Jump to content
Zigi

Czujnik Podczerwieni Na Usb

Recommended Posts

Czy czujniki podczerwieni na usb do pilotów zdalnego sterowania pc-tami są uniwersalne, czy też w jakiś sposób zgrane z takimi pilotami? Mam akurat nieużywany pilocik pcmak tyle że bez czujnika. Może ktoś wie gdzie można nabyć takowy czujnik?

Edited by Zigi

Sam czujnik można dokupić, np tu > http://pcmak.elmak.pl/produkt.php?id=69

Tyle że to trochę kosztuje. Ew można coś takiego samemu zrobić, tutaj masz plik z artykułem opisującym budowę takiego czujnika. Tyle że nie ma gwarancji że będzie działać z tym pilotem.

Edited by YogiCK

Sam czujnik można dokupić, np tu > http://pcmak.elmak.pl/produkt.php?id=69

Tyle że to trochę kosztuje. Ew można coś takiego samemu zrobić, tutaj masz plik z artykułem opisującym budowę takiego czujnika. Tyle że nie ma gwarancji że będzie działać z tym pilotem.

A znam stronkę ale rozwiązanie cokolwiek drogawe. Gdzieś widziałem całe zestawy razem z pilotem w podobnej cenie.

Schemacik też ciekawy - dziękuję, acz jakoś nie do końca pewnie czuję się w konstrukcji układów elektronicznych :|.Szukam dalej czegoś gotowego w ludzkiej cenie.

Edit: Po pewnych próbach wygląda jednak na to iż programik od wspomnianego pilota model maxter wymaga konkretnego czujnika. Natomiast znalazłem kompletny zestawik za 49 zł i tenże zamówiłem.

Edited by Zigi

z tego co mi wiadomo takie czujniczki pracują zazwyczaj z pilotami zgodnymi ze standardem RC5...

Pewnie masz rację ale już np programik od nich (całkiem przyjemny w obsłudze) wymaga konkretnego typu czujnika. Niby jest gringer czy jak on tam się zwał ale już chyba nie tak wygodny. Można kombinować ale z drugiej strony za te 60 zł z wolę mieć gotowe rozwiązanie.