...

pozrawiam all.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm 50zł..?? właśnie koleś walną mi flasza biosika mojej z plyty bxbe6-2 na plycie na via (jakis ecs ) i biosie oryginalnym "phoenix?" szok .

Tylko oryginalna ksc trzeba wyjąć podczas dzialania kompa=>nic trudnego) u mnie działa wszystko oki  

panowie troszeczke pary w jajach ...

pozrawiam all.

z reguly musi byc ten sam chipset i bios tego samo producenta;

juz kilka plytek sie uratowalo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reguły sa po to żeby je łamać.

Koleś mi mowił ze czasami płyta krzyczy ze sie sumy nie zgadzaja i pyta sie czy pomimo tego kontynuowac .. no i wtedy tak. U mnie nic nie krzyczała.

jak nie zobaczyłem tego na własne gały- sam myslałem, że jest to niewykonalne ze wzgledu na róznice w czipach płyty.. a jednak

Kontynuujac dalej ..przeciez podstawka "biosa" działa jak zwykła podstawka od programatora tylko rzeba uzyc odpowiedniego programu flaszujacego(od oryginalego producenta=>potem nasz bin od reanimowanej płyty) a sama płyta nie ma nic do powiedzenia.Potwierdzam tez , ze gdyby ktoś chciał odpalic płytę z biosem nie od niej to mogą wystąpić schody "buuum" a tak jest wszystko oki

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka :)) Jestem tu nowy i mam problemik :/ wszyscy tu sie bardzo fajnie wypowiadacie ,ale o jednej żeczy nic nie muwiliście :/ jak zmienić biosa?? A dokładnie biosa firmy Phoenix na płysie Shuttle ak32a 1200AMD Duron (Morgan)Gdyż chciałbym zmienić fsb na procku z 100 na 133

a maksymalnie mi hodzi tylko na 113 :/ A wydaje mi się że jeśli zmienie biosa to darady lepiej podkręcić :)) Dzięki i pozdro :)))

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

Shuttle AK32a(266)AMD Duron 1200(Morgan 12x100 Fsb 100)ATI Radeon HIS 9550 128mega/128bit(250@325,400@460(i jeszcze więcej można)) 40giga 256mb ramu(DDR fsb 100)(no name)Sound Blaster 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...