Skocz do zawartości
Zigi

Czujnik Podczerwieni Na Usb

Rekomendowane odpowiedzi

Czy czujniki podczerwieni na usb do pilotów zdalnego sterowania pc-tami są uniwersalne, czy też w jakiś sposób zgrane z takimi pilotami? Mam akurat nieużywany pilocik pcmak tyle że bez czujnika. Może ktoś wie gdzie można nabyć takowy czujnik?

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam czujnik można dokupić, np tu > http://pcmak.elmak.pl/produkt.php?id=69

Tyle że to trochę kosztuje. Ew można coś takiego samemu zrobić, tutaj masz plik z artykułem opisującym budowę takiego czujnika. Tyle że nie ma gwarancji że będzie działać z tym pilotem.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam czujnik można dokupić, np tu > http://pcmak.elmak.pl/produkt.php?id=69

Tyle że to trochę kosztuje. Ew można coś takiego samemu zrobić, tutaj masz plik z artykułem opisującym budowę takiego czujnika. Tyle że nie ma gwarancji że będzie działać z tym pilotem.

A znam stronkę ale rozwiązanie cokolwiek drogawe. Gdzieś widziałem całe zestawy razem z pilotem w podobnej cenie.

Schemacik też ciekawy - dziękuję, acz jakoś nie do końca pewnie czuję się w konstrukcji układów elektronicznych :|.Szukam dalej czegoś gotowego w ludzkiej cenie.

 

Edit: Po pewnych próbach wygląda jednak na to iż programik od wspomnianego pilota model maxter wymaga konkretnego czujnika. Natomiast znalazłem kompletny zestawik za 49 zł i tenże zamówiłem.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo takie czujniczki pracują zazwyczaj z pilotami zgodnymi ze standardem RC5...

Pewnie masz rację ale już np programik od nich (całkiem przyjemny w obsłudze) wymaga konkretnego typu czujnika. Niby jest gringer czy jak on tam się zwał ale już chyba nie tak wygodny. Można kombinować ale z drugiej strony za te 60 zł z wolę mieć gotowe rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...