Skocz do zawartości
marcelii

Jaka Dobra Płyta Matx Z Oc Pod C2d?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

Chcę zmodernizować komputer, obecnie na AMD.

Myślę o C2D E2140 + dobra płyta mATX z BIOSem umożliwiającym OC, do tego pojawi się 2GB RAM i Radeon 1950Pro/XT lub coś z 3850.

 

Istotny jest rozmiar - mATX. Wszystko ma się zmieścić do obudowy tego formatu (Aspire X-QPack - kostka) już pracującej z zasilaczem Topower TOP-400P5 U12 400W.

Po prostu wolę przy biurku małą, poręczną skrzynkę, niż wieżę (choćby mini) :].

 

Jaka płyta byłaby dobrym rozwiązaniem?

Ew. jaki chipset brać pod uwagę (w tej kwestii całkiem się pogubiłem)?

Przy okazji byłbym wdzięczny za sugestie dot. dobrego chłodzenia procka - mogą być ogólne, sam mogę sprawdzić, czy się zmieści w "kostce".

 

Temat mATX jest raczej rzadko poruszany, a jeśli już to w odniesieniu do zestawów budżetowych lub przeznaczonych do oglądania filmów, itp., dlatego proszę o pomoc.

 

 

np. czy płyta Biostar G965 Micro 775 byłaby dobrym wyborem? przynajmniej oceniając po parametrach.

http://www.biostar.com.tw/app/en-us/mb/content.php?S_ID=21

 

 

pzdr,

marcelii

Edytowane przez marcelii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

Chcę zmodernizować komputer, obecnie na AMD.

Myślę o C2D E2140 + dobra płyta mATX z BIOSem umożliwiającym OC, do tego pojawi się 2GB RAM i Radeon 1950Pro/XT lub coś z 3850.

 

Istotny jest rozmiar - mATX. Wszystko ma się zmieścić do obudowy tego formatu (Aspire X-QPack - kostka) już pracującej z zasilaczem Topower TOP-400P5 U12 400W.

Po prostu wolę przy biurku małą, poręczną skrzynkę, niż wieżę (choćby mini) :].

 

Jaka płyta byłaby dobrym rozwiązaniem?

Ew. jaki chipset brać pod uwagę (w tej kwestii całkiem się pogubiłem)?

Przy okazji byłbym wdzięczny za sugestie dot. dobrego chłodzenia procka - mogą być ogólne, sam mogę sprawdzić, czy się zmieści w "kostce".

 

Temat mATX jest raczej rzadko poruszany, a jeśli już to w odniesieniu do zestawów budżetowych lub przeznaczonych do oglądania filmów, itp., dlatego proszę o pomoc.

np. czy płyta Biostar G965 Micro 775 byłaby dobrym wyborem? przynajmniej oceniając po parametrach.

http://www.biostar.com.tw/app/en-us/mb/content.php?S_ID=21

pzdr,

marcelii

<_<

Jaką Płyte Główną Pod C2d Kupić, poradnik

a dokładniej :

Gigabyte GA-G33M-DS2R (~300zł)

Dobra sprawdzona przez userów płytka z dużym potencjałem OC i obsługą nowych procków Intela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...