Skocz do zawartości
OZy_R-SKo

Chce Zbudować Fc Prosze O Pomoc ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Siema jak wyżej chce zrobić FC jestem praktycznie zielony w tym temacie.

Mam Kompresor Danfoss sc12cl nie wiem jakie parametry wie ktoś może jak to odpalić bo wychodzą z niego 3 bolce i nie wiem jak to podłączyć.

Mam też chłodnice. Proszę niech ktoś mi powie co i jak po kolei. Po prostu nic nie wiem na ten temat dokładniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema jak wyżej chce zrobić FC jestem praktycznie zielony w tym temacie.

Mam Kompresor Danfoss sc12cl nie wiem jakie parametry wie ktoś może jak to odpalić bo wychodzą z niego 3 bolce i nie wiem jak to podłączyć.

Mam też chłodnice. Proszę niech ktoś mi powie co i jak po kolei. Po prostu nic nie wiem na ten temat dokładniej.

Przeczytaj całe, post po poście:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=9037 - droga krzyżowa FC.

 

I będziesz wiedział o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem i nie za bardzo wiem o co kaman a ta droga krzyżowa jest długa :o

O ile się nie myle to rysunek Stage1 Kaskady dobrze mowie ??

[img ]http://www.overclockers.com/tips1032/recyc.jpg[/img]

 

aaaa i nadal nie wiem jak uruchomić ten Kompresor

Jest długa fakt - sam kiedyś przeczytałem.

 

Mylisz się.

 

Jak przeczytasz drogę krzyżową to będziesz wiedział jak uruchomić ten kompresor. A ten temat i tak zaraz zostanie zamknięty.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

i wszystko jasne :wink:

mhm dwa lata temu bym wiedzial OCB w tym normalnie :lol2: Najprostsza rada: idz do jakiegos chłodniaza, powiedz ze potrzebujesz starter oraz kondensator do swojego kompresora, a on na bank cos ze zlomu tobie wygrzebie. No chyba, ze masz jakis wiekszy sklep chłodniczy zaraz kolo domu i wiecej kasy, to tez tam mozesz sie udac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc mieszkam na taki zadupiu że chłodniarzy z urawnieniami to jak na lekarstwo szukać jak na moje miasto około 20 na pow. 50tyś ludzi :P z tego 3 znam i mi powiedzieli że każdy kompresor ma inny kondensator i starter. Więc musze zrobić tak jak na tym schemacie ;) A ta droga jest nie do przeczytania 134 strony :P 24 mam za soba chyba wystarczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz schemat przecież, a kondensatory dwa, 10 i 80uF.

 

Skoro zdjąłeś to z innego kompresora to powinny też kondensatory być, ale z tego co napisałeś to wnioskuje, że nie masz nawet startera, tyko samą wtyczką :lol: (zgadłem?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shcemat jest na górze

kompresor ruszy z jednym kondensatorem (80uF)

drugi jest do podtrzymania pracy i powinien być ale bez niego prawopodobnie tez będzie działał

ale pewien nie jestem nigdy nie probowałem

 

elektryka do danfosow SCxxCL wyglada tak

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam starter ale nie taki :o moj jest mały takie gówienko na te 3 bolce się zakłada tak jak w lodowce.

A ogolnie ten kompresor dostałem bo wybuchł Kondensator ;) to lepiej kupie ten 10uF też :D to ma być na 350V ??

 

A co do tego Złomu to tylko to było :P a kondensatora nie było już ;).

 

aaaa i jeszcze jedno Jak Zmienić olej i na jaki w Kompresorze ;)??

 

http://rc.danfoss.com/TechnicalInfo/litera...02_Cf54b202.pdf mam to co jest na 2 stronie zaznaczone jako 2a

Edytowane przez OZy_R-SKo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlej przez tłoczenie olej (ustaw jakoś kompresor na czymś, żeby sobie spokojnie olej spłynął, możesz podgrzać kompresor lekko to olej szybciej sie wyprowadzi), a nastepnie niech sobie zassa nowy olej sam. Do jakis pierwszych prob i niezbyt niskich temperatur (-40,-50C) wlej olej mineralny. Tańszy i wybacza więcej błędów związanych z zostawieniem go na dłużej na powietrzu (bo jak wiesz oleje są higroskopijne).

 

Możesz wlać też olej poliestrowy, ale jest droższy. Jednakże sprawdza się lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam starter ale nie taki :o moj jest mały takie gówienko na te 3 bolce się zakłada tak jak w lodowce.

A ogolnie ten kompresor dostałem bo wybuchł Kondensator ;) to lepiej kupie ten 10uF też :D to ma być na 350V ??

 

A co do tego Złomu to tylko to było :P a kondensatora nie było już ;).

 

aaaa i jeszcze jedno Jak Zmienić olej i na jaki w Kompresorze ;)??

 

http://rc.danfoss.com/TechnicalInfo/litera...02_Cf54b202.pdf mam to co jest na 2 stronie zaznaczone jako 2a

 

Więc masz samą wtyczkę, która się zakłada na te bolce - zgadłem. Ona Ci się sama do niczego nie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc masz samą wtyczkę, która się zakłada na te bolce - zgadłem. Ona Ci się sama do niczego nie przyda.

To co musze jeszcze mieć ?? zgodnie z tym schematem z noty katalogowej Danfoss'a to potrzebuje tej wtyczki i kondensatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak korzystając z okazji.

 

Palnik na tlen + propan-butan, nada się coby polutować kontener/FC?

 

Kontener polutujesz nawet i samym propan-butanem, tylko dlugo sie grzeje. Do FC ma juz ciut za duzy plomien, ale tlen+propan-butan ma juz mniejszy plomien od mappu i sie nada w zupelnosci. Chłodniaz u mnie uzywa takiego i daje rade juz x lat.

 

A ty zamiast cos kombinowac na boku tu kup u mnie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontener polutujesz nawet i samym propan-butanem, tylko dlugo sie grzeje. Do FC ma juz ciut za duzy plomien, ale tlen+propan-butan ma juz mniejszy plomien od mappu i sie nada w zupelnosci. Chłodniaz u mnie uzywa takiego i daje rade juz x lat.

 

A ty zamiast cos kombinowac na boku tu kup u mnie ;]

Pytam tak z ciekawości, bo mój ojciec ma taki palnik i używa go do cięcia "złomu" :D

 

Kupiłem już u Ciebie FWC, jak bedzie kasa to coś pomyślimy :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem że to ma być olej Mineralny lub Estrowy zależnie od gazu jakiego użyje.

Wiem też że Mineralny może sobie postać otwarty i nic mu nie będzie a Estrowy jest Higroskopijny i będzie do wyrzuceniu po takim zabiegu.

Ale jakieś dokładniejsze dane nie wiem gdzie go kupie albo coś.

Bo mineralny to mogę wlać 15W40 silnikowy, ale wydaje mi się że powinien być jakiś specjalny olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak korzystając z okazji.

 

Palnik na tlen + propan-butan, nada się coby polutować kontener/FC?

Oczywiście, że się nada i to z powodzeniem. Sam używam i polecam, nawet duze stalowe elelmenty (rury) można mosiężnym lutem lutować. Taki palnik jest znacznie tanszy w eksploatacji od MAPP i szybko sie zwraca.

 

Mój zestaw:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...