Skocz do zawartości
frencci

Jaki Najcichszy Dla Mojego Configu?!?!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam cichego przede wszystkim zasilacza do mojego zestawu z podpisu. Wszelkiego rodzaju kalkulatory sa do kitu bo wskazuja za kazdym razem inne wartosci i to przewaznie pow 500W. Prosze o pomoc wynikajaca z wlasnego doswiadczenia forumowiczow. Jak widze na przestrzeni miesiecy- podejscie do poszczegolnych modeli zmienia sie diametralnie-

Corsair CMPSU-520HXEU - kiedys uwazany za najcichszy i b.stabilny...dzisc jakies zauwaza sie 'swierszcze' itd

Tacens Supero 500- ten najbardziej mnie pociaga choc slychac opinie, ze przy wymagajacym zestawie praktycznie nie korzystamy z trybu pasywnego nawet w IDLE i moze byc glosny(??????).

Be-quiet Straight Power BQT E5-500W - rozne opinie slyszalem, takze diametralnie rozne od siebie

Enermax Liberty ELT 500 AWT- juz sie bralem za licytacje na Allegro od uzytkownika: macko_a (pomimo, iz jedna z jego 'okazji' puscila niebieski ogien na drugi dzien uzytkowania) ale zrezygnowalem po odpowiedzi na mojego maila: "Witam.Prosze o informacje na temat pochodzenia zasilaczy, dokumentow itd.Dziekuje,Jacek", ktory byl taki: "i co jeszcze moze kompletny zyciorys i 5 zdjeci !!!!powazny to ty raczej nie jestes !!!". Pisownia oryginalna.

Bardzo prosze nie polemizowac z tym co napisalem nt. zasilaczy bo to sa zaslyszane/przeczytane opinie, a nie majac wiekszego doswiadczenia tylko tym mozna sie posilkowac ;-[.

Prosze o pomoc w kupnie zasilki przede wszystkim cichej do ok 400zl. Dziekuje jak zawsze za pomoc.J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primo: u góry jest poradnik.

Secundo: Nie mam kuli i nie wiem do jakiego zestawu ma to być zasilacz.

Tertio: Co znaczy dla Ciebie cichy, najlepiej opowiedz na zasadzie porównań, skojarzeń.

 

Zauwazylem na forum, ze lubisz odpowiadac krotko i dosadnie. Chyba rozchodzi sie o kule inwalidzka bo szklanej nie potrzeba aby widziec co jest pod postem <_<

 

Aldam - tak,sklaniam sie ku temu Tacens'owi.

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem na forum, ze lubisz odpowiadac krotko i dosadnie. Chyba rozchodzi sie o kule inwalidzka bo szklanej nie potrzeba aby widziec co jest pod postem <_<

Przepraszam istotnie napisałeś, że do konfiguracji z sigu :rolleyes: . A co do moich krótkich i dosadnych odpowiedzi, to wszystko co należy da sie powiedzieć krótko, a skoro pewne rzeczy miałem w ręce, a nie tylko o nich czytałem, to moge odpowiadać z pewnością, nie bawiąc sie w słowa typu; mysle, raczej, powienien, chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam istotnie napisałeś, że do konfiguracji z sigu :rolleyes: . A co do moich krótkich i dosadnych odpowiedzi, to wszystko co należy da sie powiedzieć krótko, a skoro pewne rzeczy miałem w ręce, a nie tylko o nich czytałem, to moge odpowiadać z pewnością, nie bawiąc sie w słowa typu; mysle, raczej, powienien, chyba.

 

Przepraszam bo wlasciwie nie powinienem tak pisac ale bylem swiezo po wymianie pogladow z tym gostkiem z Allegro. No...sorry. A Twoj poradnik czytalem nie raz, fajna rzecz ale brakuje np. Tacens'ow jako 'ciche'. Czy uwazasz, ze nie zasluguja na glebsza uwage? Co do ciszy- mam Fandera na Ultrze i wlasnie wymieniam dwie 12'stki z obudowy na jakies cichsze o te oryginalne TR sa do bani ;-[. Zasilacz- jak najcichszy przy srednim obciazeniu- np p2p i program pocztowy wlaczone na noc. Zona chce mnie zamordowac za ten nocny szum teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej gdybyś mógł sam posłuchać tego Tacensa.

 

Dobrym rozwiązaniem wydaje się też zakup uzywanego zasilacza z cichą elektroniką , bez żadnych świerszczy i zmiana wentyla.

Przemyśl to.

 

 

gemeralnie jestem zdania, ze dobra uzywana rzecz jest lepsza od nowki no name czy sredniej firmy ale boje sie kupowac takich rzeczy jednak jak zasilka od nieznanej mi osoby. wiesz, moge zrobic fanswapa na moim ocz ale jakos z elektronika jestem na bakier. moze pokusze sie o fandera w miejsce oryginalnego (inny?)? Wtedy regulowac z zewnatrz- ale przez panel (fander tyka na moim revoltecu) czy przez potencjometr jego wlasny...ale zeby nie przegiac z za malymi obrotami ;-[. Musze chyba o tym poczytac na forum bo jakos omijalem te watki. Jesli masz jakies doswiadczenia to prosze o podpowiedz. Generalnie to zimne powietrze wylatuje z zasilki- moze to lozyska jednak sie wychechlaly? Ten dzwiek o ktorym mowie jakby przenosil sie na bude pomimo silikonowej podlkadki, czuc ledwo-ledwo wibracje po przylozeniu reki ;-[

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widze na przestrzeni miesiecy- podejscie do poszczegolnych modeli zmienia sie diametralnie-

Corsair CMPSU-520HXEU - kiedys uwazany za najcichszy i b.stabilny...dzisc jakies zauwaza sie 'swierszcze' itd

Przy czym z tego co ja widzę to o tych świerszczach najwięcej gadają ludzie którzy dopiero szukają zasilacza. A paść może nawet najlepsza elektronika.

Sam w sobotę założyłem tą zasiłkę u siebie. Jest niesłyszalna i świerszczy żadnych nie zanotowano. Zobaczymy z czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam watkow o fanswap'ach- sa ogolne. Czy pamietacie temat w ktorym moze bylo cos obszerniej opisane? Pytanie zasadnicze- jak kontrolowac temperature zasilki? Ustawic np. na Fanderze minimalne obroty, ktore wg. specyfikacji maja 700odr/min? Tego sie boje- spalenia sprzetu po takiej modyfikacji. A moze pare slow ktos tu napisze- jestem szybkouczaca sie malpa.

Ok doczytalem u Svende- 800obr/min ale na co zwracac uwage- cieple powietrze wydmuchiwane, ciepla obudowa?

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o ciesze to ja mogę polecić dwa zasilacze:

BQ StreightPower oraz Seasonic S12 - miałem ten sam problem co zakładający temat - oprócz brzęczącego kompa miałem jeszcze stereo w postaci żony ;)

przy dwóch ww zasilaczach + wentyle na 5-6V spokojnie dało się spać przy włączonym kompie (sig na dole, obecnie inny zasilacz - głośniejszy niż dwa poprzednie ale ma odpinane kable i sporo mocy)

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym chciał zrobić profesjonalnego fanswapa, to zaopatrzył bym się w termometr cyfrowy (może być taki samochodowy, ma skalę do +70 stopni).

 

Sensor termometru przymocowałbym do największego kondensatora w zasilaczu u samego jego dołu, tuż przy pcb. Jeśli po fan swapie wskazanie nie przekroczy 60 stopni przy katowaniu zasilacza, to jest w porządku przy założeniu, że kondensator ma dopuszczalną temperaturę pracy +85 stopni. Obecnie nieliczne zasilacze mają kondensatory na +105 stopni i tutaj można sobie podarować +10 stopni, a więc termometr nie powinien przekroczyć skali (+70 stopni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok doczytalem u Svende- 800obr/min ale na co zwracac uwage- cieple powietrze wydmuchiwane, ciepla obudowa?

Sprawdź ciepło obudowy dłonią, jak bedzie nawet mocno ciepła, ale można trzymać cały czas bez bólu (lub nieprzyjemnych odczuć) to moze być. Widze, że masz dobrze wentylowana obudowe, wystarczy raz sprawdzic po np. 15 minutach maksymalnego obciażenia jak orthos+shadremark, 3dmark, atitool lub coś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świerszcz nie ma zwiazku z padamien elektroniki - w przewazajacej większość są to źle zaizolowane cewki co wskazuje na przecietną jakość wykonania.

A czy ja pisze że ma - to było ogólne stwierdzenie na temat elektroniki :) (choć z drugiej strony patrz dalsza cześć postu;) ).

Natomiast fakt pozostaje faktem iż w moim egzemplarzu świerszczy nie ma. Jako ciekawostkę dodam, iż były w pierwszym Topowerze NF (który i tak po 2 dniach od zakupu poszedł do reklamacji bo padł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te topowery to inna historia, padały, bo były źle zaprojektowane i nieprzystosowane w pełni do pasywnej pracy. Dlatego wycofano je ze sprzedaży. To nie ma nic wspólnego ze świerszczami buszującymi po zasiłce. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam w sobotę założyłem tą zasiłkę u siebie. Jest niesłyszalna i świerszczy żadnych nie zanotowano. Zobaczymy z czasem.

Również wczoraj zamontowałem u siebie Corsaira 520.

Nic nie świerszczy, nie cyka i nie stuka ;)

Konfig jak w sigu.

Wcześniej miałem Tagana 380-U01 więc i wymagania do kultury pracy zasiłki spore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hallo, i nastala cichosc calkowita ;-]. Dzieks Panowie i Labovsky. Fanswap udany- Scythe wysmienicie sie sprawuje, do tego zamienialem dwa Thermaltake buczace na dwa Scythe S-FLEX SFF21F z regulatorami na sledziu (przerobilem i sa w przednim panelu) ...tylko kupilem biale i nie wiedzialem, ze maja takie dyskotekowe diody- e tam, pal licho, so ciche i jest ok ;-]. Odkurzylem tez moj patent ze skrzynka wygluszajaca do HDD (z 80mm Akasa i matami Spire) po starym napedzie CD-ROM i teraz tylko wkurza mnie przygluszone tykanie twardziela ;-] Prime 95 x 4 leci juz pol godziny i zasilka minimalnie podrecona regulatorem Zalmana jest tylko lekko ciepla. HDD ma 36 st.C. Wasze podpowiedzi popchnely mnie do przerobek i teraz nie zaluje! Spasiba Balszoje!

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam Mc-350 razem z Nosieblockerem, jednak elktronika jest nieco głośna, szczególnie przy dużym o/c.

Jakie są maksymalnie zasilacze z niemal bezgłośną elektroniką? Testowałem wcześniej Tagana 380w i ten też wydawał z siebie dziwne dźwięki :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...