Skocz do zawartości
Gość Bartosj

7900gs X2 3800 Zmiana?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartosj

Witam.

Mam kompa jak z podpisu nie dawno go kupiłem przesiadajac się z sA.

Che kupić 2 karte 7900GS czy w grach to SLI bedzie widoczne i 2 karty jakiej grafice moga dorównac i jaki bedzie przyrost tej dotakowej grafy wstosunku do pierwszej?

Opłaca się jeszcze kupowac crt 19 dobrej klasy chodzi o uzywke na gwarancji?

 

Czy opłaca się ten zestaw WC?

http://www.cooling.pl/black-water-zestaw-a...dukt,66218.html

Bedzie widac róznice w mniej C i ciszy?

Wydajne to jest ?

Czy zakupić to

http://www.cooling.pl/thermaltake-bigwater...odukt,1361.html

To ostatnie wydaje sie troszkę głosniejsze ale czy wydajne ta pompka jakaś licha.

Jakie chłodzenie na nb by pasowało do mojej mobo jak i układów zasilania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosj

Ale ja nie chce sprzedawać 7900gs bo ją dopiero kupiłem i jestem z niej zadowolony i ładnie sie podkręca. Cztałem ze 30% wiecej zwiekszy się wydajność jak bedzi w SLI.

Wiec takie dwie karty w SLI jaki bedzie odpowiednik jednej grafiki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chce sprzedawać 7900gs bo ją dopiero kupiłem i jestem z niej zadowolony i ładnie sie podkręca. Cztałem ze 30% wiecej zwiekszy się wydajność jak bedzi w SLI.

Wiec takie dwie karty w SLI jaki bedzie odpowiednik jednej grafiki ?

HD 3850 bedzie wydajniejszy chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosj

Czy mój zasilacz starczy do obsługi 2 kart SLI 7900GS?

Czy zasilacz styknie jakbym dołozył do tego x2 3800?

Mój procesor jest duzo gorszy od x2 3800?

Opłaca się zmieniac.

Jaki procesor potrzebny do 1 jak i do 2 sli i czy mój procek to wytyrzyma?(bedzie wystarczajacy w miare?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiadomo

2x7900gs, podkrecane to 120w

x2- max 100w(jesli dorzucisz x2), dorzuc narzut pozostalych urzadzen i w stresie masz max 290-320W zuzytego pradu. zasilacz do tego musisz mieć około 450w, by miec spokoj, z silną 12v, a lepiej mocniejszy - czyli twoj jest na styk(wyliczając dla średniej sprawnosci 70%).

jesli nie patrzysz na rachunki za prąd - CRT 19 cali starczy.

ale przypomne ze zre to 160W non stop jak pracuje, dla porównania moja iiyama jak chodzi zre 38,5W, zmierzone miernikiem...czyli na wstepie 120w ponad wiecej

 

ogółem - sli śmierdzi, bo:

1. róznie jest z optymalizacją sli w sterownikach w przypadku poszczególnych gier.

2.Zre 2 razy wiecej prądu, a daje wydajność mniejszą niż 100% z dolozenia 2 karty

3. pakowanie sie w sli w starą architekture ssie podwojnie, bo wszystkie stery będą pisane pod nowe gry i pod nowe grafy

 

jak ktos zauwazyl - lepiej kupic HD 3850 z 512mb ramu, niz pakować się w sli

co do x2 - jest cały temat o tym, niekoniecznie podkreca sie każdy do 2.9ghz(np ja mojego cisne na razie na 2.7...ale p prostu wiecej nie kręcilem, szkoda jarac nowego proca)

wydajność ma dobrą, najbardziej zauwyazylem skorzystal sam system wxp(i ubuntu), w grach jest róznie, te wykorzystujące 2 rdzenie czy więcej - po prostu je wykorzystują, więc o tyle jest szybciej o ile dana aplikacja to wykorzysta, wielkiej filozofii tu nie ma.

wiem ze 7900gs to dobra karta, sam taką mam, ale jak widzialem co potrafi 8800gts u kumpla(ten z 640mb ram - taki odpowiednik HD 3850) to za 2-4 miechy wykopie ją z kompa, i dam dziewczynie, a sobie wsadze wlasnie albo radka albo 8800gt/gts jak mnie będzie stac. i nie dla dx10! vista ssie...

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...